EPF
Awatar użytkownika
By cimon
#1427180
To juz chyba najwyzszy czas, zeby zaczac sledzic temat o:

HCigar VT 200 (DNA200)

Co wiemy na jego temat? Dokladnie tyle ile udalo nam sie do tej pory dowiedziec. ;)
Poza wygladem ktorego jeszcze nie znamy, wiadomym jest, ze bedzie on oparty na najnowszym ukladzie EVOLV DNA200. Mowiac krotko, HCigar VT 200 bedzie mlodszym/wiekszym bratem VT 40 (DNA40).

Pierwsze foto (jeszcze cieple)
Obrazek

I krotkie (choc konkretne) info od HCigar nt. VT 200.

The pictures of the finished product will be announced in July.
It will have a appearance in August at ECC E-cigarettes Exhibition in California,USA .
Welcome to contact us or meet us on Exhibition at any time if you were interested.

Thanks and Best Regards.
Shenzhen HCigar Technology Co.,LTD


Zdjecia finalnego produktu (VT 200) beda zamieszczone jeszcze w lipcu.
Zostanie on pokazany w sierpniu na targach ECC E-cigarettes Exhibition w Kaliforni, USA.
Zapraszamy do kontaktowania sie lub odwiedzenia naszego stanowiska na targach kiedy tylko bedziecie zainteresowani.

Pozdro HCigar


Temat na forum o DNA200: evolv-dna-200-t89567.html
Awatar użytkownika
By suvv
#1430845
Bardzo atrakcyjny wygląd, widzę, że ktoś z hcigar poszedł po rozum do głowy i zaproponował SS gniazdo 510 ;) Na szczęście mam już 200W więc na niego nie poluję ;)
By TRNCzarny
#1430853
Fakt. Design jest całkirm całkiem, elektronika ma być przełomowa więc jeśli dadzą tam dobry akumulator i cena nie przebije SX Mini to ma szansę być hitem ;)
Awatar użytkownika
By cimon
#1430962
TRNCzarny pisze:Fakt. Design jest całkirm całkiem, elektronika ma być przełomowa więc jeśli dadzą tam dobry akumulator i cena nie przebije SX Mini to ma szansę być hitem ;)


Wlasnie mialem wklejac ale widze, ze mozna liczyc NA CZUJNOSC OBYWATELSKA. :D

Ogolnie - opad szczeny!

Wyglada rewelacyjnie i co wazne trzyma ''design'' jaki obrali z VT40. +1

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - jest ''podejrzanie" MALY (wizualnie po ekranie i 510, widac ze duzo nie ustepuje VT40)! Mam nadzieje, ze znalezli jakis kompromis, pomedzy rozmiarem a pojemnoscia batki (licze po cichu na 1400-1850mAh). 1100mAh w przypadku Opus200 to nieporozumienie przy mozliwosciach DNA200 (totalne minimum).

Kolejne info bedzie systematycznie naplywac, az do targow w susa w przyszlym miesiacu (premiera na zywca).

poOzdrawiam

EDIT:

Widac pare zmian w stosunku do VT40, zmian na ktore m.in. pbusardo zwracal uwage (zaokraglenia na rogach i guzikach itp.). Za to lubie HCigar - sluchaja, poprawiaja (podobnie z wycentrowaniem wyswietlacza pare dni temu). Jest jeszcze jedna rzecz (pewnie zwrociliscie uwage) - gniazdo jest wyjatkowo blisko zaokraglenia ramki. Mam nadzieje, ze parowniki nie beda ''wisiec'' w tym miejscu (min. 22mm powinien sie tam miescic na ''flush'').

EDIT2:

No i zniknal profil na obudowie (zastapiony trzema magicznymi paskami - ADIDAS?). Gniazdo przesuniete na front (wczesniej po przeciwnej od wyswietlacza). To wszystko tylko wskazuje, ze przeorganizowali bebechy i ''szukaja'' maximum miejsca na nowa batke Li-Po. Trzymam kciukasy za minimum 1400mAh, bo bedzie to chyba NAJMNIEJSZY MOD DNA200 pod sloncem! ;)

-- [scalono] 16 lip 2015, 15:14 --

Cuda w Paint'cie.

