Strona 1 z 1

SMOK STICK 80W KIT

Post:23 sie 2019, 18:32
autor: GAWO VAPE STATION POLSKA
SMOK STICK 80W KIT  2800 mAh
Na rynku e-papierosów trwa obecnie wojna dosłownie w każdej płaszczyźnie. Czy to źle ? Myślę że nie, bo oprócz odgrzewanych kotletów czasami producenci wypuszczą na prawdę coś fajnego. Dzięki uprzejmości firmy SMOK mogę przedstawić wam jedną z najnowszych produkcji jaką jest bez wątpienia SMOK STICK 80W.

OK - stick jak to stick czyli rurka z wbudowanym ogniwem i atomizerem. Co zatem może zachęcić do jego ewentualnego zakupu ? Moim skromnym zdaniem wbudowana regulacja mocy, która wbrew pozorom nie jest innowacyjna w stickach, jednakże na rynku tego typu urządzeń jest bardzo mało. To tak słowem wstępu - zapraszam do zapoznania się z całym zestawem.

Przybliżona wartość rynkowa: 270 zł 


ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

W pudełku znajdziemy w sumie wszystko to co potrzebne do rozpoczęcia przygody z wapowaniem jak i tym urządzeniem. Oprócz baterii, atomizera TF Tank o pojemności 6 ml z wymienym dripem 510, instrukcji obsługi dostajemy w zestawie zapasowe uszczelki, kabel USB do ładowania jak i dwie grzałeczki MESH. Ten wariant dotyczy wersji STANDARD.

Występuje również wersja EU  z atomizerem TFV-Mini V2 TANK o pojemności 2 ml z grzałkami Mini V2-S1/S2

EDYCJA STANDARD:

1 x bateria STICK 80W

1 x atomizer TF TANK 6 ml

2 x grzałka TF TANK Stick Mesh 0.15 Ω

1 x kabel USB

1 x instrukcja obsługi

1 x części zapasowe (uszczelki do atomizera)

EDYCJA EU:

1 x bateria STICK 80W

1 x atomizer TFV-Mini V2 TANK 2 ml

1 x grzałka Mini V2-S1 Single Mesh 0.15 Ω

1 x grzałka Mini V2-S2 Quadruple 0.15 Ω

1 x kabel USB

1 x instrukcja obsługi

1 x części zapasowe (uszczelki do atomizera)


WYGLĄD I ROZMIARY URZĄDZENIA

SMOK STICK 80 W dostępny jest w 6 wariantach kolorystycznych więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Samo urządzenie jak i atomizer wykonane jest solidnie ze stali. Pewnie trzyma się w dłoni i co najważniejsze czuć że coś w tej ręce się trzyma. Nie należy do najcięższych urządzeń ale też i nie do najlżejszych - można powiedzieć że jest w sam raz. Podczas testów nie nabył jakiś wielkich rys ale to może dlatego że zacząłem uważać trochę na sprzęt :) Jednak jestem przekonany że jak się postaramy to porysujemy prawie wszystko. To już w sumie zależność jak będziemy o ten sprzęt dbać. Dość spora średnica urządzenia pozwala na zamontowanie wielu innych atomizerów (ma to sens w przypadku gdzie mamy do czynienia z regulacją mocy wyjściowej !).


Zdjęcie powyżej przedstawia wam całą budowę urządzenia zilustrowaną najlepiej jak to można zademonstrować także bez sensu abym to przepisywał i was zanudzał.

Na co zatem zwrócić uwagę ? Bez wątpienia na POWER BUTTON z wbudowaną diodą LED, który posiada dodatkowe funkcje. Oprócz włączania/wyłączania urządzenia pięcioklikiem możemy klikając na niego trzykrotnie sprawdzić aktualny stan naładowania naszego STICKA. Kolor diody zależny jest od poziomu naładowania ogniwa (patrz na obrazek poniżej).


Co ważne jeszcze przy samej budowie - na samym dole znajduje się pierścień dzięki któremu możemy regulować moc wyjściową. Pokrętło umożliwia nam regulację mocy w zakresie od 5 do 80 W. Moc zwiększamy lub zmniejszamy co najmniej o 5W.

