EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By Senna
#799488
To pokaże do czego mnie zmuszono :lol:
Zgrzewarka do drutu oporowego i srebrnego.
Wykonanie według schematu Tajwoja więcej info tu: http://tayvoy.com/
A tak wyszło to ustrojstwo: :D
Zasilanie: 1X18650
Regulacja: 9-20v

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 lip 2013, 21:13 przez Senna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Senna
#799495
daras25 pisze:Posprzątaj troszkę w tym pudełku i rób listę :wink:


Glut służy umocowaniu jeśli będzie więcej chętnych to może będzie opłacalne zrobienie konkretnej płytki pod tą potrzebe i ogranicze się do 4 niewidocznych smarów gluta :lol:
Awatar użytkownika
By daras25
#799499
Znając troszkę trawnik to zaraz będą opinie " a po co " , " a ja wiążę i też jest dobrze " itp. a tak na prawdę to jest przydatna rzecz zwłaszcza jak ktoś ma więcej niż jeden parownik z " res no res " . :beer:
Awatar użytkownika
By BadPix
#799503
Ładna wyszła nie ma co się czepiać :) A w środku no widać że chłopak robił to o 4 rano :)
Awatar użytkownika
By piehot
#799513
jak to działa? coś na zasadzie lutownicy ? tylko bez cyny ?
Awatar użytkownika
By Senna
#799515
To ja się staram by elektronika była ladnie ułożona, jak najkrótsze kabelki, nawaliłem gluta żeby nie było opcji uszkodzenia potencjometra od srodka a ci widzą tylko że glut nieestetycznie z zewnątrz *BICZ*
Awatar użytkownika
By nester
#799519
Zgadzam się z kolegą Darkiem, też chętnie bym zanabył :D Dla mnie w środku nie musi być ładnie, byle działała jak należy ;)

usunięto listę - k77
By iAndrew
#799566
Patrzę na te filmiki i *BOJE SIE*
Toć ja ledwo igłą w butelkę trafiam, a tu trzeba dwa niewidoczne druty zetknąć końcówkami :lol:

Gluty za to z daleka widać :lol:
Awatar użytkownika
By kurok
#799661
Gratki Sennna. Bardzo przydatną rzecz zrobiłeś. Szczególnie do grzałek na meszu w parownikach co wymagają srebrzanki.
Awatar użytkownika
By Tomba
#799841
A co? Trefna jest ta zgrzewarka, że już wylądowała na bazarku :?: :P :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Senna
#799843
Tomba pisze:A co? Trefna jest ta zgrzewarka, że już wylądowała na bazarku :?: :P :mrgreen:

Ma jeszcze jedną 8)
Awatar użytkownika
By Senna
#799877
Dobra zrobić zgrzewarki nie problem :D
Ale chcecie zasilane z ogniwa, usb, czy zasilacza sieciowego?
Obudowy aluminiowe czy plastikony ?
Może ktoś ma jakieś sugestie poza tym aby kleju nie było widać ? :twisted:
PS proszę tu nie robić listy to temat do dyskusji na zakupy przyjdzie odpowiednia pora :beer:

Dołączam się do prośby Senny - proszę nie robić tutaj listy!
Jest na to odpowiedni dział i jeżeli autor będzie chciał to sam to zrobi!
OT + lista usunięte z tematu.
kijan77
Awatar użytkownika
By daras25
#799911
Posty z listą usunę później , nie mniej przekonało Cię to do zrobienia kilku szt . ;-)

Tapnięte z GT-I9100P
Awatar użytkownika
By Senna
#800310
daras25 pisze:Posty z listą usunę później , nie mniej przekonało Cię to do zrobienia kilku szt . ;-)

Tapnięte z GT-I9100P


No troszkę tak a troszkę już wcześniej wiedziałem iż będzie mała seria, jak zawsze rozchodziło się o kasę
Obecnie jest jeszcze jedna zgrzewarka V1 za 100 plnów i na tym skończymy pierwsza serie zgrzewarek :mrgreen:
Kolejne będą droższe i z krótszą gwarancją 6 msc :mrgreen:
Awatar użytkownika
By maniek26
#800313
Senna pisze:
daras25 pisze:Posty z listą usunę później , nie mniej przekonało Cię to do zrobienia kilku szt . ;-)

Tapnięte z GT-I9100P


No troszkę tak a troszkę już wcześniej wiedziałem iż będzie mała seria, jak zawsze rozchodziło się o kasę
Obecnie jest jeszcze jedna zgrzewarka V1 za 100 plnów i na tym skończymy pierwsza serie zgrzewarek :mrgreen:
Kolejne będą droższe i z krótszą gwarancją 6 msc :mrgreen:


hm,tak to ja się nie bawię,czuję się pokrzywdzony :cry: :wink:
Awatar użytkownika
By Senna
#800315
Czemu pokrzywdzony ? :mrgreen: Może coś zaradzę :mrgreen:
Awatar użytkownika
By daras25
#800325
Senna pisze:
daras25 pisze:Posty z listą usunę później , nie mniej przekonało Cię to do zrobienia kilku szt . ;-)