Obrazek

Musze poinstalowac soft. Jesli znajde troche czasu, to na podstawie tej fotki mozna dosc dokladnie go pomierzyc i zastanowic sie co mogli tam ewentualnie za batke wladowac.

-- [scalono] 16 lip 2015, 20:33 --

No i jestem po ''wrozbiarskich pomiarach''. Cos tam modzilem, jak dostalem info, ze ''przy odrobinie szczescia'' beda juz jutro oficjalne wymiary VT200. Ale cotam.. lubimy przeciez dlubac!

Po pierwsze wydawalo mi sie, ze bedzie latwiej. Fotki (sprawdzalem ich z 1000) sa pokoszone na wszystkie strony, a o przeklamanej perspektywie juz nie wspomne. Krotko mowiac mozna w ten sposob ''odbic'' maksymalnie jeden/dwa wymiary. Trzeci zakladam, ze bedzie to standardzik, czyli 24mm. Jak to wygladalo:

Znalazlem najbardziej pasujace mi foto (VT40) i wybralem dwa punkty odniesienia do ustalenia proporcji:



Obramowka wyswietlacza
Obrazek

Zlapanie ''perspektywy'' pod czary-mary pomiary
Obrazek

No i efekt koncowy. Zaznaczam, ze dokladnosc oscyluje w granicach (+/- pincet metrow).

VT40
Obrazek

VT200
Obrazek

V40 vs V200
Obrazek

Jestem ciekaw jak dokladnie udalo sie wstrzelic z wymiarami. Moze juz jutro je poprawimy! *BOR*

Swoja droga wymiary VT200 (jesli nie jestesmy dalecy od prawdy), burza zupelnie pojecie "Box'a Goliata", ktoremu rozmiarowo blizej do lodowki/mikrofalowki niz porecznego Boxika. Dla przykladu..

Wymiary HB 35/50 i DNA40: L90mm x H50mm x W23mm. Wyglada na to, ze VT200 duzo nie odbiega od przyjetych standardow rozmiarowych i moze sie okazac bardzo porecznym pudeleczkiem. ;)

-- [scalono] 16 lip 2015, 21:01 --

Wpis PBusardo z TasteYourJuice.

Obrazek

HCigar obiecal mu VT200 do review (znow pewnie dostanie proto-gniota ze szparami.. ehh), a Phil juz sie zastanawia nad seria odcinkow poswieconych tylko DNA200.

-- [scalono] 16 lip 2015, 21:43 --

Ciekawostka:

Ogladajac uklad DNA200 i nowe foto VT200, mozna przypuszczac, ze HCigar chcac zaoszczedzic miejsce na batke, zdecydowal sie zrezygnowac z dodatkowej plytki ktora mamy w VT40. Prawdopodobnie VT200 bedzie korzystac bezposrednio z button'ow na plytce DNA200.

Uklad/rozmieszczenie guzioli DNA200 vs VT200:

Obrazek

Czyli zwiekszam zakres poszukiwan potencjalnej batki do VT200 przez EXTRA miejsce w budzie. <kurde, to lepsze niz Breaking Bad>

-- [scalono] 16 lip 2015, 22:23 --

A wiec tak:

Turnigy nano-tech (przykladowa batka)

Capacity: 1300mAh
Voltage: 3S1P / 3 Cell / 11.1V
Discharge: 45C Constant / 90C Burst
Weight: 119g (including wire, plug & case)
Dimensions: 72x23x35mm

Capacity: 1400mAh
Voltage: 3S1P / 3 Cell / 11.1V
Discharge: 40C Constant / 80C Burst
Weight: 118.7g (including plug & case)
Dimensions: 87 x 19 x 34mm

Capacity: 1500mAh
Voltage: 3S1P / 3 Cell / 11.1V
Discharge: 35C Constant / 70C Burst
Weight: 129g (including wire, plug & case)
Dimensions: 88x34x21mm

1300mAh powinien wejsc jeszcze z luzem na dwa paluchy - 1400 i 1500 raczej po bandzie.
OK, koniec ''wrozenia''. Niedlugo sie wszystko wyklaruje, a domysly wsadzimy miedzy bajki.


