EPF
http://vapelab.pl
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1834887
Dobry wieczór!
Nie wiem jak zacząć wpis, tak więc zacznę chyba bez zbędnych ozdobników *SMOKEKING*
Jako, że na nowo uwierzyłem w moc tytoni w sklepie (przepraszam za braki z Twisted Vaping, ale ostatnio rozmowy wyglądają z nimi jak konwersacja ślepego z głuchym i nie wiem jak się z nimi sensownie dogadać, za to mam mnóstwo anegdot ich dotyczących) postanowiłem powiększyć ofertę nieco o klasyczne smaki:
- 555
- Kentucky
- American
- Desert Caravan
Sam aktualnie jestem po ich pierwszych testach i mam wrażenie, że zabawią w sklepie trochę dłużej - ja już znalazłem swój ideał - Kentucky.
Teraz seria Les Symbioses - tutaj powiem pokrótce, gdyż pisanie francuskich szlaczków wprawia mnie zawsze o ból zębów. Jak już większość osób zauważyła, przeważają u mnie aromaty owocowe ale ze słodzikiem. Osobiście w tej serii nie czułem kszty słodu. Fajnie, bo tego mi trochę brakowało. Mój ideał to cytrusy z absyntem, ale ja po prostu pod tym względem jestem zboczony - jak już jest absynt to jest połowa sukcesu :lol:
Zapraszam do dyskusji tutaj lub w dziale z aromatami. Proszę zaś o szczere opinie, tylko wtedy to wszystko ma sens :wink:
PS. Sample już są rozlane, więc bez obaw!
PS2. Wyjątkowo nie wstawię obrazków z nimi, gdyż ichni grafik umiejętności ma na poziomie moich, czyli znikome :lol:
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1834901
Miałem chrapkę na te tytexy i bardzo ucieszyłem się z sampli :) twisted vaping są bardzo dobre, ale niestety strasznie syfią grzałkę. Mam nadzieję, że tutaj będzie inaczej :)
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1834996
Master_PiT pisze:Miałem chrapkę na te tytexy i bardzo ucieszyłem się z sampli :) twisted vaping są bardzo dobre, ale niestety strasznie syfią grzałkę. Mam nadzieję, że tutaj będzie inaczej :)


Haha, no coś za coś, że tak powiem. Teraz staram się robić sample na bieżąco, zwłaszcza jeśli coś nowego dochodzi, to już mam przygotowane wszystko :D tylko cholera, kupiłem stojaki do tych eppendorfów i już są całe zapchane. Jutro pojadę do Leroy i kupię blat i wywiercę otwory, bo te stojaki nie dość, że są cholernie drogie, to w konfiguracji 12x8, a rozlewając 10 ml na 10 szt nie mam co z dwoma robić. No cóż, jak samemu się nie zrobi, to....

Jestem już po pierwszym dniu testowania tych tytoni, akurat dniu na zasadzie shake and vape, ale mam wrażenie, że zabawią dłużej. Cały czas mam coś zalane i ani nie męczy ani nie smakuje źle. Ciekawe co by było gdybym to zamknął na 2 tygodnie *SMOKEKING*

Jeszcze jedna informacja zanim mnie udusicie za to, że się za chwilę mogą skończyć - było to zamówienie testowe, ogólnie mam straszny uraz do złych tytoni i tym razem poszedłem na żywioł, bez testów, z bardzo nikłą ilością recenzji w internecie. Z ogólniejszymi przemyśleniami poczekam już na Was!

PS. 555 rozrobiłem na bazie 85/15 na 10 procent (czyli mniej niż zaleca producent, zwłaszcza dla tej bazy) i jest bardzo intensywny. Sam kolor aromatu jest ciemno brązowy. W tym przypadku kierowałem się kolorem, chciałem uzyskać ciemno słomkowy. Smaczy super wg mnie, ale osobiście nie ujechałbym na stężeniu wg producenta. Mogę te 5tki określić jako orzechy włoskie z ciemnym tytoniem. Tak piszę już, bo dość sporo osób oczekiwało jakieś alternatywny dla 5tek. Kentucky właściwie też jest taką 5tką... Cholera dobre są, do większości z Was już jutro dojdą, więc czekam na dobre jak i te złe opinie.
PS2. Wiem, że jeszcze jest z tej serii Oak Tobacco. Jeśli te się sprawdzą, to chętnie go wezmę (chyba, że już coś przekręciłem... zresztą na stronie producenta są).

Spokojnego wieczoru i oczekiwania:)
Piotr
Awatar użytkownika
By donjohn
#1835134
Dzisiaj dobiła paka z tymi arosami . Dzięki Pietrku za szybką wysyłkę i "obsługę wapera" na wysokim poziomie - piąteczka :lol:
Rozrobione i czekam aż się ulożą .

