EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By maestromusica
#1353819
Witajcie!

Posiadam Joyetech Ego-T Upgrade (3,3-3,4V) i Vision CC. Tragedia :(

Grzałka oryginalna była super ale po zmianie na grzałki zakupione w e-dymie jest maskara. Grzałki dobrze dziłały przez ok. 1ml (choć nie dając wiele smaku) potem zaczynały bobrzyć, smak całkowicie zanikał. Przeczytałem chyba wszystko co było na forum o tym parowniku: przyciąłem sznurki, dwukrotnie przepaliłem i przepłukałem (ok. 3-4min) gorącą/prawie wrzącą wodą*, "podniosłem" grzałkę, poprawiłem ułożenie zwojów, przerzedziłem sznurek wyciagając kilka włukien, podciąłem kapturek, testowałem na 3 róznych liquidach (BM Banan 11mg, Apple 6mg, Borówka 12mg od e-cygaretki). NIC nie pomogło ŻADNEJ z trzech grzałem. Parownik do kosza? Pech do grzałek. Pomocy? :(

PS Kręcenie grzałek na chwilę obecną odpada, może kiedyś.

_____
* - głupia sprawa, nie mam w domu garnka :P więc nie mogłem wygotować jak ludzie
Awatar użytkownika
By maestromusica
#1353830
amsaw pisze:http://www.e-papierosy-forum.pl/spalenizna-bobr-sciera-szmata-co-to-i-jak-temu-zaradzic-t64999.html


Ten wątek też czytałem:

przyciąłem sznurki, dwukrotnie przepaliłem i przepłukałem (ok. 3-4min) gorącą/prawie wrzącą wodą*, "podniosłem" grzałkę, poprawiłem ułożenie zwojów, przerzedziłem sznurek wyciagając kilka włukien, podciąłem kapturek, testowałem na 3 róznych liquidach (BM Banan 11mg, Apple 6mg, Borówka 12mg od e-cygaretki). NIC nie pomogło ŻADNEJ z trzech grzałem.


Jedyne pozostałe rozwiązanie to zakup nowych grzałek? Nie chce się faszerować akroleiną a zgaduję, że jej wytwarzanie jest o wiele bardziej prawdopodobne gdy grzałka bobrzy.
By amsaw
#1353837
A spróbuj bez kapturka.
Jeśli to również nie pomoże, to raczej wina grzałek.
Nawet do CC bardzo łatwo ukręcić własną grzałkę, zwłaszcza, że możesz kupić za grosze gotowe druty zakończone drutem srebrnym.

Do wytworzenia akroleiny potrzebna jest bardzo wysoka temperatura - spokojnie przeżyjesz - ucierpią tylko Twoje kubki smakowe ;)

edit:
obejrzyj poradnik Gragberda:
http://przeklej.org/file/gE9b85/Naprawa ... ce5.v3.pdf
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1353848
Otulinę wyjąłeś?
Często to ona wabi zwierzaka, a grzałki zamiast płukać, to gotować (prosto ze sklepu) można, potem wysusz.
Awatar użytkownika
By maestromusica
#1353853
Tymon78 pisze:Otulinę wyjąłeś?
Często to ona wabi zwierzaka, a grzałki zamiast płukać, to gotować (prosto ze sklepu) można, potem wysusz.



Obrazek

Jeżeli otulina zawsze wygląda tak jak wyżej to moja grzałka nie posiada żadnej takiej "rurki".
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1353859
Czytałem Twój temat "obok"... Aspire nie polecam z grzałkami BVC, bateria zbyt słaba.
Vivi slim - ok.
Do tego tematu - problem może tkwić w impregnacie (sznurki), powinieneś był wygotować przed pierwszym użyciem. Brak otuliny - lepiej.
Brak garnka - ugotuj w czajniku :wink:
Improwizuj.
By amsaw
#1353877
Tymon78 pisze:...
Brak garnka - ugotuj w czajniku :wink:
Improwizuj.

