EPF
Awatar użytkownika
By archi
#515969
To dlaczego takie arty powstają - to chyba powód jest jeden. Koncerny coraz mniej zarabiają (również Państwo na akcyzie) z 2 powodów:
e-papierosy
przemyt

Z tym drugim (przemyt) próbuje radzić sobie policja, służby celne....

Z tym pierwszym - to jak na razie nie wiedzą jak podejść - więc - najlepiej zastraszyć ludzi.... tak żeby zarabiały firmy tytoniowe lub medyczne produkujące "nieszkodliwe" substancje chemiczne pomagające uwolnić się od palenia (tabletki, gumy).
Awatar użytkownika
By saradonin
#515970
noman1 pisze:O czym tu dyskutować, prasowy bełkot nie poparty niczym.
Ciemny lud się przejmie, bo bardziej do ograniczonego umysłu dociera plotka zasłyszana od znajomej-ciotki-sąsiadki-szwagra-kumpla z pracy niż konkretne liczby będące wynikami badań. :lol:
Awatar użytkownika
By ubs
#515993
Awatar użytkownika
By Paveletz
#516003
"Naukowcy alarmują, że palenie e-papierosów prowadzi do uszkodzenia płuc (i to natychmiastowego!) oraz chronicznego niedotlenienia."
Niestety, moje biedne uszkodzone płuca nie pozwalają mi się nawet już śmiać. Jenak po rozpaczliwym zaczerpnięciu powietrza, ostatkiem sił dodam, że analiza podobnych artykułów ukazujących się w mediach skłania mnie nieuchronnie do wniosku, że palenie analogów może prowadzić do uszkodzenia mózgu (i to natychmiastowego!)... :mrgreen:

A tak poważnie, to łatwo było przewidzieć, że każda pozytywna wzmianka o ep szybko doczeka się „naukowej” riposty. Ok. ep nie jest z pewnością obojętne dla zdrowia, ale nie upoważnia to jeszcze nikogo do tego by na podstawie wyniku jednego z pierwszych badań wyciągać aż tak daleko idące wnioski i uderzać natychmiast w alarmistyczne tony. No ale cóż – internet to jeden wielki tabloid.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#516016
archi pisze:To dlaczego takie arty powstają - to chyba powód jest jeden.

Owszem. Nie ma już dziennikarzy, tylko są jakieś gimbusy, które metodą kopiuj i wklej zarabiają na życie nocne w klubach. A termin rzetelne dziennikarstwo dla nich nie istnieje.
Niedługo telewizję i portale informacyjne trzeba będzie oglądać w muszli klozetowej, tyle g... będzie.
Awatar użytkownika
By sawas
#516257
Problem polega na tym, że w odpowiednio długo powtarzaną głupotę uwierzy spora grupa osób. A artykuły, w których bezpodstawnie pisze się o natychmiastowym uszkodzeniu płuc po jednorazowym zaciągnięciu aerozolu z ep, ukazują się na portalach, które czyta spora grupa ludzi. I co z tego, że artykuł powierzchowny i nierzetelny. Nie każdy ma wiedzę, żeby samemu zweryfikować poglądy tam głoszone.
By Pilot353
#516261
Więc komentujmy takie artykuły, Jest opcja dodaj komentarz, piszmy tam. Nie ważne czy to interia, onet czy inny badziew, brońmy się, piszmy o swoim samopoczuciu. I przede wszystkim o tym że ciągle żyjemy. :wink:
Awatar użytkownika
By eSteRooO
#516263
Dam przyklad: jarajac 30-40 analogow jakies 2 tyg temu biegnac truchtem do pracy po 100 metrach mialem dusznosci az sie w baniaku krecilo, teraz z e-petkiem a dokladnie wczoraj bieglem 500 m baaaaaaaaardzo szybkim truchtem(2 min do odjazdu pociagu) i na miejscu szok, zadyszka byla ale nic poza tym wiec pytam jak to moze NATYCHMIASTOWO szkodzic moim pluckom skoro epetek tak na nie dziala po tych kilkunastu dniach lepiej??

Wysyłane z mojego robota kuchennego za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#516275
sawas pisze:Problem polega na tym, że w odpowiednio długo powtarzaną głupotę uwierzy spora grupa osób.
Trafione! Jacy odbiorcy, takie artykuły. Te dziennikarze takie gupie nie som :lol: Dam sobie obydwie łapy odrąbać, że niejeden z nas niebawem zostanie zapytany, czy zdrowia nam na tę truciznę nie szkoda, czy nie lepiej palić zwykłe, bo piszą, że zdrowsze. Mnie już pytali nim te mundre artykuły pismaki sklecili.
Awatar użytkownika
By blackraven
#516276
Dziękujemy za komentarz
Twój komentarz czeka na publikację.
Redakcja INTERIA.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Ponadto redakcja INTERIA.PL zastrzega sobie prawo do zablokowania dostępu do dodanego przez Użytkownika komentarza, w szczególności w związku z otrzymaniem wiarygodnej informacji lub urzędowego zgłoszenia w zakresie niezgodności komentarza z obowiązującymi przepisami prawa lub też w związku z zamieszczeniem treści naruszających normy obyczajowe, wzywających do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej, propagujących przemoc czy naruszających zasady współżycia społecznego.

