EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By boqu86
#1804785
Witam Was serdecznie przy kolejnym już moim podejściu do e-palenia.

Mam spory problem, ponieważ wapowanie wywołuje u mnie stan zapalny/podrażnienie jamy ustnej. Na 100% jest to związane z e-paleniem, ponieważ po odstawieniu przechodzi, kiedy wracam do chmurzenia pojawia się znowu. Przewertowałem już w większości polskojęzyczne strony w temacie zdrowia jamy ustnej u e-palaczy.

Kombinowałem już ze zmianą proporcji PG do VG. Od 70/30 do 100% VG (nie licząc aromatów), robiłem domowym sposobem test alergiczny na PG, VG, aromaty, skropliny i liquid (nakłuwałem skórę z naniesioną kroplą płynu igłą - insulinówką). Wszystko bez efektu.

Objawy jakie u mnie występują to przede wszystkim bardzo nieprzyjemny, ropny zapach z ust. Każdy liquid traci dla mnie smak i zapach jeszcze zanim zużyję 5ml, zostawia wtedy jedynie oleisty posmak na języku. Krwawiące dziąsła oczywiście, ale to standard. Tylko rano czuję lekkie pobolewanie dziąseł, mimo że po wypucowaniu paszczy i przepłukaniu dentoseptem wieczorem już nie wapuję.

Pisałem już kiedyś na ten temat, tym razem jednak się zawziąłem i przy Waszej pomocy chciałbym spróbować wyeliminować z liquidu składnik który tak na mnie działa. Niestety mój angielski jest za słaby, żeby przewertować anglojęzyczne fora i artykuły. Może jednak ktoś z Was natrafił na opis podobnego problemu, albo sam się z nim uporał?

Edit:
Sprzęt : iStick pico 75W + Kayfun lite plus / Subtank mini
Liquidy 6mg z aromatami TPA
Awatar użytkownika
By Timi
#1804787
Pozostaje jedynie współczuć. :?
Awatar użytkownika
By e_sat
#1804789
Nie jestem znawcą od jamy ustnej, ale uważam, że od czasu do czasu powinieneś walnąć kielicha z niemałym procentem spirytusu...chuchniesz..., aż para pójdzie z ust ;) A może po prostu jeść ostro. Lubisz paprykę, różne inne przyprawy ostre? Wypala wszelkie bakterie, te w ustach również i nie umywają się do tego żadne dentosepty. Może po prostu masz zapalenie jamy ustnej i niekoniecznie ma na to wpływ wapowanie...
By Krasnal45
#1804790
Spróbuj zacząć od samej, czystej gliceryny. Musisz tylko zadbać o dobry transport, bo jest gęsta. Potem dodaj powiedzmy 20% glikolu i zobaczysz co się będzie działo.
Wstępnie obstawiam, że winny jest glikol.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1804794
Krasnal45 pisze:Spróbuj zacząć od samej, czystej gliceryny. Musisz tylko zadbać o dobry transport, bo jest gęsta.


Możesz ją trochę rozrzedzić alkoholem.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1804799
Krasnal45 pisze:Spróbuj zacząć od samej, czystej gliceryny. Musisz tylko zadbać o dobry transport, bo jest gęsta. Potem dodaj powiedzmy 20% glikolu i zobaczysz co się będzie działo.
Wstępnie obstawiam, że winny jest glikol.


boqu86 pisze:Kombinowałem już ze zmianą proporcji PG do VG. Od 70/30 do 100% VG


Poza tym, to:

e_sat pisze:ie jestem znawcą od jamy ustnej, ale uważam, że od czasu do czasu powinieneś walnąć kielicha z niemałym procentem spirytusu...chuchniesz..., aż para pójdzie z ust ;) A może po prostu jeść ostro. Lubisz paprykę, różne inne przyprawy ostre? Wypala wszelkie bakterie, te w ustach również i nie umywają się do tego żadne dentosepty. Może po prostu masz zapalenie jamy ustnej i niekoniecznie ma na to wpływ wapowanie...


a jeżeli nie, po prostu wapuj na przekór objawom. Być może organizm po pewnym czasie się przyzwyczai.
By Krasnal45
#1804806
@McGrinn
Wiem, ale pisałem o czystej glicerynie, bez jakichkolwiek dodatków, również aromatów. Aromaty są na bazie glikolu.
Zaczynamy od czystej gliceryny, następnie dodajemy czysty glikol, a na końcu aromaty.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2017, 18:06 przez Krasnal45, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1804810
Krasnal45 pisze:@McGrinn
Wiem, ale pisałem o czystej glicerynie, bez jakichkolwiek dodatków, również aromatów. Aromaty są na bazie glikolu.