Potwierdzam - kiełbasa śląska z czajnika była pyszna.
Herbata niestety potem już taka pyszna nie była, ale powtórne umycie czajnika pomogło :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1353891
Umyje czajnik i będzie dobrze. Ep to szkoła przetrwania.
:wink:
Awatar użytkownika
By maestromusica
#1353914
Tymon78 pisze:Czytałem Twój temat "obok"... Aspire nie polecam z grzałkami BVC, bateria zbyt słaba.
Vivi slim - ok.

Do tego tematu - problem może tkwić w impregnacie (sznurki), powinieneś był wygotować przed pierwszym użyciem. Brak otuliny - lepiej.
Brak garnka - ugotuj w czajniku :wink:
Improwizuj.


Ooo, taka odpowiedź mnie bardzo satysfakcjonuje (szczególnie podkreślona część jest pomocna) :) dzieki!!

Mam takie pytanko: jak przejdę się do sklepu i zakupie vivi slim to muszę wytrzymać do powrotu do domu i koniecznie wygotować? Oj, będzie próba mojej silnej woli... :shock:

EDIT: w sumie to głupie pytanie, oczywiście że muszę (a właściewie powinienem)...
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1353916
Lepiej tak :wink:
Jak w grzałce od vivi będzie otulina, wywal.
Awatar użytkownika
By maestromusica
#1353934
Krasnal45 pisze:Wygotowanie dotyczy właściwie tylko samej grzałki. Resztę po prostu wymyj pod gorącą bieżącą wodą.


To już wiem (aczkolwiek dzięki za radę).

Mam jeszcze jedno, obiecuję że ostatnie :oops: pytanie - czy mogę zakupić jakiś kartomizer (np https://www.e-dym.pl/WYPRZEDA%C5%BB/10297-Kartomizer_eGo-W.html) żeby go sobie zalać i móc zapalić w drodze do domu? Wiecie, że wytrzymać te 1.5h będzie ciężko :evil: a nie chce "popsuć" kolejnej grzałki poprzez jej niewygotowanie przed użyciem...

Pytanie jest pewnie idiotyczne ale o "watkowcach" nie mam bladego pojęcia..

Jutro "porozdaje" plusiki - dziś już padam na ryjek - idę spać :P

EDIT: nie chce kupować jednorozowego e-petka (a tym bardziej analogów...), mam to Ego-T więc to się mija z celem
By Krasnal45
#1353941
Nikt Ci tego nie zabroni :mrgreen: Zawsze to jakieś inne doświadczenie będzie, ale........ ja bym wolał sobie za to dodatkową, zapasową grzałkę kupić :mrgreen:
Awatar użytkownika
By maestromusica
#1353948
Krasnal45 pisze:Nikt Ci tego nie zabroni :mrgreen: Zawsze to jakieś inne doświadczenie będzie, ale........ ja bym wolał sobie za to dodatkową, zapasową grzałkę kupić :mrgreen:


Uważasz, że lepiej bez wygotowywania zalać vivi + kupić o jedną więcej grzałkę do niej?
Awatar użytkownika
By maestromusica
#1353955
Krasnal45 pisze:Decyzja należy do Ciebie :wink:



Wiem, ale tym razem pytałem ciebie o zdanie, będac ciekaw twojej opinii ;)

Kartomizery to takie słabe rozwiązanie?
Awatar użytkownika
By Fobos1
#1353960
Przeprasza że zadam pytanie w tym wątku tak przy okazji. Czy mówiąc o wygotowaniu nowej grzałki mówicie o tym konkretnym modelu, czy tak trzeba postępować z każdym modelem?
By Krasnal45
#1353963
Każdą chińską, kupną grzałkę należy wygotować. W ten sposób pozbywasz się z niej pozostałości poprodukcyjnych, ewentualnego impregnatu ze sznurka i innego syfu.
Pamiętaj, że wciągasz to we własne płuca.
Awatar użytkownika
By maestromusica
#1353970
Ja wlaśnie szukam odpowiedzi na pytanie - co kupić, żeby móc palić od razu po wyjsciu ze sklepu i nie przepłacić.

