EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By radeks
#619414
Witam jestem nowy mam pewien problem. Kupiłem bm 12mg M i bm 12mg virginia. Sytuacja wygląda tak wapując M od rana po 3h zaczynam odkrztuszać flegmę(słony posmak gęsta jasna konsystencją) po przelaniu virginia lub liqidem innej marki objawy te ustępują po około 2h. Sytuacje taka miałem na różnych parownikach ce5 i ce10 więc to wykluczam. Wapuję 2,4-2,7 ml dziennie 12mg Czy jest to kwestia składu liqidu, zdrowia, uczulenie-moze sprzętowe. Palę w budynki i na zewnątrz może to ma wpływ. Może coś robię nie tak?? Być może ktoś miał podobną sytuację? Będę wdzięczny za rzeczowe rady.
Awatar użytkownika
By hrb
#619429
Niektóre liquidy są nieco bardziej drażniące, inne mniej... Zwłaszcza na początku e-p potrafi przydusić - inny skład chmurki. Jeśli do niedawna paliłeś tradycyjne papierosy, to teraz płuca się oczyszczają z tego co tak skrzętnie w nich zbierałeś. Na początku to norma, że z płuc syf wylatuje...
Nie można jednak wykluczyć jakiegoś uczulenia na któryś składnik LQ. Gdyby sytuacja dłużej się utrzymywała - do lekarza. Jednak obstawiałbym optymistyczniejszy wariant - płuca się oczyszczają.
Kilka dni cierpliwości - wyplujesz wszystko i powinno być OK.
By radeks
#619452
ok analogi wypluwam najczesciej rano szaro brązowo zielona flegma. Natomiast tą mam tylko po tej emce na innych jest ok po przelaniu liqidu na inny nawet tego samego producenta objawy po 2h ustepuja zupełnie i wszystko jest w normie. Np na trendy jakis tytoniowy, mialem kosmicznie sucho w gębie wiec odstawilem.
Awatar użytkownika
By ubs
#619504
Na suchosc najlepsze sa napoje chlodzace :beer: :mrgreen:
Pale tylko od poczatku zwykle tytoniowki srednio chyba maja 25% VG, jak suszy to napic sie czegos, nie musi byc :beer:
Przy okazji nawodni sie organizm i nerki beda mialy co robic :lol:
By Danny
#619771
Niestety jako żywieniowiec nie mogę się zgodzić by :beer: działało nawadniająco; wręcz odwrotnie - hipertoniczne stężenie w stosunku do płynów ustrojowych działa odwadniająco :p Dlatego zamiast zatrzymać się na jednym piwku, sięgamy po kolejne i kolejne, a rano suszy :D Co nie zmienia faktu, że nawadnianie jest wysoce wskazane :!:

A co do Twojej sprawy; w sumie są 3 opcje. Pierwsza tak jak koledzy stwierdzili, odtruwasz się z analogów. Druga opcje jest taka, że może liquid zawiera zbyt dużą ilość glikolu propylenowego, który działa bardziej drażniąco. Ewentualnie możesz mieć zaczątki infekcji górnych dróg oddechowych. Ja jak wapuję podczas infekcji, to czasem odkrztuszam takie rzeczy, że muszę uważać, by kogoś nie trafić i nie zabić :D
By radeks
#620734
dzisiaj potwierdziłem tylko po tym jednym liqidzie mam te objawy zmieniając na inny objawy ustępują do 2 godzin i jest wszystko ok. Zwyczajnie nie będę go już kupował. Zastanawia mnie tylko co może powodować u mnie taką reakcję czy proporcje gliceryny i glikolu j/w pisał danny czy jeden z dodatków smakowych??
By Danny
#620866
Tutaj pomóc Ci może albo wróżbita Maciej, albo własne doświadczenia :D Kup sobie jeden liquid firmy x który będzie miał wyższą zawartość PG oraz taki, który będzie miał wyższą zawartość VG.
Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi, ale gdzieś czytałem, że MILD produkuje liquidy pod swoją marką, jak i pod marką Liqueen. Co ciekawe właśnie te dwie marki różnią się pod względem stosunku PG/VG, a z racji tego, iż jest to ten sam producent dodatki smakowo-aromatyczne powinny być mniej więcej te same. Więc warto poeksperymentować.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.