EPF
Nie wiesz jaki model e-papierosa wybrać, który atomizer będzie pasował do danego zasilania? Zapytaj.
Regulamin forum: Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia (...) zakazane jest publiczne zachęcanie do nabywania lub używania papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych. Jednakże nikt nie zabrania dzielenia się prywatnymi, subiektywnymi opiniami na temat produktów.
By leserti
Witam,

Tak jak w temacie, chciałbym popełnić zakup e-papierosa bez guzika(taki wstęp, żeby pasował do działa. W szybkich odpowiedziach nie mogę pisać...). Przymierzam się już do tego od dłuższego czasu, ponieważ kiedyś zobaczyłem taki gdzieś na wystawie i bardzo mnie zaintrygował. Niestety, jakbym mocno nie zagłębiał się w temat, nigdzie nie mogę znaleźć nazwy takowego. Może wiecie gdzie można taki nabyć.

Also jeśli ktoś miał do czynienia z takim - czy jest to w jakimkolwiek stopniu praktyczne?

PS: Chodzi mi o taki jak na zdjęciu
Obrazek
Awatar użytkownika
By SzamanDM
To przestarzała konstrukcja. Zupełnie niepraktyczna.
Brak przycisku oznacza załączenie atomizera metodą ciśnieniową lub akustyczną. Jedna i druga ma wady.
Poza tym w przypadku tak małej baterii jesteś przywiązany do ładowarki praktycznie bez przerwy.

