EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By piotrek321
#1877101
Siema jestem średnio zadowolonym użytkownikiem berserkera mini. Smak super, przelot ekstra, jednak przy dolewaniu olejku cieknie i siorbie. Próbowałem na setupach - 2,5mm i 3mm, ''spaced'', z SS430 normalnie zwinięty drut oraz na tych co były w zestawie, czyli 2,5mm clapton. Wata jakiej używałem cotton bacon oraz zwykłe muji (na muji to wgl powódż). Olejek dość gęsty, bo jakies 70/30 (VG/PG). Wate upycham dość lekko, bo inaczej bóbr. Pomoże ktoś?
PS. To mój pierwszy temat, dotychczas tylko czytałem to forum.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1877208
Spokojnie, za niedługo znów będziesz się frustrował jak nie powtórzysz setupu :) taki urok berserkera. Ja odkrecalem baniak i tankowałem 'do góry nogami'.
Na szczęście jest świetna alternatywa dla berserkera. Według mnie potrafi lepiej oddać smak, a nie cieknie nawet przy otwartym AH podczas tankowania. Chodzi o Centaur mini RTA. Parownik niedoceniony, a genialny
Awatar użytkownika
By kabacina
#1880063
piotrek321 pisze:Jedzie teraz do mnie od skośnookich merlin mini, lubie ciasne przeloty, a ten berserker mnie dobija czasem, ale fajny jest :D
Nie chcę być złym wróżbitą, ale życzę powodzenia z merlinem mini. Bo bedzie Ci potrzebne coś czuję. Ja go nie mogłem okiełznać..

Wysłane z mojego Redmi 4X
By marti701
#1891788
Wystarczy wywalić uszczelkę z górnego capa. Całkowicie znika problem sikania. Nawet nie trzeba zamykać AH podczas dolewania liquidu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By kabacina
#1891789
marti701 pisze:Wystarczy wywalić uszczelkę z górnego capa. Całkowicie znika problem sikania. Nawet nie trzeba zamykać AH podczas dolewania liquidu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mi co prawda nie sika po dolewce ale mocno siorbie i musze parę razy przeciągnąć od razu żeby zapobiec ewentualnym wyciekom. Chętnie spróbuję Twoj sposób, choć wydaje mi się ze juz to sprawdzałem i nie zdało egzaminu

Wysłane z mojego Redmi 4X
Awatar użytkownika
By kabacina
#1891798
Dzieki Marti, będę próbował pozbyć się siorbania

Wysłane z mojego Redmi 4X
By Krasnal45
#1891799
marti701 pisze:Wystarczy wywalić uszczelkę z górnego capa. Całkowicie znika problem sikania. Nawet nie trzeba zamykać AH podczas dolewania liquidu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

@marti701 Ta uszczelka utrzymuje podciśnienie w baniaku. Wszystko będzie ok, jeżeli wykonanie atomizera jest na poziomie i górny cap będzie dokładnie dopasowany to górnej części. Jeżeli będzie jakakolwiek niedoróbka, to ta rada jest o kant dupy rozbić.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1891800
Krasnal45 pisze:
marti701 pisze:Wystarczy wywalić uszczelkę z górnego capa. Całkowicie znika problem sikania. Nawet nie trzeba zamykać AH podczas dolewania liquidu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

@marti701 Ta uszczelka utrzymuje podciśnienie w baniaku. Wszystko będzie ok, jeżeli wykonanie atomizera jest na poziomie i górny cap będzie dokładnie dopasowany to górnej części. Jeżeli będzie jakakolwiek niedoróbka, to ta rada jest o kant dupy rozbić.


Ten problem występuje w ori parowniku. W klonie tego nie zauważyłem. Wystarczy dać cieńszy oring.
By marti701
#1891802
Krasnal45 pisze:
marti701 pisze:Wystarczy wywalić uszczelkę z górnego capa. Całkowicie znika problem sikania. Nawet nie trzeba zamykać AH podczas dolewania liquidu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

@marti701 Ta uszczelka utrzymuje podciśnienie w baniaku. Wszystko będzie ok, jeżeli wykonanie atomizera jest na poziomie i górny cap będzie dokładnie dopasowany to górnej części. Jeżeli będzie jakakolwiek niedoróbka, to ta rada jest o kant dupy rozbić.


Zgadza się. Jednak mimo braku tej uszczelki baniak w moim egzemplarzu utrzymuje szczelność i od tygodnia testowania ani razu nie zauważyłem wycieku, lub pocenia się z AH.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By kabacina
#1891806
A siorbie Ci po tankowaniu? Ja mam berserkera mini w oryginale i nigdy ani kropelka mi z niego nie poleciała i nie poci się, natomiast tak jak mowie - po zatankowaniu muszę od razu parę razy zachmurzyc bo bulgocze - ale nie sika. Oczywiście AH nie zamykam, bo jestem leniem.

Pomaga też odwrócenie parownika do góry nogami zaraz po tankowaniu (podczas dokręcania), bo wypycham w ten sposób powietrze z baniaka. Wtedy bywa że nawet bezpośrednio po uzupełnieniu paliwa nie siorbie. Jak złapie mi gwint capa, to odwracam do góry kołami i dokrecam. Sprawdźcie jeszcze taka opcję i dajcie znać

Wysłane z mojego Redmi 4X
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.