EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Antoniio7
#1917217
Cześć, wczoraj kupiłem sobie bazę rba do mojego voopoo Vinci od mechlyfe. Wkręciłem grzałkę, pozbyłem się hotspotów i włożyłem watę (muji). Zrobiłem wszystko. Lekko zrolowalem nie zbijając, postrzepilem końcówki, zalałem lekko liquidem i ułożyłem. Przy wapowaniu czuje smak spalonej waty (zużyłem jeden zbiornik). Wata z jednej strony robi się brązowa. Pomoże ktoś mi wyjaśnij co robię źle przy wickowaniu? Z góry dziękuję
Zdjęcia:
https://imgur.com/a/X2oNx7j
Awatar użytkownika
By pol
#1917218
Używałeś wcześniej Muji?
W która stronę przycinasz paski z płatka Muji?




Spirala grzałki mała staranni nawinięta. Nie jest ściśnięta.
Przepalałeś grzałkę, ale sprawdziłeś czy rozgrzewa się równomiernie od środka.
Ze zdjęcia można wywnioskować, że jedna końcówka spirali jest wyżej zamocowana od drugiej.

Zwróć uwagę na długość przycięcia końcówek bawełny.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2020, 13:10 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
By Antoniio7
#1917219
To moja pierwsza grzałka, więc muji nigdy nie używałem. Tnę ją wzdłuż dłuższej lini, ponieważ przeczytałem że trzeba ją ciąć wzdłuż włókien. Grzałke starałem się ścisnąć do siebie jak najmocniej, niestety musiałem użyć tej z zestawu od bazy, bo w sklepie kupiłem drut który nie mieści się w tym decku. Grzałka rozgrzewa się równomiernie od środka do ostatnich wrapow.
Awatar użytkownika
By pol
#1917220
Ze zdjęć trudno to zidentyfikować, ale tak jak pisałem wcześniej. Mam wrażenie, że spirala nie jest na jednolitej wysokości zamocowana i odnoszę wrażenie, że od strony gdzie bawełna jest ciemniejsza jest węższy zwój spirali.

Tak. Muji ma być cięta wzdłuż włókien.


Zwróć uwagę na pozostawienie wolnej przestrzeni pod końcówkami bawełny po ułożeniu w kanalikach.
Tam powinna pozostać wolna przestrzeń bez bawełny, coś w rodzaju bufora na e-liquid.
By joloass
#1917221
Mniejsza średnica ostatniego zwoju i/ lub większa ilość zbitego nośnika po jej stronie ... jak się watolina smaży to nie znaczy nic więcej, niż ze nie ma ona wlasciwego transportu liquidu ...
Zrób ładna i równa grzałeczkę oraz podaruj jej odpowiednia ilość nośnika w całej jej rozciągłości :mrgreen:
By joloass
#1917224
Czyli po prostu odnośnie drugiego członu twojego zapytania; za brak właściwej dystrybucji i dalszego odparowania liquidu odpowiada najczęściej nadmiar nośnika :mrgreen:
Z kolei jeżeli dasz go za mało to możesz oczekiwać wycieków, plucia i tym podobnych rozczarowań ...
By joloass
#1917227
To jest tak, wręcz banalnie proste *SMOKEKING*
Podążając za przenikliwym wzrokiem samego Columbo ...

Obrazek
... można nawet przypuszczać; ze kolega nowicjusz przeciągnął nośnik przez grzałkę od tej felernej (brązowej) strony, zaś podniesienie w jej obrębie skrajnego zwoju lub nawet jego odkształcenie w zakresie samej średnicy, jedynie spotęgowało efekt nadmiernej ilości watoliny w tych rejonach :lol:
By joloass
#1917231
Wiesz @pol, już tak na marginesie; to taki liquid jest słowem obcojęzycznym, natomiast tłumaczone po naszemu oznacza płyn.
Wiec może ci barbarzyńcy nie są aż w takim błędzie, sugerując użytkowanie rodzimie brzmiących olejków ... w miejsce niełatwego z początku do napisania słowa obcego pochodzenia :roll:
Awatar użytkownika
By pol
#1917232
@joloass
naśmiećmy tu trochę zanim Dorotka wpadnie i mopem nas potraktuje.

"płyn" - to wraca bumerangiem co jakiś czas.

Płyn – każda substancja, która może płynąć, tj. charakteryzuje się wielką łatwością zmieniania wzajemnego położenia poszczególnych elementów nawet dla niewielkich sił, w przeciwieństwie do ciał stałych, które przy niewielkich siłach wykazują proporcjonalność odkształcenia do naprężeń. W wyniku czego płyn może swobodnie przemieszczać się (przepływać).

Pojęcia płynu nie należy utożsamiać tylko z cieczą, gdyż płynami są nie tylko ciecze, ale także wszystkie gazy, plazma, a nawet takie mieszaniny różnych faz fizycznych jak piana, emulsja, zawiesina i pasta. Działem mechaniki opisującym płyny jest mechanika płynów.

Podstawową, mierzalną cechą płynów jest ich lepkość czyli miara oporu wewnętrznego jaki stawia płyn poddawany naprężeniom ścinającym zmuszającym go do przepływu. Lepkości z kolei nie należy mylić z gęstością, co jest powszechne w języku potocznym. Najmniejszą ideową cząstką płynu jest element płynu. Rozpatrując płyny, rozważa się ich oddziaływania wewnętrzne oraz powierzchniowe.


A teraz...


"olejki"?
A gdzie w e-płynach, e-liquidach składnik oleisty? Witamina E?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2020, 20:16 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.