Papierosyforum.pl - Wszystko o e-papierosach

E-papierosy-forum.pl

forum dyskusyjne o elektronicznych papierosach

www.e-papierosy-forum.pl
www.e-papieros.pl

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zmiany skórne a e-palenie
PostNapisane: 29 lip 2013, 23:03 
Grupa Bazar
Grupa Bazar

Moje ePapierosy: SĄ TYLKO MOJE!!!
Punkty reputacji: 106
Temat stworzyłem z ciekawości - nie chcę nic udowadniać, spiskować lecz tylko zaspokoić swoją ciekawość i skonfrontować z doświadczeniem kilku użytkowników e-papierosa, których znam.
Zapytuje wprost i liczę na szczere odpowiedzi użytkowników forum.

Czy podczas swojego e-palenia, któryś, któraś z was zauważyli zmiany skórne?
Łamanie się paznokci, które zawsze były mocne, łuszczenie naskórka które nigdy dotąd nie występowało, pękanie skóry i bolesne rany czy co gorsza diagnoza Dermatologa : ŁUSZCZYCA, która podobno jest chorobą genetyczną a co wtedy kiedy nigdy nie występowała w rodzinie?
Może to przypadki, może nie. Może alergia dotycząca promil użytkowników a może nie?

Proszę administrację oraz moderatorów o nie kasowanie tematu. Wymieńmy się doświadczeniami, jeżeli będzie mało podobnych przypadków to temat samoistnie przepadnie.

Nawet Toddowi odpada naskórek z palców jego filmikach ale to pewnie od ciągłego cięcia się drutem oporowym ;)

Tytuł: Re: Zmiany skórne a e-palenie
PostNapisane: 29 lip 2013, 23:12 
Grupa Bazar
Grupa Bazar

Punkty reputacji: 41
jsakic19 napisał(a):
Dermatologa : ŁUSZCZYCA, która podobno jest chorobą genetyczną a co wtedy kiedy nigdy nie występowała w rodzinie?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawa_Mendla

PostNapisane: 29 lip 2013, 23:29 
Grupa Bazar
Grupa Bazar

Moje ePapierosy: ładnie pachną.
Punkty reputacji: 27
Cóż. Istotnie, pewne zmiany skórne odnotowałem, ale raczej stricte miejscowo, tj. dwa tzw. "liszaje" ze skłonnością do łuszczenia się naskórka z którymi walczę maściami przeciwalergicznymi. Aczkolwiek, biorąc pod uwagę iż jeszcze kilka lat temu miałem alergię na masę rzeczy (z czego po ostatnich testach wychodzi że została mi jedynie grzyby, pleśnie, kurz i konie)
i różne dziwy na jaw wychodziły to jest to na prawdę pikuś. Kwestię złego odżywiania i inne mogę wykluczyć, więc prawdopodobnie jest to jakaś nadwrażliwość na którąś z części składowych liquidu. Nie nasila się, bardzo powolutku ale ustępuje, więc jakichś szczególnych obaw nie mam ;)

ObrazekObrazekObrazek

PostNapisane: 29 lip 2013, 23:50 
Grupa Bazar
Grupa Bazar

Moje ePapierosy: ; ...bo ukryty helikopter mam w rowerze ."
Punkty reputacji: 9
No dobra może przez te wyznanie nic już więcej na bazarku nie sprzedam ale wisi mi to ! Dwa miesiące po tym jak zacząłem e-palić przyczepiła się do mnie łuszczyca taka była diagnoza czterech dermatologów oni akurat nie mówili dużo o genach choć wspominali.Wiecie jaka to smutna sprawa dla fryzjera za komuny mieli na to rentę,a dziś ? Głowa pod pachą to za mało.Absolutnie nie jestem przeciwnikiem e-palenia a nawet dałbym Nobla komuś za to,że to wymyślił,z niczym nigdy nie udało mi się tak długo nie palić.Używałem niccorert ( jeszcze za 6,99 $ w pewexie matka krzyczała " O Jezu jakie to drogie ale kupiła mi w końcu ),plastrów,tabexu,zybanu,komputerowego prania mózgu i nic hipnozy nie próbowałem a podobno pomaga jak EP.Nadal twierdzę,że to zajefajna zabawa i nie wiem co mi się uda z tym fantem zdziałać bo używam 24 mg.Skazany chyba jestem na sukces. Nie chcę łączyć tego z EP ale sami zrozumcie,człowiek szuka :?:

PostNapisane: 30 lip 2013, 00:39 

Moje ePapierosy: KISbox DIY
Punkty reputacji: 402
Pytanie do osób mających kłopoty ze skórą. Czy próbowaliście kiedyś wapować płyny oparte tylko na VG (glicerynie) lub tylko na PG (glikolu)? Np u peleona są takie. Jeżeli wasze kłopoty są związane z reakcją uczuleniową na któryś z głównych nośników: glicerynę lub glikol, to jest mało prawdopodobne abyście byli uczuleni na obydwa jednocześnie. I nie chodzi o krótki eksperyment na jeden dzień, czy na 10ml, tylko trochę dłuższy. Np przez miesiąc używać tylko VG, a przez następny miesiąc tylko PG, i obserwować swoje reakcje...

Obrazek
KIS Box DIY, Nemesis, Hammer, Private, Kayfun Lite+, RSST, Aga-T+, Trident, Omega, Octopus

PostNapisane: 30 lip 2013, 03:11 

Moje ePapierosy: Licz czarne kropki
Punkty reputacji: 637
Mam trudno gojące syfki po niekturych liqidach lub aromatach. Pierwsze objawy to swąd skóry w różnych nietypowych i odległych od siebie miejscach, przed snem. Tak samo stany zapalne zębów. Wystarczy pozbyć się alergenu czy jak by to zwał i po kłopocie. Testy alergiczne nie wykazały bym był na cokolwiek uczulony.

Niemiło wspominam początki mego Epalenia. Liqidy były wtedy tylko na PG i przez trzy miesiące mój organizm nie mógł się przystosować. Ciągłe zapalenie gardła i ataki duszności nawet na samą myśl że mam wziąć to do ust. Jedynie ekonomia i to że to działa trzymały mnie przy nowym nałogu. Gdybym wtedy posiadał wiedzę taką jak teraz to byłoby łatwiej i bez bólu. No ale to były początki EP i wszyscy żeśmy stąpali po kruchym lodzie nie wiedząc co przyniesie jutro oraz odkrywając co dzień nowe tajemnice. Teraz ta wiedza jest dostępna na forum dla każdego. Nie każdy ma łatwo na samym starcie. Jednak warto poszukiwać rozwiązań by pozostać przy EP.

PostNapisane: 30 lip 2013, 07:19 
Grupa Bazar
Grupa Bazar

Moje ePapierosy: SĄ TYLKO MOJE!!!
Punkty reputacji: 106
Właśnie dlatego stworzyłem ten temat aby wykluczyć głupie diagnozy lekarzy jakie są wydawane. Mam kilkunastu znajomych e-palaczy w tym kilku członków rodziny i niektórzy właśnie mają problemy ww. skórne po przejściu na e-papierosy. Dermatolodzy z tego co wiem w diagnozach nie biorą pod uwagę składników liquidu jako możliwych substancji uczulających. Niektórzy znajomi mają naprawdę poważne zmiany skórne i prosty wyrok od lekarza - Łuszczyca!!! Ja osobiście uważam, że to alergia. Sam u siebie zauważyłem lekkie zmiany skórne typu łuszczenie się naskórka na palcach rąk ale na razie za cholerę nie mogę wykluczyć jak to się nazywa alergenu? Chociaż stawiam na PG. Jedno jest pewne - e - papierosy mogą uczulać i to bardzo, badania w przyszłości pewnie to pokażą a e-palacze podatni na alergię powinni dobierać odpowiednie składniki swoich płynów aby nie mieć żadnych problemów.

PostNapisane: 30 lip 2013, 13:34 

Moje ePapierosy: Love Tube, eGO i ten...tego
Punkty reputacji: 215
jsakic19 napisał(a):
Chociaż stawiam na PG. Jedno jest pewne - e - papierosy mogą uczulać i to bardzo, badania w przyszłości pewnie to pokażą a e-palacze podatni na alergię powinni dobierać odpowiednie składniki swoich płynów aby nie mieć żadnych problemów.

Nie zapominajmy o uczulających/alergicznych właściwościach metali, których trochę w konstrukcjach e-p jest i są przez nas absorbowane zarówno wziewnie, jak i przez bezpośredni dotyk (zwłaszcza dripy i body).