Ciekawe czy opublikują.... Wcześniejszego nie pokazali :D
Awatar użytkownika
By eSteRooO
#516308
UBS: w mojej pracy i tak "dbam" o kondycje i podejrzewam ze wieeeeeeeeelu malo aktywnych ruchowo ludzi nie jarajacych analogow i ep ma gorsza kondycje niz ja :D
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#516395
co prawda artykuł na necie - ale to tak jak z gazetami i telewizją - kłamią albo całkowicie mijają się z prawdą a do tego jeszcze jak ktoś się bierze za pisanie - nie mając zielonego pojęcia o czym pisze + dostaje za to niezłą kasę to nie ma się czemu dziwić
Awatar użytkownika
By vertigo
#516405
eSteRooO pisze:UBS: w mojej pracy i tak "dbam" o kondycje i podejrzewam ze wieeeeeeeeelu malo aktywnych ruchowo ludzi nie jarajacych analogow i ep ma gorsza kondycje niz ja :D

Swoim klientom mówię, smak wraca, węch wraca, nie ma kaszlu itd. Pytają mnie a kondycja wróciła.
A niby skąd miała wrrrrrócić????
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#516410
jak to skąd ?
Była odstawiona na półkę :)
Ja mniej mam teraz zadyszki - kilka oddechów i jest OK a przedtem mroczki w oczętach śmigały :)
By Korbamoto
#516480
Jak mogla wrocic kondycja, skoro jej nigdy nie bylo?
Mnie ubawil jeden wpis gdzies w necie (wybaczcie- nie znajde juz linka) gdzie koles od e-palenia stracil sluch! :lol:
Gdy odstawil, to po trzech dniach odzyskal. K**wa, co za debilizm...
Ja to mam pluca uszkodzone od lat chyba, zanim e-faje wynaleziono w ogole, bo od 25 lat na koncerty chadzam, rockowe i metalowe glownie, a tam dymia ostro. A dym koncertowy, to przeca ten sam glikol co w e-fai. Tyle ze bez nikotyny. Za to kolorowy.
I nikt nie krzyczy, ze szkodzi. A na koncerty chodza dzieci, kobity w ciazy.
Ech... Jak zyc Panie Premierze...
Awatar użytkownika
By her18
#516679
następny przykład kopiuj wklej
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120905/ZDROWIE/120909693
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#516765
No przeca takie artykuły sponsorowane są przez fabriki tytoniowe - to co się dziwić
Przeca spada im przez nas zysk
Wcale bym się nie zdziwił , gdyby w telewizji wystąpił jakiś niby lekarzyna czy inny dohtor w białym kitlu i by mówił , że to największe zło , że analogi są niam niam
Specjalista wynajęty z jakiegoś teatru czy innej łapanki - opłacony przez którąś fabrykę siana
Awatar użytkownika
By cujo
#518011
Najgorsze, że te negatywne "artykuły" jakoś odbijają się głośniejszym echem niż te o pozytywnych skutkach e-palenia (w stosunku do analogów). Żaden z moich znajomych czy to palących analogi czy niepalący wcale nie wspomniał o artykułach przedstawiających wyniki z kongresu w Monachium, natomiast już kilkukrotnie prowadziłem dyskusje na temat "badań" Christiny Gratziou (przy czym oczywiście nikt nie wiedział kim owa badaczka jest) i negatywnego wpływu e-palenia na zdrowie.
By Endriusza
#518025
komano pisze:zakładając nawet , że jedne i drugie nie są obojętne dla zdrowia to jakoś nikt nie porusza tematu oszczędności paląc "te nasze" :-) Tu się nie da napisać bzdur , tu matematyka zwycięża :-)

Taa ... Na razie u mnie przegrywa :lol: Jak się mnie analogowcy pytają ile mniej mnie to łącznie obecnie kosztuję (a jestem w swoim małym światku prekursorem to i pytań dużo) to staram się ich zbtytnio nie zniechęcić i zmieniam temat :wink: . Za to pudełeczko przeznaczone na próbki smakowe liquidów stało się za małe. Ale jeszcze tylko zwykły mod, kilka innych rzeczy których jestem ciekaw i już przechodzę na oszczędności. :zakrecony :lol:
Spoko, jeżeli by podali, że ep jest kilkukrotnie droższe od analogów to by wskazywało na to, że palacze ep są w gorszej sytuacji. Wtedy by informacja chwyciła :D A tak co to za informacja, że ktoś ma lepiej.
Awatar użytkownika
By bitex
#518625
autorów takich artykułów powinno się publicznie piętnować..... odkrywca Ameryki, to tak jak by naukowo stwierdzić, że palacz w kotłowni wdycha szkodliwe substancje, że piekarze wdychają szkodliwy pył mączny, lub mieszkanie przy ruchliwej drodze naraża wdychanie szkodliwych substancji.... to przecież normalne że nawet jeśli wdychamy (inhalujemy) liquid to nie jest to naturalne i musi mieć wpływ na organizm........ale czemu palę e-petka:
bo wiem, że wydajność organizmu znacznie się poprawiła
nie kaszlę, nie od kaszlam, smak i zapach stały się wyraźniejsze
poprawiło się libido, nie wdycham pozostałych 4000 substancji zawartych w analogu
nie truję dymem najbliższego otoczenia i nie sponsoruję państwowej mafii papierosowej ... + przynajmniej 10 innych powodów.
Widzę, że w temacie e-papierosów jest coraz więcej specjalistów naukowych tak jak w branży gier komputerowych........."zabił sąsiada bo grał w Diablo, to wina gry..."
Najważniejsze to nie dać się ogłupić....

