EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By redwhite
#481652
Może ktoś z Was spotkał się z wypłatą odszkodowania za skręcenie stawu skokowego w formie ugodowej?
Grając w piłkę z dzieckiem uszkodziłem sobie staw skokowy, nosiłem przez 2 tygodnie szynę gipsową i ogólnie byłem 35 dni na zwolnieniu. Z racji iż w pracy mamy jakiś pakiet PZU to złożyłem dokumenty o wypłatę odszkodowania.
Dziś zadzoniła Pani i mówi że chce mi zaproponować 960 zł (jakaś średnia wypłat z tego tytułu itp oraz z wartości ubezpiecznia). Powiedziała że bez żadnych dodatkowych orzeczeń tyle zapłaci jeżeli sie zgodzę. Jeżeli nie to skieruje dokumenty zaocznie do lekarza orzecznika, który to wyliczy po swojemu procenty i on wtedy wypłacą wg taryfy. Oczywiście nadmieniła, że mogę dostać tyle samo , mniej lub oczywiście na końcu powiedziała magiczne słowo : więcej.
Może podpowie ktoś jak to może wyglądać.
By taxi
#481656
ja kilka lat temu miałem podobną sytuację zaproponowali niecałe 1600 zł (blizna po przyszyciu palca do dziś widoczna) a po wizycie u lekarza orzecznika suma wzrosła do ponad 3000 zł (ale się nawaliłem wtedy )
Awatar użytkownika
By redwhite
#481698
No fajne te doszkodowania ale u mnie nie ma w chwili obecnej nic co powoduje jakiś dyskonfort.
Poza tym nie mam żadnych rehabilitacji i tylko to co zwolnienie miałem.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#481720
Za skręcenia są dosyć wysokie odszkodowania. Te "ochłapy" które Ci zaproponowali to kpina. Jeśli masz jakiś "normalny" pakiet PZU to na moje oko i doświadczenie 1500pln to minimum.

Ps. Skręcenie jest często lepiej notowane niż zwykłe złamanie. Po złamaniu i prawidłowym zrośnięciu kości po kilku latach zapominasz o sprawie. Skutki skręcenia możesz odczuwać do końca życia.


szper- za kręgosłup nic nie dostała??? OMFG! Przecież za to dają "od ręki" kilka Koperników!
Awatar użytkownika
By krakry1
#481739
Radzę porozumieć się z Waszym agentem (wynika z tego co piszesz, że było to ubezpieczenie grupowe dla pracowników). Ktoś w Twoim zakładzie pracy powinien być agentem. U niego należy sprawdzić warunki ubezpieczenia. Może jest zwrot za okres niezdolności do pracy + odszkodowanie za sam uraz. Przy takim ubezpieczeniu grupowym - mija żona dostała za 5 dni w szpitalu coś około 400 zeta (składka 38 zł/m-c). Kluczem jest polisa - tam masz wszystko i wtedy można podejmować decyzję.
Awatar użytkownika
By jimixxx
#481746
Kszywho ma rację....


Co do zaproponowanego odszkodowania dla Ciebie - wysokość odszkodowania jest zależna od wysokości składki. Jeżeli płacisz wysokie składki - to oferują Ci "śrubki" dla otarcia łez; najniższe punkty procentowe z tabeli. :wink:
Awatar użytkownika
By Araiser
#481750
Moja matka teraz dostała 240zł za złamanie kości ogonowej, ja za skręcenie kostki kiedyś dostałem 150zł, ale to tydzień w szynie miałem, a potem dwa lata przeszywające bóle się pojawiały z coraz mniejszą częstotliwością i w końcu zniknęły. Wolałbym żeby sobie zjedli te 150 zeta wzamian za spokój z nogą :P
Awatar użytkownika
By Lutor
#481764
Jak dobrze Ci pójdzie dostaniesz magiczne 7% trwałego uszczerbku na zdrowiu tyle ja otrzymałem. 1% to około chyba 400 -1.200 zł w zależności od ubezpieczenia plus około 10pln za dzień gipsu, jeśli zaproponują mniej niż 3% składaj odwołanie, 1% w sądzie to 2000pln
Awatar użytkownika
By redwhite
#482003
Okazuje się że 1% u mnie w polisie to jest 640zł czyli kobitka daje mi niecałe 2%. To chyba trochę jednak mało.
By RiseOfBrutality
#491866
Jestem w trakcie leczenia stawu skokowego 25lipca mam zgłosić się na kontrolę i prawdopodobnie sciagnięcie szyny gipsowej 25 bedzie rowne 3 tygodnie noszenia szyny. Jestem objęty ubezpieczeniem Aviva miesięczna składka 56 złotych i jestem ciekawy czy też mogę po leczeniu wysłać im historię choroby i też mi coś dadzą za to w sumie to powinni zobaczymy jak to będzie w moim przypadku.


