EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Glatz
#1552152
Witam
Poszukuję aromatu wiśni i dawkowania na początek (później do indywidualnego doszlifowania dawki)
, żeby uzyskać coś na wzór Juicy Cherry od LiQueen bo jak dla mnie rewelacja. Zależy mi na soczystej wyraźnej wisience bez posmaku chemicznego, nie za słodkiej.
Tak samo tyczy się banana - zależy mi na wyraźnym smaku banana, ale nie mulącym. Obydwa przypadki do wapowania od czasu do czasu, nie na dłużej. Testuję na razie banana od inawery ale jak dla mnie słabo się prezentuje puki co. Black cherry od inawery też testowałem i średnio byłem zadowolony.
Z góry dziękuję za pomoc, bo nie stać mnie na kupowanie setek aromatów, z których większość by wylądowała w koszu.
By waltom
#1553908
Glatz pisze:Witam
Poszukuję aromatu wiśni i dawkowania na początek (później do indywidualnego doszlifowania dawki)
, żeby uzyskać coś na wzór Juicy Cherry od LiQueen bo jak dla mnie rewelacja. Zależy mi na soczystej wyraźnej wisience bez posmaku chemicznego, nie za słodkiej.
Tak samo tyczy się banana - zależy mi na wyraźnym smaku banana, ale nie mulącym. Obydwa przypadki do wapowania od czasu do czasu, nie na dłużej. Testuję na razie banana od inawery ale jak dla mnie słabo się prezentuje puki co. Black cherry od inawery też testowałem i średnio byłem zadowolony.
Z góry dziękuję za pomoc, bo nie stać mnie na kupowanie setek aromatów, z których większość by wylądowała w koszu.


banana polecam od TPA. daje ok. 8 kropli na 10 ml i jest super.

wisni nadal szukam. black cherry tez mi nie podchodzi.
Awatar użytkownika
By aiji
#1556135
lelek6 pisze:Mi "podeszła" ta wiśnia: http://1000smakowswiata.pl/wisniowy-aro ... p-664.html
Mam wrażliwy smak na "chemię" w aromacie, więc skoro mi podeszła... ;)
Stosuję 2%, ale u mnie zawsze male stężenia ;)

Pozdrawiam

Wiesz może co jest baza tego aromatu?
Zgodnie z opisem beztluszczowy,wiec nie powinien mieć tłuszczów roślinnych (teoretycznie),przed którymi przestrzega Stary Chemik
Awatar użytkownika
By lelek6
#1556140
aiji pisze:Zgodnie z opisem beztluszczowy,wiec nie powinien mieć tłuszczów roślinnych

Oprócz tego nie zawiera również triacetyny i etanolu, co zdarza się aromatom do kawy i herbaty. Z tego co wiem, to rozpuszczalnikiem estrów w tej wiśni jest czysty glikol.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By lelek6
#1556701
aiji pisze:Wielkie dzięki,może wreszcie to będzie TA wiśnia

Daj jej minimum dwa tygodnie leżakowania, niech nabierze smaku ;) Po trzech tygodniach jest pycha, przynajmniej dla mnie. Ja daję 2%. Jeśli napiszesz przed upływem tego terminu, że kiepska - nie przyjmuję reklamacji ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By aiji
#1556705
Czyli czeka mnie miesiąc czekania [CRYING FACE],mam nadzieję, że warto.
Z drugiej strony,napisz proszę do jakiej bazy-kiedyś robiłem własne 50/50 12mg,ostatnie 3 miesiące z lenistwa gotowce inawery i optimum z edyma,ale coś nie bardzo....


Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By lelek6
#1556732
No własnie wczoraj sobie zalałem wisienkę, jako odmianę dla czarnej porzeczki. Nie mogę się oderwać, pycha :) Słodka, ale to dlatego, że obawiając się jej wytrawności/kwaskowatości dodałem 0,3% etylomaltolu. Chyba niepotrzebnie.
Do produkcji akurat tej porcji wiśni użyłem bazy Hangsena, o tej: https://e-dym.pl/promocje/396-baza-hang ... -36mg.html oraz glikolu i gliceryny, tylko nie pamiętam czy z Techlandlab.pl czy Easychem.pl. Mam bańki z obu sklepów i używam zamiennie, dla mnie niczym się nie różnią (oprócz trochę ceną ;) )

Używam też bazy 36 mg z atp-biotechnology.com.