Do "obserwacji statystycznych" z zakresu zmian skórnych, które uwidoczniły się u mnie w okresie używania epsa - zgłaszam:
- nowotwór skóry (czerniak złośliwy) na głowie ('wyrjezany' i na razie dycham :wink: )
- (bliżej nieokreślone) zapalenie skóry w rejonie brwi i policzków po obu stronach nosa - zwalczane jakimś balsamem przeciwłupieżowym, bo maść zapisana przez lekarza nie zadziałała.

Obydwie dolegliwości wystąpiły niemalże jednocześnie zimą 2011/12 - po ok. 1,5 roku chmurzenia, z tym że w przypadku czerniaka - był to gwałtowny przyrost na zmianach barwnikowych skóry, 'nabytych' jeszcze przed zakupem e-p i pewnie to "zasługa" chorwackiego słoneczka i innych rzeczy...

Nie jestem lekarzem, ale bazując na mądrości ludowej typu: "Kto pije i pali - ten nie ma robali" - wysnuwam luźną refleksję, że używane przez nas latami śmierdziuchy, z tak przeogromnym "bogactwem" wszelakich substancji/zw.chem. "na pokładzie" - działały zabójczo i konserwująco (np. zęby,dziąsła) na niektóre części i procesy w organiźmie i oto ten organizm został uwolniony od jednych "stymulatorów", a pozyskał nowe, dotąd nieznane...
- to i nie dziwota, że czasem 'przyfiksuje'!

* * *

Na koniec apel do wszystkich chętnych do napisania "szydery" w tym temacie
(bo wszyscy wiemy, że na opisywane tu dolegliwości cierpią również osoby nie używające e-p):
- odpuście sobie, bo tego typu wątek może być źródłem pewnych "informacji statystycznych", których póki co nie zbierze żaden "punkt badawczy" - a które mogą być podstawą, do wyciągnięcia wniosków w bliższej lub dalszej przyszłości - z pożytkiem dla całego środowiska chmurzących.

Poczułem e-Bobra!.mp3 Obrazek

Kulka Wojana.mp3

Obrazek

PostNapisane: 30 lip 2013, 13:58 

Moje ePapierosy: tylko T3
Punkty reputacji: 7
Mnie gdzieś po szóstym miesiącu chmurzenia obsypało wypryskami.
W tym roku jeszcze wiosną pojawiały się pojedyncze syfki, szczególnie na ramionach.
Zacząłem wapować głównie delikatnie aromatyzowane samoróbki i od tego czasu
nic nowego się nie pojawia, a to co było goi się powoli pozostawiają po sobie
zanikające plamki.

Cytuj:
Nie jestem lekarzem, ale bazując na mądrości ludowej typu: "Kto pije i pali - ten nie ma robali" - wysnuwam luźną refleksję, że używane przez nas latami śmierdziuchy, z tak przeogromnym "bogactwem" wszelakich substancji/zw.chem. "na pokładzie" - działały zabójczo i konserwująco (np. zęby,dziąsła) na niektóre części i procesy w organiźmie i oto ten organizm został uwolniony od jednych "stymulatorów", a pozyskał nowe, dotąd nieznane...
- to i nie dziwota, że czasem 'przyfiksuje'!

Jest w tym dużo prawdy. W czasach analogowych miałem problemy z puchnącymi
nogami na wysokości kostek, ale zawsze się to jakoś rozchodziło.
Po rzuceniu analogów, dosłownie w ciągu kilku miesięcy wywaliło mi takie żylaki, że hej! Dodatkowo nie da się już rozchodzić i mam pozamiatane z bieganiem.

PostNapisane: 30 lip 2013, 17:47 
Moderator
Moderator

Pochwały: 3
Punkty reputacji: 268
Ja mam przez ostatnie kilka miesięcy okropne kłopoty....
Właśnie zastanawiam się od czego...Czy to kwestia lq/aromatu/bazy....
Wszystko inne już powoli wyeliminowałam, zmieniłam wszystkie kosmetyki, chemię, dietę, hormony i d...blada.
Jedyne co pozostało pod znakiem zapytania to ep.
Problem pojawił się do dość długim okresie wapowania (koło pół roku) w związku z tym nie mam odwagi zwalić tego na to ale już nic innego nie przychodzi mi do głowy i nie pomaga...

