EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
By fodersok
#1531220


Kolejny wybuch. Tym razem lepiej opisanny i sprzęt markowy.

Zachęcam do dyskusji
Ostatnio zmieniony 04 gru 2015, 21:41 przez fodersok, łącznie zmieniany 1 raz.
By fodersok
#1531233
Spokojnie poprawiam. Forum nie obsługuje linku mobilnego
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1531236
"E-papieros wybucha jeśli siła baterii nie jest odpowiednio dobrana do zwoju który ogrzewa płyn".
Trochę po chińsku, ale nawet się zgadza :-)
Z tego co widzę mechanik z subomem.
Zdrowia temu panu życzę!
Awatar użytkownika
By pol
#1531241
W podpisie tego newsa:

Opublikowany 25.11.2015

29-letni Cordero Caples doznał bardzo poważnych obrażeń podczas palenia e-papierosa, który eksplodował w jego ustach.
W piątek Caples zrobił sobie przerwę w pracy i postanowił zapalić.
Tego typu urządzenia wybuchają czasami jeśli siła baterii nie jest odpowiednio dobrana do zwoju, który ogrzewa płyn.
I to prawdopodobnie stało się w przypadku tego mężczyzny.
E-papieros eksplodował łamiąc ząb mężczyzny, raniąc jego wargi i uszkadzając kręgi szyjne.
Jeśli źle dobierzemy baterię do papierosa, którą możan kupić osobno, możemy narazić się na tego typu kontuzje.
Mężczyzna został zabrany do szpitala i przeszedł operację kręgosłupa w niedzielę.
Caples używał papierosa wyprodukowanego w Chinach I wg sklepu, który go sprzedawał bateria w papierosie mężczyzny była zbyt gorąca, co mogło doprowadzić do wybuchu.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1531246


Hmmm dziwne, że na tym klonie Steampunka czy coś nie wyczuł jak mu się rurka delikatnie nagrzewa. Miałem kilka zwarć w swojej historii, i w ciągu sekund reagowałem na gwałtowny skok temperatury w dłoni. Ale ten pan ma pewnie wielkie łapy o grubej skórze :lol:
Awatar użytkownika
By pol
#1531257
Można tylko jeszcze pokazać capa, który ma błąd konstrukcyjny..... ale kto zwraca uwagę na względy bezpieczeństwa.
Oczywiście nic nie wiemy o podstawowym czynniku zagrożenia - o ogniwie użytym przez pacjenta.








Edit:
Konstrukcja granatu ręcznego
.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2015, 22:09 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1531261
Najgorsze dla mnie były zawsze konektory hybrydowe, jak pisałem kilka razy z pośpiechu montowałem parownik (albo jak teraz jest modne górę!), wystarczyło że pin plus się "schował" i zrobiło się piękne połączenie. Koszulka aku prawie się zaczęła topić. Ale czas na reakcję zawsze jest, szybko rozkręcamy moda i tyle. Akus się jeszcze chłodził 15 minut (do wyrzucenia) dlatego tego nie rozumiem. Bitch please! :lol:
By MakeZZZ
#1531348
jsakic19 pisze:Najgorsze dla mnie były zawsze konektory hybrydowe, jak pisałem kilka razy z pośpiechu montowałem parownik (albo jak teraz jest modne górę!), wystarczyło że pin plus się "schował" i zrobiło się piękne połączenie. Koszulka aku prawie się zaczęła topić. Ale czas na reakcję zawsze jest, szybko rozkręcamy moda i tyle. Akus się jeszcze chłodził 15 minut (do wyrzucenia) dlatego tego nie rozumiem. Bitch please! :lol:



Jak używałeś dobrych akumulatorów to nie ma się co dziwić ;) Sam miałem ze dwa przypadki zwarcia na mechaniku i potężnie rozgrzanie ogniwo i zdążyłem schować baterię do buta i pod łóżko :lol: :lol: :lol: Jak to był jakiś markowy "ultra-mega-hiper-1000000amper-fire" to nie dziwię się, że czas na reakcję mógł być niewielki

Przynajmniej fajnie, że nie zrzucili wszystkiego na e-papierosy, a odrobinę zagłębili się w temat w próbie jak najrzeczywistszego odzwierciedlenia rzeczywistości.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1531350
Mimo wszystko to nie działa jak detonator do pasu szahida czyli fire i boom.

Tapatalk
By bigos
#1531356
pol pisze:Można tylko jeszcze pokazać capa, który ma błąd konstrukcyjny.....

Można prosić o wskazanie tego błędu konstrukcyjnego :?:
Awatar użytkownika
By pol
#1531361
Przyjrzyj się uważnie kształtowi izolatora w dolnym capie.
Wirtualnie przyłóż ogniwo i wskaż którędy wydobędzie się gaz z ogniwa gromadzący się w rurze moda.


By gregorek
#1531363
A może po za błędem konstrukcyjnym było to jeszcze zasilane akumulatorem o pojemności 10000mah czy jak to piszą wspaniali sprzedawcy. Nie wiemy co siedziało w środku. Jak chińskie g.... to wszystko może się zdarzyć.