Czasem używam też bazy z Inawery, ona jest już z dodatkiem etylomaltolu, z tym, że zawiera go 3% i nadaje się tylko do dużych rozcieńczeń- do 6mg i niżej, w przeciwnym razie liquid wychodzi zbyt słodki. Mówię o tej bazie: http://www.inawera.com/vpg-plus-36-mgml-p-1035.html. Trochę cena zniechęca ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By aiji
#1558518
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz.
Właśnie tej VPG+ nie trawię -nie tyle słodyczy, co specyficznego smaku.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Czaz
#1558560
Swego czasu smakowała mi wiśnia w likierze od inawery, ale długo to to musiało stać i wietrzyć się. Co do bazy VPG+ to dla mnie jest bardzo dobra, z tym, że ja uwielbiam bardzo słodkie smaki.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1558572
lelek6 pisze:Mi "podeszła" ta wiśnia: http://1000smakowswiata.pl/wisniowy-aro ... p-664.html
Mam wrażliwy smak na "chemię" w aromacie, więc skoro mi podeszła... ;)
Stosuję 2%, ale u mnie zawsze male stężenia ;)

Zaciekawiłeś mnie tą stronką. Czy używałeś jeszcze inne aromaty od nich, bo wybór jest spory ? Czy są również warte grzechu jak wiśnia ?
Awatar użytkownika
By lelek6
#1558591
Przetestowałem od nich około połowy magazynu ;) Do swojego smaku dobrałem zaledwie kilka, ale ja, jak już kiedyś pisałem, mam ten smak dość dziwny, przeczulony na chemię ;) Te które mi "nie podeszły" rodzina używa do kawy i herbaty:)
Obecnie używam kilku aromatów i o dziwo wszystkie z tego sklepu :) Wyłącznie owocowe, choć próbowałem też z grupy "ciastowych", "drinkowych", ale tylko do spróbowania, bo nie przepadam za nieowocowymi.
Dla mnie najsmaczniejsze to:
czarna porzeczka - chyba najlepszy dla mnie aromat.
grapefruit
poziomka
śliwka
truskawka
no i wspomniana już wiśnia.

Czytaj opisy, część jest oparta tylko na glikolu, ale są też takie z etanolem i trójacetyną. Ja tych unikam, bo triacetyna to substancja słabo rozpuszczalna w wodzie, oleista, wysokowrząca. Człowieka nie otruje, ale będzie odsadzała się na grzałce i przede wszystkim na nośniku. Jako, że nie paruje razem z glikolem i gliceryną, jej stężenie będzie wzrastać wraz z ubytkiem liquidu z parownika, czyli będzie zagęszczać liquid. Jako, że jest gęsta, do rozrzedzania mieszanek dodaje się alkohol. I to dużo, do 20%. Ale do kawy i herbaty może być ;)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 09 sty 2016, 16:29 przez lelek6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1558642
Lelek6 - dlaczego piszesz, że masz smak dziwny ? Ja tez w takim razie mam dziwny, bo tzw. chemię w liquidzie wyczuwam w minimalnym stężeniu. Tak mnie natura obdarowała. Dlatego właśnie zainteresowałem się twoim postem, bo już nie pierwszy raz piszesz o swoim wyczuleniu na "chemię".
Owocówki w takim razie wezmę wszystkie z twojej listy w ciemno, oprócz może poziomki. Szkoda natomiast, że nic nie możesz polecić na dobry początek z "ciasteczek". No nic będę "strzelał" w takim razie. Niemniej dzięki za link i info. O własciwościach triacetyny w liquidzie nie wiedziałem.