BTW Jesteście niesamowici z szybkością z jaką odpowiadacie :D
By Krasnal45
#1353975
Oj tam, oj tam. Na forum jest zarejestrowanych ponad trzydzieści tysięcy userów. Zawsze jakiegoś wariata tu trafisz :lol:
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1353979
Piwo kup i zanieś do domu.
Zagotuj czajnik, wrzuć grzałkę z vivi, otwórz piwo i wypij*. Potem wyjmij grzałkę.

*piwo puszka - 5 min.
Awatar użytkownika
By maestromusica
#1353991
Tymon78 pisze:Piwo kup i zanieś do domu.
Zagotuj czajnik, wrzuć grzałkę z vivi, otwórz piwo i wypij*. Potem wyjmij grzałkę.

*piwo puszka - 5 min.


To już ustaliliśmy ;) Vivi na pewno kupuje i będę pamiętał o wygotowaniu grzałki. Teraz tylko zastanawiam się na kupnem czegoś do palenia w trakcie całego dnia ktory musze spędzić "na mieście (bez dostępu do czajnika nawet ;) ) Zapytałem o sens zakupu kartomizera w tym celu. Krasnal doradził zakup dodatkowej grzałki i palenie od razu, bez przegotowania na vivce a potem ew. zmianę grzałki (jezeli dobrze zrozumialem).

Co jest lepsze?
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2015, 22:49 przez maestromusica, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1353993
Wapuj od progu :lol:, I dokup grzałkę na zapas...
Krasnal dobrze pisze, ja dodam że jak trafisz na felerną partię grzałek - gotowanie nic nie da.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2015, 22:50 przez Tymon78, łącznie zmieniany 1 raz.
By Krasnal45
#1353994
Krasnal doradził zakup dodatkowej grzałki i palenie od razu, bez przegotowania na vivce.

Ej, nie przekręcaj :mrgreen: Ja doradziłem zakup drugiej grzałki po to aby ją mieć, a nie po to, aby od razu się truć :mrgreen:
Awatar użytkownika
By maestromusica
#1355284
Panowie - jeżeli jesteście ciekawi efektów:

1) dokupiłem kolejną grzałkę do Vision CC - były tylko podwójne w e-dymie. Wygotowałem. Bobrzy jak jasna cholera, ze 2 razy bardziej niż pojedyńcze. :shock: Rzucam tego Wiżyna do pudełka. Może kiedyś się dogadamy.

2) kupiłem Vivi Nova Slim v3 - kocham was. Z otuliną (zapomniałem o niej :zakrecony ) bobrzyło trochę. Po powrocie do domciu usunąłem otulinę i... coś zmajstrowałem bo spalenizną waliło na kilometr :oops: Poprawiłem ułożenie zwojów grzałki i... Na chwilę obecną (odpukać w niemalowane) nie czuć nic poza smakiem liquidu! Pyszny banan, nawet nie wiedziałem że takie fajny ten BM :D Jeszcze dotąd nie czułem smaku tak wyraźnie.

Dziękuje, jesteście wielcy!
Awatar użytkownika
By gregbard
#1355287
Mam nadzieję że nie wywalałeś tych bobrzących grzałek? Drut 0,20, sznurek ceramiczny 2mm i 1mm i zacznij się bawić w samodzielne kręcenie, odrobina wprawy i efekt lepszy niż na tych "przypadkowo sprawnych inaczej" fabrycznych... Poradnik jest niżej, na niebiesko :wink:
Awatar użytkownika
By maestromusica
#1355297
gregbard pisze:Mam nadzieję że nie wywalałeś tych bobrzących grzałek? Drut 0,20, sznurek ceramiczny 2mm i 1mm i zacznij się bawić w samodzielne kręcenie, odrobina wprawy i efekt lepszy niż na tych "przypadkowo sprawnych inaczej" fabrycznych... Poradnik jest niżej, na niebiesko :wink:


Jedną miotnąłem przez okno (nie, nie żartuje) :lol: Pozostałe zachowałem właśnie z myślą o kręceniu grzałek ;)
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1355307
To elegancko, vivi to jednak vivi.
4 zwoje drutu na grzałce z tych komponentów co @gregbard zapodał i sam odlecisz :lol:
Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.