W czym to pomaga ? Pomaga to w tym że każdy może dostosować moc pod siebie jak i pod zamontowany atomizer. Regulacja mocy jak i średnica 30 mm pozwala nam na zamontowanie np atomizera RDA czy też RTA (polecałbym coś na jedną grzałeczkę).


PARAMETRY TECHNICZNE SMOK STICK 80W:

Materiał: Stal

Wysokość: 95 mm

Szerokość: 24.5 mm

Waga: 117 g

Średnica atomizerów: do 30 mm

Moc: 5-80 W.

Pojemność baterii: 2800 mAh

Napięcie wyjściowe: 0,6-4,1 V.

Napięcie wejściowe: 3,3 V-4,2 V.

Zakres oporności: 0,15-2,5 Ω

Napięcie ładowania: 5 V.

Prąd czuwania: <50uA

Prąd ładowania: 1,5 A (MAX)

ZABEZPIECZENIA:

Producent zadbał również o nasze bezpieczeństwo także nie macie się o co martwić ponieważ urządzenie posiada elementarne zabezpieczenia przed niskim napięciem, przed zwarciem, ochronę ogniwa jak i ochronę przed przypadkowym wciśnięciem przycisku zasilania (zasilanie po 8 sekundach jest "odcięte").


SMOK TF TANK
Do zestawu dołączono atomizer sub-ohm SMOK TF TANK. Jego recenzję pisał dla was Kamil Jabłoński, jednakże Facebook usunął nam prawie wszystkie posty, także ja postaram się powiedzieć co najważniejsze w dużym skrócie.

Jak już wspomniałem jest to atomizer bezobsługowy czyli kupujemy grzałeczki i wciskamy je od dołu po rozkręceniu atomizera - wszystko łatwe i przyjemne :)

Atomizer wykonano ze stali, posiada wymienny drip 510 oraz regulowany dolny (powiększony względem poprzedników) wlot powietrza co daje możliwość sporej regulacji przepływu powietrza. Liquid dolewamy poprzez naciśnięcie przycisku i odsunięcie w bok  górnej części top cap'a.

Grzałki dedykowane do tego atomizera do grzałki  TF TANK Stick Mesh 0.15 Ω.

Muszę przyznać że sam wygląd przykuwa uwagę i jest na prawdę solidny ale może jakieś wady? Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem sub-ohmowych atomizerów ze względu na słabe wyciąganie smaku. W tym przypadku SMOK niczym mnie nie zaskoczył i TF TANK do wielkich smakowców nie należy i warto pomyśleć o innym atomizerze chcąc korzystać z samego zasilania STICK. Szczerze ten atomizer najlepiej nadaje się do upalania mięty :) Nie mam zamiaru przeczyć rzeczywistości i pisać wam poematów na temat smakowej rozkoszy bo takowej ten atomizer nam nie zapewni. Trzeba uważać też czym zalewamy grzałkę, ponieważ zbyt słodkie i wymagające setowo premixy szybko zabijają właściwości grzałki co wiąże się z jej szybką wymianą. Fani dużych chmur nie muszą się martwić bo chmurę z tego atomizera da się wydobyć dosyć sporą :)

PODSUMOWANIE

ZALETY ZESTAWU:

- solidne wykonanie, ładny design
- kompaktowe wymiary urządzenia
- dobrze leży w dłoni
- duży wybór wariantów kolorystycznych
- dobrze wyposażone pudełko
- możliwość regulacji mocy
- możliwość stosowania innych atomizerów do 30mm średnicy
- wygodny fire button z diodą funkcyjną LED
- ładowanie prądem do 1,5A
- urządzenie ładuje się dość szybko
- dobry zestaw dla osób początkujących

WADY ZESTAWU:

- obecnie dość wysoka cena
- atomizer dość przeciętnie oddaje smak
- pojemność ogniwa mogłaby być zdecydowanie większa
- mały wybór rodzajów grzałek do atomizera

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania bądź korzystałeś z tego urządzenia i chcesz podzielić się z nami opinią zostaw komentarz poniżej. Pozdrawiam wszystkich którzy dotrwali do końca i zapraszam niebawem do czytania kolejnych recenzji ! :) Dajcie znać czy się podobało bo to moje pierwsze kroki na trawniku.