W takim razie zwracam honor.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1804817
Gabriel pisze:@boqu86 to od 2010 roku masz ten dylemat?


Widocznie. Pisał, że kilka razy podchodził do tematu :wink: .

tomaszchw pisze:A co tam dokładniej palisz? Cały czas te same bazy, aromaty?


:roll:
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1804820
Pytam, bo dla mnie jest to dość głupi dylemat. Jeżeli takie objawy już były od samego początku ( 2010 roku ) to nawet jeśli kolega wracał ponownie do analogów ( zgaduję ) i ponownie próbował EIN i objawy ponownie powracały, to ja bez zastanawiania ( jeśli oczywiście nadal bym chciał rzucić śmierdziele dla EIN ) na pewno skorzystał bym z testu u Alergologa. Nakłuwanie igłą skóry z PG lub VG, w domu to nonsens. Zrób najpierw profesjonalny test alergiczny i nie czekaj kolejne lata, bo gdybanie w tej chwili co i dlaczego jest bez sensu na tę chwilę.
EDIT: sam miałem podobne objawy na początku wapowania. Na tyle te objawy się nasilały że poszedłem do Alergologa, proszac go o zbadanie mnie pod kątem PG i VG jako alergen wziewny. Okazało się że mam alergię na PG ( wyszło 4 w skali 10 ) ale zawziąłem się i nie powróciłem do śmierdzieli. Zacząłem wapować liquidy ( sam zacząłem sobie wtedy robić ) z przewagą VG i używałem EIN tylko wtedy kiedy naprawdę mnie zaczynało skręcać z braku nikotyny i tylko MTL. Efekt po latach jest taki że organizm mój przyzwyczaił się do wapowania i mogę teraz puszczać chmurki na parownikach typowych pod DL, a i nawet sam Glikol mogę nawet wapować. Jeżeli natomiast Ty raz wapujesz a potem wracasz do analogów i znowu wracasz do wapowania, to ja uważam że to nie tędy droga. *SMOKEKING*
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2017, 18:34 przez Gabriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By boqu86
#1804829
Dzięki za zainteresowanie tematem. Może na początek spróbuję bazy VG, rozcieńczę gliceryną i użyję aromatów MaiArt (tam na pewno dostanę szybką odpowiedź które są w 100% naturalne, a jeśli dobrze kojarzę nie uciekał mi tak szybko smak kiedy używałem liquidów od Pana Artura). Jak się poprawi, będę dodawał glikol. Jak pogorszy, odejmę aromaty.

Pierwsze podejście miałem w 2010 roku, wtedy z pół roku wapowałem i nie przeszło. W międzyczasie jeszcze raz podchodziłem do tematu, pisałem o tym na forum ale zostałem jedynie obśmiany...

Szczerze mówiąc obawiałem się, że i tym razem dostanę porady w stylu "myj zęby" :)

Będę pisał jak się sytuacja zmienia, trafiałem na posty osób które też borykały się z takim problemem i niestety nie udało się go rozwiązać.

Jeśli komuś chciałoby się przewertować fora waperskie z USA, niech podrzuci tutaj co wyczytał. Trafiałem na przeróżne wpisy, ale nie radzę sobie z terminologią której używają.

Aromatów używam przede wszystkim owocowych od TPA. Peach (Juicy), Mango, Strawberry, Strawberry (Ripe), Watermelon, Coconut Extra, Bavarian Cream, Candy Cotton itp. itd. będzie tego ze 20.

Samą gliceryną będę się katował w ostateczności, jednak chciałbym mieć odrobinę przyjemności z chmurzenia :)

Edit:

@Gabriel Nie wydaje mi się żeby jakieś laboratorium oferowało testy alergiczne na PG, VG, aromaty spożywcze. Jedynym w miarę miarodajnym rozwiązaniem wydało mi się wprowadzenie płynu pod skórę, jedynie mniej profesjonalną metodą. Pojawiły się zaczerwienienia jak na zdjęciach testów skórnych które widziałem w internecie, ale żadne z nich się nie wyróżniało.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2017, 18:52 przez boqu86, łącznie zmieniany 1 raz.
By Krasnal45
#1804832
Nie chodzi o to, żebyś się katował. Chodzi o to, aby po kolei wyeliminować który składnik tak na Ciebie działa.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1804834
Widzę że bardzo boisz się Alergologa ( nie wiedzieć dlaczego? ) i przeczytaj mój Edit. Moje objawy minęły, ale byłem świadomy że mam alergię na PG, dzięki profesjonalnemu testowi. Ale co tam , kombinuj po swojemu i czasami napisz coś na forum jak tam Twoje zdrówko ( bo pewnie wszyscy tutaj jesteśmy ciekawi co tam u Ciebie słychać )
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1804840
To ciekawe, ponieważ jak już napisałem ja miałem zrobione profesjonale badanie alergologiczne na PG i VG pod kątem alergenu wziewnego i mieszkam w Polsce. ( a Tobie nie wydaje się... ) bzdury piszesz.
Awatar użytkownika
By boqu86
#1804845
@Gabriel Skoro mówisz że alergolog Tobie pomógł, na pewno się do niego wybiorę jeśli sam sobie nie poradzę. Nie wiedziałem że może przebadać pod kątem składników liquidu. Możesz przybliżyć temat objawów jakie Ty miałeś? Może jesteś z Warszawy lub okolic i polecisz alergologa? Miałem już tyle przepraw z lekarzami, że aż mnie swędzi jak sobie pomyślę że mam iść do jakiegoś z przypadku... :)
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1804848
Jestem z Wrocławia, a objawy miałem takie jak TY ( podrażnione gardło, brak smaku, stan ropny w gardle ) ale oprócz tego wysoką temperaturę ( nawet dochodziła do 41 stopni ) gdy przestałem wapować, gorączka jak i inne objawy zanikały. Jeden dzień wapowania wystarczyło aby objawy znów powróciły. Zrób test ( tam u was w Warszawie, pewnie masz jeszcze większy wybór profesjonalnych Alergologów ). U mnie wyszło 4 w skali 1- 10. alergii na PG. Zrobiłem tak jak już napisałem, parę postów wyżej. Powodzenia. *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By boqu86
#1804851
@Gabriel Dzięki za rady. Zdecydowanie bardzo podobne objawy miałeś. W takim razie od razu zapisuję się do lekarza.

Na pewno będę dawał znać jak się sprawy mają.
Awatar użytkownika
By boqu86
#1805130
Wczoraj wieczorem zmajstrowałem liquid o maksymalnej zawartości VG jaką mogę uzyskać uzywajac tego co mam. Wyszlo jakies 83%. 10% aromatu i tyle samo bazy 70% PG.

Efekt: Smak nie ucieka, albo ucieka nieznacznie. Nie mam uczucia odrętwiałego języka i oleistego posmaku. Zdaje się że zminimalizowanie zawratości PG to dobry kierunek. Szkoda tylko że Kayfun będzie musiał poczekać na lepsze czasy :)

Przy okazji szybkie pytanko. Zagapiłem się i przegrzałem liquid w kąpieli wodnej. Temperatura doszła do 80 stopni, zwykle trzymam 65. Wytrącił się biały osad, który utrzymuje się na powierzchni. Smak się nie zmienił, głód nikotynowy zaspokojony. Jaki składnik mógł tak zareagować?
Awatar użytkownika
By Commedia
#1806191
boqu86 pisze:Jeśli komuś chciałoby się przewertować fora waperskie z USA, niech podrzuci tutaj co wyczytał. Trafiałem na przeróżne wpisy, ale nie radzę sobie z terminologią której używają.


Sama teraz nie moge nic podobnego znalezc, a przynajmniej nie dokladnie... Ale jak masz konkretne linki to mi podeslij, pomoge z przetlumaczeniem, jesli nadal Ci potrzeba.
Awatar użytkownika
By boqu86
#1809325
Commedia pisze:Sama teraz nie moge nic podobnego znalezc, a przynajmniej nie dokladnie... Ale jak masz konkretne linki to mi podeslij, pomoge z przetlumaczeniem, jesli nadal Ci potrzeba.


Dzięki, wyszło na to że póki co przestałem wertować wątki na ten temat. Tym razem jakoś szybciej się przyzwyczajam do wapowania chyba.

Próbowałem namieszać sobie coś max VG, ale wychodziły z tego mydliny nie zdatne do wapowania. Na tą chwilę używam 50/50, dolegliwości zaczynają się zmniejszać. Smak przestał mi uciekać, dziąsła nie bolą i znacznie mniej wali z paszczy :D Chyba idzie ku dobremu.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.