EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By uziq
#269552
witam
śledzę to forum od czasu rozpoczęcia mojej przygody z e-papierosami czyli od ok dwóch miesięcy.

Od tego czasu definitywnie przekonalem sie do e-papierosa, jednak jest jedno ale

Mianowicie, od jakiegoś miesiąca zaczęła mi schodzić skóra z dłoni. Początkowo z koniuszków palców, teraz już natomiast z calych palców (od wewnętrznej strony)
Dłonie mam mocno wysuszono, i nie ukrywam że jest to dla mnie sporym dyskomfortem.


bardzo proszę o wskazówki, byc moze ktos z Was tez zauważył tego typu objawy u siebie


pozdrawiam
Awatar użytkownika
By uziq
#269561
jestem zdrowy jak koń

Problem pojawil sie gdy zacząłem używać atomizera
wczasniej wymieniając kartomizery, problemu nie bylo.


Przypuszczam że powodem moze byc uczulenie na nikotyne, tylko nie zauważyłem aby ktoś wcześniej na forum miał takie objawy, a wcześniej , gdy paliłem analogi, tego typu objawy nie występowały
By jalens
#269567
Uzig, sorki, a kiedy miałeś robiona ostatnio pełną analizę krwi?
Ale jak najbardziej życzę Ci końskiego zdrowia!
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#269571
Podobny relacjami z e-papierosem temat już był.
Dla chętnych do poczytania TU.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#269587
U mnie robi sie podobnie odnosnie skory na palcach. Skora robi sie sucha i troche sie luszczy.
Duzo ostatnio zmienialem wiec nie jestem w stanie definitywnie stwierdzic od czego ten efekt.
W kazdym razie bedac na etapie samorobek z TW i kartkow 510LR takich efektow nie mialem.

Glowne podejrzenie pada jednak na buteleczki z TL i moja niechlujnosc. :oops:
Chodzi o sam ksztalt tych buteleczek, a nie o zawartosc!
Gdy chce napelnic Foga musze sciagnac dziubek z butelki. Czasem robie to przez chusteczke, czasem niestety nie.
Dziubek jest dosc obly, jezeli jest tam liquid lub aromat (a bardzo czesto jest) to dotykam tego liquidu duza powierzchnia palca.

Glikol wplywa drazniaco na skore.
Awatar użytkownika
By uziq
#269590
jalens pisze:Uzig, sorki, a kiedy miałeś robiona ostatnio pełną analizę krwi?
Ale jak najbardziej życzę Ci końskiego zdrowia!



Mam konskie zdrowie
mam 27 lat ,kaloryfer na brzuchu, mam 189cm i waze 95kg

Mam bzika na punkcie swojego zdrowia, kompleksowe badania (morfilogia,ekg wysilkowe,usg narzadow wewnetrznych, cukier, trzustka, odczyt biernackiego,) wykonuję co roku, w polowie lutego ;)

dlatego tak mi zalezy na reakcji mojego oranizmu i ślę pytanie do Was - weteranów :D
Awatar użytkownika
By krakry1
#269604
uziq pisze:mam 27 lat ,kaloryfer na brzuchu, mam 189cm i waze 95kg
Twój wskaźnik BMI wynosi 26.6.
Taki poziom wskaźnika BMI oznacza, że masz nadwagę. 8) :mrgreen:

Ale nie przejmuj się: ja mam 181 cm wzrostu i 98 kg. Wszyscy twierdza, że wyglądam świetnie (a kaloryfer mam nie na brzuchu, ale za to w każdym pokoju). :wink:
Awatar użytkownika
By cieniu
#269622
uziq pisze:Problem pojawil sie gdy zacząłem używać atomizera
wczasniej wymieniając kartomizery, problemu nie bylo.

Masz tu gotową odpowiedź - połącz to z odpowiedzią Szamana - i eureka :idea:
Jeszcze tylko potwierdź, że kupowaleś nabity kartek, a jak się skończył - to go wyrzucałeś i brałeś kolejny zalany już płynem :?:
Awatar użytkownika
By utak3r
#269648
uziq pisze:mam 27 lat ,kaloryfer na brzuchu, mam 189cm i waze 95kg

OK, ale jaki to ma związek z końskim zdrowiem?... bo chyba nie na tej podstawie wysnuwasz swój wniosek?
Awatar użytkownika
By kijan77
#269660
utak3r pisze:OK, ale jaki to ma związek z końskim zdrowiem?... bo chyba nie na tej podstawie wysnuwasz swój wniosek?

Może na tej podstawie :?
uziq pisze:Mam bzika na punkcie swojego zdrowia, kompleksowe badania (morfilogia,ekg wysilkowe,usg narzadow wewnetrznych, cukier, trzustka, odczyt biernackiego,) wykonuję co roku, w polowie lutego ;)


Przed chwilą czyściłem wątek.
Nie schodźcie z tematu.
Awatar użytkownika
By uziq
#269669
cieniu pisze:
uziq pisze:Problem pojawil sie gdy zacząłem używać atomizera
wczasniej wymieniając kartomizery, problemu nie bylo.

