EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Kakaooowy
#1777619
Mogę do RTA wsadzić grzałki które wytrzymają wysokie moce do 200W? Niektórzy piszą żeby nie montować np power claptona do tanka tylko do drippera jak już
By Kakaooowy
#1777637
Kup sobie elektrody spawalnicze w OBI :palm2


Po co taki komentarz który w żaden sposób nie odpowiada na moje pytanie?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1777640
Kakaooowy pisze:
Kup sobie elektrody spawalnicze w OBI :palm2


Po co taki komentarz który w żaden sposób nie odpowiada na moje pytanie?


Nie ma głupich odpowiedzi, są tylko głupie pytania :wink:
By Kakaooowy
#1777642
bulit73 pisze:
Kakaooowy pisze:
Kup sobie elektrody spawalnicze w OBI :palm2


Po co taki komentarz który w żaden sposób nie odpowiada na moje pytanie?


Nie ma głupich odpowiedzi, są tylko głupie pytania :wink:



Nie napisałem że to głupia odpowiedź. Co jest złego w moim pytaniu?
Awatar użytkownika
By miblah
#1777656
Powinieneś zadać to pytanie producentowi swojego RTA. 200W to spora moc jak na rzucanie palenia. Chcesz odtworzyć mgłę smoleńską, a my rzucać palenie papierosów. Tyle jest złego w tym pytaniu.
By Kakaooowy
#1777658
miblah pisze:Powinieneś zadać to pytanie producentowi swojego RTA. 200W to spora moc jak na rzucanie palenia. Chcesz odtworzyć mgłę smoleńską, a my rzucać palenie papierosów. Tyle jest złego w tym pytaniu.



Nie napisałem że chce używać takiej mocy. Jestem po prostu ciekaw dlaczego ludzie odradzają pakowania takich grzałek do RTA a do dipperów już nie, i czy jakbym użył takiego czegoś to co by się stało
Awatar użytkownika
By miblah
#1777663
Kakaooowy pisze:Mogę do RTA wsadzić grzałki które wytrzymają wysokie moce do 200W? Niektórzy piszą żeby nie montować np power claptona do tanka tylko do drippera jak już


Skoro tak pytasz, to ja rozumiem, że chcesz.

Obejrzyj jak zbudowany jest dripper i jak zbudowany jest ten rta, którego nazwy lepiej nie wymieniać, i pomyśl, który lepiej wytrzyma długotrwałą, wysoką temperaturę.
Zresztą... wsadź i sprawdź - co szkodzi. Bo skoro wejdzie, to wsadzić _możesz_, bo da się. Jak to mówią, kto bogatemu zabroni? :mrgreen:

Zdaj potem tutaj relację dla potomności *SMOKEKING*

PS.
Proponuję zakup tego: ZR 12 DMX - posiada zwiększoną wydajność emisji dymu przez zastosowanie 1000-watowej komory parującej. Podłącza się do tego baniak 5 litrowy z gliceryną. Ma też zabezpieczenie termiczne przed przegrzaniem i sterowanie pilotem. Fajna sprawa.
Obrazek
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1777672
Kakaooowy pisze:Mogę do RTA wsadzić grzałki które wytrzymają wysokie moce do 200W? Niektórzy piszą żeby nie montować np power claptona do tanka tylko do drippera jak już

Można, tylko po co? Grzałki nie są po to, żeby "wytrzymywały wysokie moce", tylko po to, żeby atomizować płyn. Robienie lub montowanie grzałek, które "wytrzymują wysokie moce" świadczy o ignorancji wytwórcy lub/i montera. Moc potrzebna do rozgrzania grzałek wynika z ich masy. Jest takie cuś jak pojemność cieplna. Jeśli dostarczysz energię do drutu o określonej masie, to ten drut się rozgrzeje o określoną temperaturę. Jeśli się rozgrzeje, to musi to ciepło oddać i musi mieć jak i gdzie. Drut oddaje ciepło przez swoją powierzchnię. Drut nie wie, że chcesz uzyskać temperaturę poniżej 260°C. Drut oporowy wytrzymuje temperaturę powyżej 1000°C. Ty musisz wiedzieć jaką masę musi mieć drut, żeby jego temperatura nie przekroczyła 260°C. Atomizer w którym pracuje drut musi zapewnić skuteczne chłodzenie tego drutu. Drut chłodzony jest powietrzem i płynem. Rozgrzany drut nie zużywa 100% energii na atomizację, ani nie stygnie błyskawicznie w momencie odcięcia zasilania. Stąd nazwa "pojemność cieplna". Z punktu widzenia atomizacji nie ma żadnego powodu by używać 100W, ale z punktu widzenia chińskich maszyn wykonujących ciężkie druty z owijką 0,2 mm wysokie moce są potrzebne, żeby sprzedawać druty zaawansowane "na metry", wystandaryzowane pod możliwości produkcyjne a nie pod użytkownika. No i duża moc sprawia, że włosy rosną na klacie, więc modne jest używanie grzałek, które "wytrzymują wysokie moce". Waty nie mogą się przecież marnować. ;)
By Kakaooowy
#1777898
Kormiro pisze:
Kakaooowy pisze:Mogę do RTA wsadzić grzałki które wytrzymają wysokie moce do 200W? Niektórzy piszą żeby nie montować np power claptona do tanka tylko do drippera jak już

Można, tylko po co? Grzałki nie są po to, żeby "wytrzymywały wysokie moce", tylko po to, żeby atomizować płyn. Robienie lub montowanie grzałek, które "wytrzymują wysokie moce" świadczy o ignorancji wytwórcy lub/i montera. Moc potrzebna do rozgrzania grzałek wynika z ich masy. Jest takie cuś jak pojemność cieplna. Jeśli dostarczysz energię do drutu o określonej masie, to ten drut się rozgrzeje o określoną temperaturę. Jeśli się rozgrzeje, to musi to ciepło oddać i musi mieć jak i gdzie. Drut oddaje ciepło przez swoją powierzchnię. Drut nie wie, że chcesz uzyskać temperaturę poniżej 260°C. Drut oporowy wytrzymuje temperaturę powyżej 1000°C. Ty musisz wiedzieć jaką masę musi mieć drut, żeby jego temperatura nie przekroczyła 260°C. Atomizer w którym pracuje drut musi zapewnić skuteczne chłodzenie tego drutu. Drut chłodzony jest powietrzem i płynem. Rozgrzany drut nie zużywa 100% energii na atomizację, ani nie stygnie błyskawicznie w momencie odcięcia zasilania. Stąd nazwa "pojemność cieplna". Z punktu widzenia atomizacji nie ma żadnego powodu by używać 100W, ale z punktu widzenia chińskich maszyn wykonujących ciężkie druty z owijką 0,2 mm wysokie moce są potrzebne, żeby sprzedawać druty zaawansowane "na metry", wystandaryzowane pod możliwości produkcyjne a nie pod użytkownika. No i duża moc sprawia, że włosy rosną na klacie, więc modne jest używanie grzałek, które "wytrzymują wysokie moce". Waty nie mogą się przecież marnować. ;)



Dziękuje ślicznie za objaśnienie = ) Temat do zamknięcia
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.