Tak jak przypuszczalem. Uklad DNA200 siedzi zaraz pod przednim panelem!

Przykladowy przedni panel z drukarki 3D (nie ma nic wspolnego z VT200).

Obrazek

Sa dobre i zle tego strony:

- dobra jest napewno uproszczenie konstrujcji i ''walka'' o kazde miejsce w srodku na np. wieksza batke
- zla napewno bedzie jak zajedziemy mikrostyk.. na plytce DNA!
By MakeZZZ
#1432549
Od tego będziesz miał escribe i dokładne pomiary każdej komórki baterii. To już nawet nie trzeba być geniuszem, żeby się szybko zorientować, że coś będzie działać słabo.
Awatar użytkownika
By LuziQ
#1432566
Jakież to błyskotliwe z ich strony...
A czy escribe weźmie pod uwagę błędny proces ładowania, przeładowanie którejś komórki Li-Pol i potencjalne zagrożenie wybuchem? Jak tak to kłaniam się w pas.
Awatar użytkownika
By cimon
#1432618
LuziQ pisze:Jakież to błyskotliwe z ich strony...
A czy escribe weźmie pod uwagę błędny proces ładowania, przeładowanie którejś komórki Li-Pol i potencjalne zagrożenie wybuchem? Jak tak to kłaniam się w pas.


Pisałem juz o tym i albo Evolv ma jaja i wie dokładnie co robi, albo spalą sie na tym strasznie.

Batki Li-Po NIE są groźne jeśli są prawidłowo exploatowane ale wystarczy niedopatrzenie/błąd i albo siadają albo boom.

Jak wrócę z pracy przekleje Wam foto jak wyglada np. układ chlodzacy samej batki w przygotowanym aucie RC do racing'u. Po ściągnięciu body wyglada to jak i7 od Alienware (chłodnice, wentylatory itp. ustrojstwa).

Mam nadzieje, że Evolv wkalkulował ryzyko i zdaje sobie sprawę, że jak ludzie dopadną te układy i zaczną katować batki "w biciu rekordu świata największej chmury pod słońcem", to nie pourywają sobie łapek.

EDIT:

Odnośnie filmu o DNA200 i czterech muszkieterach to natrafiłem na moment jak rozmawiają o batkach. Testowy mod posiada Li-Po 950mAh i przy Kanthalu na 40-60W wystarcza na pare godzin. W TC chłopacy są zadowoleni z rezultatów (wiadomo jak działa TC).

Z ciekawostek, mówią tez o "prawdziwych" 200W jakie zaserwował Evolv i o tym, że SnowWolf "powinien sobie ogolić antenę i wrócić do przedszkola".

Wspólnie też twierdzą, że 200W to sporo nad wyrost. Evolv pod naciskiem, że jest "underpowered" zdecydował sie wypuścić Ferarri dla udowodnienia, że "moc to nie problem". Ciekawe..
Ostatnio zmieniony 18 lip 2015, 22:51 przez cimon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By suvv
#1432630
Panowie sami w filmie powiedzieli, że Evolv zrobił DNA200 tylko dlatego, żeby pokazać, ...że potrafią... a sam chip mógłby mieć mniej watów i wtedy byłby bardziej "praktyczny"...
Awatar użytkownika
By cimon
#1432648
suvv pisze:Panowie sami w filmie powiedzieli, że Evolv zrobił DNA200 tylko dlatego, żeby pokazać, ...że potrafią... a sam chip mógłby mieć mniej watów i wtedy byłby bardziej "praktyczny"...


