EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By Tomba
Używa ktoś yanosika? Ciekaw jestem Waszych opinii czy warto to kupić.
Od lat mam CB, ale to co się dzieje teraz na drogach, to już jawne łupienie.
Chcę się dodatkowo zabezpieczyć, zwłaszcza, że CB nie używam w mieście.
Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.
Awatar użytkownika
By szperaczz
:dupa co CB to CB. Często nie było info o suszarce, a jednak była na drodze ;)
Jak się chcesz dodatkowo zabezpieczyć ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
By HaQer
Aplikacja na Androida sprawuje się dosyć ciekawie, ma dobre wsparcie techniczne (częste aktualizacje) i jest za darmo. Oczywiście do działania potrzebny internet. Jak najbardziej polecam.
Awatar użytkownika
By redwhite
Tomba pisze: zwłaszcza, że CB nie używam w mieście.

A dlaczego nie używasz w mieście??
Wiesz, te wszystkie systemy, które nie są na bierząco aktualizowane (jak CB :wink: ) są jak dla mnie nieskuteczne.
Ktos nie zdąży podać na serwer, nie włączysz aktualizacji i dramat za jakieś maleńkie przewinienie.
Wiszą często jakieś fotoradary/suszarki, które są juz dawno nieaktywne.
Dlatego z mojej strony najlepiej sprawdza się radio.
Nie mówię tu o typowym radiu typu Cobra IV generacji bo takie to właśnie treba wyłączać po mieście bo głowę chce urwać.
Ale ja np. obecnie za 120 pln wyrwałem do służbiaka całkiem fajne używane radio, z dobrymi filtrami i spoko po mieście śmigam.
Awatar użytkownika
By el Petto
HaQer pisze:Aplikacja na Androida sprawuje się dosyć ciekawie, ma dobre wsparcie techniczne (częste aktualizacje) i jest za darmo. Oczywiście do działania potrzebny internet. Jak najbardziej polecam.

Możesz podać jakieś (przybliżone) koszty transmisji danych GSM?
Można by na tej podstawie skalkulować, co się bardziej opłaca:
- terminal z rocznym dostępem, czy aplikacja 'komórkowa'.

Maciek K pisze:Idea Janosika jest ok ale nic nie zastąpi CB....

Dokładnie!
Skuteczność działania zależy od liczby użytkowników.
W dużych miastach może się to sprawdzić, z 'peryferiami' gorzej...

@Tomba - potestuj aplikację na telefonie i zobaczysz jaka jest popularność/skuteczność Yanosika na Twoich trasach.

ps.
Tu :arrow: ulubiony-produkt-roku-2012-podsumowanie-wynikow-ankiety-t36187.html
można zerknąć na podsumowanie ankiety "Ulubiony Produkt 2012r" i dodać swój komentarz.
Awatar użytkownika
By Tomba
Maciek K pisze:A dlaczego nie używasz w mieście??

Bo nie chce mi się wyciągać i chować anteny. Poza tym nie lubię jak mi ciągle ktoś bręczy i każdy po kolei z odstępem co 5 sekund pyta jak tam wylocik z Poznania na Kórnik :lol:
el Petto pisze:@Tomba - potestuj aplikację na telefonie

No nie da rady bo mam starego wave, a na niego nie mam aplikacji. Poza tym nie wykupiłem neta na komórkę.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2013, 10:44 przez Tomba, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By HaQer
el Petto, transmisja danych zależy od wielu czynników:
-operator i jego cennik
-zainstalowane aplikacje (i w danym momencie otwarte, działające w tle itp)
-wersja systemu operacyjnego
Awatar użytkownika
By el Petto
HaQer pisze:el Petto, transmisja danych zależy od wielu czynników:
-operator i jego cennik

To jasne - chodzi mi o jakiś konkretny (lub przybliżony) przykład, ile pociągnie danych (talarów z sakiewki) Yanosik
- włączony np. godzinę.

Może są takie informacje/kalkulacje na forum androida?
By djMarco
Uzywalem niejednokrotnie. Na trasie Puławy-Niedzwiedzi Rog i Yanosik sprawil sie bardzo dobrze. Sam zaznaczalem wypadek i info odrazu bylo na serwerze Yanosika. W miastach to juz roznie. W takim malym miescie jak Pulawy to to nie jest dobre rozwiazanie ale np w Wawie to juz bylo lepiej.

Podsumowujac, na trase ok w miescie nie.

Ale ja CB i tak nie zastapie niczym innym.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By HaQer
el Petto pisze:
HaQer pisze:el Petto, transmisja danych zależy od wielu czynników:
-operator i jego cennik

To jasne - chodzi mi o jakiś konkretny (lub przybliżony) przykład, ile pociągnie danych (talarów z sakiewki) Yanosik
- włączony np. godzinę.