EDIT: Mógłbyś nam co nieco rozjaśnić (jesteś chemikiem) co do składu, bowiem :
Cytryna :
Skład:
- mieszanina substancji aromatycznych, E 1518 trójacetyna - 10%, E320 butylohydroksyanizol - 0,02 %.
Amaretto :
Skład:
- mieszanina substancji aromatycznych, E 1520 glikol 1,2-propylenowy - 82,9 %, etanol, E202 sorbinian potasu - 0,004 %

Skład Amaretto jest nawet dla laika zrozumiały, a co z cytryną ? Należy się czegoś obawiać ?
Ostatnio zmieniony 09 sty 2016, 16:11 przez Nałóg Totalny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1558652
"Chemia w aromacie" oznacza u mnie zapach benzyny/rozpuszczalnika nitro :)
Z ciasteczek stanowczo odradzam biszkoptowy :) W butelce bardzo ładnie pachnie, prawdziwy biszkopt. Podobnie w kawie. Ale kiedy wciągniesz do płuc... :lol: Trudno ten smak z czymkolwiek porównać.
Za to sernikowy całkiem-całkiem, ale ja po 5 ml miałem dość, bo nie lubię nieowocowych.
Kupuj, tanie są, a jak nie podpasują Ci - do kawy/herbaty są doskonałe. Jeśli sam nie lubisz, gościom skarmisz... ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1558660
"Chemia w aromacie" oznacza u mnie dokładnie to samo co u ciebie :)
Edytowałem posta powyżej, gdybyś się mógł odnieść.
Dzięki za serniczek. Zwróciłem uwagę, że poza przystepną ceną, te aromaty są w porządnych buteleczkach i z pipetą, a nie z tym tzw. "kroplomierzem" z np. TPA - szlag mnie trafia gdy muszę na szybko 4-5 kropli do próbki podać.
Awatar użytkownika
By wodz11
#1558662
lelek6 pisze:/.../

Czytaj opisy, część jest oparta tylko na glikolu, ale są też takie z etanolem i trójacetyną. Ja tych unikam /.../

Pozdrawiam

Możesz podpowiedzieć gdzie znaleźć w opisie tę informację, że aromat oparty jest na glikolu ?
http://1000smakowswiata.pl/wisniowy-aromat-spozywczy-bez-cukru-i-bez-tluszczu-p-664.html
Awatar użytkownika
By lelek6
#1558664
Kurcze.. Aż sprawdziłem. Rzeczywiście ta cytryna jest jakaś inna niż ja mam. Wykreśl ją z listy. Pal licho triacetynę. Butylohydroksyanizol to jest dopiero syf. Z pamięci nie napisze, ale pamiętam, że to rakotwórcze i rozpieprza nerki i wątrobę. Zaraz poszukam opisu i wyedytuję.
Wyedytuję też posta wyżej i usunę cytrynę.
Aha. W prawym dolnym rogu okna sklepu jest okienko GG. Ty wiesz, że nawet działa :) Odpisują o różnych porach dnia i nocy :)

EDIT:
Butylohydroksyanizol: http://vitalia.pl/ch_add,172,0_Butylohy ... l-bha.html

Pozdrawiam

-- [scalono] 09 sty 2016, 16:31 --

wodz11 pisze:Możesz podpowiedzieć gdzie znaleźć w opisie tę informację, że aromat oparty jest na glikolu ?
http://1000smakowswiata.pl/wisniowy-aromat-spozywczy-bez-cukru-i-bez-tluszczu-p-664.html

Jeżeli nic nie jest napisane, to znaczy, że tylko glikol. Dopiero jak są inne dodatki to podają.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By wodz11
#1558670
lelek6 pisze:Kurcze.. Aż sprawdziłem. Rzeczywiście ta cytryna jest jakaś inna niż ja mam. Wykreśl ją z listy. Pal licho triacetynę. Butylohydroksyanizol to jest dopiero syf. Z pamięci nie napisze, ale pamiętam, że to rakotwórcze i rozpieprza nerki i wątrobę. Zaraz poszukam opisu i wyedytuję.
Wyedytuję też posta wyżej i usunę cytrynę.
Aha. W prawym dolnym rogu okna sklepu jest okienko GG. Ty wiesz, że nawet działa :) Odpisują o różnych porach dnia i nocy :)

