EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By tuhaj
#68921
Witam.
E-palę od 3 miesięcy i, mniej więcej, od tego czasu zacząłem odczuwać to, co wg. reklam, można zwalczyć używając pasty sensodyne - czyli nadwrażliwość zęba. Żeby nie być gołosłownym: przestałem palić mojego dse na czas 5 dni. Nie paliłem też analogów. Nadwrażliwość zęba (jednego i tego samego) ustąpiła po 2 dniach. Od 3 dni od zakończenia tego małego eksperymentu znów e-palę. Niestety dolegliwość powróciła. Kto ma tak samo niech się dopisuje :wink: . Może mój ząb jest do leczenia i wpływ zawartości wyparowanego liquidu daje o tym znać? Może skład plastyku ustnika (zagryzam go właśnie tym nadwrażliwym zębem) powoduje tą reakcję? Może macie podobne obserwacje? Proszę o jakiekolwiek, byle na temat, odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Ps.: sensodyne nie pomaga.
Awatar użytkownika
By ubs
#68932
Wedlug mnie sam sobie odpowiadasz
zagryzam go właśnie tym nadwrażliwym zębem

wiec do dentysty i nie marudzic, ze ep szkodzi zebom :lol:
Awatar użytkownika
By gulus
#68961
Najprawdopodobniej masz "uszkodzone szkliwo" na zębie. Podczas palenia inaczej "pobierasz" powietrze. Idzie ono pod większym ciśnieniem, jest znacznie chłodniejsze i stąd, prawdopodobnie, nadwrażliwość zęba. Przeważnie oddychamy przez nos i zęby nie są narażone na zmienne temperatury.

Czy podobne reakcje masz przy pokarmach (płynach) gorących lub zimnych?
By tuhaj
#69160
gulus pisze:Najprawdopodobniej masz "uszkodzone szkliwo" na zębie. Podczas palenia inaczej "pobierasz" powietrze. Idzie ono pod większym ciśnieniem, jest znacznie chłodniejsze i stąd, prawdopodobnie, nadwrażliwość zęba. Przeważnie oddychamy przez nos i zęby nie są narażone na zmienne temperatury.

Czy podobne reakcje masz przy pokarmach (płynach) gorących lub zimnych?


