EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1111954
Jak ktoś chciałby sobie pomieszać Halo, to są aromaty, o tutaj:
http://www.e-liquide.com/55-aromes-aqua
a tutaj wszystko opisane (ang.):
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/ ... ost9824491

Ja używałem stamtąd Route 66, Revolution i niedostępnego (mam nadzieję, że tylko tymczasowo) Flash.
Moje spostrzeżenia:
- Route 66 czyli Torque 66 czyli TW PR Tobacco Americano to dokładnie ten sam aromat. Ja go daję 10% i ostrzegam - musi poleżeć dłuuuugo, nawet grubo ponad miesiąc.
- Revolution czyli Freedom, to dokładnie Freedom.
- Flash czyli wg mnie TW PR Camal. Wg mnie to nie jest Smooth8, który powinien być odpowiednikiem TW PR M/Borough. Chociaż świeżo po zmieszaniu tak właśnie smakował, to po leżakowaniu zmierza właśnie w stronę Camala.
Ale jak wiadomo, każde kubki (kupki? :twisted: ) smakowe są inne :)

Przesyłka coś około 3 ojro, rejestrowana 6.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2014, 15:12 przez Riccardo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By nike21
#1112005
no to zamówione: revolution, 555, RY5, Route 66. pomerdamy, zobaczymy :) 15,7 € z wysyłką bez monitorowania. PP policzył 67,8zł za 4 aromaty po 5ml
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1112161
nike21 pisze:no to zamówione: revolution, 555, RY5, Route 66. pomerdamy, zobaczymy :) 15,7 € z wysyłką bez monitorowania. PP policzył 67,8zł za 4 aromaty po 5ml

Ciekaw jestem, czy Twoje wrażenia pokryją się z moimi :twisted:
Awatar użytkownika
By sipak00
#1112343
Jako że uwielbiam Midnight Apple zamówiłem aromat odpowiadający temu smakowi. Dam znać po testach :)
Awatar użytkownika
By nike21
#1113365
Riccardo pisze:
nike21 pisze:no to zamówione: revolution, 555, RY5, Route 66. pomerdamy, zobaczymy :) 15,7 € z wysyłką bez monitorowania. PP policzył 67,8zł za 4 aromaty po 5ml

Ciekaw jestem, czy Twoje wrażenia pokryją się z moimi :twisted:


nie jarałem oryginałów więc dam tylko znać czy dobre :lol:
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1114697
nike21 pisze:nie jarałem oryginałów więc dam tylko znać czy dobre :lol:

No to może być ciekawie. :mrgreen: Halo są… hmm… specyficzne :twisted:
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1115079
donjohn pisze:Ricco , a 555 teściłeś z tych aro ?

Nie, tylko te, które opisałem wyżej (Route66, Revolution, Flash).
Awatar użytkownika
By sipak00
#1116550
Zamówiłem Shisha Apple. Zamówienie 18 a dziś już aromat przyszedł także dostawa błyskawiczna. Po otworzeniu buteleczki czuje wspaniały zapach Midnight Apple :) To samo jakbym wąchał Halo. Zobaczymy jak wyjdzie samogon ale coś czuję, że z gotowcami od Halo się pożegnam :)
Awatar użytkownika
By nike21
#1117412
doszło, zaraz pomerdam po 10ml z każdego ale dam te zalecane 8%. po zapachu czuję że będzie ok :)

-- [scalono] 24 cze 2014, 20:21 --

nie mogłem się powstrzymać i właśnie próbuję po kilka kr na tridencie.