Może są takie informacje/kalkulacje na forum androida?

Zainwestuj w pakiet internetowy - najlepsze rozwiązanie. W Orange na przykład są pakiety jedniodniowe 100MB za 2 zł - w zupełności starczy na 24 godziny używania ;)
Awatar użytkownika
By Kszywho
Tomba pisze:Chcę się dodatkowo zabezpieczyć, zwłaszcza, że CB nie używam w mieście.

To nie lepiej stosować się po prostu do przepisów drogowych? Zrób na złość Rostowskiemu. Nie daj mu zarobić!!!

Obrazek
Awatar użytkownika
By Tomba
Może i lepiej, ale nie zawsze się da.
Ostatnio wyjechał mi ciągnik. Zamiast trąbić na bałwana ominąłem go i już miałem filmik.
Nie dalej jak dwie godziny temu jechałem koło Pruszcza Gdańskiego i jechał ciągnik, który posypywał drogę. Tego już nie wyprzedzałem. Nie pytaj jaką wiązkę usłyszałem przez radio pod swoim adresem :lol:
Ostatnio na trasie do Kijanka były dwa kubły ze śmieciami robiące fotki.
Zbóje stoją teraz na wszystkich traktach i łupią kogo popadnie.
By djMarco
A i jeszcze jedno. Sa urzadzenia Yanosik w ktore nie polecam inwestowac. Lepiej za te pieniadze kupic CB. Ale jesli chodzi o aplikacje to warto sobie przetestowac jak to dziala i wtedy podjac decyzje czy jest ok. Dodam, ze yanosika uzywam tylko w sezonie letnim przy wyjazdach na mazury.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By el Petto
HaQer pisze:Zainwestuj w pakiet internetowy - najlepsze rozwiązanie. W Orange na przykład są pakiety jedniodniowe 100MB za 2 zł - w zupełności starczy na 24 godziny używania ;)

Żeby wybrać najbardziej opłacalną formę tej 'inwestycji' (pakiet, aero2, czy 'zwykły' dostęp = 50gr/100kB) muszę znać przybliżoną wagę transferu danych.

Coś znalazłem:
- na FA jest 'meldunek', że przez 100km (ok. 1h jazdy) - połknął 891kB, więc jest już jakaś podstawa do dalszych kalkulacji. :D
Awatar użytkownika
By Skinner
Używam Yanosika w telefonie regularnie, nawet na krótkich trasach. I wszystkim polecam - wtedy informacji w nim będzie więcej i aktualniejsze. Oczywiście CB nie zastąpi, ale mnie też się czasem nie chce wyciągać anteny - jak dotąd konto czyste :)
Awatar użytkownika
By el Petto
Kszywho pisze:To nie lepiej stosować się po prostu do przepisów drogowych?

Dla "Normalnego Kierowcy" - to stosowanie się do przepisów będzie utrudnione, lub wręcz niemożliwe dopóki,
dopóty w ruchu drogowym będą uczestniczyć wszelkiej maści (jeżdżące "bezpiecznie" :evil:) 'zawalidrogi', 'uliczne fajtłapy', czy inne 'głąby na 4 kółkach'
- których sposób poruszania się/uczestnictwa w tym ruchu - jest jednym z głównych powodów łamania przepisów przez innych kierowców!
Awatar użytkownika
By varth
Yanosik będzie pobierał więcej danych gdy będzie używany jako nawigacja (pobiera mapy z netu). Jako "ostrzegacz" pobiera mniej.
A co trafności zdarzeń - nie każdemu chce się klikać w ikonki aby potwierdzić lub anulować patrol czy inną suszarkę. Używam go razem z iGo na nawigacji (mam wtedy TMC online). Co do CB - drażnią mnie oszołomy z pręcikiem ledwo od dachu odstającym i o chwilę pytający się "czy czysto" :evil:

Tapnięte z Galaktyki eSkowej
Awatar użytkownika
By black-white
Testowałam Yanosika parę dni temu i całkiem całkiem się spisywał, nieoznakowane patrole też wychwycił - całe szczęście ;-)

Witam, Niestety melo 3 nie spełnia moich wymagań d[…]

iStick Pico 75W TC Kit

Mini Volt KILLER :D [obraz_800:2r3odacu]http[…]

Merlin RTA

Coś dla zwolenników "single coil" http[…]

Który atomizer wybrać

Mam Joyetech eVic VTwo i zastanawiam się nad zakup[…]