EDIT:
Butylohydroksyanizol: http://vitalia.pl/ch_add,172,0_Butylohy ... l-bha.html

Pozdrawiam

-- [scalono] 09 sty 2016, 16:31 --

wodz11 pisze:Możesz podpowiedzieć gdzie znaleźć w opisie tę informację, że aromat oparty jest na glikolu ?
http://1000smakowswiata.pl/wisniowy-aromat-spozywczy-bez-cukru-i-bez-tluszczu-p-664.html

Jeżeli nic nie jest napisane, to znaczy, że tylko glikol. Dopiero jak są inne dodatki to podają.

Pozdrawiam


Z całym szacunkiem ale zabrzmiało to mniej więcej tak:
"Jeśli nigdzie nie jest napisane to jest to z pewnością PANASONIC, dopiero jak nie jest to o tym piszą" ;)
Nie przyjmuję tego wyjaśnienia.
Szukałem składu i nie znalazłem.
Nie znalazłem, to nie znaczy że go nie podali. JA nie widzę.
Wyprostujesz mi światopogląd, czy nadal wskazujemy userom "zgadywanki" że produkt jest na bazie glikolu ? ;)
Awatar użytkownika
By lelek6
#1558678
Nie bardzo wiem czego oczekujesz ode mnie ;) To nie mój sklep, nie reklamuję siebie ;) Nie mam też wyników analizy spektralnej ;) Takie wyjaśnienie otrzymałem u źródła. Nie obciążaj mnie odpowiedzialnością za to, co ktoś napisał lub nie, na stronie swojego sklepu. Nie oczekuj ode mnie, że to ja będę wyjaśniał co znaczy brak składu - to nie mój sklep.
Nikogo nie namawiam do zakupów, przekazuję tylko wszystko co wiem. Ja nie gwarantuję składu, ja tylko dzielę się doświadczeniami w smakowaniu ;) Decyzja i tak należy do zainteresowanego. Ktoś zapytał skąd wiśnia - podałem link to tej, która mi posmakowała. I pewnie na tym by się skończyło, gdyby nie Nałóg, który podrążył nieco temat ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Tecumseh
#1558679
Domeldj pisze:Nie polecam Ripe Banana (TPA). :)

Potwierdzam, chemiczny smak i nawet mała ilość dominuje w samogonie.
Awatar użytkownika
By wodz11
#1558718
lelek6 pisze:Nie bardzo wiem czego oczekujesz ode mnie ;) To nie mój sklep, nie reklamuję siebie ;) Nie mam też wyników analizy spektralnej ;) Takie wyjaśnienie otrzymałem u źródła. Nie obciążaj mnie odpowiedzialnością za to, co ktoś napisał lub nie, na stronie swojego sklepu. Nie oczekuj ode mnie, że to ja będę wyjaśniał co znaczy brak składu - to nie mój sklep.
Nikogo nie namawiam do zakupów, przekazuję tylko wszystko co wiem. Ja nie gwarantuję składu, ja tylko dzielę się doświadczeniami w smakowaniu ;) Decyzja i tak należy do zainteresowanego. Ktoś zapytał skąd wiśnia - podałem link to tej, która mi posmakowała. I pewnie na tym by się skończyło, gdyby nie Nałóg, który podrążył nieco temat ;)

Pozdrawiam


lelek6 pisze:Oprócz tego nie zawiera również triacetyny i etanolu, co zdarza się aromatom do kawy i herbaty. Z tego co wiem, to rozpuszczalnikiem estrów w tej wiśni jest czysty glikol.

To twoje słowa - skąd masz tą wiedzę ?

lelek6 pisze:
Czytaj opisy, część jest oparta tylko na glikolu, ale są też takie z etanolem i trójacetyną. Ja tych unikam, bo triacetyna to substancja słabo rozpuszczalna w wodzie, oleista, wysokowrząca.