Jedyna zaleta to iluzoryczne podobieństwo do śmierdziucha. Palacze boją się (ja też się bałem i od takiego zaczynałem), że będzie im brakować trzymania czegoś co choć w części przypomina kiepa. Nic bardziej mylnego.
By e-Ivy
Dokładnie tak, jak napisano wyżej. Też się kiedyś nabrałam na to badziewie, bo zależało mi na wyglądzie "analogowego" papierosa. I na wyglądzie się skończyło, bo już waga była zdecydowanie większa niż "analoga". Poza tym przy zaciąganiu można było dostać żylaków za uszami. Fabryczne liquidy dołączone do tego cudu techniki też były do niczego, śmierdziały chemią na kilometr i powodowały wielogodzinny ból głowy. Po paru dniach rzuciłam to diabelstwo w kąt i zraziłam się do e-papierosów na kilka (zmarnowanych) lat.
By szmaszmo
A ja zaczynałem od takich....bo nie było wtedy innych :) mildy, ecisy itp. Wtedy owszem był to przełom. Później rewolucja w egonach no i w końcu boxy. Po czasie, gabaryty przestają aż tak bardzo przeszkadzać i patrzy się na coś innego. Teraz wiem, że lepiej od razu zainwestować w coś fajnego, bo jeśli palisz minimum paczkę dziennie, to choćbyś miał się przemęczyć miesiąc na e-p i tak Ci się zwróci. Wtedy możesz spokojnie podjąć decyzję czy wracasz do palenia, czy zostajesz z wapowaniem :)
By leserti
Nie do końca chodziło mi o to, żeby przejść z analogów na e-paprrosy. Po prostu brakuje mi czegoś takiego "w zapasie", gdy będę potrzebował użyć obu rąk(na przykład praca na komputerze). Ale jeśli twierdzicie, że nw ma to sensu, to nawet nie będę próbował.
Ale nie musicie się martwić, że sobie zniszczę kilka lat jakimś za przeproszeniem g**niany. fajkiem. Aktualnie jestem o dziwo szczęśliwym posiadaczem Eleaf IJust 2 i coby o nim nie mówić, jestem z niego na prawdę zadowolony, a po zmienieniu grzałki na aspire to już w ogóle.
A co do kartridży, to można przecież zamieniać tę bliżej nieokreśloną maź, na zwykłi liquud(tak jak ma to miejsce w vype ePen)
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, miłego dnia ;)
By Brutto
Bez guzika jest Blue 1 marki Trendy. Można do baterii dokręcić kartomizer na watkę albo clearomizer na płyn. Pojemność baterii to 280, czyli nowa wystarcza na kilka godzin dość intensywnego wapowania. Chyba już nie sprzedają zestawów, ale można kupić oddzielnie baterie (z gwintem typowym Trendy, chyba 901 się to nazywa) po 50 zł, ładowarki (takie małe bez kabelka) i ustniki (clearomizery po jakieś 15 zł, w dwóch wersjach — ta druga to niby do Mini VGO, czyli wygląda jak clearomizer Cottien, tylko z innym gwintem). Fajne, lekkie, w samochodzie się dobrze sprawdzają, a nawet kartomizer warto przetestować. Jeszcze mam bez guzika Provog Yago, ale tego w ogóle już się nie kupi. Wielkości typowego Ego na 1100 mAh, ale trochę ciężki i szczęka boli od trzymania tego w buzi bez użycia rąk.
Awatar użytkownika
By andrzej4u
Melancholijnie się zrobiło ale dzięki temu badziewiu przełamałem swoje wrodzone skąpstwo i zakupiłem u Kinga podwójny zestaw za 300 zł. To był strzał w dziesiątkę i nigdy już analoga nie miałem w ustach.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
To samo ja miałem..kupiłem jakiegoś grubasa na podobieństwo cygara i to był pierwszy krok do rzucenia analogów.No i prawie trzy lata nawet macha śmierdziucha nie zrobiłem.Grubas jednak padł po rzuceniu na łóżko(zwarcie go wykończyło)Takie to były sprzęty::
By adamus
Też zaczynałem od takiego cuda :) było to Mild M401 jeśli dobrze pamiętam, koszt zakupu tego zestawu też nie był dość tani, obecnie za tą kwotę można nabyć boxa z jakimś fajnym parownikiem. Przy wyborze pierwszego e fajka też głównie kierowałem się wyglądem tak aby był jak najbardziej zbliżony do analoga. Po paru dniach kopcenia aż była momentami chęć wrzucenia go do kosza, bateria moment i rozładowana, przy głośniejszej muzyce sama działała, beznadziejne dolewanie liquidu i ta watka przypalana. Później zaopatrzyłem się w batki od e kinga, które w porównaniu do M401 były już czymś z wyższej półki, wkłady też zupełnie inne i palenie e fajki zostało ożywione, następnie zakup atomizera T3, o to to już stanowiło całkiem inny świat i tak co raz coś nowego wpadło w ręce aż skończywszy na box.
Awatar użytkownika
By zarthos
Pojawiły się nowe EIN "bez guzika" które zbierają dobre recenzje.
Na ile te recenzje są rzetelne to nie wiem.
W e-dymie znajdziesz coś co nazywa się "eleaf icare".
Tania sprawa.
By leserti
zarthos pisze:Pojawiły się nowe EIN "bez guzika" które zbierają dobre recenzje.
Na ile te recenzje są rzetelne to nie wiem.
W e-dymie znajdziesz coś co nazywa się "eleaf icare".
Tania sprawa.

Ostatnio w sklepie widziałem - ciekawa sprawa. Nawet przez chwilę zastanawiałem się nad zakupem e-papierosa ze stacją dokującą z power bankiem, ale ostatecznie stwierdziłem, że nie mam pieniędzy na takie eksperymenty :D
Awatar użytkownika
By WE514
leserti pisze:Witam,

Tak jak w temacie, chciałbym popełnić zakup e-papierosa bez guzika(taki wstęp, żeby pasował do działa. W szybkich odpowiedziach nie mogę pisać...). Przymierzam się już do tego od dłuższego czasu, ponieważ kiedyś zobaczyłem taki gdzieś na wystawie i bardzo mnie zaintrygował. Niestety, jakbym mocno nie zagłębiał się w temat, nigdzie nie mogę znaleźć nazwy takowego. Może wiecie gdzie można taki nabyć.

Also jeśli ktoś miał do czynienia z takim - czy jest to w jakimkolwiek stopniu praktyczne?

