EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1758576
Za pół roku kończy mi się umowa w PLAY więc mogę już ją przedłużyć i wybrać nowy telefon.
Tylko jaki? Miałem do tej pory już 3 HTC, aktualnie HTC ONE E8. Byłem pewny, że kolejny też będzie HTC ale pojawiły się wątpliwości...
Nie chciałbym za niego zapłacić 2tys przy odbiorze i do tego abonament później ponad 100zł.
Obecnie i tak mam abo 115zł.

Dostępne są A9, starszy ale ponoć lepszy od A9S. No i HTC 10, tylko ten tani nie jest...

Czy ktoś coś ciekawego mi napisze i przekona albo zniechęci zupełnie do tych HTC... wolałbym zostać przy nich :)
Awatar użytkownika
By sikor370
#1758578
szperaczz pisze:Nie opłaca się brać fona w abonamencie Play. Taniej wyjdzie kupić telefon osobno.

在屏幕上用手指


A jak bardzo się nie opłaca? Dlaczego?
Jak powiem żonie, że będę miał abonament 50zł ale za telefon dam 2-3tys to mi powie, że chyba chory jestem
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1758579
Liczyłem na wszystkie możliwe sposoby. Abonament bez telefonu jest dużo niższy, osobno kupisz przeważnie taniej niż w abonamencie.
Obecnie niemal wszyscy operatorzy oferują abonament z nielimitowanymi rozmowami, sms, kilka gb internetu za 30-50zl, więc wg mnie nie opłaca się bulić 100zl albo więcej by mieć telefon na raty (który nie jest tańszy, lub niewiele tańszy)
Awatar użytkownika
By sikor370
#1758581
Master_PiT pisze:Liczyłem na wszystkie możliwe sposoby. Abonament bez telefonu jest dużo niższy, osobno kupisz przeważnie taniej niż w abonamencie.
Obecnie niemal wszyscy operatorzy oferują abonament z nielimitowanymi rozmowami, sms, kilka gb internetu za 30-50zl, więc wg mnie nie opłaca się bulić 100zl albo więcej by mieć telefon na raty (który nie jest tańszy, lub niewiele tańszy)


No niby tak ale ja to zawsze traktowałem to powyżej tych 50zł jako raty za telefon.
Żona mi powie weź se za 1zł.... nawet nie będę jej mówił ile oddzielnie jednorazowo chcę wywalić na telefon bo mnie tylko wyśmieje :)
By dwagiel
#1758583
Kupując telefon w "wolnej" sprzedaży możesz trafić np. raty 0% czy coś w tym stylu i nie wydać jednorazowo bardzo dużej kwoty. Telefon wyjdzie zdecydowanie taniej niż u operatora. Nie ograniczasz się też do samej oferty operatora. Możesz kupić np. Xiaomi, który będzie zdecydowanie tańszy niż htc a parametrami mu nie odstąpi a często nawet przewyższy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By sikor370
#1758584
szperaczz pisze:To jej nie mów :D
Kobieta im mniej wie tym zdrowsza

在屏幕上用手指


I tak zawsze ceny wszystkiego zaniżam a różnicę dopłacam ze swoich zaskórniaków :)
Awatar użytkownika
By sikor370
#1758585
dwagiel pisze:Kupując telefon w "wolnej" sprzedaży możesz trafić np. raty 0% czy coś w tym stylu i nie wydać jednorazowo bardzo dużej kwoty. Telefon wyjdzie zdecydowanie taniej niż u operatora. Nie ograniczasz się też do samej oferty operatora. Możesz kupić np. Xiaomi, który będzie zdecydowanie tańszy niż htc a parametrami mu nie odstąpi a często nawet przewyższy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Też tak pomyślałem o np ratach Allegro czy cos w tym stylu...
Oglądałem Xioami na yt i odpowiada mi.

