EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Maja
#1753963
Już wiem, że jest zakaz, pytałam BP-potwierdzili. A realnie jak to wygląda- zakaz- czyli czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal, czy skonfiskują mi sprzęt na lotnisku?
Bo to dwie różne opcje.

A jak z międzylądowaniem w Dubaju, czy Abu-Dhabi-też mogą zabrać, mimo, że z lotniska nie będę wychodzić?
Ostatnio zmieniony 31 sty 2017, 20:09 przez Maja, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By domekrap
#1753974
Dlaczego mieliby skonfiskować. Takim rozumowaniem to paczka papierosów w kieszeni - konfiskata, kamera - konfiskata, aparat fotograficzny - konfiskata.
By Maja
#1754051
domekrap pisze:Dlaczego mieliby skonfiskować. Takim rozumowaniem to paczka papierosów w kieszeni - konfiskata, kamera - konfiskata, aparat fotograficzny - konfiskata.


Z kamery, aparatu korzystać możesz-więc możesz wwieźć, papierosy niekoniecznie można wwozić, ale można kupić na miejscu w wyznaczonych miejscach , nawet palić je można -choć też są obostrzenia.

O e-papierosach wyczytałam, że konfiskują od razu na lotnisku ale .....to opis/ostrzeżenie-nie realna historia -chciałam potwierdzić.
Jeszcze do wczoraj przez myśl by mi nie przeszło, że mogę mieć większy problem z e -paleniem niż z analogami.
Za 14 dni mam 4 lata e-palenia- przebukuję bilety :wink:
Awatar użytkownika
By domekrap
#1754053
Jeżeli dobrze pamiętam ten gniot ustawy to tam jest zakaz sprzedaży, ewentualnie promocji epapierosow. Nie wyczytałem, że ja nie mogę ich posiadać jeżeli ruszam za granicę. Nie wiem też na jakiej podstawie ktoś miałby ci konfiskować. Ja takiej podstawy prawnej nie znam. Podaj link gdzie wyczytałaś o tej konfiskacie

https://starychemik.wordpress.com/2015/ ... strowanym/
By Maja
#1754061
Nie wiem, czy znajdę link, bo przeszukałam wczoraj całego wujka googla-wiadomości są podane opisowo, bez wdawania się w szczegóły.
.... dlatego zadzwoniłam do tego- kto powinien być na bieżąco-czyli BP. Uzyskałam informację, że jest zakaz używania i tak jak w hotelu nikt do mnie wątów mieć nie będzie, tak na lotnisku MOGĄ zabrać mi cały sprzęt zanim je opuszczę ...... ale mogę liczyć na łut szczęścia, że kontrola nie będzie taka drobiazgowa. Info było "do potwierdzenia"- kobitka z BP wiedziała, że od tej informacji zależy czy zrezygnuję z wyjazdu(rozmowy są nagrywane).
Przed chwilą dostałam maila od obsługi rezerwacji potwierdzające- "w ZEA jest bezwzględny zakaz używania e-papierosa". Czyli jakiś zapis w prawie być musi.
Chciałam odpocząć, nie chcę lecieć ze stresem.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1754078
W ZEA mają swoje prawa i niektóre nam Europejczykom mogą wydawać się dość niedorzeczne. Jedno jest pewne, że dość rygorystycznie je egzekwują.
By kotawiec
#1801850
Dzień dobry,
tydzień temu wróciłem z Emiratów i mogę potwierdzić, że zabrali na lotnisku e-papierosa. Tłumacząc, że "nie wolno bo nie wolno". I miałem przymusowy dwutygodniowy odwyk nikotynowy bo do analogów nie chciałem wracać a e-papierosów nigdzie nie kupisz. I to co nikomu nie udało się przez 39 lat (wpłynąć na mnie abym rzucił palenie) Arabom zajęło dwie minuty :-))) Przy wyjeździe nie oddają, pies z kulawą nogą nie interesuje się czy coś Wam zabrali czy nie. A ja się nie upominałem bo jeszcze obciążyliby mnie jakimś "depozytem za przechowywanie", dajmy na to 150 AED za dzień (tego nie wiem, ironizuję).
Przy okazji "przetrzepali" dokumentnie, od stóp do głów, moją partnerkę (widzieli, że jedziemy razem), wszystko jej wyciągnęli z bagażu. Każdą torebkę, zawiniątko, reklamówkę...
No i, od trzech tygodni nie palę w ogóle...
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.