Niestety nie. Mój problem występuje TYLKO przy e-paleniu. Jak odstawiam dse to nie ma problemu. Jak palę dse to mam nadwrażliwość. Pije gorącą kawę - nie ma problemu. Jem lody - nie ma problemu. E-palę - jest. Czasami, dotykając tego feralnego zęba językiem w jakimś dowolnym momencie, w okresie kiedy e-palę, "czuję" tego nerwa od nadwrażliwości. Jak przestanę e-palić NIE MAM tego problemu. Dlatego tu napisałem, bo zęby mam zdrowe i chodzę do dentysty. pozdrowienia dla dentysty ;)
Teraz przedstawię mój dzień z e-paleniem. Wstaję rano i idę do pracy - zero palenia i e-palenia. W czasie pracy - zero. Wracam do domu, jem obiad, robię sobie kawę - zero problemu. Odpalam e-fajkę i się zaczyna. Więc rzucam, nie e-palę przez 3 dni - zdrowy. Odpalam na 4 dzień dse - od strzału ziąbi mnie ząb. Nic bardzo bolącego, takie to to niewygodne po prostu. Kurde balans nikt tak nie ma/miał?
Pozdrawiam.
By maniak
#69186
A próbowałeś e-palić nie zagryzając ustnika?
By tuhaj
#69352
Mam dwa liquidy różnych producentów i palę je z dużymi półmiesięcznymi przerwami. Przetestuję nie zagryzanie ustnika. Dentysta powiedział mi, że "zimny" ząb jest prawdopodobnie spowodowany warunkami w mojej pracy oraz, prawdopodobnie ( hehe coś jak nie wiem co powiedzieć ale, jako że jestem fachowcem od zębów, coś powiem ;) ) parą z e-papierosa, więc na razie pauzuję z tym tematem. Gdyby nie zagryzanie ustnika dało jednak jakiś rezultat to napiszę.
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#69354
tuhaj pisze:...że "zimny" ząb jest prawdopodobnie spowodowany...
...parą z e-papierosa...
Zdecydowanie zmień stomatologa. Albo daj mu szansę jeśli jest młody :mrgreen:
Awatar użytkownika
By eser
#69365
Wyrwij zęba i sprawdź, czy z pozostałymi dzieje się tak samo ;) . A poważnie, to najprawdopodobniej odruchowo nagryzasz na ten ząb i go nadmiernie obciążasz. Ząb staje się "tkliwy" i niewielka zmiana temperatury powoduje opisane dolegliwości. Przerwanie mikro urazu na kilka dni rozwiązuje problem. Nauka zna takie przypadki :) np: dawniej "ząb krawcowej", czy obecnie nagryzanie ołówka długopisu itp. Zmień nawyk trzymania ustnika!!!
By tuhaj
#69881
Od razu napiszę, że e-palę i będę e-palił. I od razu dodam, że mój zimny ząb jest następstwem e-palenia. Od 2 dni nie e-palę (test) i palę zwykłe i nie mam żadnych problemów z zębami (po ok. 8 godzinach nie e-palenia dolegliwość przeszła). Kurde nie wiem, może to opary liquidów, może to, że filtr zwykłego papierosa jest miękki, nie wiem i się poddaję. I pozdrawiam. I zęba nie wyrwę ;)
By jq0o
#69917
Gdyby była to wina e-palenia powinny boleć cię wszystkie zęby!!!!!!!!!!!!
E-palenie to "wczesny" wykrywacz chorych zębów???????????????
Skoro ta przypadłość dotyczy tylko jednego zęba,tzn.że za jakiś czas nawet przy analogach ten ząb zacznie cię boleć.
Awatar użytkownika
By Tusia
#289609
Nadwrażliwość można zauważyć używając mocno ścierającej pasty do zębów, np. Denivit, jeśli liquid dostanie się bezpośrednio na zęby.
Właśnie tego doświadczyłam.
By adamow86
#289652
Napisz więcej, bo ja zrozumiałem, że wyszczotkowałaś zęby pastą, a potem płukałaś (przypadkowo) iquidem ???
Tak ?
By adamow86
#289660
Mareckimt pisze:adamow86, Ty się prosisz... :lol:

