EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By redwhite
Może ktoś z Was spotkał się z wypłatą odszkodowania za skręcenie stawu skokowego w formie ugodowej?
Grając w piłkę z dzieckiem uszkodziłem sobie staw skokowy, nosiłem przez 2 tygodnie szynę gipsową i ogólnie byłem 35 dni na zwolnieniu. Z racji iż w pracy mamy jakiś pakiet PZU to złożyłem dokumenty o wypłatę odszkodowania.
Dziś zadzoniła Pani i mówi że chce mi zaproponować 960 zł (jakaś średnia wypłat z tego tytułu itp oraz z wartości ubezpiecznia). Powiedziała że bez żadnych dodatkowych orzeczeń tyle zapłaci jeżeli sie zgodzę. Jeżeli nie to skieruje dokumenty zaocznie do lekarza orzecznika, który to wyliczy po swojemu procenty i on wtedy wypłacą wg taryfy. Oczywiście nadmieniła, że mogę dostać tyle samo , mniej lub oczywiście na końcu powiedziała magiczne słowo : więcej.
Może podpowie ktoś jak to może wyglądać.
By taxi
ja kilka lat temu miałem podobną sytuację zaproponowali niecałe 1600 zł (blizna po przyszyciu palca do dziś widoczna) a po wizycie u lekarza orzecznika suma wzrosła do ponad 3000 zł (ale się nawaliłem wtedy )
Awatar użytkownika
By redwhite
No fajne te doszkodowania ale u mnie nie ma w chwili obecnej nic co powoduje jakiś dyskonfort.
Poza tym nie mam żadnych rehabilitacji i tylko to co zwolnienie miałem.
Awatar użytkownika
By Kszywho
Za skręcenia są dosyć wysokie odszkodowania. Te "ochłapy" które Ci zaproponowali to kpina. Jeśli masz jakiś "normalny" pakiet PZU to na moje oko i doświadczenie 1500pln to minimum.

Ps. Skręcenie jest często lepiej notowane niż zwykłe złamanie. Po złamaniu i prawidłowym zrośnięciu kości po kilku latach zapominasz o sprawie. Skutki skręcenia możesz odczuwać do końca życia.

szper- za kręgosłup nic nie dostała??? OMFG! Przecież za to dają "od ręki" kilka Koperników!
Awatar użytkownika
By krakry1
Radzę porozumieć się z Waszym agentem (wynika z tego co piszesz, że było to ubezpieczenie grupowe dla pracowników). Ktoś w Twoim zakładzie pracy powinien być agentem. U niego należy sprawdzić warunki ubezpieczenia. Może jest zwrot za okres niezdolności do pracy + odszkodowanie za sam uraz. Przy takim ubezpieczeniu grupowym - mija żona dostała za 5 dni w szpitalu coś około 400 zeta (składka 38 zł/m-c). Kluczem jest polisa - tam masz wszystko i wtedy można podejmować decyzję.
Awatar użytkownika
By jimixxx
Kszywho ma rację....

Co do zaproponowanego odszkodowania dla Ciebie - wysokość odszkodowania jest zależna od wysokości składki. Jeżeli płacisz wysokie składki - to oferują Ci "śrubki" dla otarcia łez; najniższe punkty procentowe z tabeli. :wink:
Awatar użytkownika
By Araiser
Moja matka teraz dostała 240zł za złamanie kości ogonowej, ja za skręcenie kostki kiedyś dostałem 150zł, ale to tydzień w szynie miałem, a potem dwa lata przeszywające bóle się pojawiały z coraz mniejszą częstotliwością i w końcu zniknęły. Wolałbym żeby sobie zjedli te 150 zeta wzamian za spokój z nogą :P
Awatar użytkownika
By Lutor
Jak dobrze Ci pójdzie dostaniesz magiczne 7% trwałego uszczerbku na zdrowiu tyle ja otrzymałem. 1% to około chyba 400 -1.200 zł w zależności od ubezpieczenia plus około 10pln za dzień gipsu, jeśli zaproponują mniej niż 3% składaj odwołanie, 1% w sądzie to 2000pln
Awatar użytkownika
By redwhite
Okazuje się że 1% u mnie w polisie to jest 640zł czyli kobitka daje mi niecałe 2%. To chyba trochę jednak mało.
By RiseOfBrutality
Jestem w trakcie leczenia stawu skokowego 25lipca mam zgłosić się na kontrolę i prawdopodobnie sciagnięcie szyny gipsowej 25 bedzie rowne 3 tygodnie noszenia szyny. Jestem objęty ubezpieczeniem Aviva miesięczna składka 56 złotych i jestem ciekawy czy też mogę po leczeniu wysłać im historię choroby i też mi coś dadzą za to w sumie to powinni zobaczymy jak to będzie w moim przypadku.