Obrazek

Łezka w oku się kręci od czegos takiego zaczynałem
Awatar użytkownika
By e_sat
WE514 pisze:
leserti pisze:Witam,

Obrazek

Łezka w oku się kręci od czegos takiego zaczynałem

Szkoda tylko, że nie dałeś recenzji w tamtym czasie, że to zwykłe " g**ienko " jest, nie ma co wspominać....Wszystko zmierzało w nowym kierunku rozwoju ep. Trzeba powiedzieć, że ładnie się to ukształtowało...ciekaw jestem co będzie za kilka lat, czy trzeba będzie odstawić Kayfuny i Tajfuny....czy będzie jakieś miejsce jeszcze dla prawdziwych waperów ???
Awatar użytkownika
By WE514
Masz racje to jest badziewie , ale te 4 lata temu byłem zielony w tym temacie i tym "e-papierosem" zacząłem moją karierę wapera
Awatar użytkownika
By slavo22
Ja tęsknię za cygarami z volisha, na żagle były idealne - dość lekkie i miałem obie ręce wolne. Dodatkowo kartomizery były zalane pysznym lq tytoniowym. Jako że pomału lato idzie też bym musiał się rozejrzeć za jakimś takim sprzętem. Ten eleaf się nie nada, w zębach tego nie przytrzymam. Macie jakieś inne propozycje?

Wypalcowane
Awatar użytkownika
By kilgore trout
Kiedyś dawało się radę taki sprzętami jakie były dostępne :)
Collins taki jak tu:
Obrazek
uratował mi prawdopodobnie zdrowie. Ładowarkę gdzieś posiałem, ale secik zostawiłem sobie na pamiątkę.

To se ne wrati :)
By leserti
slavo22 pisze:Ja tęsknię za cygarami z volisha, na żagle były idealne - dość lekkie i miałem obie ręce wolne. Dodatkowo kartomizery były zalane pysznym lq tytoniowym. Jako że pomału lato idzie też bym musiał się rozejrzeć za jakimś takim sprzętem. Ten eleaf się nie nada, w zębach tego nie przytrzymam. Macie jakieś inne propozycje?

Wypalcowane

O to mi właśnie najbardziej chodzi. O tę wygodę, wolne ręce, coś, co daje analog, a e-papieros już dawno temu przestał. Tym bardziej to denerwuje, jak swoim fajkiem dzieli się z osobą towarzyszącą przez życie, bo co na chwilę odłożę, to już znika mi sprzed oczu, a tak bym nie musiał odstawiać ;)

kilgore trout pisze:Kiedyś dawało się radę taki sprzętami jakie były dostępne :)
Collins taki jak tu:
Obrazek
uratował mi prawdopodobnie zdrowie. Ładowarkę gdzieś posiałem, ale secik zostawiłem sobie na pamiątkę.

To se ne wrati :)

Taki śliczny, a taki beznadziejny :D

Swoją drogą, ostatnio buszując po internecie natrafiłem na film dot. tzw. "vape bluzy", czyli po prostu bluza, z kieszonkami i rurką w sznurku od kaptura. Śmiesznie się to prezentuje, ale za samego papierosa trzeba zapłacić 25$, co tak kosmiczną ceną co prawda nie jest, ale już ubranie za 125$(!!!) jest dla mnie znaczną przesadą. A przynajmniej przeliczając na polskie, bo w amerykańskich nie jest jeszcze tak tragicznie.
Awatar użytkownika
By Flare
leserti pisze: Chodzi mi o taki jak na zdjęciu
Obrazek

Posiadam takowego i nawet działa. Maleństwo jest ;)
iStick Pico 75W TC Kit

Mini Volt KILLER :D [obraz_800:2r3odacu]http[…]

444 Dni z E Papierosem

Jak to jest z Tym E paleniem. Zaczynałem od kupna […]

Urodziny !!!

"Zobacz no, zobacz no, czyje, czyje urodziny[…]

HCigar VT250 (DNA250)

Hcigar VT250 adopts Evolv DNA250 TC chip.The DNA[…]