EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By mierzwa
#154816
Witam,

nie znalazłem wcześniej podobnych stwierdzeń, więc postanowiłem tu zapytać.
E-palę od 4 dni (niestety jeszcze HEALTH`a) i muszę powiedzieć, że występują u mnie dziwne zaburzenia wzroku. Rozmywa mi się obraz w dal, czasem lekko faluje. Czy komukolwiek z Was zdarzył się podobny objaw? Czy to może być przedawkowanie?
Dodam, że analogi (głównie light) paliłem od 10 lat (ok.15szt/dobę), zaś e-papierosa używam 4-5 razy dziennie, po 8-10 chmur.
Awatar użytkownika
By mierzwa
#155045
Odstawiłem e-papierosa wczoraj ok. godz.20 (niedługo po napisaniu poprzedniego posta) i dziś rano wzrok wrócił do normy, jednak chcę jeszcze przetrzymać do południa i wówczas znów odpalę, obserwując ewentualny widoczny wpływ...
Liquid "tradycyjny", seryjnie zalewany do kartridży Health`a. Moc: 14mg.
Dam jeszcze znać, gdy popalę w ciągu dnia - wówczas się zobaczy co i jak.
By user
#155106
Ciekawe co oni leją do Heltów, że tak ciekawe efekty powoduje vapowanie. I to vapowanie tak mizerne jak kolegi. Ja zużywam czasem ponad 5ml liquidu o mocy 18 i 24mg na dobę, a nie mam takich fajnych odlotów jak Ty po Helcie :D
Awatar użytkownika
By Matti
#155225
Czasami mam te objawy,tzn: lekko rozmyty obraz w połączeniu z lekkim falowaniem horyzontu.Objawy te występują u mnie między 9-tym a 10-tym browarem:).
Od wapowania to mi paznokcie szybciej rosną.Jezeli zaś chodzi o HEALTH`a,to po używaniu tego urządzenia, występowały zwykle objawy rozstroju nerwowego w połączeniu
z wyraźnie zwiększonym poziomem agresji.
Awatar użytkownika
By mierzwa
#155231
Tusia pisze:Zaburzenia akomodacji po e-p.


W zasadzie muszę powiedzieć, że po zapaleniu e-p, po większej dawce chwilowo obraz potrafi się rozmywać, ale po chwili wraca do normy. Podejrzewam, że ma to związek z chwilowym wzrostem ciśnienia. To co działo się w ostatnich dniach mogło być przecież efektem zmęczenia organizmu. Dodam, że nie piłem w ciągu ostatnich kilku dni, więc zbawienny wpływ alko raczej wykluczam... Będę obserwował i referował na bieżąco gdyby coś się działo...
Awatar użytkownika
By naits
#155312
też na początku e-palenia miałem coś takiego, ale zdaje sie pierwsze pociągnięcia, jakby za mocne uderzenie w główke :)
są przeliczenia mocy analogów do mocy liquidu ale to raczej na oko wyliczenia, każdy to może inaczej odbierać
Awatar użytkownika
By Midian
#155409
mierzwa pisze:Witam,

nie znalazłem wcześniej podobnych stwierdzeń, więc postanowiłem tu zapytać.
E-palę od 4 dni (niestety jeszcze HEALTH`a) i muszę powiedzieć, że występują u mnie dziwne zaburzenia wzroku. Rozmywa mi się obraz w dal, czasem lekko faluje. Czy komukolwiek z Was zdarzył się podobny objaw? Czy to może być przedawkowanie?
Dodam, że analogi (głównie light) paliłem od 10 lat (ok.15szt/dobę), zaś e-papierosa używam 4-5 razy dziennie, po 8-10 chmur.


Brzmi znajomo, ale w innym sensie - działo mi się tak za każdym razem jak usiłowałam rzucić palenie :|
Awatar użytkownika
By mierzwa
#155534
reed pisze:Przy tej ilości nikotyny trudno o tak poważny skok ciśnienia.
Czy podobne objawy miałeś w trakcie palenia analogów?


Tak jak pisałem wcześniej nie było nic podobnego przy analogach (ok. 15szt light / 24h).

Matti pisze:Hm...gdybyś miał możliwość popalić teraz innego e-papierosa z innym liquidem.Mógłbyś porównać stan Twojego organizmu.


Zanim jeszcze podpowiedziałeś takie rozwiązanie, pożyczyłem od znajomego na dzisiejszą imprezę (dodam, że bez alkoholu) Nickolsa Gold 110 z kawowym liquidem. Zaburzeń widzenia brak, a dodatkowo przekonałem się chyba do tego modelu...
Jutro zwracam właścicielowi jego e-petka i wracam do Health`a.