Co zrobić jak ja też mam nadwrażliwość i mnie to ciekawi.
Liquid nie powoduje u mnie nadwrażliwości :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tusia
#289664
Adamowie86 pacnę Cię :!: :)
Kupiłam se pastę wybielającą i szorującą tak, że zlew można albo i samochód z rysek... oczyścić.
Potem zainhalowałam ale jak na złość kartek 510 się nie z tej strony co trzeba zmokrzył, oblał mi zęby dolne własne i załupało.
Już teraz wszystko jasne :?: :mrgreen:
By adamow86
#289671
Tak jasne :)
Zapytałem, bo faktycznie mam nadwrażliwe, ale raczej na zimno (lodów nie dam rady pogryźć ).
Liquid na mnie nie działa i dlatego moje zdziwko :shock:
Noo, ale jak se podlałaś na dziąsła, to tak jakby do oka zakropić...już wiem wszystko ;)
@Tomba
Mam czasem to samo...Ciebie nie dotyczy :mrgreen:
By maniak
#289808
Też mam nadwrażliwe zęby. Niestety Elmex się nie sprawdza bo u mnie powoduje kłopoty z dziąsłami. Jedyna jak na razie skuteczna dla mnie pasta to Meridol - żadnych problemów nie mam przy jej używaniu (od paru lat). Jak wypytywałem dentystki odnośnie tego co z tą nadwrażliwością robić, zgodne były w jednym - jak ognia unikać past wybielających we wszelkiej postaci. Proponuję wziąć to pod uwagę.
Awatar użytkownika
By eser
#289831
Powiem krótko: jest taka reklama z zimnymi napojami i cudownym działaniem jednej z past. Mechanizm działania 'bodźca bólowego" pokazano poprawnie. Działanie pasty też, ale czy jest skuteczna, niekoniecznie. Maniak prawi dobrze, dobór pasty jest sprawą indywidualną.
PS.
Warstwą ochronną zęba jest szkliwo (izolujące wrażliwą zębinę), najgrubsze na powierzchni żującej, a najcieńsze przy "dziąsłach" (szyjka zęba). Obniżenie dziąseł odsłania zębinę i kłopot gotowy. Bywają również schorzenia szkliwa
Patelnię teflonową nie czyścimy "druciakiem" :)
Awatar użytkownika
By Thevion
#294118
Ja także od paru dni cierpię na nadwrażliwość podczas e-palenia (dziwne, że dopiero teraz skoro palę od 4 miesięcy :| ) Byłem wczoraj u dentysty w związku z inną sprawą zębową i powiedziałem jej o tej przypadłości. Zobaczyła, pobadała i stwierdziła że wszystko wygląda w porządku i widzi tylko lekko zaczerwienione dziąsła. Poradziła użycie płukanki Eludril lub Dentasept przez tydzień. Ciekaw jestem czy przyniesie to efekty. Po tygodniu podzielę się spostrzeżeniami.
BTW, te płukanki mają w sobie ponad 40 vol. alkoholu etylowego :P
Awatar użytkownika
By fx-200
#294657
e-pale od 3 miesiecy. Wcześniej nie mialem problemow z dziaslami. Po jakims czasie e-palenia leciala mi krew z dziasel. Zaliczylem dentyste.Przepisala atybiotyk na 5 dni.Stwierdzila zapalenie dziąseł - potem pousowała kamień z ząbków. Poprawilo sie na jakis czas.Pozniej znowu troszke krewki, ale dziąsełka nie bolą. Zaznaczam, ze przez cala kuracje z atybiotykami e-palilem non toper ;) i dalej jaram. Żona myła ząbki- patrze, a jej też krewka leci. Myśle sobie o nieee... to nie od e- palenia. Moze podrażnia troche gardlo na początku ale potem juz nie odczowalem tego - ale jak czlowiek popracuje np. przy łopacie to i odcisków na dłoniach dostanie ;) . Po czasie sie przyzwyczai do wszystkiego. Mozna zniesc nawet przeciązenie od 0 do - 10- 12 g. ;) .My e-palacze uzywamy mocy plynow tez od 18- 36mg. , jak nie wiecej- mozemy schodzić do ZERA. Moze sie myle ?.

Pozdrowionka
Adam
Awatar użytkownika
By Tusia
#294659
Było już o tym na forum.
Krwawienie z dziąseł obserwują u siebie osoby odstawiające papierosy tytoniowe, nawet Ci którzy nie wiedzą że istnieje e-p. Nie mają, nie używają.
Awatar użytkownika
By uziq
#325483
e-palę od 5 miesięcy. Od jakichchś 3 miesiecy zauważyłem znaczne pogorszenie stanu moich zębów.
Pojawiły mi się żółte plamki na przednich zębach i są dużo bardizej wrażliwe niż kiedyś.

Używam od paru tygodni pasty do zębów sensodyne ktora chroni dodatkowo zęby przed nadrważliwością. To mi polecił dentysta i jest już troche lepiej, ale od czasu do czasu zęby dają o sobie znać. Szczegolnie gdy dotknę przy e-paleniu Fogiem szkliwa - wtedy jest nieprzyjemne uczucie przez kilka minut.

