EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By mareko1
#1887331
Witam,
Dzisiaj zakupiłem pęsetę z tematu w celu ściskania grzałki podczas nagrzewania i mam małą zagwozdkę; mianowicie czy pęseta ta nadaje się do tej czynności. Na opakowaniu jest informacja o składzie jako metal. Końcówki pęsety są metalowe, reszta to moim zdaniem też metal pokryty prawdopodobnie farbą ( tak przypuszczam).
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1887332
Tak, nadaje się. Nie ściskaj spirali w czasie jej nagrzewania, tylko bezpośrednio tuż po tym jak ją nagrzejesz i wszystko będzie ok.
By mareko1
#1887334
DorotaM dzięki za info. Czyli do ściskania w czasie nagrzewania będę musiał kupić drugą - ceramiczną pęsetę.
Awatar użytkownika
By Isia
#1887351
Moim zdaniem popełniłeś błąd kupując tę pęsetę ,jeżeli będziesz robił tak jak napisałeś tz."w celu ściskania grzałki podczas nagrzewania" - pęseta nagrzeje się,do tego sposobu lepsza była by pęseta ceramiczna (końcówki ma ceramiczne).
By Maskota
#1887354
Jeśli zrobi tak jak napisał że metalowa pensetą sciśnie grzałke pod napięciem to mod wywali mu zwarcie. Przerabiam to gdy pęseta jest szybsza niż palec który ma puścic power

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By mareko1
#1887386
Dzięki Wszystkim za odpowiedzi. Pęseta na szczęście nie była droga - zostanie do prac w akwarium :D , a kupię z końcówkami ceramicznymi.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.