EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Szeryfeł36
#1842367
Witam. Mam mały problem dotyczący EGO AIO. Otóż chodzi o to że po nalaniu liquidu i przykręceniu z powrotem grzałki, po 5 kliknięciach nie wykrywa mi tak jakby grzałki (mruga na dany kolor jaki mam ustawiony - zielony np.) Nie wiem do tej pory co jest ? Wsadziłem nową grzałkę i jest OK, tylko czasami dół grzałki 0,6ohm jakby wypada i zostaje w środku tak jakby przyczepiał się do tego pinu. Ktoś wie o co może chodzić ? Dlaczego tak się dzieje? Po włożeniu nowej grzałki jest ok, wiec chciałem założyć starą z powrotem bo nie jest chyba spalona i nie wykrywało jej tak jakby. Założyłem z powrotem nową i działa. Kolejne pytanie czy to grzałka ma winę? *CZAJNICZEK* *SMOKEKING* *BOJE SIE*
By Szeryfeł36
#1842381
Liquid to samogon od kumpla :p Baza 70/30 i aromat ciastko cytrynowe z tego co pamiętam to chyba 4Fun. I mówię po założeniu nowej jest ok tylko po odkręceniu czasami zostaje dół grzałki w środku i to nie wiem czym jest spowodowane ? Nie dokręcam jakoś mocno góry.
By Szeryfeł36
#1842396
Krasnal45
Teraz na tej nowej grzałce mam liquid brzoskwiniowy, i wczoraj jak odkręcałem to też dół został, włożyłem go na nowo, i dzisiaj narazie jak odkręciłem górę było ok.
Teraz mam takie główne pytanie :
Z EGO AIO jest wszystko w porządku tak? Czyli liquid mi że tak powiem zjadł grzałkę/grzałki?
By Szeryfeł36
#1842399
Rozumiem, jestem świeży w tym temacie szczerze. Czytałem też o tym to pisali żeby pin podnosić czy coś, tyllko nie bardzo to rozumiem jak w AIO to zrobić, ale skoro mam teraz założoną nową grzałkę i rozgrzewa się wszystko normalnie, tylko ten dół wypada dziwnie ;p w sumie to za bardzo nie przeszkadza tylko przy zalewaniu liquidu muszę to wyciągać.
By Szeryfeł36
#1842411
W sumie to tak jak pisałem jeszcze muszę doczytać kilka rzeczy, dlatego pytam bo 70/30 są gęstsze chyba niż 50/50 a z tego co widzę to grzałki do AIO zasysają liquid od dołu więc przy gęstym może być też słabiej. Ale generalnie dziękuję za szybką odpowiedź, bo już się bałem że coś z AIO nie tak, wydaje mi się tak jak pisałeś że grzałki mogą być felerne :)
By Szeryfeł36
#1842417
No w sumie mam teraz 70/30 jakby nie patrzeć i boberka nie poczułem jeszcze, tylko martwi mnie czemu ten dół grzałki wypada ? Tamtą starą grzałkę założyłem przed chwilą na nowo i nic, nie łapało jej w ogóle, założyłem tą nowszą i jest OK, tylko ten dół wypada. Zastanawiam się czy jak będę szedł kupić grzałkę czy nie wziąć tej 0,5ohm
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1842423
Może być tak jak pisze @Krasnal45 - po prostu trafiłeś na zrypaną partię grzałek... Niestety to się dość często zdarza w "kupnych" grzałkach. Weź 0,5 ohma i zobacz - a nuż okaże się, że wszystko gra i buczy - mnie osobiście ta 0,5 o wiele bardziej odpowiadała niż 0,6.
By Szeryfeł36
#1842451
A pewnie 0,5 lepszą ciut chmurkę robi coś tak czuję :) No nie tylko u mnie tak jest że się ten dół jakby odczepia od grzałki :) Właśnie obejrzałem sobie filmik dotyczący liquidów i ktoś też w komentarzu pisał że dół mu odpada :/ A co do grzałki to tamta padła po prostu, piszą też że czasami ją trzeba poluzować, lecz to nic nie daje, a po włożeniu nowej wszystko hula jak należy :)

Uff od razu lżej na sercu gdy wiem że to na szczęście tylko grzałka :)
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.