EPF
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#108608
Uwazam, ze dioda na samym koncu e-papierosa, praktycznie niewidoczna dla palacego, jest bledem.

Rozumiem, ze idea jest nasladownictwo normalnych papierosow, ale wiekszosc wrazen z tego nasladownictwa ma widz, a nie sam e-palacz.
Zwlaszcza przy mocnym swietle, na wolnym powietrzu, lub nawet przy braku skupienia na e-papierosie, rozne sygnaly dawane przez diode nie sa zauwazane przez korzystajacego wlasnie z e-papierosa.

Sadze, ze dioda powinna byc umiejscowion tak jak teraz, ale albo bardziej wydluzona, zeby byla wieksza powierzchnia swiecenia, albo wcieta wz jednej strony, zeby mozna bylo ustawic sobie e-papierosa ta strona do gory i widziec wyraznie stan diody.

Co o tym sadzicie?
Awatar użytkownika
By Agalloch
#108613
zgadzam się, często mam tak, że nie zauważam migania oznaczającego rozładowaną baterię, dopiero brak dymu przywołuje mnie do rzeczywistości :mrgreen:

Faktycznie lepiej byłoby, żeby dioda umieszczona była jak latarnia morska, tzn. dawała światło na boki, a nie od końcówki. Wystarczył by przezroczysty pierścień o średnicy 2-3 mm na końcu e-p i od razu byłoby to bardziej widoczne, a przy tym dioda nie przestałaby imitować żaru :)
Awatar użytkownika
By Tomba
#108617
Ja używam takiego lusterka dentystycznego:
Obrazek

Dodam, że lusterko można przymocować taśmą izolacyjną, ale wyłącznie do długich modeli e-p.
Niestety, przy krótkich trzeba trzymać w ręce.
Awatar użytkownika
By ubs
#108619
To moze niech instaluja gwizdki, ja bym chcial zeby wydawal dzwiek jak parowoz kiedys dawal sygnal :mrgreen:
Awatar użytkownika
By fenek
#108625
@tomba

Nie wprowadzaj w błąd. Końcówkę lusterka można odkręcić od trzymadełka i wtedy idealnie nadaje się do krótszych modeli.
Awatar użytkownika
By Agalloch
#108639
ubs pisze:To moze niech instaluja gwizdki, ja bym chcial zeby wydawal dzwiek jak parowoz kiedys dawal sygnal :mrgreen:


gwizdki będą dobre, ale tylko na początek - w następnej generacji zostaną zastąpione przez dźwięki polifoniczne, a za kilka lat - sygnał mp3 z możliwością wgrywania własnych melodyjek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By tofik29
#108640
A ja najczęściej pale u siebie w pokoju... Dioda z e-papierosa odbija mi się w telewizorze, który stoi nie używany :). W obecnym modelu fajka, który pale nie ma diody na końcu (wielu osobom tego brakuje), ale za to ma podświetlany włącznik także widać bez problemu. Może by trzeba produkować mixy ;).
Awatar użytkownika
By Tomba
#108642
Agalloch - za parę lat, to atomki będziesz wkręcać bezpośrednio w komórkę.

Kijan dzięki. Jakoś nie zauważyłem wcześniej, a myślałem, że to moje odkrycie.
Ale ta technologia się rozwija - trzeba być cały czas na bieżąco.
By kraut
#109182
tomba pisze:Ja używam takiego lusterka dentystycznego:
Obrazek

Dodam, że lusterko można przymocować taśmą izolacyjną, ale wyłącznie do długich modeli e-p.
Niestety, przy krótkich trzeba trzymać w ręce.