Poza tym chciałbym się dowiedzieć jak to się w twoim przypadku zakończyło użytkowniku "redwhite" :)

Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
By tara36
redwhite pisze:Okazuje się że 1% u mnie w polisie to jest 640zł czyli kobitka daje mi niecałe 2%. To chyba trochę jednak mało.

Uszkodzenie stawu to w zależności od oceny orzecznika od 5 - 7 %. Jeśli zdecydujesz się na komisję orzeczniczą, to już teraz zadbaj o wszystkie papiery dotyczące leczenia - ksero karty wypadkowej, wszystkie papiery jakie"powstały " w trakcie leczenia. Bez dokumentacji orzecznik może ocenić np. wyłącznie stan aktualny - czyli jak piszesz brak dyskomfortu i odesłać Cię z kwitkiem. Myślę, że warto zawalczyć o wlaściwy poziom odszkodowania - to są Twoje pieniądze jakie przez lata płaciłeś w składce.
Awatar użytkownika
By szczuro
redwhite - nie daj sie wydymac
spokojnie powinienes wyciagnac z jakies 2000 pln, albo i lepiej
a jak chcesz dalej chorowac w zwiazku z urazem - to idz do lekarza jakiegos znajomego, powiedz jak sprawa sie ma, boli cie, utrudnia prace, zalatw jakas rehabilitacje i ciagnij ile sie da, oni robia to samo z nami
powodzenia :beer:
Awatar użytkownika
By redwhite
Właśnie otrzymałem pismo z PZU -dostałem 3 % X 640 pln czyli 1920. I to musi wystarczyć- nie chce mi sie wiecej bawić z tą sprawą a nie mam za wiele papierów (tylko zaświadczenie z pogotowia i wypis od ortopedy). Uważam że to juz jest ok. Uraz miał miejsce w Pażdzierniku, i narazie czasem tylko poczuję coś w kostce.
Dzieki za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
By Kszywho
A nie mówiłem? Naprawdę się cieszę, że nie dałeś się naciągnąć i ciągnąłeś sprawę do końca. Moim zdaniem masz rację i bierz tą kasę. To jest nawet powyżej minimum, które wypisałem, a więcej będzie trudno wyciągnąć.
Awatar użytkownika
By Timi
Ostatnio wielu prawników specjalizuje się w odszkodowaniach. Tzw. Kancelarie Dochodzenia Odszkodowań.
Zadzwoń i pogadaj ze specjalistą. Telefon nic nie kosztuje, a będziesz miał grunt pod nogami.
W necie, a szczególnie na forum o zupełnie innej tematyce, możesz jedynie go stracić.
Awatar użytkownika
By Kszywho
Timi pisze:Ostatnio wielu prawników specjalizuje się w odszkodowaniach. Tzw. Kancelarie Dochodzenia Odszkodowań.
Zadzwoń i pogadaj ze specjalistą.

Nie wiem, czy to nie będzie kryptoreklama, ale właśnie się dowiedziałem, że jeden z członków mojej rodziny zajmuje się sprawami odszkodowań:) Jakby co to priv :) Okazuje się, że prawdopodobnie będę mógł wyciągnąć coś za moją złamaną nogę 3 lata temu <złamane 3 kości w stopie, 2 śruby i drut przez rok, 2 wielkie szwy po obu stronach stopy> :)

-------
szczuro: to bylo pewnie, po ktoryms z poznanskich spotow :mrgreen:

Witam, Niestety melo 3 nie spełnia moich wymagań d[…]

iStick Pico 75W TC Kit

Mini Volt KILLER :D [obraz_800:2r3odacu]http[…]

Merlin RTA

Coś dla zwolenników "single coil" http[…]

Który atomizer wybrać

Mam Joyetech eVic VTwo i zastanawiam się nad zakup[…]