EPF
Awatar użytkownika
By Tender
#686753
Sporo osób biega na forum z banerkami zawierającymi min. poziom przyswojonej w trakcie epalenia nikotyny.

Obliczają to tak - ile ml na dobę razy moc liquidu. Wychodzi na to, że liczą źle.

Cytuję:
Średnio 50-60% nikotyny zawartej w kartridżu przechodzi w stan aerozolu.
Źródło: L.Goniewicz i s-ka, Nicotine Levels in EC za http://esmokinginstitute.com/files/prezentacja.pdf str. 16

Innymi słowy, jeśli dzisiaj zużyłam 2 ml liquidu x 11 mg - faktycznie wciągnęłam do płucek nie 22 mg, ale zaledwie 11 do 13 mg nikotyny.

Tak na marginesie, odkąd przeczytałam abstrakt pracy Goniewicza, męczy mnie pytanie: gdzie u licha podziewa się reszta? Zbiorniczek jest pusty, w powietrzu tego nie ma, badali. W aerozolu też nie ma. Nagar? Czort wie, tajemnicza sprawa. :)
Awatar użytkownika
By jedenkrok
#686775
No, teraz wszystko mi się zgadza - wciągam 2ml 11stki, paliłem ~15 lightów. wychodziło mi, że dwa razy tyle nikotyny przyjmuję i na początku aż się zaniepokoiłem, czy mi ten ep nie pogłębi uzależnienia...
By Mateusz5
#686855
To co się dzieje z resztą nikotyny w przypadku napełnialnych clearomizerów?

I ile nikotyny ze zwykłego papierosa przechodzi w stan dymu? ;-)
Awatar użytkownika
By Bouli666
#689688
Ja myślę że to też zależy od tego jak się ktoś zaciąga. Ja wciągam mgiełkę na krótko do płuc, zaraz wypuszczam, kłęby ładne idą z paszczy :cygaro: a jak kumplowi daje spróbować (na codzień anale pali) to on trzyma chmurkę długo tak kilka sekund i prawie nie widać żeby coś wydmuchiwał. To pewnie ja więcej nikosi w świat puszczam a on wszystko wchłania.
Awatar użytkownika
By Tender
#690370
Bouli, nie badano, co bierzesz do płuc i zachowujesz w organizmie. Badano skład chmury wychodzącej z ustnika, więc niezależnie od tego, co z nią potem robisz, otrzymalibyście z kolego podobne wyniki.
Awatar użytkownika
By Hunka
#690398
Bouli666 pisze:Ja myślę że to też zależy od tego jak się ktoś zaciąga.
Owszem.
Dla mnie czas ustawienia palaczbota ma się nijak do sposobu w jaki korzystam z e-papierosa. Dwusekundówki to miałam pierwszego dnia gdy próbowałam i kombinowałam ze smakiem i mocą.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.