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By philip100
#553588
sawas pisze:(...) Problem polega na tym, że w odpowiednio długo powtarzaną głupotę uwierzy spora grupa osób. (...)

Tak właśnie jest.
Jestem aktywnym użytkownikiem innego forum (nie związanego z EP). Padło pytanie odnośnie pierwszego e-peta i w odpowiedzi posypały się linki do takich "badań" jak z pierwszego posta :palm
Awatar użytkownika
By darson311
#553608
No cóż badania były w Grecji jak wiemy jest tam wielka k..a na pewno chcą w ten sposób zwiększyć sprzedaż zwykłych fajek i zarobić na akcyzie dla mnie ten artykuł to zwykłe bzdety nie wnoszące żadnych konkretów *SMOKEKING* pozdrawiam zadowolonych e-palaczy ... dzielnie się trzymam :beer:
By MSYLWA
#554327
No właśnie............. NIE WIADOMO............ ale ludzie lepiej się czują i odzyskują kondycję i smak :shock:
Jestem tego kolejnym,ŻYWYM przykładem,chociaż to dopiero tydzień jak dzięki e-p nie palę analogów.
Jeżeli po tygodniu czuję się znacznie lepiej fizycznie,ale i także psychicznie ( świadomy,że nie truję nikogo w moim otoczeniu i że mi np. z ryjka nie wali :D ) , to aż się boję o to jaką kondychę będę miał za np. rok :shock:
A tak poza tym,to niech se Pani Profesor chociaż trochę zęby wyprostuje,bo nie wyraźnie mówi :lol: :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=U_5v08UBRco


a tak na marginesie : każde media muszą się sprzedać,żeby zwrócić na siebie uwagę,lub się jakoś wbić lub utrzymać na rynku.Dlatego na hura publikują dużo kontrowersyjnych artykułów,żeby tylko ich oglądać,słuchać czytać.W ten sposób rośnie ich "ranga"........a im wyższa ranga "oglądalność" itp. tym większa...... co ? KASA .........
A może i Pani Profesor chciała się dowartościować i trochę zaistnieć w mediach,i wywaliła z gęby za wcześnie,zamiast trochę więcej konkretów nazbierać przy tych badaniach......
By maniak
#554341
StaryChemik już te doniesienia (mam na myśli prace pani G. a nie wtórne artykuły) komentował tutaj http://starychemik.wordpress.com/2012/0 ... tratakuje/

W temacie upadku dziennikarstwa (jeśli ktoś nie czytał) polecam spojrzeć tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Hiena_Roku ze szczególnym uwzględnieniem ostatnich lat (2011/2012). To też o czymś świadczy.

A co do poziomu TV o którym wspomniał Riccardo polecam iść za moim przykładem i ... wyrzucić z domu telewizor. Od ponad 3 lat odpoczywam od tej szczekaczki i bardzo sobie ten stan rzeczy chwalę.
By boss
#565956
Stary Chemik faktycznie juz wspominal o tych"badaniach". Pokusilem sie o sprawdzenie.
Po pierwsze na stronie uniwersytetu: Uniwersytet Narodowy im. Kapodistriasa w Atenach http://www.uoa.gr/ nie mozna znalezc wzmianki o tych badaniach. chyba ze zle szukalem.
Po drugie Stary Chemik ma racje podajac pod rozwage metodologie i zakres badan.

W podsumowniu mozna podniesc iz wiekszosc dziennikarzy ma ograniczona ilosc komorek odpowiadajacych za logiczne myslenie ktore to ograniczenia powoduja zawezenie analizy wpisywanego tekstu i zawezanie go do niezbednego minimum. Z drugiej strony kto z czytajacych bedzie sie zastanawiac nad sensem wpisu. Przekaz jest prosty (..) e-papierosy sa szkodliwe... tak napisali (...) tu pojawiaja sie serwisy ktore skopiowaly redaktora idiote. W koncowce podadza ta wiadomosc w radio a po paru dniach w TV. Efektem bedzie zapewne idiotyczna nagonka politykow ktorzy decyduja o "legalnosci". Kazdy bedzie sie podpieral artykulem i badaniami Instytutu z Aten.
Oby nie bylo z e-papierosami "powtorki z rozrywki" jak w kwestii hazardu: Zakaz jest, hazard dalej kwitnie, ale kasa z niego poplynela nieznanymi kanalami i jest coraz wieksza.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.