PostNapisane: 30 lip 2013, 19:02 

Moje ePapierosy: stal i szkło
Punkty reputacji: -2
Proszę zwrócić uwagę że owy glkol propylenowy , glicerynę jak i aromaty chłoniemy również konsumując ! syropy na kaszel,i inne, użwa się powszechnie jako nośnik i słodzik we większości leków. wcieramy! w ciało w postaci kremów do pielęgnacji!
Są też w jogurtach , w mixach do smarowania pieczywa i w wielu innych.
a tu mamy wręcz gotowy liquid-do e-petków!
-glycerin,purified water
-propylene glykol
-sodium saccharin
-sodium chydroxide
jest to żel intymny potęgujący doznania !

PostNapisane: 30 lip 2013, 22:45 

Moje ePapierosy: cigger ego pro,Vision Spinner,Z-MAX MINI
Punkty reputacji: 3
Po 6 miesiącach potwierdzony wpływ e-papierosa na zmiany .Zbyt duży poziom żelaza wdychana z grzałki ,objaw swędzenie , identyczny objaw miałem gdy mieszkałem pod Warszawą w domu z własnym ujściem wody .Po badaniach okazało się ze poziom żelaza był zbyt duży i woda była czynnikiem alergicznym. Drugi objaw,dziwne czerwone wypryski trudno gojące się i często bolą , na szczęście nie jest tego dużo ale się pojawiają i szpecą na długi czas.
Na razie plusy przemawiają za e-papierosem ale coraz bardziej odnoszę wrażenie ze nie jest produkt obojętny dla naszego zdrowia i kiedy w zwykłych analogach było wszystko jasne to tutaj jesteśmy za własna kasę świnkami doświadczalnymi. Pale około 7-8 ml ale zawartość nikotyny wynosi 4mg.

Obrazek

PostNapisane: 30 lip 2013, 23:18 

Moje ePapierosy: stal i szkło
Punkty reputacji: -2
Artdrako napisał(a):
Po 6 miesiącach potwierdzony wpływ e-papierosa na zmiany .Zbyt duży poziom żelaza wdychana z grzałki ,objaw swędzenie , identyczny objaw miałem gdy mieszkałem pod Warszawą w domu z własnym ujściem wody .Po badaniach okazało się ze poziom żelaza był zbyt duży i woda była czynnikiem alergicznym. Drugi objaw,dziwne czerwone wypryski trudno gojące się i często bolą , na szczęście nie jest tego dużo ale się pojawiają i szpecą na długi czas.
Na razie plusy przemawiają za e-papierosem ale coraz bardziej odnoszę wrażenie ze nie jest produkt obojętny dla naszego zdrowia i kiedy w zwykłych analogach było wszystko jasne to tutaj jesteśmy za własna kasę świnkami doświadczalnymi. Pale około 7-8 ml ale zawartość nikotyny wynosi 4mg.

Możesz wyjaśnić dlaczego z twojej grzałki wydziela się tak duża ilość żelaza że aż go czujesz? z czego masz grzałkę!

PostNapisane: 31 lip 2013, 00:25 

Moje ePapierosy: tylko T3
Punkty reputacji: 7
Artdrako napisał(a):
Po 6 miesiącach potwierdzony wpływ e-papierosa na zmiany .Zbyt duży poziom żelaza wdychana z grzałki ,objaw swędzenie , identyczny objaw miałem gdy mieszkałem pod Warszawą w domu z własnym ujściem wody .Po badaniach okazało się ze poziom żelaza był zbyt duży i woda była czynnikiem alergicznym.

W chromonikielinie jest mało żelaza (ew. jako zanieczyszczenie). Albo tytan, tylko ten jest mało popularny.
I uważaj na parowniki/grzałki bez niskooporowych końcówek, bo dają metaliczny posmak. Można podejrzewać, że zachodzi w tym przypadku erozja suchych odcinków drutu oporowego.

PostNapisane: 31 lip 2013, 02:32 
Grupa Bazar
Grupa Bazar

Moje ePapierosy: Ø22 niewąskie... ;)
Punkty reputacji: 231
Jedyne co częściej u mnie występuje, to zajady... Nie jest to dla mnie bardzo uciążliwe, bo mam sumiaste wąsy i niewiele widać. :mrgreen:

PS
Zajady są bardzo delikatne i szybko same ustępują.

Obrazek   Obrazek  
I żeby Wam bober nie bobrzył, knot się nie sknocił, a epek nigdy nie przeciekł... Nade wszystko dymu bez ognia!