Skoro piszesz (cytuję): "czytaj opisy" to ja zakładam, że gdzieś je przeczytałeś i stąd była moja prośba: POKAŻ GDZIE ...

lelek6 pisze:Nie bardzo wiem czego oczekujesz ode mnie

Oczekuję rzetelności w przekazie informacji. Zbyt wiele ?
PS. Na końcu postu wyjaśnię dlaczego drążę temat ;)

lelek6 pisze:/.../ Takie wyjaśnienie otrzymałem u źródła. Nie obciążaj mnie odpowiedzialnością za to, co ktoś napisał lub nie, na stronie swojego sklepu.

Wcześniej napisałeś (przypomnę) "czytaj opisy". Zakładam więc że ktoś takowy opis zamieścił...

A drążę temat dlatego że jestem zainteresowany tymi aromatami.
Przedstawiłeś opinię, na której się oparłem. Widać - zrobiłem błąd.
W przyszłości proponuję uważniej czytać swój post zanim go opublikujesz.

Gdybyś poprzestał na zaproponowaniu, jak pytający oczekiwał aromatu wiśni (czy innego) - wówczas nie ma kłopotu. Jeśli jednak podejmujesz się wnikania w skład produktu to podaj źródło swoich informacji.
Zgadywanie pozostaw nam, zwykłym userom tego forum ;)

Mam nadzieję, że nie uraziłem ambicji twej i przyjmiesz uwagi ze zrozumieniem.

Howgh... *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By lelek6
#1558742
Absolutnie nie czuję się dotknięty. I masz rację - powinienem poprzestać na podaniu linku i niech zainteresowany sam zadecyduje czy kupi czy nie. Ale źle bym się czuł, gdybym posiadając wiedzę o właściwościach triacetyny i butylohydroksyanizolu nie uprzedził o nich potencjalnych użytkowników. Teraz widać niepotrzebnie, bo od tego się zaczęło.

Jeszcze jest pewna rzecz: w chemii i nie tylko, pewne rzeczy z powodu ogólnie znanej wiedzy stają się "domyślne". Jeżeli wchodzisz do sklepu z szyldem: "nie sprzedajemy aut, w których paliwem jest benzyna i gaz", to na 99% możesz być pewny, że zobaczysz auta napędzane olejem napędowym, i nie wymagasz takiej informacji na każdym aucie, bo masz wiedzę o rodzajach napędu, prawda? Dopiero jeśli będzie tam stała jakaś np. hybryda diesel/szambo, wtedy informacja o tym musi się na aucie pojawić.
Jeżeli widzę, że jest napisane pod aromatem: "nie zawiera cukru i oleju", to na 99% jestem pewny, że rozpuszczalnikiem jest glikol, i nie trzeba mi tego pisać. I jak widać z tego samego założenia wyszedł sklep. Tym bardziej, że jeśli stosuje się go do kawy i herbaty ma to male znaczenie (90% ludzi nawet tego nie przeczyta). Dopiero jeśli skład odbiega od "domyślnego", wtedy informacja ma być. Stąd się wzięło, "czytaj opisy", żeby sprawdzić czy nie ma dodatkowych informacji.

