EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
By stachuu0
#1881077
Witam.
Stoję przed finalnym wyborem DL vs MTL i chwilą emocji zamówiłem Zeusa. :roll:
Zaciekawiły mnie głównie zalety górnego przepływu powietrza, a właściwie jedna - brak wycieków.
Niestety dotąd nie udało mi się poprawnie go skonfigurować.
Próbowałem 2 razy:
- dołączone do zestawu 2 grzałki typu braided (?) 0,3mm 5 zwojów
- zakupiony drut SS316L 28GA od Geekvape z poniższymi parametrami:
barror pisze:Sprobuj cos takiego(210stopni- jak nie bedzie TC ogarniac do 240 max):
http://www.steam-engine.org/coil.html?m ... &id=3&ll=8

W obu przypadkach moja jedyna wata - Cotton Bacon V2.
Smaku... brak. Spodziewałem się gorszych doznań przy DL, ale bez przesady.
Nawet nie wiem czy dobrze ustawiłem boxa do tych drutów.
Przy zwiększaniu mocy na gotowych grzałkach i temperatury na kręconych przeze mnie (w TC na SS316L) czuć było jakby posmak waty, a pierwsze chmury na gotowych grzałkach strasznie dusiły.
Najlepsze jest to, że już Siren chmurzy lepiej, więc ewidentnie coś skopałem.
Druty które posiadam to:
Kanthal D 26GA
Geekvape:
- N80 MTL Clapton Wire 28*2+38GA
- N80 Fused Clapton Wire 30*+38GA
- SS316L 28GA
oraz zestaw gotowych grzałek od VapeFfly:
https://gloimg.gbtcdn.com/gb/pdm-produc ... _74134.jpg
Mogę też kupić kolejny, jeśli naprawdę warto (dobrze by było, gdyby był dostępny w najlepszym sklepie).
Oczywiście w grę wchodzi również setup na "single coilu", nie walczę tu o chmurę, tylko jakikolwiek smak.
Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
By gregg
#1881259
@stachuu0
Pytałeś w innym temacie, ale napiszę też tu.
Spróbuj zrobić 2 setupy: single i dual. Do singla użyj N80 Fused Clapton. 5-6 zwojów, fi 3,5 lub 4mm. Do duala weź MTL Clapton. 5-6 zwojów, fi 3mm.
Grzałkę/grzałki rozgrzej, zobacz czy dobrze i równo się "zapala".
Bawełnę daj "oszczędnie". Lekki opór podczas przechodzenia przez grzałkę. Pewnie oglądałeś jakieś filmiki z robienia setupów (nie chodzi tylko o Zeusa). To, jak dużo bawełny wali w parowniki spore grono panów jutuberów, zawsze mnie dziwi i śmieszy. Ty zrobisz lepiej :wink: Końcówki dokładnie wyczesz. Na końcach ma być niewiele, za to puszyście. Usuń to co Ci się wyczesze, uformuj. Nawilż dokładnie grzałkę, zalej baniak i próbuj. Może Zeus to nie król smaku, ale coś poczuć musisz.
By stachuu0
#1881261
Zrobiony setup polecony w tamtym temacie.
6 zwojów fi 3 na MTL N80 Clapton Wire, lekko oddzielone od siebie. Wyszło 0,64Ω.
Chmura w porównaniu do chmurzenia na SS z TC jest większa.
Pojawił się gdzieś smak liquidu po dłuższym przytrzymaniu przycisku (24W), ale dominuje go gorzki posmak (waty?).
Na wacie brak przebarwień, idealnie biała.
Jest możliwość, że ustawiam grzałkę za nisko i przypala się coś pod nią? Czytałem, że w Zeusie coś się przypala, teraz nie mogę znaleźć co.
Zawsze zostawiam 1mm odstępu, spróbuję dać 2.
Dodam, że od początku czuć ten gorzki posmak, liquid pojawia się po nagrzaniu, więc to chyba nie wata, która przypaliłaby się w drugiej kolejności.
Liquid lekko bulgocze dopiero w końcowej fazie, więc temperatura jest dość niska.
Awatar użytkownika
By gregg
#1881263
A może to posmak czegoś, co było na palcach i przeszło na nośnik? :wink:
By stachuu0
#1881267
Ręce myję po każdym rozebraniu atomizera, po uporaniu się z resztkami liquidu.
Teraz umyję przed ułożeniem waty, jestem w trakcie robienia 6 zwojów fi 4. Wyszło 0,82Ω.
W Sirenie posmaku nigdy nie było.