Dokładnie. A "suck my mod" twierdzi, że wkrótce pojawi sie DNA60. ;)

OK. Koniec pitu pitu, dalej możemy gadać w wątku o DNA200. <chociaż w VT200 będzie porządek>

EDIT:

System wodnego chlodzenia Li-Po. To oczywiscie extremum, bo nikt (mam nadzieje) w takim tepie nie bedzie rozladowywac batki. Choc to nie zart..

Obrazek
Awatar użytkownika
By cimon
#1435871
Ehh cały Martin. W sumie to nie jego wina tylko polityki firmy. Dawkują to info bardzo uważnie (skromnie). Ma to pewnie na celu "podkręcić" atmosferę przed premierą, choć w rzeczywistości to tylko jeden z wielu Box'ów z DNA200 na pokładzie które sie pojawiły lub pojawia lada dzień.
Trzymam cały czas kciukasy za solidna batkę, bo o wykonanie się raczej nie musimy martwić.
Za miesiąc premiera! Do tego czasu powinnismy mieć wszystkie parametry VT200.

poOzdrawiam
Awatar użytkownika
By cimon
#1442599
OK. $110 to same klamoty..
Hana: $199
Opus: $229

Najtańsze Custom Made jaki znalazłem: $150 (950mAh)

Wrócę do chaty to zrobię research..
Ostatnio zmieniony 03 sie 2015, 16:45 przez cimon, łącznie zmieniany 1 raz.
By TRNCzarny
#1442609
On wie ... zobaczył wzmiankę na GB o tym a co z tego wyjdzie ... Hcigar nawet oficjalnie nie zaprezentował tego boxa.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1442621
TRNCzarny pisze: ... Hcigar nawet oficjalnie nie zaprezentował tego boxa.
Widocznie nie musi prezentować. Waperzy sami znaleźli :lol:

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By cimon
#1442639
TRNCzarny pisze:Jedno jest pewne, więcej niż 600 toto nie jest warte :)


Warte jest tyle ile ktos za to-to da..

HCigar POWINIEN celowac ponizej ceny Hana DNA200 (ktora choc wyglada jak kupa, ale jest znana marka). Prawda jest taka, ze HCigar ''dostal skrzydel'' po sukcesie VT40, wiec moga chciec pocisnac jeszcze bardziej z cena. Zeby tylko nie poplyneli na tej fali zbyt gleboko..

EDIT:

Chyba czytacie (choc ogladacie) wypociny w watku DNA200 i sami widzicie ile sie tego aktualnie ''tworzy/potworzy''. Naladowalem banie tymi customami i uwierzcie, ze mam kontakt z wieloma majster-klepkami. Kolesie potrafia puscic solidne/orginalne w pomysle Box'y grubo PONIZEJ ceny masowych produkcji - ktore maja o wiele lepsze deal'e na chocby same chip'y itd.

Wiec jesli cena VT200 przekroczy $200 to mam nadzieje, ze nie bede pic w tym czasie kawy bo moge zalac kolejna klawiature.

Ogolnie rzecz biorac, przebitka na tych masowkach jest SROGA!
Ostatnio zmieniony 03 sie 2015, 17:37 przez cimon, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
By cimon
#1442660
TRNCzarny pisze:To nadal tylko Hcigar ...


Przynajmniej farba z niego nie zlazi.. (narazie) ;)

EDIT:

Dzisiaj meeting, czyli narada wojskowa w HCigar - powinnismy wiec poznac OFICJALNA cene! Po sensacyjnych aukcjach na GB, emocje jak przy pompowaniu balonow na sylwestra.

Caly czas probuje zrozumiec zachowanie GB przed premierami sprzetu - robia to notorycznie. (cena z d**y i usuwanie aukcji pare dni pozniej).

Zobaczymy..
By TRNCzarny
#1444452
Oficjalne info od hcigar to cena detaliczna $169.

Ceny hurtowe zaczynają się od $99.