Tylko taka sprawa do HTC dostawałem chyba zawsze gratis dysk googla tylko nie wiem jak to w sumie wygląda czy to do telefonu czy skąd go mam darmowego...
By dwagiel
#1758587
15GB w dysku Google jest darmowe. Jeśli to mało zawsze można poszukać innych chmur na dane, które tez będą darmowe. Osobiście używam dysk Google i iCloud co daje 20GB za darmo i Flickr co daje nieograniczony zapas GB ale tylko na zdjęcia :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By sikor370
#1758590
dwagiel pisze:15GB w dysku Google jest darmowe. Jeśli to mało zawsze można poszukać innych chmur na dane, które tez będą darmowe. Osobiście używam dysk Google i iCloud co daje 20GB za darmo i Flickr co daje nieograniczony zapas GB ale tylko na zdjęcia :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Obecnie mi pokazuje 8GB zajete z 115GB. Wylałbym zostać przy googlu...
Awatar użytkownika
By sikor370
#1758598
Krasnal45 pisze:@sikor370
A takie cudo:
http://www.euro.com.pl/chmura-osobista-dyski-sieciowe/wd-my-cloud-3tb.bhtml
Cię nie interesuje?


Nie bardzo. To ma być moja chmura i tylko moja i zawsze ze mną... dostępna najlepiej na odcisk palca :P
By dwagiel
#1758601
Jakiś czas wstecz rzeczywiście oprócz standardowego 15 GB htc dawało darmowo na dwa lata 100GB. Warunkiem było zalogowanie się do dysku przez telefon w/w marki. Z każdym nowym htc widocznie przedłużał Ci się ten okres o kolejne dwa lata. U innego producenta urządzeń stracisz to 100GB. Ale, jak pisałem wcześniej, inne chmury też są darmowe i też mają fajne aplikacje. Moim zdaniem pamięć wbudowana, do tego karta pamięci i chmury dają przestrzeń dyskową zbliżoną do dwuletniego gratisu od htc, którą i tak cieżko będzie zapełnić ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By sikor370
#1758602
A jak wygląda cenowo taki dysk google bez żadnych gratisów?
I nie biorąc kolejnego HTC to stracę tylko te 100GB czy możliwość dodawania do tych 15GB czy dostęp wogóle do dysku?
By dwagiel
#1758605
15 GB jest z Tobą zawsze, póki masz konto na androidzie, czyli xxxxx@gmail.com. Stracisz tylko to 100GB. Ceny: 100GB 8.99zl miesięcznie, 1TB 46,99zl miesięcznie, 10TB 469,99zl miesięcznie. Przy zakupach na rok od razu, są rabaty, które wynoszą mniej więcej tyle co opłaty za dwa miesiące.

P. S. Przepraszam za literówki, piszę z telefonu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By sikor370
#1758609
W sumie ja przez chyba 5 lat zapełniłem tylko 8GB to powiem na .uj mi 100GB :)
Czyli sprawa dysku w razie odejścia od HTC wyjaśniona, dzięki.

Ale główny problem dalej mnie męczy....
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1758614
sikor370 pisze:W sumie ja przez chyba 5 lat zapełniłem tylko 8GB to powiem na .uj mi 100GB :)
Czyli sprawa dysku w razie odejścia od HTC wyjaśniona, dzięki.

Ale główny problem dalej mnie męczy....

Xiaomi Redmi 3 Note w Euro Agd raty 20 X 65 zl

Virgin 29 zl no limit sms ,rozmowy +7 gb internet
Koszt 94 zl


Wysłane za pomocą mTalk
Awatar użytkownika
By sikor370
#1758620
Xioami Mi Mix czy jakis taki mnie się podoba :)

Ten nowy musiałby nie być gorszy od mojego HTC ONE E8 i fajnie jakby jakąś nowość miał.... czytnik linii papilarnych bardzo mnie kusi
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1758626
sikor370 pisze:Xioami Mi Mix czy jakis taki mnie się podoba :)

Ten nowy musiałby nie być gorszy od mojego HTC ONE E8 i fajnie jakby jakąś nowość miał.... czytnik linii papilarnych bardzo mnie kusi

Blokowanie aplikacji na czytnik masz w Xiaomi po aparatach cudów nie oczekuj to nie S7 ,ja osobiście smartfon uzytkuje jak komputer,dzwonienie,zdjęcia to tylko dodatki :)

Wysłane za pomocą mTalk
Awatar użytkownika
By sikor370
#1758627
e-Jacek pisze:
sikor370 pisze:Xioami Mi Mix czy jakis taki mnie się podoba :)

Ten nowy musiałby nie być gorszy od mojego HTC ONE E8 i fajnie jakby jakąś nowość miał.... czytnik linii papilarnych bardzo mnie kusi

Blokowanie aplikacji na czytnik masz w Xiaomi po aparatach cudów nie oczekuj to nie S7 ,ja osobiście smartfon uzytkuje jak komputer,dzwonienie,zdjęcia to tylko dodatki :)