Ode mnie tyle. Nie zamierzam Cię do niczego przekonywać. Nie sądzę też abyś decyzję o zakupie podejmował na podstawie wypowiedzi jednego, nieznanego Ci człowieka z internetu. Mam tylko nadzieję, że choć trochę skorzystałeś z informacji, które podałem (abstrahując od sposobu w jaki to zrobiłem, i który Ci się nie podobał ;) ) - będziesz wiedział jakich substancji unikać ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1559023
Ja na przykład lubię pytać, wychodzę z założenia, że człowiek uczy się całe życie. Później filtruję sobie w głowie zdobyte informacje. Wcześniej nie drążyłem tematu aromatów spożywczych w kontekście EIN, dlatego bardzo się cieszę z tego wątku i dyskusji. Wynoszę z niej wiedzę, których substancji w aromatach - w tym czy innym sklepie - unikać ze względu na wspomniane wyżej związki. Nie wiedziałem również, że z praktycznie-chemicznego punktu widzenia, jeśli w składzie aromatu spożywczego nie ma "cukru i oleju", to na 99% nośnikiem jest glikol. Szczególnie w tym konkretnie sklepie, jest to istotna informacja.
Awatar użytkownika
By aiji
#1559305
Jako,że to ja wywołałęm wilka z lasu...
Wielkie dzięki i plus dla kolegi @lelek6 za garść chemicznych informacji ;-),sądzę że większość z nas interesuje tylko smak i zapach aromatów i raczej nie wnika w ich skład,a jak widać na załączonym "obrazku"to raczej duży błąd.
Z drugiej strony,przynajmniej w moim przypadku,mieszkając prawie pół wieku w Warszawie i paląc ponad ćwierć wieku analogi ;-),noszę w sobie pewnie większość tablicy Mendelejewa,co nie znaczy,że chciałbym jeszcze dokładać do tego jeszcze więcej,a zwłaszcza związków rakotwórczych.
Swoją drogą ciekawe, ile z nich znajduje się w aromatach innych producentów,a my nie zdajemy sobie z tego sprawy-skądś zresztą chyba bierze się ich wyczuwalna "chemiczność",której sam notabene nie cierpię i chyba nie umiem policzyć ile zmarnowanych samogonów wylądowało w kibelku.
Jestem na etapie oczekiwania na aromaty z tego sklepu,wysłałem również zapytanie odnośnie tych,przy których skład nie jest podany-m.in. własnie mojej faworytki,wiśni.Dam znać o odpowiedzi.
Jeszcze dwa słowa do kolegi wodz111 odnośnie wpisu:

"Wcześniej napisałeś (przypomnę) "czytaj opisy". Zakładam więc że ktoś takowy opis zamieścił...
A drążę temat dlatego że jestem zainteresowany tymi aromatami.
Przedstawiłeś opinię, na której się oparłem. Widać - zrobiłem błąd.
W przyszłości proponuję uważniej czytać swój post zanim go opublikujesz.
Gdybyś poprzestał na zaproponowaniu, jak pytający oczekiwał aromatu wiśni (czy innego) - wówczas nie ma kłopotu. Jeśli jednak podejmujesz się wnikania w skład produktu to podaj źródło swoich informacji.
Zgadywanie pozostaw nam, zwykłym userom tego forum ;)
Mam nadzieję, że nie uraziłem ambicji twej i przyjmiesz uwagi ze zrozumieniem."
Przy wielu aromatach tej firmy skład jest podany,przy wielu nie-m.in.przy tej nieszczęsnej wiśni.

Pozdrawiam
By waltom
#1561027
gadu gadu o jakiś wynalazkach. a zna i poda ktoś jakiś dobry aromat wisniowy znanej firmy do mieszanek e-papierosowych? nie chcialbym na sobie eksperymentowac.

-- [scalono] 12 sty 2016, 14:51 --

w wielu dobrych sklepach z alkoholami sa aromaty owocowe do wodki po 5 zl za 30 ml. (nawet inawera je sprzedaje) ale czy to to samo co aromaty do e-papierosa?
Awatar użytkownika
By aiji
#1561128
waltom pisze:gadu gadu o jakiś wynalazkach. a zna i poda ktoś jakiś dobry aromat wisniowy znanej firmy do mieszanek e-papierosowych? nie chcialbym na sobie eksperymentowac.

-- [scalono] 12 sty 2016, 14:51 --

w wielu dobrych sklepach z alkoholami sa aromaty owocowe do wodki po 5 zl za 30 ml. (nawet inawera je sprzedaje) ale czy to to samo co aromaty do e-papierosa?



