EPF
Rzuciłeś palenie lub e-palenie? Podziel się z innymi jak to zrobiłeś!
By Leander
#730409
Dziwny to dział, raczej powinien być pod tytułem "Dziękuję, nie palę... wapuję"
Jestem nowicjuszem ep, zaledwie 22 dni użytkowania. Chcąc zerwać definitywnie z nałogiem palenia, zdecydowałem się na taką formę rzucania - czyli e-papieros. Zainwestowałem w sprzęt, później dobór odpowiedniego smaku, niby ok, ale... Mimo gwałtownego zniżania poziomu nikotyny (doszedłem do 6) to ciągle mam odczucie złego wyboru. Dlaczego? Zaczyna mi się podobać chmurzenie, być może bardziej uzależniać od analogów. Mam za sobą 30 lat palenia, kilka bezskutecznych "pożegnań" z papierosem i wiem jak trudno jest zmienić przyzwyczajenia, nawyki, bo tak naprawdę to chyba nie do końca o tą nikotynę chodzi.
Patrząc na liczniki niektórych (a może większości) tu przebywających, jestem przerażony - z nałogu w nałóg, nie wiem czy lepszy, czy gorszy - nałóg to nałóg. Dlatego dzisiaj postanowiłem powiedzieć STOP, nie tylko analogom, ale wszystkim formom uzależnienia. Od jutra 0mg i sukcesywna zmniejszanie pociągania ep.
Po co o tym piszę? Nie wiem, może, żeby pisemnie utrwalić postanowienie, a może (raczej na pewno), żeby otrzymać z Waszej strony odrobinę wsparcia i pomocy...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Krasny
#730436
Leander pisze:Patrząc na liczniki niektórych (a może większości) tu przebywających, jestem przerażony - z nałogu w nałóg, nie wiem czy lepszy, czy gorszy - nałóg to nałóg.


Jesteśmy nałogowcami i ep tego nie zmieni.
Nie używam ep jako środka do rzucenia nikotyny dla mnie to zdrowszy zamiennik śmierdzieli.
Awatar użytkownika
By Lukas.Troch
#730522
No właśnie ja wczoraj miałem rozmowę na ten temat. Każdy myśli ze przechodzę na ep bo chce rzucić palenie a ja chce rzucić analogi a nie palenie :)
Awatar użytkownika
By Iluzja
#730536
Ja tak samo jak koledzy wyżej - wybrałem mniejsze zło ;) , żeby bardziej się nie wkręcić staram się używać e petka jak zwykłego analoga tj. wychodzę powapować (nie koniecznie na zewnątrz), absolutnie nie trzymam E w pobliżu mojego "centrum dowodzenia" wiadomo łapa potrafi czasami nieświadomie polecieć, no i oczywiście ograniczam nikotynę.
By Leander
#730546
No właśnie, w większości udajemy, tłumacząc - my nie chcemy rzucić palenie, wybieramy zdrowsze, mniejsze zło. Tak naprawdę to brak nam silnej woli i odwagi.
"Iluzja" - Twój, to niezły sposób, traktować ep jak analoga. Ja niestety nie rozstaję się z nim i to jest problem :(
By Tomcio
#730575
Leander pisze:... Dlatego dzisiaj postanowiłem powiedzieć STOP, nie tylko analogom, ale wszystkim formom uzależnienia. Od jutra 0mg i sukcesywna zmniejszanie pociągania ep.
...

Jak chcesz rzucić nikotynę, to ją rzucisz. Jak chcesz odstawić wapowanie, to też jesteś w stanie to zrobić, pytanie tylko czy chcesz.

Wiele razy było to wałkowane na tym forum i wielu innych: każdy jest inny, każdy musi znaleźć swoją drogę.

Ja jestem bardziej w rzece a nie na drodze - dałem ponieść się z prądem, pewnie kiedyś wyrzuci mnie na brzeg. Narazie od września 0mg/ml, zażyło mi się wybrać do pracy bez EP, czasem złapię chmurkę tylko w drodze do pracy, czasem wychmurzę 3 zbiorniki po 3ml.
Przestawiać nie zamierzam, przynajmniej dopóki Pandory i SM'a nie dostanę :)
Awatar użytkownika
By maciejaszek
#730994
A ja gdy zaczynałem, też miałem plan. 6 miesięcy i kończę. Niestety, nałóg zrobił się troszeczkę hobby. Ale niedawno zjechałem do 0mg, choć większość mojego wapowania oscylowałem w mocy 4-6mg. Teraz daję sobie jakiś czas na pozbycie nawyku, bo z nikotyną się już pożegnałem. Zobaczymy jak to będzie :wink:
By michalszafranski
#824847
Wiele razy mówiłem, że dziękuję nie palę i jakoś się udało przerwać. Chodź kiedyś dostałem pytanie. Jak można wypić piwko i nie zapalić. Odpowiedziałem - najwidoczniej można.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.