Wysłane za pomocą mTalk


Tak samo telefon użytkuję.... od aparatu wymagam tylko żeby miał lampe błyskową i jakies tam fotki robił.
To "nowe" szybkie ładowanie warte jest uwagi?
By dwagiel
#1758654
Moim zdanie szybkie ładowanie jest bardzo warte uwagi. Czasem pół godziny nieźle ratuje tyłek bo stan baterii poprawi się o 40% ;) nawet jeśli w zestawie nie ma szybkiej ładowarki (np. Sony xperia x) to z czasem warto się w nią zaopatrzyć. Ważne, aby mieć pewność, że procesor obsługuje szybkie ładowanie. Na kanale Mobzilla na youtubie gość zwraca uwagę na obsługę tego procesu, warto go posłuchać :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By Frosty
#1758701
Ja mam mieszane uczucia co do ofert abonamentowych, ale zdecydowalem sie wlasnie na abonament w play niedawno i w sumie liczac nie wychodzi duzo drozej. Najwyzszy abonament kosztuje 55zl, cena obecnie przy kupnie za 1zl np huawei p9 lite to 95zl miesiecznie. Czyli te 40zl to rata za telefon. 40zl w 24 miesiace daje 960zl o ile sie nie myle. W takiej cenie mozesz kupic gdzies na allegro go, a nie w autoryzowanym sklepie. W rtv agd np jest za 1069zl. Wiec reasumujac masz taniej niz bys wzial sam abonament plus telefon w sklepie. Plus jest taki ze nie ograniczasz sie do oferty operatora, minus ze dla kazdego telefonu musisz to liczyc bo widzialem ze nie dla kazdego wychodzi taka cena, bo powiedzmy telefon juz jest tanszy, a operator go ma w ofercie z cena z przed 2 miesiecy kiedy wchodzil na rynek.

Wytapatalkowane
Awatar użytkownika
By miron52
#1758705
Kupiłem Xiaomi Redmi Note 3 Pro - 3/32GB za 879 zł u polskiego dystrybutora w sierpniu. Teraz pewnie jest taniej. Abonament w nju 39 zł za rozmowy komórkowe i stacjonarne bez limitu i ( aktualnie wliczając stażowe ) internet 25GB. W T-Mobile, staremu klientowi proponowali przedłużenie umowy za wyższą kwotę z 1 GB i jakiegoś Samsunga Galaxy ( raty 39 zł miesięcznie x 20 miesięcy).
Awatar użytkownika
By bulit73
#1758732
@Krasnal45 tak jest u wszystkich operatorów. Ty jako stary klient, nigdy nie dostaniesz tego co nowy. Jedynie, czasami przy przedłużaniu umowy można coś ugrać przez centralę.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1758738
Przechodzilem ostatnio obok Play i mowie wchodze pomacac telefon i od razu podgaduje typa co mi poleci zamiast htc no to standardowo wszystko mi polecil. Na pytanie czy takie cos jak Xiaomi to bedzie kiedys odpowiedzial, ze takich wynalazkow to oni nie sprzedawaja. To se mysle.... oho... to zesmy se pogadali :)

A co do tych rat 24 miesiace.... jak po 18 miesiacach mozna przedluzac umowe to te 6 rat zostaje nam wtedy odpuszczone? Bo tak to chyba wyglada...
Awatar użytkownika
By sikor370
#1758747
miron52 pisze:@sikor370 , Ty to jesteś optymista. Jak przed upływem "promocji" przedłużysz umowę i weźmiesz nowego fona, to płacisz raty podwójnie :lol:

Cooo? K...
Tak to sie nie bawie :)

Musze to sprawdzic na czacie playa... obys racji nie mial
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1758748
No OP to byłoby dobre. Gwarancja 1sza klasa. W tydzień czasu. Miałem nowy telefon, mimo iż sam uszkodziłem mikrofon.
No ale na raty nie kupisz
Awatar użytkownika
By mordek
#1758749
sikor370 pisze:
miron52 pisze:@sikor370 , Ty to jesteś optymista. Jak przed upływem "promocji" przedłużysz umowę i weźmiesz nowego fona, to płacisz raty podwójnie :lol:

Cooo? K...
Tak to sie nie bawie :)

Musze to sprawdzic na czacie playa... obys racji nie mial

Se jajca robi...
Nie płacisz podwójnie, stara umowa trwa jeszcze przez 6 miesięcy. Po tym czasie, nowa zaczyna biec.
Plus jest taki, że masz nowy telefon w rękach od momentu przedłużenia umowy.