Co znaczy wg Ciebie "wynalazkach"-a czy uważasz,że aromaty tych "znanych"firm są lepsze poza tym tylko,że droższe i niby przeznaczone tylko dla nas?Myślę,że ich przydatność zależy tylko od ich składu i nośnika,tak by nić nie gryzło się z liquidami,które tworzymy.Jeśli uważasz inaczej,to uzasadnij swoją opinię.
Niestety wg mnie jest tak samo jak z drutami do grzałek *BOR*

Uzupełniam jeszcze o informację o wiśni,którą uzyskałem telefonicznie-jej skład to poza mieszaniną substancji aromatycznych jest tam glikol 1,2-propylenowy i gliceryna,bez dodatkowych świństw opisanych przez @lelek6.
Czekam jeszcze na odpowiedż pisemną *BOR*

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 sty 2016, 16:59 przez aiji, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1561129
aiji pisze:Niestety wg mnie jest tak samo jak z drutami do grzałek *BOR*

I z gliceryną 40zł/litr, bo "do liquidów" ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1561708
aiji pisze:Uzupełniam jeszcze o informację o wiśni,którą uzyskałem telefonicznie-jej skład to poza mieszaniną substancji aromatycznych jest tam glikol 1,2-propylenowy i gliceryna,bez dodatkowych świństw opisanych przez @lelek6.
Czekam jeszcze na odpowiedż pisemną *BOR*

A co ty tak z przyczajki aiji ? Trza było jakoś pogrubić edytę, bo to ważne info :-) :beer:
Awatar użytkownika
By aiji
#1561928
Nałóg Totalny pisze:
aiji pisze:Uzupełniam jeszcze o informację o wiśni,którą uzyskałem telefonicznie-jej skład to poza mieszaniną substancji aromatycznych jest tam glikol 1,2-propylenowy i gliceryna,bez dodatkowych świństw opisanych przez @lelek6.
Czekam jeszcze na odpowiedż pisemną *BOR*

A co ty tak z przyczajki aiji ? Trza było jakoś pogrubić edytę, bo to ważne info :-) :beer:


Jak tylko doczekam się mejla(trochę ponoć ich dostają,więc dłużej się czeka,a przecież nie jestem kontrahentem,tylko zwykłym "Kowalskim")-powiedzieć łatwo,zgodnie z maksymą :

Ver­ba vo­lant, scrip­ta ma­nent czyli Słowa ula­tują, pis­mo pozostaje.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1561938
aiji pisze:Uzupełniam jeszcze o informację o wiśni,którą uzyskałem telefonicznie-jej skład to poza mieszaniną substancji aromatycznych jest tam glikol 1,2-propylenowy i gliceryna,bez dodatkowych świństw

I to jest bardzo dobra informacja. A mogli to po prostu umieścić w opisie na stronie i nie byłoby tej dyskusji :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By aiji
#1565829
Witam
Niestety nie doczekałem się jeszcze pisemnej odpowiedzi (ponowiłem próbę),za to wreszcie doczekałem się przesyłki-10 dni (sic!).
Pierwsze wrażenie dobre,szklana,brązowa buteleczka z zakraplaczem,po otwarciu intensywny zapach wiśni,bez nieprzyjemnych dodatków,a przynajmniej mój nos tego nie czuje 8) .W składzie nie widzę gliceryny o której usłyszałem przez telefon.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zabieram się za mieszanie,dam znać jaki wynik. :piwo

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By lelek6
#1565869
aiji pisze:doczekałem się przesyłki-10 dni (sic!).

Sklep znany jest z nierychliwości, ale tym razem przesadzili :) Z reguły wysyłają po dwóch, max trzech dniach od złożenia zamówienia.
aiji pisze:Zabieram się za mieszanie,dam znać jaki wynik.

Pamiętaj ;) Dwa tygodnie leżakowania.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By japko
#1567163
dzięki lelek !
również zamówiłem sobie od nich parę aromatów (wiśnia, gruszka, czarna porzeczka, banan, brzoskwinia, chałwa)

namieszałem dziś na szybko po 10 ml (6 sek w mikrofali, intensywne mieszanie i odczekać do pełnego wyklarowania) i wisienka już jest bardzo dobra, od razu dorobiłem 60 ml bo coś czuje że ta dyszka 2 tygodni nie poleży, czarna porzeczka i gruszka też jest ok, pozostałych jeszcze nie próbowałem.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1567165
Nie ma za co. Ku chwale... wapowania ;) Ależ niecierpliwy jesteś... ;)
Ciekaw jestem chałwy. Jak popróbujesz, daj znaka.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
#1570400
lelek6 pisze:
aiji pisze:doczekałem się przesyłki-10 dni (sic!).