- 555 jak to 555, wytrawny tytoniowy z posmakiem orzechów laskowych, podobny do T5 hangsena.
- Route 66 taki wytrawny, czysty tytoniowy, przypomina mi jakiegoś hangsena ale nie wiem którego.
- Revolution bardzo fajny tytoniowy z przyjemnym posmakiem słodyczy.
- RY5 jak narazie bezsmakowy ale to pewnie wina zalania zaraz po tym wyzej. jak umyję grzałkę to spróbuję jeszcze raz.

pozdro
Awatar użytkownika
By Haze
#1121767
Riccardo <- jesteś WIELKI!!
Nie wiem jak wyhaczyłeś te aromaty ale po Twoim poście zamówiłem sobie zestaw i właściwie nie powinienem się jeszcze odzywać bo mieszanki gryzą się dopiero drugą dobę, ale skusił mnie zapach Shishy i już spróbowałem...
I co? I spadłem z krzesła :shock: !! Ten aromat "generuje" liquid bardzo zbliżony do Edenu od HoL-a, mojego numeru 2 ever jeśli chodzi o gotowce. Rzecz jak na razie nieosiągalna przez innych producentów aromatów. Dla mnie RE-WE-LA-CJA, DZIĘKI, DZIĘKI, DZIĘKI!!

PS. Nike <- potwierdzam, RY5 po pierwszej dobie leżakowania ma tylko zapach Tribeki, smak jest baaardzo delikatny. Trzeba chyba poczekać.
Awatar użytkownika
By nike21
#1121963
shisha apple, liberty i cuba zamówione. Haze narobiłeś mi smaka bo Cuba od HoL również bardzo lubie :) 55,25zł z wysyłką
Awatar użytkownika
By Haze
#1122022
nike <- eee, ale HoL nie robi Cuby, albo coś mi umknęło :wink: ...
Tak czy inaczej Shisha Cię rozwali :mrgreen: Daj znać jak wypada Liberty bo wkrótce będę u nich robił pół-hurtowe zamówienie :D to też bym wziął.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1122027
Haze pisze:nike <- eee, ale HoL nie robi Cuby, albo coś mi umknęło :wink: ...
Tak czy inaczej Shisha Cię rozwali :mrgreen: Daj znać jak wypada Liberty bo wkrótce będę u nich robił pół-hurtowe zamówienie :D to też bym wziął.

Przyłączam się do pytania o Liberty :)
Awatar użytkownika
By nike21
#1122124
hehe, chyba za dużo już piwa miałem wczoraj w głowie :) oczywiście chodziło mi o Shishe.

pewenie za jakieś 2-3 dni będą u mnie więc umerdam, podripuje i zdam relacje :)
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1123772
nike21 pisze:....bo Cuba od HoL również bardzo lubie ....



Która to ta "Cuba od HoL" , bo chyba mi coś umknęło ? :wink:


Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By nike21
#1124466
jak pisałem wyżej pomyliłem Cubę z Shishą. jeszcze czekam, mam nadzieje że jutro będą.

-- [scalono] 03 lip 2014, 22:58 --

dzisiaj zrobiłem nową grzałkę na tridencie i podripowałem jeszcze raz te 4 smaki, które mam z pierwszej dostawy. i tak:

-RY5 smakuje podobnie jak RY-ki które wcześniej próbowałem. jest jednak bardziej wyraźny niż ten od TPA i ten od Atmosa (RY69) i jak na razie najbardziej mi podchodzi. ma w sobie fajny smak tytoniu połączony z delikatną słodką nutą i mam też wrażenie że jest w nim coś jeszcze czego nie potrafię opisać, a co odróżnia go od innych RY. jeśli to ma być aromat odwzorowujący Tribece od Halo to w porównaniu do klona z RY4 Double + AP to są to 2 różne smaki. w każdym razie fanom tytoniówek polecam.

PS. oryginałów od Halo nie próbowałem

-555 nieco zbalansował smak tytoniu i orzeszków. teraz wyraźniej czuć smak tytoniu, który jest dość delikatny, a posmak orzechów jest idealnym dodatkiem. pierwsza moja myśl na temat tego aromatu pierwszego dnia to T5 od Hangsena, ale ten drugi był bardziej wytrawny. Aqua po przegryzieniu jest słodszy od H i jak dla mnie lepszy w odbiorze smaku.

-Revolution ten chyba najmniej się zmienił i nadal mi bardzo smakuje. kozacka tytoniówka połączona mam wrażenie z kakao. chyba że jest to jakaś odmiana tytoniu która przywołuje na myśl taki posmak. liquid nie jest przesłodzony, nie mdli. trochę podobny do Apache od Atmosa ale jednak inny. jak każdy godzien spróbowania.