Dalej to samo.
Zapomniałem dodać - pojawia się pieczenie/drapanie w gardle.
Liquid 4mg, w Sirenie bywały 12mg.

Może słaby transport? W recenzjach i komentarzach mówią, by watę wkładać płytko, a nie na sam dół - tak też robię.
https://drive.google.com/open?id=1-0_hB ... n51CywcwQk
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1881277
Ile watów ustawiasz ?
Pewnie masz za dużo, zacznij od np. 18W i sobie powoli zwiększaj do uzyskania zadowalającego rezultatu.
Jeśli będzie to samo, to pozostaje transport.
Awatar użytkownika
By gregg
#1881293
stachuu0 pisze:Zapomniałem dodać - pojawia się pieczenie/drapanie w gardle.
Liquid 4mg, w Sirenie bywały 12mg.

Być może za dużo mg, w końcu to DL.

Średnia ta Twoja grzałka. Środkowy zwój szczególnie...
By Baryua
#1881295
Kiepskim pomysłem jest szukanie dobrego smaku w rta z górnym airflow, na większości (nawet z dobrym setupem) można liczyć jedynie na przeciętny smak. Z tej grupy parowników wg mnie akceptowalne są jedynie Intake i Juggerknot.
Awatar użytkownika
By gregg
#1881303
@Baryua, zgadzam się. Intake smakiem z kapci nie wyrwie, Jugger już znacznie lepiej. Ale kolega w tym temacie nie szuka dobrego smaku, póki co. Szuka jakiegokolwiek smaku :wink:
By Baryua
#1881308
Różnie można interpretować brak smaku - spróbowałem kiedyś parę chmurek z tfv8 od znajomej i nie było smaku, mimo, że ona się nim zachwyca. Zatem słabe oddanie smaku można nazwać brakiem smaku. :D
By stachuu0
#1881325
STRUNA pisze:Ile watów ustawiasz ?
Pewnie masz za dużo, zacznij od np. 18W i sobie powoli zwiększaj do uzyskania zadowalającego rezultatu.
Jeśli będzie to samo, to pozostaje transport.

Okolice 21 były, ustawienia z Sirena.
Szedłem tylko wyżej i posmak był mocniej wyczuwalny.
Teraz spróbowałem po całym dniu odstania Zeusa na 18W.
Z początku nie ma nawet chmury, a dalej już czuć ten gorzko/plastikowy posmak.
gregg pisze:Być może za dużo mg, w końcu to DL.

Aż taka różnica w "kopie"?

gregg pisze:Średnia ta Twoja grzałka. Środkowy zwój szczególnie...

Ukręciłem dopiero jakieś 10 grzałek, dalej ćwiczę, wczorajsza późna pora nie pomogła. ;)
Grzałki mi się "rozpływają" po robieniu odstępów, ale na spokojnie ogarnę.

Baryua pisze:Kiepskim pomysłem jest szukanie dobrego smaku w rta z górnym airflow, na większości (nawet z dobrym setupem) można liczyć jedynie na przeciętny smak. Z tej grupy parowników wg mnie akceptowalne są jedynie Intake i Juggerknot.

gregg pisze:@Baryua, zgadzam się. Intake smakiem z kapci nie wyrwie, Jugger już znacznie lepiej. Ale kolega w tym temacie nie szuka dobrego smaku, póki co. Szuka jakiegokolwiek smaku :wink:

Dokładnie. Smak się pojawia, ale po dłuższym trzymaniu zasilania. Jest on jednak wcześniej znacząco dominowany przez ten gorzki posmak, który się nasila wraz z temperaturą na grzałce.