Jeśli ktoś będzie sprzedawał poniżej ceny detalicznej Hcigar zrywa gwarancję.
Awatar użytkownika
By cimon
#1461844
No i doczekalismy sie pierwszych ''kontrolowanych'' fotek. Zdjecia pochodza z Malezji i wyglada na to, ze potwierdza sie schemat wprowadzania na rynek nowych produktow HCigar.

Malezja (sklep) --> Malezja (review) --> EU (sklep) --> EPF (review) --> US (sklep i review)

Dokladnie ten schemat przerabialismy z VT40. Odstep czasowy pomiedzy Malezja i EU byl wtedy ok. 10 dni. W przypadku VT200 moze sie wydluzyc do 2ch tygodni (15-17.09).

A oto focie
Obrazek
Obrazek
Obrazek

poOzdrawiam
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#1462747
A 0001, 0002, 0003, 0004, 0005, 0006, 0007, 0008, 0010 rozbiły się podczas testów?
Awatar użytkownika
By mordek
#1462751
psidzyndzel pisze:A 0001, 0002, 0003, 0004, 0005, 0006, 0007, 0008, 0010 rozbiły się podczas testów?

Wybuchły po spaleniu waty...
Awatar użytkownika
By cimon
#1462758
TRNCzarny pisze:Dziękujemy za niezbędną informację.


Prosze bardzo. Moze sie przydac za jakis czas (jak to mialo miejsce z VT40).
To prawdopodobnie numery pre-builds do review (jesli kogos to interasuje.. jeszcze lub wogole).

''Pelna/poprawiona wersja'' VT200 prawdopodobnie bedzie posiadac 510 z SS. Teraz mamy Brasssssss...
Awatar użytkownika
By pol
#1481981
Zdjęcia HCigar VT200 nie oddają prawdy o nim.

W rzeczywistości piękny boxik.
Awatar użytkownika
By cimon
#1482063
pol pisze:Zdjęcia HCigar VT200 nie oddają prawdy o nim.

W rzeczywistości piękny boxik.


To prawda - ciężko zrobić mu zdjęcie, a o kolorach nie wspomnę (co fota inny odcień).

@Panie Czarnecki

Nic tylko brać!
Awatar użytkownika
By suvv
#1482107
A mnie już się śnią zjechane mosiężne gwinty w VT200* Co nie umniejsza faktowi, iż HC postarało się w z designem i kolorystyką ;)



*kto ma wiedzieć ten wie, że do VT przyczepiłem się z ironią i autor wątku wie ocb ;)
By TRNCzarny
#1482113
Niebieski jest super nieatety praktycznie nigdzie nie dostępny. Chyba ostatni trafił na linię produkcyjną.
Awatar użytkownika
By LICHU
#1491458
Chłopaki jaki realny czas trzymania akumulatora. Bo sam box świetny tylko martwi mnie jego zasilanie.
Awatar użytkownika
By cimon
#1491501
LICHU pisze:Chłopaki jaki realny czas trzymania akumulatora. Bo sam box świetny tylko martwi mnie jego zasilanie.


Słusznie że Cię martwi bo sprawdzano parokrotnie batkę i okazuje sie, że "bliżej jej" do 1000mAh niż 1300mAh (11.1V).
Pomimo tego cały czas uważam że LiPo lepiej "trzyma" niż odpowiedniki 18650.
Na (dla przykładu) takim EFest 3100mAh odparuje podobna ilośc LQ co na LiPo 3x1000mAh ~3000mAh (3.7V). Z ta różnica, że komfort smaku i dymaki jest trudny do porównania.

DNA40: 40W preheat i 25-30W na 210C
DNA200: 80W (2sek.) preheat i 50W na 220C

Ten drugi poprostu rozwala banie!
Czas pracy na baterii - absolutnie podobny, tak jak odparowany LQ.

Ładowanie?

Pod USB (1A) jesteś w stanie naładować VT200 w ok. 2h. Ile ładujemy Efesta 3100 chyba każdy wie.

Krótko mówiąc tylko plusy.

