EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Bogdan1975
#370395
No niby więcej ale oni wrzucili wszystkich e-palaczy do jednego wora ,a przecież są osoby co palą zerówki.
A swoją drogą niech sobie piszą że e-palenie jest takie czy takie,ja wiem że odkąd rzuciłem analogi o wiele lepiej się czuję i to mi wystarczy. :D
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#370417
Czytam tak sobie tę dyskusję i zastanawiam się czy ktokolwiek sięgnął do oryginalnej publikacji Jeana Ettera. Wątpię.
Co do "rzetelności" polskiego artykułu: w tytule jest "E-papierosy zawierają więcej nikotyny niż te zwyczajne". No super.
Tytuł oryginalnej publikacji to: "Poziom kotyniny w ślinie użytkowników papierosów elektronicznych". Gdy zaczniemy ją
czytać, dowiemy się, że panowie Etter i Bullen piszą m.in.: poziom kotyniny w przypadku e-p był podobny do obserwowanego
w przypadku palaczy analogów
i wyższy niż zwykle obserwowany dla stosujących nikotynową terapię zastępczą. Powtarzam - podobny, a nie wyższy.
Poza tym Etter pisze o metabolicie nikotyny, a nie samej nikotynie. Dodajmy jeszcze, że badano e-palaczy używających liquidów o stężeniu 18 mg/ml, a więc dość mocnych. Warto też zauważyć, że badania Eissenbergera pokazują jednak inne wyniki - znacznie mniejsze stężenie nikotyny we krwi u e-palaczy w stosunku do palaczy analogów.

Ocenę zgodności polskiego tytułu z oryginalną pracą pozostawiam czytającym.
Co zaś do "podpłacania" - nie bardzo wierzę w to, aby Etter dał się w coś takiego wmanewrować. To nie jest jego pierwsza
publikacja o e-p. Wszystkie poprzednie były bardzo rzetelne. Nie obrażajmy więc tych, którzy robią naprawdę dobrą robotę. Przecież chyba chcemy wiedzieć, jakie są prawdziwe wyniki badań medycznych. Chowanie głowy w piasek da niewiele.
Awatar użytkownika
By SMOOKE.PL
#370495
Dyskusja na temat tego Art. jest trochę bez sensu, ładnie opisane (pomijając tytuł), przecież każdy rozumny przeczyta że:
Okazało się, że jest on taki sam lub wyższy u osób palących e-papierosy jak u tych, którzy palą normalne papierosy.
,

a dalej jest cytat:
Ale nie jest to do końca zła wiadomość. Ci którzy palą e-papierosy nie są przynajmniej narażenia na około 4000 toksycznych substancji ......


Jak dla mnie artykuł bardzo reklamuje e-papieorsy, jako alternatywę.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.