Czy ktoś też zauważył tego typu problemy u siebie? Wiadomo, każdy organizm reaguje inaczej, dlatego nie zdziwi mnie jeśli jako jedyny odczuwam dyskomfort na tej płąszczyźnie. A może inni też mniej lub bardziej tego doświadczyli?

pozdrawiam


scalono tematy - kijan77
Awatar użytkownika
By vincent
#325513
uziq pisze:e-palę od 5 miesięcy. Od jakichchś 3 miesiecy zauważyłem znaczne pogorszenie stanu moich zębów.
Pojawiły mi się żółte plamki na przednich zębach i są dużo bardizej wrażliwe niż kiedyś.

Używam od paru tygodni pasty do zębów sensodyne ktora chroni dodatkowo zęby przed nadrważliwością. To mi polecił dentysta i jest już troche lepiej, ale od czasu do czasu zęby dają o sobie znać. Szczegolnie gdy dotknę przy e-paleniu Fogiem szkliwa - wtedy jest nieprzyjemne uczucie przez kilka minut.

Czy ktoś też zauważył tego typu problemy u siebie? Wiadomo, każdy organizm reaguje inaczej, dlatego nie zdziwi mnie jeśli jako jedyny odczuwam dyskomfort na tej płąszczyźnie. A może inni też mniej lub bardziej tego doświadczyli?

pozdrawiam

Ja mam gebis, więc nie pomogę :D, może kolega "pidyn.mawr" się wypowie :wink:
Awatar użytkownika
By emi
#325534
Noo.....uświadomiłam sobie kilka dni temu, że też mam nadwrażliwe ale ni chu, chu, nie potrafię umiejscowić tego w czasie. Kiedy się zaczęło, przed kupnem ep czy po?
Tak czy siak, kiedyś ten problem miałam i sensodyne pomogła, mam nadzieję, że i teraz spisze się na medal.

PS a z tym krwawieniem, jak ktoś rzuci palenie to nie wiedziałam. Nie krwawię w każdym bądź razie :-))
By rockets40
#325542
@emi . - nie śledzę Cię (przynajmniej na razie) . A tak na serio . Przez jakiś czas (2-3 tygodnie) , także zauważyłem , ze delikatnie krwawią mi dziąsła. Moim zdaniem na pewno jest to związane z odstawieniem analogów lub początkiem inhalowania nikotyny. Trudno zweryfikować na 100% co jest przyczyną - po pewnym czasie raczej to mija . Jedno jest pewne -już mi to nie dolega.
Awatar użytkownika
By vincent
#325544
tuhaj pisze:Od razu napiszę, że e-palę i będę e-palił. I od razu dodam, że mój zimny ząb jest następstwem e-palenia. Od 2 dni nie e-palę (test) i palę zwykłe i nie mam żadnych problemów z zębami (po ok. 8 godzinach nie e-palenia dolegliwość przeszła). Kurde nie wiem, może to opary liquidów, może to, że filtr zwykłego papierosa jest miękki, nie wiem i się poddaję. I pozdrawiam. I zęba nie wyrwę ;)

Spróbuj pasty "Meridol". Moim zdaniem to najlepsza pasta do zębów ... albo zmień model e-petka - kup Provari - z takim sprzętem nic nie ma prawa boleć w paszczy :wink: .
Awatar użytkownika
By zakk87
#325552
hmm, ja używam Meridol, ale zwróciłem na to uwagę dopiero jak przeczytałem tu na forum:D
By maniak
#325557
vincent pisze:
tuhaj pisze:Od razu napiszę, że e-palę i będę e-palił. I od razu dodam, że mój zimny ząb jest następstwem e-palenia. Od 2 dni nie e-palę (test) i palę zwykłe i nie mam żadnych problemów z zębami (po ok. 8 godzinach nie e-palenia dolegliwość przeszła). Kurde nie wiem, może to opary liquidów, może to, że filtr zwykłego papierosa jest miękki, nie wiem i się poddaję. I pozdrawiam. I zęba nie wyrwę ;)

Spróbuj pasty "Meridol". Moim zdaniem to najlepsza pasta do zębów ... albo zmień model e-petka - kup Provari - z takim sprzętem nic nie ma prawa boleć w paszczy :wink: .