Baryua pisze:Różnie można interpretować brak smaku - spróbowałem kiedyś parę chmurek z tfv8 od znajomej i nie było smaku, mimo, że ona się nim zachwyca. Zatem słabe oddanie smaku można nazwać brakiem smaku. :D


Mam teraz porównanie do mojego Sirena na tym samym liquidzie i Exceeda D19 drugiej połówki na innym (mięta z chłodzikiem).
W Sirenie smak czuję. Nie jest to jakiś bardzo mocny smak, ale wystarczający do normalnego wapowania (zapewne kwestia setupu - dalej się uczę)
W Joyetechu smak czuję mocniej, ale to pewnie chwilowo po nagłej przesiadce na inny liquid.

Podsumowując to chyba kuleje u mnie transport i w takim razie ten posmak to po prostu bóbr.
Spróbuję dać jeszcze mniej waty. W końcu o przeciekanie się nie muszę w Zeusie martwić. :wink: Tylko w poradnikach na yt jest jakieś 2x tyle waty co u mnie i się każdy zachwyca smakiem jak w RDA. :roll:
Jeśli to nie pomoże - zostaje mi sprzedaż Zeusa i kupienie atomizera, który wybacza o wiele więcej. Tym razem single coil i zapewne z dolnym przepływem.
Fajnie by było w kolekcji chociaż jeden DL mieć.
Awatar użytkownika
By gregg
#1881332
Ciężko tak kuźwa na odległość... :|

stachuu0 pisze:Z początku nie ma nawet chmury, a dalej już czuć ten gorzko/plastikowy posmak.

stachuu0 pisze:Smak się pojawia, ale po dłuższym trzymaniu zasilania. Jest on jednak wcześniej znacząco dominowany przez ten gorzki posmak, który się nasila wraz z temperaturą na grzałce.

stachuu0 pisze:Podsumowując to chyba kuleje u mnie transport i w takim razie ten posmak to po prostu bóbr.

Nie wiem, czy bóbr. Z Twoich wypowiedzi - raczej nie. Łapiąc bobra to raczej byś zechciał kaszlnąć i splunąć i szybko czymś zapić. Bóbr po kilku sekundach nie przeradza się w smak, tylko w większe bobrzysko.

stachuu0 pisze:Grzałki mi się "rozpływają" po robieniu odstępów, ale na spokojnie ogarnę.

Jeśli Ci wygodniej to rób bez odstępów.

Weź zafunduj Zeusowi długą kąpiel w trzech gorących wodach z płynem do naczyń, później dokładne płukanie i schnięcie. Wsadź mu tego prostego SSa 0,32, ustaw w TC i spróbuj.
By stachuu0
#1881333
Cały atomizer rozebrany na części łącznie z uszczelkami?
50*C wystarczy? Czy lecieć dalej? Wyżej chyba uszczelki mogą nie przetrwać.
By Maskota
#1881334
Ja zalewam przy myciu wrzątkiem i uszczelką nic złego się nie dzieje

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By stachuu0
#1881335
Maskota pisze:Ja zalewam przy myciu wrzątkiem i uszczelką nic złego się nie dzieje

Robi się.

gregg pisze: Wsadź mu tego prostego SSa 0,32, ustaw w TC i spróbuj.