-Route 66 najbardziej wytrawny z tych 4 z bardzo wyraźnym smakiem. aż miałem wrażenie że jest lekko chemiczny, mydlany ale myślę że musi albo odstać swoje albo być mniej stężony. też się nie zmienił specjalnie od pierwszego dnia. smak mógłbym przyrównać do ostrej fajki albo cygara. najlepsze w nim to że podczas palenia się nie nudzi, wręcz przeciwnie, chce się go dalej wapować.

wszystko próbowane na tridencie, tym razem po 9 dniach od umerdania. czas jednak służy tym aromatom i chyba muszą poleżeć jeszcze dłużej.
na spheroidzie smak był bardziej spłaszczony przez co te wyrażniejsze smaki przy dripie były lepsze, a te mniej wyraźne na dripie sprawiały wrażenie bezsmakowych. ja jednak lubię mocniejsze stężenia od tych sugerowanych choć w tym przypadku każdemu dawałem po 8% i myślę że dla pierwszych dwóch można by dać maks po 10% ale dla pozostałych jednak te 8% będzie wystarczające.

teraz tylko czekam na kolejne aromaty :) a po urlopie zobaczymy jakie smaki przedstawi mi mesh :)

pozdro

aha, i jeszcze jedno. liquidy czuć w powietrzu jak się je pali.

-- [scalono] 04 lip 2014, 18:52 --

aromaty doszły, pomerdane i wypróbowane.

shisha apple - smakuje jak... shisha :) taka z fajki wodnej. czuć posmak jabłka, ale Eden od HoL to zupełnie coś innego.

liberty - zajedwabista tytoniówka z posmakiem owocowym. owy posmak przypomina mi trochę jakąś gumę... albo pastę do zębów dla dzieci :D w każdym razie smak super.

cuba - jak narazie ostry sztuczny posmak tytoniowy z jakąś przyprawą. podejrzewam że tak jak route66, musi poleżeć...

mam nadzieję że po dłuższym przegryzieniu się będzie jeszcze lepiej
Awatar użytkownika
By Haze
#1125179
nike <- to chyba dostaliśmy RÓŻNE aromaty. I wcale nie żartuję bo po Twoim poście specjalnie wymyłem i nakręciłem całkowicie nowego mesha (dotychczas testy były na dripperze z mc) i potwierdziło mi się że:
* Revolution, Route i 555 smakują właściwie na jedno kopyto :evil:, jak przyzwoita tytoniówka w stylu Virginii od VZ ale bez szału (Virginia lepsza) - ABSOLUTNIE nie ma żadnego odniesienia do smaków Halo, ani do tego jak Ty je odbierasz. W dodatku Route zalatuje mi trochę Cubą :shock: (od razu dodam, że nie było szansy żeby Cuba "przeszła" mi na inne samogony podczas mieszania), normalnie jakieś jaja,
* RY5 wypada z tej tytoniowej czwórki najciekawiej - może nie jak Tribeka od Halo, ale do Bebeki Atmosa już bliżej. I tutaj zgadzam się, że 8% to zdecydowanie za mało na ten aromat - 10% to minimum.
* Cuba - bardzo podobna do Cubany od VZ, może trochę delikatniejsza, fajna.
* Shisha - niezmiennie THE BEST. I absolutnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem "Eden od HoL to zupełnie coś innego" - to coś całkiem podobnego :D A w każdym razie najbliższy Edenowi znany mi aromat.