Sklep znany jest z nierychliwości, ale tym razem przesadzili :) Z reguły wysyłają po dwóch, max trzech dniach od złożenia zamówienia.


Ja również zamawiałem w tym sklepie zachęcony opiniami ;) Fakt, prędcy to oni nie są. 17.01 poszło zamówienie, 22.01 telefonicznie się dowiedziałem, że 25.01 powinna ruszyć przesyłka :lol:
Nie rozumiem tylko dlaczego składając zamówienie w niedzielę z jednoczesną zapłatą poprzez szybkie płatności doszła do nich ta informacja w środę? Przynajmniej tak twierdzi Pan sprzedawca przez telefon, nieco zmieszany moim pytaniem :roll:

Mam nadzieję, że produkty mają dobre, bo jak się do Yerba Mate dorwałem, paru przypraw i aromatów to 150PLN pękło :lol:
Awatar użytkownika
By aiji
#1570445
Ja trenuje cierpliwość, zgodnie z sugestią @lelek6 czekam jeszcze tydzień, ale zapach jest zachęcający.
Niestety na odpowiedz pisemną się nie doczekałem-poszedł kolejny mejl,jestem uparty. .
Asortyment niezły,tez się skusilem na kilka herbat, są ok.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By lelek6
#1571234
waltom pisze:Polecam aromaty BIOWIN

Które konkretnie testowałeś? Jakie stężenie? Czas leżakowania? Przeżyłeś próby? ;)
Awatar użytkownika
By aiji
#1571271
waltom pisze:Polecam aromaty BIOWIN. sa na glikolu i cena super. 7-8 zl za 40 ml.

http://www.eurowin.pl/pl/producer/Biowin/5


Rozumiem,że piszesz o esencjach?
Niestety nie widze ani wiśni ani banana,poza tym wszystko 'alkoholowe",a dla przykładu:

Esencja smakowa do alkoholu - Likier malinowy
Opakowanie: szklana buteleczka 20 ml - na 0,75 L alkoholu
Sposób użycia:
Esencje ( 20 ml ) wlać do butelki o pojemności 750 ml, dodać 150g cukru. Uzupełnić do 3/4 pojemności czystą wódką. Nastepnie całość dokładnie wymieszać do całkowitego rozpuszczenia cukru, po czym uzupełnić butelkę do pełna.
Likier malinowy:
Wspaniały owocowy likier o smaku malinowym. Najlepiej smakuje bez dodatków. Często podawany również z gazowanymi drinkami.
Składniki:
Naturalne i identyczne z naturalnymi aromaty malinowe, kwas cytrynowy E330. Kolor: E124

Tu już lepiej

Esencja smakowa do alkoholu - Wiśniówka
Opakowanie: plastikowa buteleczka 40 ml
Dawkowanie: zawartość butelki dodać do 4 L wódki, destylatu (zaleca się 40-45 %)
Wymieszać i odstawić na 24 h.
Wgłębienia w buteleczce pozwalają odmierzyć porcje 10 ml, dawkę na 1 L trunku.

Składa: aromat, glikol propylenowy, glicerol.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1605420
Jest wątek poświęcony tym aromatom. Podpowiem: w tytule wątku występuje nick sprzedawcy z allegro.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Margaretta
#1620120
kurok pisze:Co do wiśni to warto tutaj posłuchać:
http://audycje.tokfm.pl/odcinek/E-papierosy-calkowicie-bezpieczne-Rozmawiaja-dr-Maciej-Goniewicz-i-Karolina-Glowacka/34967
pewnie więcej jest takich produktów, ale od dawna nie ma smacznej wiśni, kiedyś dawno temu była, może gdzieś na taką traficie.


A co mówią o wiśni? Nie mogę odtworzyć tej audycji.:(
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.