Też używam Meridolu (pisałem tu już o tym) ale nie każdemu musi pasować. Ponadto, nie wiem czy zwróciliście uwagę, że odpowiadacie na posty sprzed prawie dwóch lat... Inna sprawa, że kolega miał problem z nadwrażliwością bo zagryzał ustnik - zagryzanie Provari mu chyba nie pomoże...
Awatar użytkownika
By zakk87
#325561
odpowiadamy na posty z przed dwóch lat bo któryś z kolegów wczoraj napisał nowy temacik.
By Won-Ton
#325723
eser pisze:Wyrwij zęba i sprawdź, czy z pozostałymi dzieje się tak samo ;) .


Hahahaha, wspaniała porada!
A wracając do meritum, nadwrażliwość zęba jest stała. Ząb powinien reagować nie na palenie, lecz właśnie na zimno i ciepło. Skoro, jak sam piszesz, nieprzyjemne doznania występują tylko w trakcie dymka, musisz pomyśleć o zmianie sposobu trzymania e-p. Pasta sensodyne na nic się tu zda.

Swoją drogą, ciesz się, że nigdy nie poznałeś PRAWDZIWEJ nadwrażliwosći zębów :/

-- [scalono] 17 sie 2011, 18:51 --

zakk87 pisze:odpowiadamy na posty z przed dwóch lat bo któryś z kolegów wczoraj napisał nowy temacik.


Temat pewnie dotyczy niejednego użytkownika, więc nie ma sensu omijać wątku.
Awatar użytkownika
By uziq
#325788
bylem dzisaij u dentysty
densysta stweirdzil ze czesta przyczyną nadwrazliwosci jest tzw. BRUKSIZM czyli zgrzytanie zębami, zaciskanie zębów i tarcie w nocy. Jaki to ma zwiazek z e-paleniem? Podobno przy zbyt duzych dawkach nikotyny nastepują pewne reakcje nerwowo-stawowe ktore wywolują tego typu efekty, wiec w takim przypadku nie ma to nic wspolnego z podlożem nerwowym(stresowym)

http://online.synapsis.pl/Slowniczek/Bruksizm.html
Awatar użytkownika
By Max
#325834
a nie powiedział że palaczom , w wyniku długoletniego palenia - osiada osad na przyzębiu ?
ten osad w procesie inhalacji tworzy jakby "uszczelnienie" przyzębia , który nawarstwiając się "odpycha" coraz bardziej ozębinę od zęba,
po odstawieniu analogów osad powoli znika (powstaje luka między ozębina a zębem" i to w wielu przypadkach to jest powodem nadwrażliwości ,

nie szukajcie przyczyn w e-fajkach, tylko w analogach, bo to "one" są/były przyczyną tych dolegliwości :)
odpowiednia higiena jamy ustnej- i z czasem wszystko wróci do normy :)
Awatar użytkownika
By eser
#325908
Powtarzające się pytania o utracie zdrowia, lub nasilania się dolegliwości bólowych związanych z e-paleniem skłoniły mnie do kilku uwag. Postawienie diagnozy wiąże się nierozerwalnie z

1. zebraniem wywiadu ( dokładnym "wypytaniem" o objawy, przebieg choroby, samopoczucie,.. itp. ),
2. badaniem przedmiotowym (obejrzenie, osłuchanie," obmacanie",...itp )
3. interpretacją badań dodatkowych ( laboratoryjnych, usg, rtg,....itp. ).