BTW: Spare batteries beda dostępne lada dzień. Koszt ok. $15-20.
Awatar użytkownika
By cimon
#1491522
TRNCzarny pisze:Te bateryjki to żaden wynalazek. W pierwszym lepszym sklepie z RC je kupisz.


Prosze Cie. Znajdz cos takiego..

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wymiary

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obudowa (potencjalne ''extra miejsce'')

Obrazek
Obrazek


Tatus juz sie naszukal. Mozecie teraz Wy sprobowac. ;)

EDIT:

Wprawne oko wypatrzy moj sexowny serial no. :p

EDIT2:

Zatem szukamy 3s 1300mAh 20-30C o wymiarach 67/30/20mm
Awatar użytkownika
By cimon
#1491575
TRNCzarny pisze:http://rcpro.pl/product-pol-4015-Akumulator-Tattu-1300mAh-11-1V-75C-3S1P.html


Coraz cieplej, choc 71mm to nie 67mm. ;)

Batka HC wchodzi na styk w przednia czesc obudowy wiec zapomnij ze to wsadzisz. Szukaj dalej jesli nie szkoda Ci czasu.

LiPo HCigar to custom robiony na zamowienie i ciezko zastapic ja czyms chocby podobnym (pytanie czy wogole jest sens). Juz lepiej pokombinowac jak tam wsadzic z 1500-1850mAh jakiejs porzadnej firmy niz sie bawic w ''Indiana Jones''.

Orginalne batki HC powinny byc dostepne juz w przyszlym tygodniu.

poOzdrawiam
By TRNCzarny
#1491578
Serio myślisz, że dla Hcigar opracowali ogniwo? Bez jaj :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By cimon
#1491592
TRNCzarny pisze:Serio myślisz, że dla Hcigar opracowali ogniwo? Bez jaj :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Zlecil zrobienie na wymiar - domyslam sie ze CELOWO. Zamowili batke o innych wymiarach, niz baterie ogolno dostepne - tylko dlatego, zeby TRNCzarny jak i pewnie 90 proc. posiadaczy VT200 nie mogli sobie kupic zamiennika w ''pierwszym lepszym sklepie z RC''.
Awatar użytkownika
By LICHU
#1491593
Ehhhh ...... czemu nie zrobili na zwykłe 18650 :/ niech mnie ktoś przekona na przesiadkę z vt40 :D
Awatar użytkownika
By cimon
#1491598
LICHU pisze:Ehhhh ...... czemu nie zrobili na zwykłe 18650 :/ niech mnie ktoś przekona na przesiadkę z vt40 :D


Po 5 minutach z DNA200 polecisz na bazar z DNA40. ;)

Ja mojego VT40 trzymam na wypadek jak LiPo-pipo padnie lub (tfu-tfu) wylamie mini USB do ladowania - cokolwiek. Dobrze miec na biurku cos na stare 18650.

A tak pozatym to jest juz sporo box'ow na 2x18650 - choc ogranicza (narazie) uklad do 133W.
Awatar użytkownika
By LICHU
#1491626
VT40 to ja w ogóle nie używam nie wiem po co kupiłem. Teraz dopiero wyciągnąłem z pudełka co by bellusa przetestować :P
Dla mnie 200W to za dużo mi wystarczy max 100 co by jakiegoś driperka odpalić albo jakiś czajnik w dualu ;) Drugiego boxa mam z subtankiem co mi na co dzień wystarcza :D
Awatar użytkownika
By cimon
#1491649
Cieplusie info.

HCigar: HCigar VT200's silicon cover will come out this week, what color you want?

Dostepne (na starcie) maja byc gumoliny w kolorze: Black, Blue, Red i.. Camo!

Skoro w tym tygodniu maja byc jeszcze dostepne to przy dobrych wiatrach w sklepach EU jeszcze w tym miesiacu.

@LICHU

W TC mocy nigdy malo. DNA40 daje rade jedynie z single coil - nietety.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.