PostNapisane: 31 lip 2013, 07:45 
Grupa Bazar
Grupa Bazar

Punkty reputacji: 6
Po ośmiu miesiącach e-palenia żadnych poważniejszych problemów (odpukać w niemalowane). Trochę więcej drobnych wyprysków na twarzy.

PostNapisane: 31 lip 2013, 15:30 

Moje ePapierosy: Stingray.
Punkty reputacji: 2
Krosty na plecach. Zdecydowanie pojawiły się, jak zacząłem e-palić. No i katar, taki wodnisty, też jest go więcej. Wstyd czy nie wstyd, warto napisać bo to dość ważne informacje, które mogą się komuś przydać.

Zasilanie: Vamo V3, iTaste SVD, Vamo V5, Caravela, Nemesis, Magneto Stingray + AW 18500 + kick evolv 12W

PostNapisane: 31 lip 2013, 17:55 
Grupa Bazar
Grupa Bazar

Punkty reputacji: -36
bardzo wazny temat , to i ja napisze kilka slow .Widze ze duzo osob ma problemy ze zmianami skornymi i to jest chyba najczesciej wystepująca dolegliwosc związana z epaleniem . Ja e-pale od ponad roku , teraz liquid o mocy 12mg okolo 5ml dziennie i od okolo 4 mc zaobserwowalem u siebie wlasnie takie zmiany skurne w okolicach ust , nosa sa one bolesne pojawiaja sie czerwone placki i sa ropne dlugo sie goją i czesto pojawiają sie w tyma samym miejscu.
mysle ze to nie tylko kwestia liquidu i tego co wkladamy do ust :) , ale tez tego co sie wytwarza podtrzas wypuszczania dymka , no ale to dopiero moga stwierdzic lekarze przeprowadzajac odpowiednie badania. Bardzo dobrze ze pojawil sie ten temat , bo wazny i widac ze problem jest. to nie jednostkowe przypadki a dla naszego zdrowia bardzo wazne .

PostNapisane: 03 sie 2013, 17:39 

Moje ePapierosy: mnie nie wykończą.
Punkty reputacji: 11
Czyli e papieros nie jest taki super jak czytam ten temat.E palę od 5 miesięcy i do analogów nie chcę wracać,zwłaszcza teraz jak ustąpiły objawy odstawienia substancji smolistych objawiających się złym samopoczuciem,zawrotami głowy,brak energii do czegokolwiek,praca fizyczna jaką mam zrobiła się trudniejsza,wzrost wagi o ok 5-7 kg.Teraz te dolegliwości same ustąpiły w końcu czuję się dobrze,spada mi 1 kg na miesiąc.Mam nadzieje że za miesiąc znowu będę lżejszy o 1 kg.Nie mam dolegliwości skórnych teraz i nie miałem paląc analogi.Używam liquidów 24mg ok 2-3 ml na dzień z liqueen, od e dyma i e vapera.Liguidy od e vapera 100% PG nie podeszły mi bo dymu z tego co nic.3-4 zaciągnięcia i jestem przejarany.Przetestuję jeszcze 100% VG ale zamówiłem sobie 18-stki 50/50.Wcześniej używałem 18-stek i głupio zrobiłem kupując 24.Po co brnąć głębiej w uzależnienie.

Krótko pisząc jeżeli nabawię się jakichś skórnych syfów albo alergii od e papierosa to wracam do analogów i będę bardziej zdenerwowany na to że dostałem syfa od e petka niż na to że wróciłem do analogów.Zresztą jak zakażą e papierosa albo uznają liquid jako produkt medyczny i zrobi się niewyobrażalnie trudny do zdobycia (kit z ceną która też pewnie wywinduje w niebo) to w jakiś sposób nadal będę musiał dostarczać nikotyny organizmowi i co mi zostanie?Powrót do analoga bo rzucać nie chcę.Jestem uzależniony,nie miał bym czym łap zająć i chyba musiał bym się zgłosić do szpitala na amputacje rąk bo chyba bym oszalał.

PostNapisane: 04 sie 2013, 16:06 

Punkty reputacji: 0
PucH2 napisał(a):
Pierwsze objawy to swąd skóry w różnych nietypowych i odległych od siebie miejscach, przed snem.(...) Wystarczy pozbyć się alergenu czy jak by to zwał i po kłopocie.

w Twoim przypadku na taką reakcje miał wpływ konkretny liquid czy płyny danej marki?

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]