EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#347467
No to mamy pierwsze wyniki badań klinicznych robionych w Katanii. Następne są w trakcie, podobne badania trwają też w Nowej Zelandii.
Wygląda na to, że niebawem będziemy mieli w garści już dość mocne dowody na to, że e-fajki nie są bardziej szkodliwe niż gumy, plastry i inne podobne.
Szczegóły plus linka do oryginalnej publikacji (po angielsku oczywiście) znajdziecie u mnie na blogu.
Jestem ciekawy Waszych komentarzy.
Awatar użytkownika
By Lutor
#347489
Dzięki Chemik świetnie że trzymasz rękę na pulsie
Awatar użytkownika
By lesmie
#347545
Żeby tak u nas też takie badania zaczęli robić, wziąłbym chętnie w nich udział i to nieodpłatnie, ale nie na e-liquidach o mocy 7,4 mg, ale 18 mg. Na 7,4 mg nie dałbym rady wytrzymać jednego dnia, a co dopiero 6 miesięcy.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#347553
tomba pisze:
Riccardo pisze:O? Jest Riccardo :)

Ja myślałem, że to chodzi o Ciebie .
Riccardo Polosa to w tłumaczeniu Riccardo z Polski :lol:

:lol: :lol: :lol:
Jak ja bym robił badania, to by nikt nie przeżył. Co najwyżej jakieś zmutowane osobniki ;)

lesmie pisze:Żeby tak u nas też takie badania zaczęli robić, wziąłbym chętnie w nich udział i to nieodpłatnie, ale nie na e-liquidach o mocy 7,4 mg, ale 18 mg. Na 7,4 mg nie dałbym rady wytrzymać jednego dnia, a co dopiero 6 miesięcy.


To jest zadziwiające Lesmie - po tak długim czasie e-palenia, nadal jesteś tak mocno uzależniony od nikotyny? Czy po prostu od kopa, ale mógłbyś wytrzymać spokojnie dzień bez e-p?
Awatar użytkownika
By daro
#347715
Nie sądzę że ten temat to dobre miejsce do dywagacji na temat praw autorskich :evil: Proszę się ewentualnie spierać w odpowiednim do tego wątku. Do czasu wypracowania konsensusu w tym temacie pozostanie link, wystarczy kliknąć :wink:

http://www.biomedcentral.com/content/pd ... 11-786.pdf
Awatar użytkownika
By mietek-tech
#353470
KapitanBomba pisze:Nie można by zmontować jakiejś petycji do ministerstwa zdrowia ?

O to jest pomysł :idea: o albo jeszcze lepiej zbudujmy mgłowe miasteczko pod parlamentem i podrzućmy temat Palikotowi to wtedy już na pewno nas wysłuchają: i napiszą odpowiednią ustawę, i zwołają zgromadzenie, i przegłosują, a na koniec przedstawiciel zostanie zaproszony do Moniki Olejnik i zrobi oszałamiającą karierę polityczną. *Kapitan bez urazy nie piszę, aby się z Ciebie podśmiewać :beer: ale nie sadzisz, że tak naprawdę to mają nas głęboko w dupie. Mają na głowie Grecję, dług publiczny, kryzys, Jarosława :mrgreen: itp. itd. i prędzej nas oakcyzują niż wydadzą kaskę na badania (zresztą nie ma jej nawet na leki refundowane)
Awatar użytkownika
By el Petto
#353490
mietek-tech pisze:
KapitanBomba pisze:Nie można by zmontować jakiejś petycji do ministerstwa zdrowia ?

O to jest pomysł :idea: o albo jeszcze lepiej zbudujmy mgłowe miasteczko pod parlamentem i podrzućmy temat Palikotowi to wtedy już na pewno nas wysłuchają: i napiszą odpowiednią ustawę, i zwołają zgromadzenie, i przegłosują, a na koniec przedstawiciel zostanie zaproszony do Moniki Olejnik i zrobi oszałamiającą karierę polityczną. *Kapitan bez urazy nie piszę, aby się z Ciebie podśmiewać :beer: ale nie sadzisz, że tak naprawdę to mają nas głęboko w dupie. Mają na głowie Grecję, dług publiczny, kryzys, Jarosława :mrgreen: itp. itd. i prędzej nas oakcyzują niż wydadzą kaskę na badania (zresztą nie ma jej nawet na leki refundowane)


Mietek dobrze gada - :beer: mu dać! :D
Zmieniłbym tylko kolejność preferencji i priorytetów rządowych,
bo niestety Jarosław jest w dalszym ciągu na pierwszym miejscu
i nie daj Boże aby on, lub jego kot - zaczęli kopcić e-fajkę,
zwłaszcza (w odruchu patriotyzmu ekonomicznego) 'latarkowego moda'
(tytuły w mediach:"TVP w rękach Prezesa!","Jarosław podpalił TVP!","Syndrom Biłgorajski dopada inne polskie koty!" )
- bo wtedy to już po nas! *BOJE SIE*

W dzisiejszych czasach, chyba lepiej i bezpieczniej będzie - się zbytnio nie wychylać,
a spokojnie i czujnie obserwować 'przedpole'...
Awatar użytkownika
By KapitanBomba
#353514
Sie śmiejecie sie :mrgreen: ale akcje społeczne często odnoszą efekt, weźmy choćby np pielęgniarki :P :D
Może oni się boją że za dużo ludzi rzuci analogi a jeśli badania wykazały by że e-p są nieszkodliwe to nie mogli by raczej dowalić tak wielkiej akcyzy jak na zwykłe faje i wódę bo przecież ten jebitny 80 (czy ile tam) procentowy podatek jest tłumaczony tym żeby ludzi od trucia się oduczyć :D a prawda jaka jest każdy wie ...
Awatar użytkownika
By Tomba
#353542
KapitanBomba pisze:ale akcje społeczne często odnoszą efekt

Czyli co? mamy zrobić akcję by była niska akcyza?
Taki projekt obywatelski :lol:
To by się ucieszyli jakbyśmy przyszli do nich z propozycją :mrgreen:
Awatar użytkownika
By KapitanBomba
#353590
a czytałeś wcześniejszy post ?

KapitanBomba pisze:Nie można by zmontować jakiejś petycji do ministerstwa zdrowia ? Jak byśmy się wszyscy pod nią podpisali to może by w końcu zrobili takie badania :) Tylko żeby zaraz nie wyczarowali jakiegoś dodatkowego podatku :P


Pisałem o petycji w celu pokazania ilu ludzi popiera zrobienie takich badań czego z resztą dotyczy temat a co do podatków to wyraziłem tylko przy okazji swoje obawy.
no :P czytaj kurde ze zrozumieniem :wink:
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.