555- ciężki zapach . mocny intensywny .Kolor aro jak piwo w stylu porter . Mocno wyczuwalne "kakałko" . To chyba nie będzie klasyczna 555 .ale nie skreślam jeszcze - poczekam na doznania paszczowe .

Kentucky - o wiele jaśniejszy kolor - słomkowy . W zapachu da się wyczuć coś a la primka15 . Pokładam w nim nadzieję i to dużą .
Zobaczymy jak będzie z tymi skarpetami :lol:
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1835262
Dzięki :D Dlatego donjohn rozpuściłem te 555 do koloru żółci "lekkociemnistej", że tak to po męsku sobie nazwę, lub idąc za wikipedią - bursztynowego. Zdaję mi się, że wtedy ma on sens :wink: No cóż, czeka zatem z niecierpliwością na wyniki!
Awatar użytkownika
By donjohn
#1835323
Zrobiłem tak samo z tymi 555 . Kolor coś w stylu "dirtywater" hahaha . Dzisiaj po 24h zaczyna się układać . Nie ma już tyle "kakałka" w zapachu , ale jeszcze dam kolejne 24h na przetrawienie się .
Co do Kentucky to nie jest złe . Ciężko coś określić ,bo świeżynka . a jak mówią stare bobry - tytoniówka potrzebuje czasu na ułożenie się .
Na pewnie nie jest to 1:1 prime15 ,ale ma coś w sobie . Miłe doznania smakowe . Deilkatny tytoń , lekkie nuty słodkości w tle ,ale nie dominuje . Pierwszy plan to smak tytoniu . Szkoda , że skończyła mi się pyrazynka ,bo bym delikatnie przełamał i dopieprzył orzeszkowego smaczku . Dawkowanie 5% i jak dla mnie to odpowiednia dawka .
Testy trwają więc jeszcze wiele może się zmienić w moich ocenach ,ale jest już jakiś punkt wyjścia do stworzenia świetych skarpet bądź 10 dniowych onucy .. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1835419
Donjohn, po rozmowach z Toba i tu i tam, dochodze do wniosku, ze Twoje "dopieprzyl pirazyny" oznacza cos na zasadzie - 20 kropel na kazdy mililitr gotowej mieszanki :) ale ja nic nie mowilem :lol:
Awatar użytkownika
By donjohn
#1835462
Hahahaha...w takim wypadku już lepiej wapczyć pyrazynke z bazą samą . A tak serio myślę , że ciutkę dopieprzenia nie zaszkodziłoby ...ba nawet uszlachetniłoby sos :wink:
Zamówię i dodam tak mniej więcej z 0,5-0,7 ml na 100ml gotowego i będzie Pan zadowolony :lol:
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1835833
Chyba tylko tak :lol: tak szczerze nigdy nie robiłem sobie czystej pirazyny i nie wiem jak smakuje jako samodzielny dodatek, bo zawsze dolewałem do tyteksu i wiedziałem, że gruntowo-orzechowy powiew należy do niej :wink: I jak tam, udało się coś osiągnąć z tego? Jakieś wnioski? Jak tam u reszty? Zamówienie było testowe, więc wstrzymuje się dopóki nie wysłucham jakichkolwiek opinii. Osobiście uważam, że powinienem je zostawić i kontynuować serię, ale ja to ja, ale Wasze zdanie jest tutaj najważniejsze :D
Awatar użytkownika
By donjohn
#1835866
Pietrku na spokojnie - nie da się dobrze stestować tak szybko .
Jednego jestem pewien - są wydajne . Można spokojnie mniej dawkować niż zaleca producent chyba , że lubimy ulepek w stylu hameryki - dużo aromatu i intensywnie to tak . Osobiście wolę delikatniej .
Kentucky możesz spokojnie wprowadzić na stałe i na pewno fani dobrego tytka będą zadowoleni .
555 jeszcze się kisi .... jakoś nie mam śmiałości spróbować :arrow: :lol:
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1835943
krzychu44k - i to sa wlasnie te smaczki, ktore uwielbiam. Strona producenta: Dosage préconisé: 10 à 15%. Badz tu madry... ale bardziej obstawiam te wersje o mniejszych stezeniach:) tez robilem je na mniejszych i sa bardzo ok

Ok nie popedzam w takim razie:) czekam grzecznie dalej. Po prostu narwany jestem czasami i dlatego tak mecze wszystkich na okolo.