Wszystko gryzło się przez 6 dni - oczywiście może być tak że te słabsze aromaty dopiero za miesiąc pokażą pazur ale jakoś w to nie wierzę...
Tak czy inaczej jestem zadowolony z odkrycia AQUY bo jak dla mnie Shisa to strzał sezonu :mrgreen:
Awatar użytkownika
By McSlavko
#1125226
Haze pisze:.......* Revolution, Route i 555 smakują właściwie na jedno kopyto


uuuuu...ale masz zryte kubki smakowe :mrgreen: za dużo alkoholu... to są zupełnie inne smaki, mało tego, nawet wspólnych nut nie mają..ale jak to mówią, ze smakiem jest jak z :dupa , każdy ma swoją :beer:

Haze pisze: Shisha - niezmiennie THE BEST. I absolutnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem "Eden od HoL to zupełnie coś innego"


Eden to El Toro (House of Liquid :lol: ) zaczaiłem :drinkb
Awatar użytkownika
By nike21
#1125237
hmm. Eden paliłem dawno temu, może już zapomniałem jak smaczy, ale wydaje mi się że Shisha to jednak inny smak choć jak dla mnie równiez bardzo dobry.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1125721
Dla mnie Revolution i Route to są diametralnie różne smaki. Mimo, że oba tytoniowe, to Route odbieram jako wytrawny tytoń, Revolution jaki słodkawy niewiadomojaki smak w kierunku tytoniowym. I dla mnie smakują jak ich odpowiedniki w Halo. McSlavko ma rację, każdy ma inną gębę :mrgreen:
Awatar użytkownika
By PuchaczGwiezdny
#1126676
Jakiś pomysł lub przepis na coś podobnego do SubZero?
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#1133633
Jako że w ostatnim czasie uzależniłem się od LQ Halo prime15,mam pytanie do osób które nabyły aromat 555 i mogą coś o nim powiedzieć,czy poza odwzorowaniem smaku,odwzorowany został również zapach stęchlizny na wydechu jak w oryginale?I co najważniejsze,w skali od 1 do 10,jakie jest podobieństwo smaku z oryginałem?
Awatar użytkownika
By yacoop
#1133634
przemekgda86 pisze:Jako że w ostatnim czasie uzależniłem się od LQ Halo prime15,mam pytanie do osób które nabyły aromat 555 i mogą coś o nim powiedzieć,czy poza odwzorowaniem smaku,odwzorowany został również zapach stęchlizny na wydechu jak w oryginale?I co najważniejsze,w skali od 1 do 10,jakie jest podobieństwo smaku z oryginałem?


Przy 9-10% jest mega bliskie oryginałowi.
Awatar użytkownika
By JacekTW
#1154921
Być może ktoś już o tym wspomniał, ale te aromaty są aktualnie dostępne w Polsce w sklepie aromavape.pl w cenie 15,50zł za 5ml.

Pozdrawiam!
By michalmichal
#1155091
JacekTW pisze:Być może ktoś już o tym wspomniał, ale te aromaty są aktualnie dostępne w Polsce w sklepie aromavape.pl w cenie 15,50zł za 5ml.

Pozdrawiam!

Jest jeszcze na nie promocja 16% taniej :mrgreen:
Awatar użytkownika
By JacekTW
#1158138
Kupiłem w aromavape.pl cztery aromaty: 555, RY5, Revolution i Shisha Apple.
Na francuskiej stronie znalazłem (chyba, nie znam francuskiego) informację, że zalecane stężenie to 7-8%. Czy z ktoś mieszających te płyny mógłby podpowiedzieć, jakie proporcje najlepiej dobrać dla poszczególnych smaków?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By JacekTW
#1158155
@yacoop Kilka postów wyżej podałeś polecane przez siebie proporcje (9-10%) dla 555. Czy sprawdzałeś jak to wychodzi w przypadku pozostałych aromatów?
Awatar użytkownika
By yacoop
#1158242
JacekTW pisze:@yacoop Kilka postów wyżej podałeś polecane przez siebie proporcje (9-10%) dla 555. Czy sprawdzałeś jak to wychodzi w przypadku pozostałych aromatów?


Sprawdź i się przekonaj. A i owszem - sprawdzałem dla wszystkich aromatów z serii AQUA.
By znamsienatym
#1159150
555, RY5, Shisha Apple: Jak już zostało powiedziane, aromaty wydajne nie są ale co tam, ważne że smakują fajnie. Na początku dałem 9% dla 555 i Shisha Apple wystarcza (myślę że dobrze byłoby też 7-8%, zrobię tak w drugiej serii) ale dla RY5 9% to za mało, dolałem do 11% po wstępnym porównaniu. Zostało też wspomniane że aromaty lubią długo poleżeć po zmieszaniu - owszem potwierdzam, po 3 tygodniach smakują lepiej niż po 5 dniach, smaki wyraźnie zmienione. Niewątpliwą zaletą liquidow po zmieszaniu jest ich bezbarwność.