Tomba błagam daj na luz ...posikałem się :lol:

PS.
Kurcze jubileuszowy post :piwo
By Anda
#109188
Ewaaa pisze:Niedługo mam e papieroska , ale już wyrobiony odruch przystawiania dłoni do diody :)

ja też...i ładnie się odbija światełko w obrączce/pierścionku :D
Awatar użytkownika
By Agalloch
#109218
Anda pisze:
Ewaaa pisze:Niedługo mam e papieroska , ale już wyrobiony odruch przystawiania dłoni do diody :)

ja też...i ładnie się odbija światełko w obrączce/pierścionku :D


czyli są jednak korzyści z tej diody :wink: można też np. odegrać scenę z filmu "Kruk" - gaszenia papierosa na języku, na kimś kto nie zna e-p taka inscenizacja może wywrzeć wielkie wrażenie 8) :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tomba
#109562
kraut pisze:Tomba błagam daj na luz ...posikałem się :lol:
PS.
Kurcze jubileuszowy post :piwo

Z tym lusterkiem nie żartuję. Od początku mojej przygody z e-p tak rozbiłem, bo mnie drażniło, że nie widzę tej pioruńskiej diody.
Dziwię się, że Kijanek się dziwi. Co najmniej jakby nie widział mojego (pena).
Awatar użytkownika
By szczuro
#109577
jaceka pisze:Pena

to taki slang pyrlandzki - chodzi oczywiscie o PEN is A :lol: :lol:
to z englisz łangłidż
czyli po prztlumaczenia na polska mowa wychodzi
PIÓROJESTA -i to wlasnie wszystkim Tomba pokazywal :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By waldo
#109578
Przy mojej baterii podciśnieniowej faktycznie diody nie widać, ale przy akustyku widzę ją bardzo dobrze - nie jest czerwona i nie świeci tylko na środku, ale ma kolor pomarańczowy i świeci się cała końcówka. Tak więc odruch przystawiania palca serdecznego do końcówki e-petka mam tylko używając podciśnieniowej.
Awatar użytkownika
By szczuro
#109591
tomba pisze:Tu nie chodzi o mojego pena, tylko o diodę, której nie widać.

no jak go trzymasz to nie widac tej diody :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tomba
#109609
Jaceka - chyba masz rację.
Nigdy nie mogłem zrozumieć tego cuda, że jak otwieram lodówkę, to się pali światło, a jak zamykam to gaśnie.
Teraz wiem, że zrobili to po to, by się akumulatorki nie rozładowywały.
Lodówki mają chyba podciśnieniowe, bo na akustycznych kiepsko by działały.
Ja mam radio w kuchni.
By kraut
#109701
tomba pisze:
kraut pisze:Tomba błagam daj na luz ...posikałem się :lol:
PS.
Kurcze jubileuszowy post :piwo

Z tym lusterkiem nie żartuję. Od początku mojej przygody z e-p tak rozbiłem, bo mnie drażniło, że nie widzę tej pioruńskiej diody.
Dziwię się, że Kijanek się dziwi. Co najmniej jakby nie widział mojego (pena).


Pomysłowy jesteś jak mój kolega, który obiera cebulę w masce do nurkowania... jak go zobaczyłem to też się posikałem :lol:

PS.
Czytając Twój wpis wyobraziłem sobie reakcję mojej siostry, która używa tego typu akcesoriów w pracy. Muszę jej to zademonstrować :lol:
By oscar
#111700
Ja zatosowałem taki patent że nakładam na diodę obciętą gumkę od kartomizera, znaczy się założyłem ją tak do połowy, szału nie robi ale już coś widać że się świeci ;)
By bikermarek
#112587
Ja przystawiam sobie do diody opuszek palca wskazującego. Wtedy widać doskonale czy się świeci, czy mruga albo czy w ogóle nie daje oznak życia (czasem się bateria zawiesza).
Przy okazji mogę się pośmiać z ludzi obserwujących palacza dotykającego palcem żaru :D
By Szczyps
#112650
Ja mam światłowody pociągnięte od diody prosto do oczu i widzę bardzo dobrze.
KissboX ma diode z boku a tez mnie wkurza bo mało widać i tam zamontowałem lupę która powiększa te światełko.
Jak palę ego to smaruje palec odblaskową farbą i mi błyska dobrze spod palca. :D
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.