Reasumując od rana zrobiłem krótka przerwę + paliłem Health`a + po południu Nickols = póki co brak objawów...
Awatar użytkownika
By Tusia
#155596
Chciałabym, nieśmiało, prosić Cię jeszcze o zwrócenie uwagi na intensywność buszowania w internecie.
Dużo czytania, siedzenia przed monitorem komputera też ma wpływ na zaburzenia wzroku. :wink:
Awatar użytkownika
By DELL
#155602
Tusia pisze:Chciałabym, nieśmiało, prosić Cię jeszcze o zwrócenie uwagi na intensywność buszowania w internecie.
Dużo czytania, siedzenia przed monitorem komputera też ma wpływ na zaburzenia wzroku. :wink:


Tusia potwierdzam ja mam tą przypadłość jak się zasiedzę Obrazek
Awatar użytkownika
By Tusia
#155604
Ja też, dlatego o tym wspomniałam.
Potwierdza to nasz apel, aby nie wiązać wszystkiego automatycznie z e-paleniem, bo inne przyczyny niepokojących nas objawów czają się, niedostrzegane. :)
Awatar użytkownika
By mierzwa
#155733
Tusia pisze:Chciałabym, nieśmiało, prosić Cię jeszcze o zwrócenie uwagi na intensywność buszowania w internecie.
Dużo czytania, siedzenia przed monitorem komputera też ma wpływ na zaburzenia wzroku. :wink:


Kolejny dzień i objawów brak.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń w wyniku zmęczenia, zbyt długiego czasu pracy przy monitorze wykluczam. Charakter mojej pracy się nie zmienił, czas poświęcany na pracy przy kompie także. Połączyłem to z e-p / rzucaniem palenia i nadal twierdzę, że mogło mieć to jakiś wpływ, tym szczególniej,że wcześniej nie występowały podobne objawy... Pożyjemy zobaczymy :)
Awatar użytkownika
By Matti
#155782
Teraz chyba można powiedzieć tak:
Dobry e fajek +markowy liquid to większa pewność że nasz organizm nie dozna jakichś dodatkowych uszczerbków na zdrowiu.
Oczywiście są ludzie którzy sami tworzą sobie liquid,ale oni w zdecydowanej większości
wiedzą co robią (mają dświadczenie i zdrowy rozsądek).
By dawidek
#155828
Ja powiem tak -

padły mi 2 atomki naraz i czekam az przyslą nowe wiec jestem bez ep...
Pale ep od 95 dni,(zaznaczam na kalendarzu :))
ep nie pale od 4 dni wiec jade na sucho :) Czyli ciągle "ciupciam" lizaczki :D

jak to sie ma do tego tematu?

otoz u mnie wystąpiły objawy zaburzenia zwroku (tak jak u kolegi) w drugim dniu bez ep (dodam ze analogi palilem 9 lat ok. 25 na dobe czerwonych) dodam iz to nie jest mile uczucie kiedy nie moge przeczytac postu bo obraz mi lata jakby mial padaczke. dodatkowo dodam ze do tego mam cholerne nerwy non stop i strasznie ciagnie do analogów. Wachanie paczki po nich strasznie pomaga :) Lub przypalanie liquidu i wdychanie go :) (lejemy kilka kropel na sreberko, takie do kanapek i przypalamy od dolu zapalniczka. Dym wdychamy)

mialem healtha ponad tydzien - dostalem na urodziny - ale u mnie w trakcie chmurzenia ep nie wystapily zadne skutki uboczne.
moze zglos sie do lekarza lub zastosuj jedna z moich metod :)
By cyzxer5
#531960
Witam, jestem e palaczem od 2 dni i tez mam dziwne objawy - pogorszenie widzenia ( obraz czytajac np te forum mi sie rozmywa i musze sie wpatrywac w monitor tak ze po dluzszym czasie oczy bolą, otwieram szafke aby cos z niej wyciagnac i jakos nie widze tej rzeczy mimo ze stoi przedemna), dziwna euforia oraz odczuwalna "faza" w glowie. Nie wiem czym jest to spowodowane, byc moze za duzo pale ale nie mam zadnych objawow przepalenia zeby nie nazwac tego przedawkowaniem. Normalne fajki palilem 4 lata (Marlboro czerwone) w ilosci 20sztuk dziennie. Posiadam ( tu prosze mi wybaczyc brak fachowych nazw ale poprostu na sprzecie sie jeszcze nie znam) baterie "eGo-T" ustnik "ElectricoCig" z miarka do 1,6ml oraz liquid bóg wie jakiego producenta (na buteleczce byla nalepka jakby wydrukowana slabej jakosci drukarka iglowa co uniemozliwialo odczytanie adresu www ktory byl podany) z wiekszym widocznym napisem 24mg "Sweet". W ciagu tych 2 dni wypalilem ok 3ml tego specyfiku. Zaznacze ze gdy rozpoczelem palenie tego epapierosa zwykle fajki mogly by dla mnie nie istniec - nie czuje zadnej potrzeby po nie siegnac co mnie bardzo cieszy jednakze w/w efekty troche mnie dziwia bo mam takie cos 1 raz w zyciu po zazyciu nikotyny.
Pozdrawiam ;)
By cyzxer5
#531977
Nie jestem archeologiem za to mam problem opisany troche wyzej i licze na jakąs konkretną odp ;) Jezeli chodzi Ci o to ze to stary temat, to wiedz ze najpierw szukam czy ktos sie juz o cos takiego nie pytal - jesli nie pisze nowy, jesli tak a sprawa nie rozwiazala mojego problemu to sie podczepiam aby nie tworzyc setki takich samych tematow ;)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#531984
cyzxer5 pisze:Nie jestem archeologiem za to mam problem opisany troche wyzej i licze na jakąs konkretną odp ;) Jezeli chodzi Ci o to ze to stary temat, to wiedz ze najpierw szukam czy ktos sie juz o cos takiego nie pytal - jesli nie pisze nowy, jesli tak a sprawa nie rozwiazala mojego problemu to sie podczepiam aby nie tworzyc setki takich samych tematow ;)