555 - wyraźny, wytrawny tytoniowy smak. Bardziej ostry od klona Prime15 z przepisu forumowego.
Shisha Apple - mentolowo-jabłkowy tytoń, po prostu taka shisha z odrobiną jabłka i większą dawką mentolu. Jednak z Eden'em z HoL wspólnego nic nie ma.
RY5 - jak dla mnie to samo co Tribecca, fajny lekko słodkawy tytoniowy smaczek.
Awatar użytkownika
By Haze
#1159151
znamsienatym <- rozumiem, że wapowałeś Tribeke od Halo?? Pytam bo zaczynam się zastanawiać co ci Francuzi mi kiedyś przysłali:
* RY5 - mimo, że dałem 12% i samogon stoi już prawie 2 miesiące to w dalszym ciągu jest DALEKI od Tribeki,
* Shisha - nie czuję w niej ANI GRAMA mięty.
Awatar użytkownika
By robcie2
#1159176
Haze pisze:znamsienatym <- rozumiem, że wapowałeś Tribeke od Halo?? Pytam bo zaczynam się zastanawiać co ci Francuzi mi kiedyś przysłali:
* RY5 - mimo, że dałem 12% i samogon stoi już prawie 2 miesiące to w dalszym ciągu jest DALEKI od Tribeki,
* Shisha - nie czuję w niej ANI GRAMA mięty.


Dla mnie Shisha tez jest bezmietowa,RY5 nie jestem pewny Tribeki ale bardzo mi podszedł.
Zamówiłem przez ciekawość aromat Gaulois i dałem 10%, w ogóle brak smaku :( ,ktoś moze próbował z innymi proporcjami?/to nie jest aromat Aqua/
By znamsienatym
#1159184
Haze, tak wapowałem. Widać że po raz kolejny potwierdza się fakt iż ile ludzi tyle różnych odczuć z wapowania.
Shisha nawet mnie zdziwiła z tym mentolem, poczęstowałem kolegę samym aromatem aby sobie pomieszał, powąchał butelkę i od razu stwierdził że jest tam mentol. Dziwna sprawa, może w międzyczasie zmienili recepturę? Moje aro pochodzą z aromavape.
Awatar użytkownika
By Haze
#1159195
znamsienatym pisze:Moje aro pochodzą z aromavape.

No właśnie zakupiłem z aromavape i sobie porównam bo coś mi tu nie pasuje ...
By rokaj
#1159244
po waszych sprzecznych opiniach otworzyłem butlę z aro sihisha apple ( z aromavape ) i czuć lekko mentol, natomiast w gotowej mieszance już go nie czuję. Mam wrażenie że ta mieszanka powinna leżakować co najmniej 2 tygodnie.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#1159266
Prawdę mówiąc to mentholu nie czułem dopóki o tym nie napisaliście :lol: Siła sugestii? ;) Chyba nie, bardziej jakaś składowa aromatu przypomina w zapachu menthol bo wapując wogóle go nie czuć.
Awatar użytkownika
By JacekTW
#1160288
znamsienatym pisze:Shisha nawet mnie zdziwiła z tym mentolem, poczęstowałem kolegę samym aromatem aby sobie pomieszał, powąchał butelkę i od razu stwierdził że jest tam mentol. Dziwna sprawa, może w międzyczasie zmienili recepturę? Moje aro pochodzą z aromavape.

boogeyman pisze:Prawdę mówiąc to mentholu nie czułem dopóki o tym nie napisaliście :lol: Siła sugestii? ;) Chyba nie, bardziej jakaś składowa aromatu przypomina w zapachu menthol bo wapując wogóle go nie czuć.

