EPF
By berto
#1100373
A gdyby tak zorganizować zbiórkę pieniędzy. Na forum jest przecież kilka tysięcy aktywnych użytkowników, gdyby tak każdy wpłacił np. 5zł to można by zebrać ładną sumkę. A za taką sumkę można by przygotować konkretny artykuł poparty wynikami badań na temat epalenia i opublikować go w kilku największych portalach. Ludzie bardzo ufają takim publikacjom. Przy okazji można by pod to podpiąć EFVI. Nie wiem kto zająłby się organizacją takiego przedsięwzięcia, to tylko taki pomysł.
Awatar użytkownika
By kmaksiu
#1100377
Mimo tego, że jest kilka set aktywnych osób to myślę, że na taką formę zgodziło by się nie więcej jak 50-100 osób, a najlepiej by było opłacić artykuł na jednym z większych portali. Reszta i tak skopiuje. Ja oczywiście piszę się :-).

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By soniqs
#1100387
też jestem za, ale może to być cięzko wykonalne. Z tego co się orientuje to cena za artykuły sponsorowane waha się między 10.000 a 25.000 z, w niektórych serwisach nawet i więcej. To teraz sobie podzielcie przez 5/10 zł i wyjdzie Wam ilość użytkowników, którzy mieliby się zrzucić. Jestem optymistą, ale nie w tym kraju, gdzie każdy ma wszystko w :dupa :(
Awatar użytkownika
By puzii76
#1100400
Jestem za ale to ciężki temat. Ale jak by się komuś chciało napisać mądry tekst to wrzucę na swoje portale regionalne plus proszę kolegów sąsiadów o to samo.

Tapatalknięte z drogi
By berto
#1100457
pol pisze:Czy to nie podchodzi pod zbiórkę publiczną?

Oczywiście że byłaby to zbiórka publiczna ale na zbiórkę w formie transakcji bezgotówkowych (przelew) nie potrzeba zezwolenia.

Zresztą to i tak nie ma sensu, w naszym kraju to jest nie do zrealizowania. Jak ktoś wyżej pisał będzie może setka chętnych.

Lepiej ten wątek zamknąć.
Awatar użytkownika
By kijan77
#1100496
Na większości portali przy tak zwanych artykułach sponsorowanych można ładnie zejść z ceną z 10000 zł do np. 5000 zł, a nawet niżej. Działam w innej branży niż e-p, ale wiem że duża część portali internetowych kieruje się zasadą "lepiej coś zarobić, niż nic". Nie tracą tutaj czasu antenowego jak np. w Tv czy strony w piśmie drukowanym, a tylko dodają kolejną podstronę w już i tak napuchniętym serwisie.

Taki cel można też osiągnąć za free - wysyłając na adresy portali coś w rodzaju pressrelease - konkretnie przygotowany rzeczowy artykuł z podpisem kogoś takiego jak StaryChemik. Część może to podłapać i opublikować (jeżeli oczywiście nie mają odgórnego nakazu dyskredytować danego tematu), a resztą poleci jak domino. Trzeba pamiętać, że serwisy internetowe poszukują nowych informacji bo tak naprawdę to ich sens działania, a artykuły sponsorowane to tylko mały udział w całości.

Jeżeli chodzi o samą zbiórkę to mi robi się głupio, że sami użytkownicy podejmują się takich zadań, gdzie duża cześć dostawców mogłaby to zrobić bez problemu. Przecież tu chodzi też o ich zakichany biznes. To co zrobił ostatnio DonSenior (świetny pomysł aby wejść do domu przeciętnego Kowalskiego przez reklamę radiową) powinni podchwycić inni. Patrząc prawdzie w oczy to za dużo nie zdziałamy nie wychodząc poza sieć.

Co do legalności zbiórki pieniędzy na forum to zależy jak to będzie zorganizowane, dla kogo, jaki będzie zasięg zbiórki (np. wymagana rejestracja na forum już nie jest dla mnie zbiórką publiczną - jak na to spojrzy urzędnik czy sąd to już inna bajka).
Oczywiście że byłaby to zbiórka publiczna ale na zbiórkę w formie transakcji bezgotówkowych (przelew) nie potrzeba zezwolenia.

Prawo reguluje to ustawą z 1933 roku :mrgreen: i już nie raz ktoś się przejechał na wpisie "zbieranie ofiar w gotówce lub w naturze" (np. Radio Maryja).

Ja jestem przeciwny aby zbiórka pieniędzy była tylko z naszych kieszeni bez udziału dużej części dostawców.
By steryd
#1100532
Ostatnimi czasy tylko raz cofnięto decyzje, kiedy młodzież wyszła na ulice broniąc wolności internetowej.
By berto
#1100578
@kijan77

Można by do Michnika napisać z prośbą, on przecież też wapuje. :mrgreen: A taki artykuł na stronie głównej gazety to jest to o czym ja myślę. Bo co z tego że jest w sieci dobry artykuł np. StaregoChemika skoro mało kto o nim wie. To musi być wejście smoka, strona główna i baner na pół ekranu, wówczas może się ktoś zainteresuje. Na pewno coś da się osiągnąć w tej kwestii i tak jak mówisz dużo mogliby zdziałać dostawcy, ja sam niczego niestety nie dokonam.
By orient
#1103386
Z zasady nie czytam żadnych tekstów sponsorowanych i na moje wyczucie takich jak ja jest wielu. Co więcej, uważam, że taki tekst będzie przeciwskuteczny.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.