Tak było w Play ok. 4 miesięcy temu, wątpię, aby coś się w tej kwestii zmieniło do dnia dzisiejszego.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1758757
Ja tam nie wiem, ale od początku jestem w Play i już od dawna tam fona nie opłacało się brać. Wszystkie flagowce wychodzą drożej niż abonament i telefon osobno.
Zresztą teraz używam taryfy rodzina i jestem bardzo zadowolony. 155pln i wszystko w tym na 3 abonamenty. Teraz chyba jest taniej, internet bez limitu jak i rozmowy. Fakt w telefony muszę zainwestować ale i tak wychodzi to taniej. Mój zawsze do żony trafia jak kupuję nowy, córka używa prostych telefonów więc jest *GOOD*

在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By sikor370
#1758758
No wlasnie tez sie zastanawiam nad Formula Rodzina... dwa numery musialbym przeniesc...

Ale jednorazowo nie wydupce 2-3tys na telefon.
No ten One Plus 3T fajny... Ale ogladnalem dokladniej te zachwalane Xiaomi no i MI 5 niedosc, ze nie ma slotu na karte pamieci to mi nie odpowiada to oprogramowanie a dokladnje to, ze aplikacje nie sa pod jednym przyciskiem i przewijanymi ekranami tylko wszystkie na pulpitach...
Awatar użytkownika
By bulit73
#1758765
sikor370 pisze:No wlasnie tez sie zastanawiam nad Formula Rodzina... dwa numery musialbym przeniesc...

Ale jednorazowo nie wydupce 2-3tys na telefon.


Możesz wziąć abonament bez telefonu a słuchawkę dokupisz sobie w późniejszym terminie.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1758766
Oprogramowanie Xiaomo jest zajefajne, to że nie ma programów pod jednym przyciskiem można rozwiązać. Tylko jeden czy dwa problemy są i dlatego mnie odstraszyć zdołał. Po pierwsze to wykonanie plastik, a drugi problem to słaby aparat. Ale Miui czyli oprogramowanie to najlepsze co ma. Wszystko można ustawić pod użytkownika.

在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1758770
A to jest korzystnego że jest tanio. Ja używam bardzo dużo internetu a reszta rodziny nie. Mamy wszystko free i 50GB netu LTE. Nie udało mi się zużyć, ale później prędkość spada do 1 mb.
Teraz chyba 3 abonamenty to koszt ok 125 pln więc nic taniej nie znajdziesz.
Ale za 95pln masz 30 Gb na 3 numery bez roamingu dodatkowego.

在屏幕上用手指
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1758772
A ja wynegocjowalem sobie w tmobile za 29.99 nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci +stacjonarne, nielimitowane sms, 8gb netu, roaming 100min+100mb.

Żona po przejściu z innej sieci ma to samo, ale net 5gb w tej samej monecie.
W tym oczywiście do 6miesięcy za 0zl do czasu przeniesienia numeru
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1758775
sikor370 pisze:Przechodzilem ostatnio obok Play i mowie wchodze pomacac telefon i od razu podgaduje typa co mi poleci zamiast htc no to standardowo wszystko mi polecil. Na pytanie czy takie cos jak Xiaomi to bedzie kiedys odpowiedzial, ze takich wynalazkow to oni nie sprzedawaja. To se mysle.... oho... to zesmy se pogadali :)

A co do tych rat 24 miesiace.... jak po 18 miesiacach mozna przedluzac umowe to te 6 rat zostaje nam wtedy odpuszczone? Bo tak to chyba wyglada...

Play jako jedyny wprowadził telefony Xiaomi do oferty
http://www.play.pl/oferta/przejdz-do-pl ... er-details



Wysłane za pomocą mTalk
Awatar użytkownika
By slavo22
#1758786
Tak, ale tylko w zapowiedziach. Chciałem wziąć dla córy (abonament się kończył a upatrzyła sobie redmi 3s). Powiedzieli że nie mieli jeszcze tego w sklepie. Kupiłem w Chinach, wyszło dużo taniej i miałem go po 2 tygodniach w domu. Co do chińczyków to mają dobry sprzęt, diabeł tkwi w sofcie który trzeba sobie dopasować. Wyjątkiem jest wspomniany xiaomi, który da się używać na stockowym miui.