Masz tu gotową odpowiedź - połącz to z odpowiedzią Szamana - i eureka :idea:
Jeszcze tylko potwierdź, że kupowaleś nabity kartek, a jak się skończył - to go wyrzucałeś i brałeś kolejny zalany już płynem :?:



kartomizery kupowalem niezalane

liquidem sam zalewam
Awatar użytkownika
By utak3r
#269670
A zakraplasz, czy używasz strzykawki? Inaczej: czy masz kontakt z liquidem?
Awatar użytkownika
By maciejaszek
#269673
A brałeś ostatnio jakieś antybiotyki? Amoxicillinum? Coś na bazie penicyliny?
Bo jestem uczulony na tego rodzaje antybiotyki i pamiętam, że wtedy schodziła mi skóra od wewnętrznej strony dłoni.

Tak dbasz o wygląd, zdrowie, a paliłeś papierosy? I dalej trujesz się nikotyną?
Ostatnio zmieniony 03 mar 2011, 00:11 przez maciejaszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By maniek987marcin
#269684
uziq pisze:
jalens pisze:Uzig, sorki, a kiedy miałeś robiona ostatnio pełną analizę krwi?
Ale jak najbardziej życzę Ci końskiego zdrowia!



Mam konskie zdrowie
mam 27 lat ,kaloryfer na brzuchu, mam 189cm i waze 95kg

Mam bzika na punkcie swojego zdrowia, kompleksowe badania (morfilogia,ekg wysilkowe,usg narzadow wewnetrznych, cukier, trzustka, odczyt biernackiego,) wykonuję co roku, w polowie lutego ;)

dlatego tak mi zalezy na reakcji mojego oranizmu i ślę pytanie do Was - weteranów :D


A ja na zwykłe ekg czy usg czekam po pół roku a jestem chory.

A co do problemów skórnych też je miałemna twarzy robiły mi się takie suche place i później schodziła mi skóra. Pojawiło się jakieś 3 miesiące po rozpoczęciu przygody z e-p a po 2 miesiącach samo przeszło. W czasie kiedy mi schodziła skóra używałem rano na twarz zwykłej NIVEI a na noc wazeliny i praktycznie nic nie było widać i przeszedłem ten okres bez żadnych problemów.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
By uziq
#269699
utak3r pisze:A zakraplasz, czy używasz strzykawki? Inaczej: czy masz kontakt z liquidem?


mam kontakt z liquidem, oczywiscie ze tak, nie uzywam strzykawki, zalewam w standardowy sposob

tak jak moj przedmowca powiezial, poczekam pare dni, jak nie bedzie zmiany to udam sie do dermatologa



co do antybiotykow/sterydow/whatever - nie biore zadnych dopalaczy
Awatar użytkownika
By utak3r
#269702
uziq pisze:co do antybiotykow/sterydow/whatever - nie biore zadnych dopalaczy

Wiesz, antybiotyki czasem stosuje się również w innych celach ;)
Awatar użytkownika
By Tusia
#269720
Ło matko... mnie schodzi od spirytusu jak zbyt długo jest na skórze (wacik), od proszku do szorowania zlewu, wanny, od chloru jak coś wybielam i grzebię gołą ręką...
Rękawiczki trzeba zakładać, używać kremów, natłuszczać, nawilżać i nie biadolić. Nie babrać się w liquidach jak coś się dzieje.
Temat rzeka się robi z błahostki, sorki ale nie wytrzymałam, ktoś to musiał napisać :lol:
Wzięłam to na siebie :wink:
Twardym trzeba być, nie miętkim, ręki nie amputują z powodu suchej skórki, od tego się nie umiera. 8)
Mężczyźni... :) :wink:

Tak teraz patrzę, że kolega dziś się zarejestrował na forum po to tylko, aby napisać ten temat?
Pachnie mi to jakimś "wkręcaniem" nas w pasjonujący temat. Zawsze takie tematy mnie zaskakują i czekam na nowe, wydawało mi się że już wszystko było ale nie... co jeszcze nas czeka w tym dziale ??? :)
Awatar użytkownika
By uziq
#269789
Tusia pisze:Ło matko... mnie schodzi od spirytusu jak zbyt długo jest na skórze (wacik), od proszku do szorowania zlewu, wanny, od chloru jak coś wybielam i grzebię gołą ręką...
Rękawiczki trzeba zakładać, używać kremów, natłuszczać, nawilżać i nie biadolić. Nie babrać się w liquidach jak coś się dzieje.
Temat rzeka się robi z błahostki, sorki ale nie wytrzymałam, ktoś to musiał napisać :lol:
Wzięłam to na siebie :wink:
Twardym trzeba być, nie miętkim, ręki nie amputują z powodu suchej skórki, od tego się nie umiera. 8)
Mężczyźni... :) :wink:

Tak teraz patrzę, że kolega dziś się zarejestrował na forum po to tylko, aby napisać ten temat?
Pachnie mi to jakimś "wkręcaniem" nas w pasjonujący temat. Zawsze takie tematy mnie zaskakują i czekam na nowe, wydawało mi się że już wszystko było ale nie... co jeszcze nas czeka w tym dziale ??? :)


na wszystkie pytania mialem odpowiedzi korzystając z wyszukiwarki

pozdrawiam


To zamykamy - kijan77
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.