Pisanie wiadomości w rodzaju: palę e-papierosy od "x" dni i zauważyłem "takie ,oto objawy" ( czy jest to skutek e-palenia?) jest po prostu naiwne i powoduje cały szereg niepotrzebnych, a nieraz złośliwych komentarzy. Postawienie diagnozy w takim przypadku jest niemożliwe, nawet przez doświadczonego lekarza. Podając swoje dolegliwości uzupełnijcie chociaż swój profil, wpisując wiek oraz płeć.
W temacie zębowym powiem tak.
Zdrowe szkliwo nie powinno się przebarwiać, chyba, że brak higieny doprowadził do osadów i nalotów, te można jednak sczyścić. Jednak stosowane wytrawiacze i kleje (w leczeniu ortodontycznym do przyklejania zamków, również w tzw.plombowaniu i wybielaniu zębów) czasowo "osłabiają" szkliwo. Dopóki, dopóty nie nastąpi remineralizacja, przebarwienia są możliwe, mam nadzieję, że dentyści o tej możliwości informują.
PS.
Dla posiadaczy ProVari! Honorarium lekarza nie jest, aż tak, dużym wydatkiem dla e-palacza. :)
Awatar użytkownika
By emi
#331930
emi pisze:PS a z tym krwawieniem, jak ktoś rzuci palenie to nie wiedziałam. Nie krwawię w każdym bądź razie :-))


No.... zmieniło się. Krwawię. Z dziąseł, żeby nie było niedomówień. Od tygodnia chyba. Najciekawsze jest, że sąsiad też (przeszedł na ep tydzień wcześniej niż ja) On krwawienie łączył z twardą szczoteczką..... przestał z nią łączyć.

To takie niehigieniczne - kiedy (nam) przejdzie? Czytałam, że ta niedogodność mija z czasem.
Awatar użytkownika
By JJ23
#332091
Tak , powinno przejść . U mnie trwało to dość długo , nie pamiętam dokładnie (zaczynałem e-palić 2 lata temu) , ale kilka miesięcy w różnym nasileniu . Używałem różnych past min. Meridol , Sensodyne , Paradontax (ziołowa - paskudna na początku , ale bardzo skuteczna) . Szczoteczka o średniej twardości, elektryczna . Starałem się masować dziąsła podczas mycia zębów . Teraz już wszystko w porządku .
Awatar użytkownika
By Pendrzec
#332184
powtórzę jeszcze raz, spróbuje pasty BLANX. Na krwawienie z dziąseł, nadwrażliwość, otwarte szuflady itd. rewelacyjna jest "różowa". Miałem spore problemy w swoim czasie z uzębieniem związane z antybiotykami i fajczeniem analogów - odkąd używam tej pasty w ogóle nie boję się dentysty - nie mówiąc już, że ta pasta zwróciła mi się z nawiązką.

Jak po raz pierwszy kupowałem pastę, zwróciłem uwagę na wyciąg z porostu islandzkiego. Moja dentystka jak poczytała o tej paście, to sama zaczęła jej stosować.