Tapnięte z GT-I9100P


No troszkę tak a troszkę już wcześniej wiedziałem iż będzie mała seria, jak zawsze rozchodziło się o kasę
Obecnie jest jeszcze jedna zgrzewarka V1 za 100 plnów i na tym skończymy pierwsza serie zgrzewarek :mrgreen:
Kolejne będą droższe i z krótszą gwarancją 6 msc :mrgreen:

Rozumiem że jest dla mnie , jako pierwszego chętnego na zakup :smile:

Tapnięte z GT-I9100P
Awatar użytkownika
By Senna
#800328
daras25 pisze:Rozumiem że jest dla mnie , jako pierwszego chętnego na zakup :smile:

Tapnięte z GT-I9100P


Skoro tak twierdzisz :mrgreen:

ohlers pisze:Ok, dobra, ale dla reszty tłumu będzie lista? :mrgreen:

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2


Znajdę chwilkę czasu kupie graty zmontuje 2-3 wersje wyposażenia i będzie wtedy w odpowiednim miejscu temat dla zamawiających :mrgreen:
Awatar użytkownika
By daras25
#810463
Geezoos pisze:Wstępnie też się piszę ;)

Wstępnie odradzam .

Tapnięte z GT-I9100P
By Geezoos
#810484
daras25 pisze:
Geezoos pisze:Wstępnie też się piszę ;)

Wstępnie odradzam .

Tapnięte z GT-I9100P


Skoro nalegasz :lol: W takim razie trzeba poszukać w innym miejscu. Dzięki....chyba *CZAJNICZEK*
By Geezoos
#810497
No faktycznie miło z jego strony, że tak się zachował. Kolejny, że tak powiem Wałek w ostatnim czasie, ale może ktoś inny przejmie pomysł i wykonanie.

Jeszcze raz dzięki za info.
Awatar użytkownika
By Senna
#814027
No cóż przed urlopem przymusowym nie zdążyłem pokazać zgrzewarka V2
Na ogniwa 14500 i 18500

Awatar użytkownika
By Senna
#814077
daras25 pisze:Witaj Senna , wszystko już w porządku ?

Tapnięte z GT-I9100P


Za dużo pracy, za mało snu, i spadłem z motocykla ale to on ucierpiał najbardziej :(

Sorki za opóżnione wysyłki, Jutro podjade po drut srebrny to nagram manual jak zgrzewać bo doszły mnie słuchy,że są problemy
Awatar użytkownika
By maniek26
#814098
Senna pisze: Jutro podjade po drut srebrny to nagram manual jak zgrzewać bo doszły mnie słuchy,że są problemy


super,przynajmniej się dowiem czy to ja taki pierdoła jestem,czy coś jest nie tak
Awatar użytkownika
By Senna
#814137
A jak wlaczysz na full i zetkniesz krokodylki to widzisz błysk ?
Awatar użytkownika
By maniek26
#814139
Senna pisze:A jak wlaczysz na full i zetkniesz krokodylki to widzisz błysk ?


tak,już próbowałem chyba wszystkiego,każdej możliwej rzeczy i za nic nie chce mi połączyć,tzn złapało z 2-3 razy ale zaraz puszczało
Awatar użytkownika
By BadPix
#814144
maniek26 pisze:
Senna pisze:A jak wlaczysz na full i zetkniesz krokodylki to widzisz błysk ?


tak,już próbowałem chyba wszystkiego,każdej możliwej rzeczy i za nic nie chce mi połączyć,tzn złapało z 2-3 razy ale zaraz puszczało



Nie wiem czy dobrze myślę czy też zaraz się ośmieszę. Ale może nie używasz drutu srebrnego tylko jakiegoś z domieszką srebra i jest problem ?
Awatar użytkownika
By maniek26
#814146
BadPix pisze:
maniek26 pisze:
Senna pisze:A jak wlaczysz na full i zetkniesz krokodylki to widzisz błysk ?


tak,już próbowałem chyba wszystkiego,każdej możliwej rzeczy i za nic nie chce mi połączyć,tzn złapało z 2-3 razy ale zaraz puszczało



Nie wiem czy dobrze myślę czy też zaraz się ośmieszę. Ale może nie używasz drutu srebrnego tylko jakiegoś z domieszką srebra i jest problem ?