Na temat obecności mentolu w liquidach Halo zaczęła się kiedyś rozmowa między @okrzemkiem a @reedem:
okrzemek pisze:
reed pisze:Nie wiem, czy mnię się wydaje, ale chyba nikt nie dodaje mentolu? A przecież bez nuty mentolu nie da się uzyskać bliższej zgodności z oryginałem?

Tapnięte Lenofonicznie :yoda


Wiem o czym piszesz. Dodatek ten jest we wszystkich tytoniówkach od Halo. Nie jest to menthol tylko lepsza chemia.

dużo łatwiej go wyczuć w prime i torque.

jest w ofercie TPA.

:mrgreen:


Do prześledzenia tutaj. --> klon-tribeca-od-halo-t44338-240.html

Jednak @okrzemek nie sprecyzował, o jaką "lepszą" chemię mu chodziło (podpowiedział tylko, że nie Koolada). Mimo to, nie tracę nadziei, że ktoś tę zagadkę kiedyś rozwiąże. :)
Awatar użytkownika
By okrzemek
#1160301
Przytrolluję
:mrgreen:

Nie każdy czuje tę miętowość. Jednak kubki smakowe to ciekawy temat.
Awatar użytkownika
By JacekTW
#1160308
Jeśli wolno trochę "podkarmić trolla"...:idea:...strzelałbym w "Creme de Menthe"?
Awatar użytkownika
By Krzycho_Lodz
#1162807
Koledzy, jako że jestem fanem liquidów od Halo ale jednocześnie raczkującym mieszaczem własnych liquidów, jaką bazę byście mi polecili do tych aromatów?
By znamsienatym
#1162815
Odpowiedź jest prosta: ulubioną :) Ale jeśli jeszcze nie masz ulubionej to zainteresuj się tym: baza nikotynowa 36mg 50/50 od e-plyny.pl lub Hangsen VPG 36mg 50/50 - wszystko oczywiście do rozcieńczenia chyba ze jesteś hardcore'em :D
Awatar użytkownika
By JacekTW
#1162818
Krzycho_Lodz pisze:Koledzy, jako że jestem fanem liquidów od Halo ale jednocześnie raczkującym mieszaczem własnych liquidów, jaką bazę byście mi polecili do tych aromatów?
Jeśli mieszkasz w Łodzi, to jedną z najlepszych polecanych na tym forum baz jest baza Kinga VPG50/50 36mg (50ml):
http://epapierosylodz.pl/p/183/1222/50m ... eryna.html
King ma dużo punktów w Łodzi i okolicy, więc dodatkowo odpadną koszty przesyłki i oczekiwanie na dostawę.

Drugą bardzo polecaną ostatnio bazą jest baza z e-plyny VPG50/50 36mg (100ml):
http://e-plyny.pl/Baza-nikotynowa-36mg-50-50-100ml

Trzecia to Atmos Lab "Balanced", ale jest trochę droższa i ostatnio parę osób się na nią skarżyło. Jest dostępna w wielu sklepach, np. ego2.pl, e-dym.pl, e-plyny.pl.

Jak taką bazę wymieszać z gliceryną VG i glikolem PG dla preferowanej mocy i proporcji VG/PG przeczytasz w pierwszych tematach od góry w dziale "Laboratorium chemiczne".

PS. Bazy Hangsen VPG 50/50 36mg występują w wersjach z mniejszą lub większą zawartością wody. Te drugie nie cieszą się dobrą opinią.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By Krzycho_Lodz
#1162822
@znamsienatym właśnie jeszcze nie mam ulubionej :( a Ty jesteś osobą która mnie zainspirowała do mieszania

@JacekTW dzięki za info, Kinga mam po drodze do/z pracy więc to niezły pomysł

Dzięki!
Awatar użytkownika
By yacoop
#1173626
Michaj pisze:Próbował ktoś kopiować Prime15 na bazie Nuttaco z AL?


Tylko po co, skoro aromat aqua 555 = prime15 ? (pisałem już o tym...)

Ale skoro zapytałeś - na Nutacco raczej nie skopiujesz Prime15. To są inne smaki.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.