EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Risto
#1884178
Nie mam o tym pojęcia i dlatego chciałbym się zapytać, czy do przechowywania liquidów można używać butelek ze szkła sodowo-wapniowego, czy może lepiej ze szkła borokrzemowego ( tzn. ze szkła boro 3.3.)?

Faktem jest, że z obu tych rodzajów szkieł wytwarzany jest szklany sprzęt laboratoryjny.
Jednak wzbudziło moje wątpliwości stwierdzenie, że ze szkła sodowo-wapniowego wykonywane są głównie produkty nie wymagające kontaktu z substancjami agresywnymi.
By Baryua
#1884190
Wiele agresywnych aromatów sprzedawanych jest w szklanych buteleczkach, które zapewne nie są boro, więc przy samogonach nie powinien robić różnicy rodzaj szkła. W przeszłości używałem brązowych butelek z apteki i wszystko było z nimi w porządku. Osobiście od dłuższego czasu ufam tylko HDPE.
By Risto
#1884195
Cinmar pisze:Wydaje mi się, że to nie narusza regulaminu, więc podpisuję się i proszę o linki :D


Przepraszam, ale nie rozumiem. Ja nie proszę o podanie linków, a to mogłoby naruszać regulamin.
Chcę zaspokoić swoją ciekawość w tej kwestii i jeszcze dokształcić się na stare lata, bo z natury jestem dociekliwy. *TAK* *THX*

Nie miała baba kłopotów, to ......... na Alle...... znalazłem oferty kupna 2-óch identycznie wyglądających naczyń laboratoryjnych, które różniły się tylko ceną. Oferty były od tego samego sprzedawcy. Doczytałem, że wykonano je z różnego rodzaju szkła.
Wujek Google bardzo enigmatycznie tłumaczy różnicę pomiędzy szkłem sodowo-wapniowym a szkłem borokrzemowym ( boro 3.3.)

Baryua pisze:W przeszłości używałem brązowych butelek z apteki i wszystko było z nimi w porządku.


To też niczego nie przesądza, bo szkło borokrzemowe jest najczęściej używane do produkcji nie tylko szła laboratoryjnego, ale również szkła aptecznego oraz medycznego.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.