mam dwa rodzaje,jeden srebny,drugi srebrzanka i żadnego nie mogę zgrzać,zaraz zobacze jeszcze mam jakieś chyba kawałek innego


na kolejnym drucie srebnym,też nic z tego :(
Ostatnio zmieniony 19 lip 2013, 19:49 przez maniek26, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By daras25
#814181
U mnie dokładnie to samo , próbowałem na srebrze i niklu z różnymi grubościami drutu oporowego i różnymi ustawieniami - i nic .
Awatar użytkownika
By jomat
#814184
drut oporowy trzeba chwycić krokodylkiem jak najbliżej końca zgrzewanego,
dosłownie kilka milimetrów od miejsca zgrzewu, inaczej sam drut wprowadza rezystancję
zmniejszającą natężenie prądu.
Awatar użytkownika
By maniek26
#814190
ja się na dzisiaj poddaje,poczekam na jutrzejszy filmik i wtedy spróbuję znowu
Awatar użytkownika
By Senna
#814646
jomat pisze:drut oporowy trzeba chwycić krokodylkiem jak najbliżej końca zgrzewanego,
dosłownie kilka milimetrów od miejsca zgrzewu, inaczej sam drut wprowadza rezystancję
zmniejszającą natężenie prądu.


Nieprawdą to jest kolego za blisko chwycony drut się po prostu spali i taki będzie finał,
Trzeba nabrać wprawy a w przypadku niektórych drutów srebrnych lekko podtopić koncówkę drutu zapalniczką
Awatar użytkownika
By jomat
#814651
Senna pisze:Nieprawdą to jest kolego za blisko chwycony drut się po prostu spali i taki będzie finał,

Finał jest taki, że spalenie oznacza, iż zgrzewarka mocowo daje radę aż za dobrze,
wtedy zmniejsza się napięcie ładowania kondensatorów do odpowiedniej wartości.
Złap krokodylkiem pół metra od zgrzewu i próbuj zgrzewać nawet tydzień.
Awatar użytkownika
By Senna
#814662
Mi chodzi oto ze 5 mm jest optymalne dla oporowego i ok centa dla srebrenego.
Pierwsze zgrzewarki ładują do 20,5 volta, ta którą dysponuje już tylko 18,5v
Moja sugestia to na początek pobawić się w zgrzewanie jednego drutu oporowego ze sobą
Awatar użytkownika
By maniek26
#814668
tajwoj pisze:Pytanie zasadnicze.
Czy dosuwacie druciki czołowo, czy z boku?


próbowałem już i tak i tak,teraz też siedzę coś koło godziny,reguluję delikatnie,ale za nic nie chcę mi połączyć,a jak już jakimś fartem złapię to tak że delikatnie ruszę i puszcza
Awatar użytkownika
By daras25
#814683
Niestety moja umarła zanim cokolwiek zgrzała :?
Całe szczęście że jest gwarancja :|
Awatar użytkownika
By Senna
#814689
daras25 pisze:Niestety moja umarła zanim cokolwiek zgrzała :?
Całe szczęście że jest gwarancja :|

jak to umarła ?
Awatar użytkownika
By daras25
#814692
Senna pisze:
daras25 pisze:Niestety moja umarła zanim cokolwiek zgrzała :?
Całe szczęście że jest gwarancja :|

jak to umarła ?

Nie działa , wczoraj jeszcze iskrzyła a dzisiaj po chyba trzeciej próbie nic się nie dzieje - nie iskrzy .

Tapnięte z GT-I9100P
Awatar użytkownika
By Senna
#814695
Wyjmij i włóż baterie jak nie odżyje to w PN wyśle ci nową wersje, albo zwrócę kasę do wyboru
Awatar użytkownika
By Senna
#814702
Jak wrócę wieczorem z zakupów to zrobię obecnie brak baterii do aparatu mnie blokuje :lol:
Awatar użytkownika
By maniek26
#814706
Senna pisze:Jak wrócę wieczorem z zakupów to zrobię obecnie brak baterii do aparatu mnie blokuje :lol:


spoko,poczekam,bo nie chcę mi się wierzyć że przez 4 godz zabawy ani razu mi dobrze nie zgrzało,bo przez tyle prób to nawet fartem powinno połączyć chociaż raz :lol:
Awatar użytkownika
By daras25
#814710
Senna pisze:Wyjmij i włóż baterie jak nie odżyje to w PN wyśle ci nową wersje, albo zwrócę kasę do wyboru

Nadal uważam że to jest przydatna zabawka o ile działa i wolę inną/nową niż kasę :wink:
Tą którą mam odesłać ?
Awatar użytkownika
By Senna
#814720
Przydałoby się wiedzieć co jest słabym punktem
W końcu nowa to tylko lepsza ergonomia użytkowania i ma opcje sprawdzenia stanu baterii :wink:
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.