Jakiś konkretny setup?
Awatar użytkownika
By gregg
#1881338
Zrób duala 7 zwojów na fi 3mm. Tylko równe te zwoje :-P
By stachuu0
#1881365
Chyba się udało. :D
Gorzkiego posmaku na razie nie czuć, może atomizer przyszedł czymś usyfiony z fabryki od skośnookich przyjaciół.
Ale... chmurka mała, delikatnie strzela ciepłym, niegorącym liquidem po zębach i drapananie/pieczenie w gardle pozostało. Może tym razem dałem za mało nośnika, a liquid 4mg dla mnie przy DL rzeczywiście za mocny.
Wstawiam foto, może coś doradzicie. :)
0,48Ω 7x3mm 25W 200*C
https://drive.google.com/open?id=1-1qXt ... Ztd9o4y9qF
/E: Na 35W dużo lepiej.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1881367
stachuu0 pisze:Gorzkiego posmaku na razie nie czuć, może atomizer przyszedł czymś usyfiony z fabryki od skośnookich przyjaciół.

Nowy parownik, dobrze jest przed pierwszym użyciem umyć :wink:

stachuu0 pisze:Wstawiam foto, może coś doradzicie

Wata musi przechodzić przez grzałkę z lekkim oporem. Masz za duże odstępy między zwojami.
By Maskota
#1881368
Na jednej z fotek zdaje się za mało waty, ma ona wypełniać wewnątrz całą grzałke, u Ciebie jakby jest spory luz? Parownik pewnie nasmarowany fabrycznym olejem i niezbyt dobrze go umyłeś, przerobiłem to samo z jednym z moich parowników, u mnie smród zniknął po drugim moczeniu w płynie.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By Maskota
#1881369
Nie zdążyłem usunąć dubla
Ostatnio zmieniony 04 lut 2019, 23:05 przez Maskota, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1881371
Parownika nie znam, ale na pierwszy rzut oka widać ( a dokładnie na 3 zdjęciu) za mało nośnika. Wata ma WYPEŁNIĆ grzałkę. A u Ciebie... Kilka zwoji grzeje na sucho, nośnik nie przylega do drutu,i powstają strzały. Popraw grzałkę.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Obrazek
By Maskota
#1881372
macieq03 pisze:Parownika nie znam, ale na pierwszy rzut oka widać ( a dokładnie na 3 zdjęciu) za mało nośnika. Wata ma WYPEŁNIĆ grzałkę. A u Ciebie... Kilka zwoji grzeje na sucho, nośnik nie przylega do drutu,i powstają strzały. Popraw grzałkę.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Dokładnie o tum zdjęciu pisałem

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By stachuu0
#1881378
bulit73 pisze:Nowy parownik, dobrze jest przed pierwszym użyciem umyć :wink:

To chyba czas umyć Sirena. :o

bulit73 pisze:Wata musi przechodzić przez grzałkę z lekkim oporem. Masz za duże odstępy między zwojami.

Był lekki opór, na tyle mały, że nie wyginał miękkiej stali. Jednak chyba za mocno wyczesałem końcówki, po włożeniu na swoje miejsce było tam sporo luzu, zajmowały może połowę miejsca.

@macieq03 @Maskota
Lekko poprawione. Na dziś już nie mam siły.
https://drive.google.com/open?id=1NI7tS ... m_9Ro5Mecr
Chmury dość mocno się zwiększyły. Jutro zmienię liquid na inny. Zobaczymy jak smak.
Awatar użytkownika
By gregg
#1881379
Za bardzo wziąłeś do siebie mówienie o "oszczędnośći waty". :mrgreen:

Teraz lepiej, pierwsze i ostatnie zwoje już ją "czują".
By Yeven
#1883092
Dorzucę coś siebie :)

Setup: 2 grzałki Fused Clapton
SS316L 26ga*2 + 30ga (drut geekvape)

Mod pokazuje 0.11 - 0.12 ohm, za steamed-engine ustawiłem ręcznie 0.13ohm i TCR 120

TC odpalam na 50 - 55W i 215 - 220 stopni i jest ok - działa i smak jest!
tylko trzeba dość dynamicznie zaciągać bo inaczej szybko odcina.
Prawdę mówiąc jak kiedyś nie czułem smaku to winny był liquid - za „referencję” służy mi Nautilus 2 ;)
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.