Chłopie - odstaw tę mieszaninę, bo pies jeden wie, co to takiego. Jeśli Ci się nie polepszy - okulista albo neurolog, ale najpierw tzw. lekarz domowy.
By cyzxer5
#531986
Mysle ze skoro moj problem zaczal sie po jednym dniu epalenia to wlasnie to jest jego bezposrednia przyczyna a nie problem z narzadem wzroku ktory do tej pory sprawowal sie bez zarzutu.

-- [scalono] 01 paź 2012, 23:28 --

StaryChemik pisze:
cyzxer5 pisze:Nie jestem archeologiem za to mam problem opisany troche wyzej i licze na jakąs konkretną odp ;) Jezeli chodzi Ci o to ze to stary temat, to wiedz ze najpierw szukam czy ktos sie juz o cos takiego nie pytal - jesli nie pisze nowy, jesli tak a sprawa nie rozwiazala mojego problemu to sie podczepiam aby nie tworzyc setki takich samych tematow ;)

Chłopie - odstaw tę mieszaninę, bo pies jeden wie, co to takiego. Jeśli Ci się nie polepszy - okulista albo neurolog, ale najpierw tzw. lekarz domowy.


Czyli problemem prawdopodobnie jest liquid? Myśle ze ten jest ok bo masa ludzi to kupowala w miejscu publicznym i nie jest to "jednodniowe" stoisko ale jednak objawy sa dosc dziwne wiec nie wykluczam takiej opcji...
Awatar użytkownika
By prymus140
#532001
Pewnego razu blondynka pojechała do wulkanizacji wymienić oponę.Na drugi dzień przyjechała z pretensją że akumulator jej padł.Bo przecież zawsze było dobrze zanim nie przyjechała do warsztatu.Jaki z tego morał?
By cyzxer5
#532003
Doceniam Twoja tworczosc ale 22 letniemu facetowi nie majacemu nigdy problemu ze wzrokiem nie jest wstanie sie on pogorszyc z dnia na dzien w wyraznie zauwazalnym stopniu bez zadnej przyczyny. Nie sadze rowniez aby byl to zbieg okolicznosci z rozpoczeciem epalenia... jak juz pisalem do pogorszenia wzroku doszla rowniez dziwna euforia i potocznie mowiac "faza" ktora towarzyszy spozyciu substancji psychoaktywnych oraz nielegalnych... Bardzo mozliwe ze liquid jest jakis "dziwny" ale chce poprostu sie dowiedziec czy moze to byc skutek odstawienia papierosow i rozpoczecia palenia mocnych epapierosow. Nie robcie sobie jaj, potrzebuje pomocy a odnosze wrazenie ze sie ze mnie nabijacie - jedynie odpowiedz Staregochemika wydaje sie byc powazna.
Awatar użytkownika
By pol
#532015
Oczekujesz porady? Otrzymałeś. Stary Chemik Ci poradził. Czego jeszcze oczekujesz?

Ostatnio było coś o dziwnym alkoholu, który też kupowali na niejednodniowym stoisku. Coś tam o wzroku też donosili.

Może w Szwecji mniejszą wagę do e-liquidu przywiązują....
By cyzxer5
#532021
Oczekuje tego, ze moze Stary chemik nie koniecznie ma racje i takie objawy wcale nie musza byc niczym wyjatkowym podczas zaczynania z epaleniem. Widze jednak ze chyba jednak nie aczkolwiek mozna to bylo przekazac w normalny, pozbawiony ironii sposob.
Awatar użytkownika
By pol
#532024
cyzxer5 pisze:Oczekuje tego, ze moze Stary chemik nie koniecznie ma racje i takie objawy wcale nie musza byc niczym wyjatkowym podczas zaczynania z epaleniem. Widze jednak ze chyba jednak nie aczkolwiek mozna to bylo przekazac w normalny, pozbawiony ironii sposob.

Jeżeli kwestionujesz opinię Starego Chemika, to nie wiem czy ktoś Ci coś pomoże.

Poczytaj Jego blog przed następnym takim wpisem.
http://starychemik.wordpress.com/
Awatar użytkownika
By szczuro
#532025
takto u nas na forum bywa
to jak StaryChemik nie koniecznie ma racje, to idz do lekarza i zmien liquid na jakis ze sprawdzonego zrodla
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.