Poza tym chciałbym się dowiedzieć jak to się w twoim przypadku zakończyło użytkowniku "redwhite" :)

Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
By tara36
#492032
redwhite pisze:Okazuje się że 1% u mnie w polisie to jest 640zł czyli kobitka daje mi niecałe 2%. To chyba trochę jednak mało.

Uszkodzenie stawu to w zależności od oceny orzecznika od 5 - 7 %. Jeśli zdecydujesz się na komisję orzeczniczą, to już teraz zadbaj o wszystkie papiery dotyczące leczenia - ksero karty wypadkowej, wszystkie papiery jakie"powstały " w trakcie leczenia. Bez dokumentacji orzecznik może ocenić np. wyłącznie stan aktualny - czyli jak piszesz brak dyskomfortu i odesłać Cię z kwitkiem. Myślę, że warto zawalczyć o wlaściwy poziom odszkodowania - to są Twoje pieniądze jakie przez lata płaciłeś w składce.
Awatar użytkownika
By szczuro
#492068
redwhite - nie daj sie wydymac
spokojnie powinienes wyciagnac z jakies 2000 pln, albo i lepiej
a jak chcesz dalej chorowac w zwiazku z urazem - to idz do lekarza jakiegos znajomego, powiedz jak sprawa sie ma, boli cie, utrudnia prace, zalatw jakas rehabilitacje i ciagnij ile sie da, oni robia to samo z nami
powodzenia :beer:
Awatar użytkownika
By redwhite
#492077
Właśnie otrzymałem pismo z PZU -dostałem 3 % X 640 pln czyli 1920. I to musi wystarczyć- nie chce mi sie wiecej bawić z tą sprawą a nie mam za wiele papierów (tylko zaświadczenie z pogotowia i wypis od ortopedy). Uważam że to juz jest ok. Uraz miał miejsce w Pażdzierniku, i narazie czasem tylko poczuję coś w kostce.
Dzieki za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#492094
A nie mówiłem? Naprawdę się cieszę, że nie dałeś się naciągnąć i ciągnąłeś sprawę do końca. Moim zdaniem masz rację i bierz tą kasę. To jest nawet powyżej minimum, które wypisałem, a więcej będzie trudno wyciągnąć.
Awatar użytkownika
By Timi
#492095
Ostatnio wielu prawników specjalizuje się w odszkodowaniach. Tzw. Kancelarie Dochodzenia Odszkodowań.
Zadzwoń i pogadaj ze specjalistą. Telefon nic nie kosztuje, a będziesz miał grunt pod nogami.
W necie, a szczególnie na forum o zupełnie innej tematyce, możesz jedynie go stracić.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#492126
Timi pisze:Ostatnio wielu prawników specjalizuje się w odszkodowaniach. Tzw. Kancelarie Dochodzenia Odszkodowań.
Zadzwoń i pogadaj ze specjalistą.

Nie wiem, czy to nie będzie kryptoreklama, ale właśnie się dowiedziałem, że jeden z członków mojej rodziny zajmuje się sprawami odszkodowań:) Jakby co to priv :) Okazuje się, że prawdopodobnie będę mógł wyciągnąć coś za moją złamaną nogę 3 lata temu <złamane 3 kości w stopie, 2 śruby i drut przez rok, 2 wielkie szwy po obu stronach stopy> :)

-------
szczuro: to bylo pewnie, po ktoryms z poznanskich spotow :mrgreen:
SMOK AL85

Witam. Sprawa jest taka, że Mod nie włącza się, […]

Dla odreagowania od trawnika bawimy się w typowani[…]

Witam, od krótkiego okresu czasu stałem się szczęś[…]

Różnica między rodzajami grzelek

Szanowni. Czy byłby ktoś uprzejmy wyjaśnić mi tak […]