Dodatkowy atut, tej pasty zużywa się dużo mniej do mycia niż np. "colgate, blenda med" etc.
Awatar użytkownika
By krakry1
#332208
Na krwawiące dziąsła proponuję Parodontax - smak ohyda, ale za to bardzo skuteczna. Od kiedy stosuję - zero jakiegokolwiek krwawienia. Podpisuję się pod tym co napisano powyżej: analogi skutecznie "maskują - murują" różne dolegliwości zębów, w tym stany zapalne. Ich odstawienie powoduje - różne przykre rewelacje - sam to przechodziłem. Ząb tak mnie nasuwał, jak nigdy w życiu. Kiedy paliłem analogi stan zapalny był, że tak powiem zatruwany. Gdy zabrakło "trutki" wszystko wybuchło ze zdwojoną siłą.
Awatar użytkownika
By michalglce
#443037
Temat jeszcze aktywny??Bo też mam akcje z dziąsłami
Awatar użytkownika
By -=MUHI=-
#443038
jak pale dzien pewnej firmy liquidy to tez lapie mnie zapalenie dziasel
Awatar użytkownika
By michalglce
#443039
Od 4miesięcy pale samoróbki i dopiero od 1,5tygodnia zaczyna mi kapać z dziąseł.Na blogu starego chemika znalazłem coś takiego:
Krwawienie z dziąseł – występuje u osób, które po wielu latach palenia tytoniu porzuciły ten nałóg. Osoby te mają uszkodzoną (ścieńczałą i kruchą) błonę śluzową jamy ustnej, a zwłaszcza dziąseł, co ujawnia się na skutek nagłej nieobecności osadów papierosowych, które hamowały krwawienie, oraz wycofujących się wieloletnich uszczelniających wyściółkę jamy ustnej obrzęków błony śluzowej i zgrubień nabłonka. Powoduje to nadwrażliwość dziąseł na dotyk szczoteczki do zębów, skórki od chleba itp., a w związku z tym sączenie niewielkich ilości krwi z drobnych naczyń. Powrót błony śluzowej do stanu normalnego trwa średnio 1-2 lata, a niekiedy nie następuje nigdy. Ponieważ kariera e-palaczy polega na zaprzestaniu palenia tytoniu, w co najmniej połowie przypadków występuje u nich niepokojące podkrwawianie. Zazwyczaj nie jest ono groźne dla życia i zdrowia (wystarczy używać miękkiej szczoteczki do zębów i unikać twardych pokarmów), ale przywołują na myśl fałszywe podejrzenie, że są wywoływane przez e-palenie. To bardzo mało prawdopodobne.

Krwawienie zaczęło sie w miejscu gdzie najczęściej trzymałem ustnik czy drip.Oczywiście teraz pale po drugiej stronie,ale krwawi dalej.Mam tylko nadzieje ze przejdzie
Awatar użytkownika
By Tomy
#473979
Odświeżam temat.

W tym miejscu dziękuję twórcom tego forum i autorom tego wątku, jak widzę problem znany.
Główkując nad swoim problemem przez zupełny przypadek wpadłem na pomysł aby poszukać informacji odnośnie problemu z krwawiącymi dziąsłami i jestem w szoku ponieważ nigdy nie miałem pojęcia, że palenie papierosów powstrzymuje problem krwawienia dziąseł.

Update - > problem opanowany po wizycie u lekarza .. zwykła nadwrażliwość zębów i nic więcej nie mająca nic wspólnego z rzuceniem palenia.
By Papis1
#524124
Temat spokojnie może być aktywny, bo problemy zdarzają się często. Była podnoszona taka kwestia, że to jest paradontoza i nie ma nic wspólnego z epaleniem. Ale to nie do końca prawda, może się choroba uaktywnić, jeśli się pali. U mnie tak było. Nigdy nie miałam takich przeżyć, zawsze dbałam o [ciach], a przy paleniu e papierosów niestety pojawiły się takie problemy:( Ja poradziłam sobie jakąś pastą, którą kupiłam w aptece właśnie na krwawiące dziąsła, ale już nie pamiętam nazwy....

ciach by kijan
Awatar użytkownika
By kotoj
#524696
Mam to samo już od dwóch miesięcy (od 4 e-palę) Udało mi się rozwiązać problem leczniczą pastą do zębów i płynem do płukania ust. Niestety tylko częściowo. Dalej zdarzają mi się lekkie krwawienia z dziąseł.
Awatar użytkownika
By Tomy
#528591
kotoj pisze:Mam to samo już od dwóch miesięcy (od 4 e-palę) Udało mi się rozwiązać problem leczniczą pastą do zębów i płynem do płukania ust. Niestety tylko częściowo. Dalej zdarzają mi się lekkie krwawienia z dziąseł.


Używaj Pasty Elmex (zielonej) mi bardzo pomogła pomimo (jak to mawia mój lekarz) "zęby mam jak niedźwiedź".
Poza tym profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka. Przy stałym paleniu papierosów ludzie nie wiedzą, że mają problemy z zębami.
Po rzuceniu palenia zaczynają się cuda wianki i panika.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.