Wypalcowane
Awatar użytkownika
By sikor370
#1758797
szperaczz pisze:Oprogramowanie Xiaomo jest zajefajne, to że nie ma programów pod jednym przyciskiem można rozwiązać. Tylko jeden czy dwa problemy są i dlatego mnie odstraszyć zdołał. Po pierwsze to wykonanie plastik, a drugi problem to słaby aparat. Ale Miui czyli oprogramowanie to najlepsze co ma. Wszystko można ustawić pod użytkownika.

在屏幕上用手指


Ale, ze mozna zrobic te aplikacje pod jednym przyciskiem tak jak mam teraz?

Bo juz mowie o co chodzi.... teraz pod tym jednym przyciskiem menu rozwija sie lista, na ktorej w androidzie 6 mige w opcjach ukryc niektore aplikacje, ktore nie wszyscy musza widziec, ze tak powiem, w razie zabawy moim telefonem :)
By Skoroszyt
#1758818
szperaczz pisze:A to jest korzystnego że jest tanio. Ja używam bardzo dużo internetu a reszta rodziny nie. Mamy wszystko free i 50GB netu LTE. Nie udało mi się zużyć, ale później prędkość spada do 1 mb.
Teraz chyba 3 abonamenty to koszt ok 125 pln więc nic taniej nie znajdziesz.
Ale za 95pln masz 30 Gb na 3 numery bez roamingu dodatkowego.

在屏幕上用手指

MobileVikings 29pln/31dni NoLimit, w tym 15GB a jak włączysz autodoładowania dodatkowy 1GB. 87zl za 3 numery
Chcesz więcej internetu to dla Ciebie 39pln/31dni NoLimit, w tym25GB a jak włączysz autodoładowania dodatkowy 1GB.
39zł+2x29zl =97zl
A jak reszcie wystarczy 6GB na miesiąc(opcjonalnie za dodatkowe 5zł dodatkowe 5GB) i 100minut poza grupe PLAY(reszta NoLimit) to VirginMobile pakiet #PełenLuz 19pln/30dni.
Dla Ciebie Vikingowie 39pln, dla reszty 2x19pln daje 77zl

Ogólnie żeby coś wybrać coś korzystnego trzeba wiedzieć jakie masz zużycie internetu, gdzie dzwonisz i ile. W moim przypadku zrezygnowałem z tych NoLimitów, jest to dla mnie w ogóle nie opłacalne- dzwonie głównie do grupy Play, Virgin więc mam za darmo połączenia i SMSy. Internet mam za doładowanie. Ostatnie moje doładowanie było 26 października za 50zł, i w tej chwili mam jeszcze blisko 30zł.Więc blisko 4 miesiące i wykorzystałem lekko ponad 20zł z uwzględnieniem tygodniowego pobytu we Włoszech. Teraz włączyłem bonus z rejestracji, i mam konto ważne przez rok więc jeszcze trochę czasu nie będe musiał doładowywać :) Ewentualnie mam możliwość wykorzystania tej kwoty na pakiet internetowy albo na zagranicę.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1758841
oleszczakmarcinBubu pisze:Zobacz sobie Letv leeco max 2

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

No nie powiem.... ciekawe to tez
Awatar użytkownika
By krisIs
#1758859
Sikor, poczekaj trochę, nowa wersja Noki 3310 będzie ;) http://www.spidersweb.pl/2017/02/nokia-3310-2017.html

A tak na poważnie, to czasem zastanówcie się czy chcecie, żeby jakiś chiński koncern mógł dysponować waszym odciskiem palca itp.
Niekiedy warto też poczytać co nieco więcej, np o domyślnie instalowanym backdoorze w Xiaomi (nie pamiętam które modele).

No chyba, że ktoś nie ceni aż tak bardzo swoich metadanych i prywatności.
By dwagiel
#1758861
@sikor370 a może coś z logo nadgryzionego jabłka? Pewnie będzie to odebrane na zasadzie "każda sroka swój ogon chwali" ale po wielu latach z Androidem nie żałuje przesiadki na iOS. Wszystko super zoptymalizowane, bez lagów, bez długich poszukiwań zakamuflowanych funkcji. Chociaż jedno co może Ci nie pasować to menu w formie pulpitów. Ale mimo to, moim zdaniem, iPhone to telefon godny polecenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.