Edit: napisze do producenta i od razu jak sie dowiem, co ona na to, to dam znac!
Awatar użytkownika
By ritm
#1835949
krzychu44k pisze:Jak to jest w końcu z dawkowaniem Kentuky??
Na stronie sklepu podane jest 10-15% a na aromacie 5-7%

ja go ugryzłem tymi 10% i powiem szczerze, że jest moc w smaku. Ciężki kaliber ale akurat, ku mojej uciesze bo lubię ciężkie płyny.
Jeśli Ty nie lubisz, to myślę, że 7% będzie w zupełności wystarczające.
Czy tylko ja tam posmak czegoś śliwkowego czuje : ) ?
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1835961
vapelab.pl pisze:krzychu44k - i to sa wlasnie te smaczki, ktore uwielbiam. Strona producenta: Dosage préconisé: 10 à 15%. Badz tu madry... ale bardziej obstawiam te wersje o mniejszych stezeniach:) tez robilem je na mniejszych i sa bardzo ok

Ok nie popedzam w takim razie:) czekam grzecznie dalej. Po prostu narwany jestem czasami i dlatego tak mecze wszystkich na okolo.

Edit: napisze do producenta i od razu jak sie dowiem, co ona na to, to dam znac!


Upichciłem na 5% i posmakuję za tydzień...jak coś to się doprawi ze 2 procenty.Kolorek jest ładny przy tym dawkowaniu a i zapaszek niczego sobie :lol: *SMOKEKING*
Dzięki Piotrze.
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1835987
ritm - o cholera ja śliwki nie czułem, ale może nie mam aż takiego smaku? Powiem taką anegdotkę, że mam klientkę od 6 lat, która od razu jak się zmieni seria czegoś (a inhaluje zawszę amerykańskie blendy) to od razu dostrzega różnicę (ja za cholerę bym tego nie odgadł). Tak samo mam jak rozpalam sobie co jakiś czas fajkę, akurat lubię sobie czasem w trasie nabić wrzośca. Na forach fajczarskich ludzie opisują jakie są odcienie smaku, nuty itd. Ja tam tego za nic nie jestem w stanie wyczuć :lol: No cóż, każdy ma chyba inne kubki smakowe, chociaż pizze lubi każdy :D

krzychu44k - myślę, że mądrą decyzję podjąłeś i mam takie wrażenie, że pewnie nic już nie zmienisz. Najgorsze jest to z francuzami, że oni na wszystkie aromaty wołają: concentre. U nas przyjęło się, że koncentrat to takie 5%, ale u nich jak widzę dawkowanie ich "koncentratów" na 20%, to sam już nie wiem i wątpię w sens życia :monkey:
Awatar użytkownika
By donjohn
#1836001
Co do dawkowania Panowie to przyznam szczerze , że na początku rozrobiłem na 5% i dla Mnie to jest nawet za dużo. 24h godziny temu dałem ok 3% i naprawdę dalej smak jest bardzo soczysty i intensywny .
BTW. Śliwki nie czuje w Kentaki
Awatar użytkownika
By donjohn
#1837287
555- niestety nie jest to te "mój śmierdziel" :arrow: :| . Mocny , ciężki tytoń z polączeniem czegoś w rodzaju orzecha włoskiego . Dla Mnie zbyt intensywny i po paru buchach jestem zmulony.
Kentaki na szczęście okazał się całkiem zacnym arosem . Wapczeje go non stop w sumie i jest miodzio . Dawkuje 2,5%-3% i to w zupełności mojej horo płucoo styka :lol:
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1837395
Haha dzięki za info! A mi się właśnie odmieniło z tym Kentucky i 555 :lol: mężczyzna zmiennym jest ;) Teraz 555 jak już się urobiło (oczywiście rozrobiłem to jeszcze bardziej) to jest dla mnie idealny na te mroźne poranki i w sumie całe dnie. Donjohn - właśnie zamówiłem ten nasz Camel od EliquidFrance tak btw :D Ale ja nic nie mówiłem, niech to będzie tajemnicą :lol:
Awatar użytkownika
By donjohn
#1837399
:lol: Ja nic nie wiem o żadnym Camelu ...btw wiesz Pietrku można by było jeszcze steścić arosa NOVA - Lincoln . Ponoć to klonidło primki 15 . Co Pan na to ? :roll:
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1837689
Właśnie Nova ma genialne te tyteksy, sam je testowałem dawno temu, bo nie jest to wszak żadna nowośc :) Był bobas, tribeca itd. Nie ukrywam, że chciałem je zamówić łącznie z tym KML, ale lipa. Akurat nie było. To miała być taka niespodzianka, która jednak nie wyszła :lol:
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.