Ale dziurki do odpływu gazów muszą być bezwarunkowo.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2015, 01:25 przez gregorek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#1531365
gregorek pisze:....

Ale dziurki do odpływu gazów muszą być bezwarunkowo.

Dziurek to tam jest sporo, tylko ich drożność odcięta izolatorem, do którego dociśnięte jest ogniwo.

Np tak opracowany izolator nie zatyka przepływu gazów.



O zastosowanym ogniwie nic nie wiemy.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2015, 01:28 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Fisherking
#1531393
Zadne naciecia nie zastapia zwojow kory mozgowej, przy duzym cisnieniu to tylko dysze silnika odrzutowego, ponadto gazy z akusa wydobywaja sie od drugiej strony. Nie wiele to zmieni czy mikro otworki beda czy nie, przy sile zdolnej lamac zeby i kregi.
Awatar użytkownika
By ArchDelux
#1531475
Ja nie dotykam się modów mechanicznych z tego samego powodu, z którego sam nie naprawiam przewodów WN, ładowarek, gniazdek i podobnych sprzętów - czuję się w tym za słaby i wolę nie zrobić sobie ani nikomu krzywdy. Do tego masa podrób i badziewia wśród ogniw daje do myślenia. Jest coś takiego jak instynkt samozachowawczy. Tamten gość pewnie miał podobny problem jak jego przodkowie, ale to już dość dobrze wyjaśnił Fred w Chłopaki nie płaczą.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1531481
@ArchDelux
Bez przesady :) Używając mózgu jesteś z mechanikiem bezpieczny. Sam na początku trzymałem mechanika z parownikiem w ręku jak odbezpieczony granat.
Trzeba wiedzieć co się robi i jak to działa. Box z elektroniką może tak samo zrobić przykrą niespodziankę. Ostatnio miałem zwarcie w Ithace. Mod zrobił się lekko ciepły. Nic więcej. Trzeba tylko umieć odczytać sygnały jakie wysyła i nie próbować w momencie dziwnego zachowania odpalić za wszelką cenę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By nosferatu997
#1531541
Dokładnie, raz tez miałem taką sytuację - rurka od razu się mocno nagrzala, wiec nie czekałem na zbawienie - po prostu odkreciłem parownik i wyjąłem aku. To nie jest natychmiastowy wybuch przecież. Bez paniki.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
#1531607
Fisherking pisze:...gazy z akusa wydobywaja sie od drugiej strony. Nie wiele to zmieni czy mikro otworki beda czy nie, przy sile zdolnej lamac zeby i kregi.

I tu tkwi problem w bezpiecznej konstrukcji rury.
Oczywiście, ż wentyl bezpieczeństwa znajduje się przy plusowym kapturku ogniwa.
W rurze musi być większa jej wewnętrzna średnica niż średnica zewnętrzna stosowanego ogniwa.
W dolnym capie muszą być drożne otwory wentylacyjne (nie zatkane przez izolator na którym opiera się ogniwo). Mogą to być "mikro" otwory, ale muszą być. Oczywiście są wersje moda mechanicznego, który ma otwory wentylacyjne w bocznej ścianie rury.
Zwróć uwagę, że w ogniwie otwory w górnej jego części to wentyl bezpieczeństwa. Czemu?
Awatar użytkownika
By Fisherking
#1533353
pol pisze:...Mogą to być "mikro" otwory, ale muszą być...?

Mogą tylko czy przy dużym ciśnieniu na coś pomogą ?
Awatar użytkownika
By pol
#1533466
Nie zapominaj, że w ogniwie jest wentyl bezpieczeństwa.
Nawet małe otwory, pod warunkiem, że są drożne, wystarczą.

W znanych powszechnie bateriach e-p typu eGo też jest ogniwo. W obudowie baterii e-p eGo niby nie ma otworów. Jednak one są. Przycisk nie jest szczelny. I to wystarcza dla bezpieczeństwa.
Awatar użytkownika
By Xsi
#1533838
Prawda czy kolejny fake? Pół roku temu oglądałem PoH i tam również był koleś któremu ''elektroniczne urządzenie do odparowywania trucizny'' wybuchło podczas vapowania, a po kilku tygodniach okazało się że tak naprawdę to była ściema. Tylko o tym już nic nikt nie pisał/mówił.
Awatar użytkownika
By sputnik
#1533914
Oczywiście,, jeszcze kilka tego typu reportaży, i "giganci" będą mogli sprzedawać tylko swoje produkty (co już mają w planach). Marne bateryjki z kartomizerami jako super, hiper bezpieczne :oops:
Awatar użytkownika
By Fisherking
#1534558
pol pisze:
Fisherking pisze:Skad czerpiesz wiedze jakie to otworki do jakiej baterii wystarcza?

W 33% z doświadczenia.

to lepiej rzut monetą wychodzi :)
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.