EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By FreakyRipper
#970895
Witam wszystkich :wink:
To mój pierwszy temat więc wypada się przywitać, ale teraz do rzeczy.
Posiadam Rsst + Hektor (Klon Mankos), ale nie zadowala mnie rozmiar chmury (smak i moc ok). Używam baterii AW IMR, mesh`a 400 i drutu kanthal D 0.30mm, 3 zwoje, co daje grzałkę 0,8Ohm, mierzone na eVic`u. Świecą się wszystkie równo i dobrze przylegają do knota. Chmurka jest porównywalna do Evod`a 1,8ohm przy 4,8V. Nie powiem, lubię jak się szaro wokół mnie robi :D Airhole rozwiercony na 1,5mm i ustawiony w linii knota. Transport lq nie jest za mały, czasami nawet za duży. W planach mam przerobienie Rsst na 2 grzałki, ale czy to wiele pomoże? Czy Rsst z takim setup`em da radę na 2x18350 (W sumie około 7V)? Pozdrawiam :)
By mattoid1973
#970898
Myślisz, że jak założysz dwie grzałki, to trzeba od razu połączyć szeregowo dwa akumulatory?
Awatar użytkownika
By szperaczz
#970925
FreakyRipper pisze:Transport lq nie jest za mały, czasami nawet za duży.

I tu masz odpowiedź ;)
Przy zalewanej grzałce nie uzyskasz dużej chmury, musisz dopracować setup.
Awatar użytkownika
By sawas
#970928
Jakich płynów używasz? Chmurka na samym glikolu zawsze będzie skromna. Jak chcesz robić prawdziwą zadymę, to gliceryny powinno byc ponad 70%.
Awatar użytkownika
By FreakyRipper
#971377
Sprawdzałem z różnymi setup`umi i niezależnie od transportu efekt nie był zadowalający. Liquidy 50/50 od 999. Rsst przerobiony na 2 grzałki i efekt o wiele lepszy, ale jeszcze nie taki jaki bym chciał uzyskać :) Chciałem użyć dwóch akumulatorów szeregowo tylko z ciekawości, zobaczyć jak to daje radę.
Awatar użytkownika
By nok
#971486
RSST ma fabrycznie za mały airhole, rozwierć go do 1,2 mm - 1,5 mm według uznania a zobaczysz, że chmura znacznie się powiększy ;)
Awatar użytkownika
By FreakyRipper
#971648
Powietrza mi nie brakuje, po przeróbce na dual coil mam dwie grzałki 0,7Ohm każda (0,35 w sumie) i 2x airhole 1,5 (przed przerobieniem i tak oryginalny rozwierciłem).
Awatar użytkownika
By sawas
#971672
0,35 om? To chyba trochę mało. Ponad 40W i ponad 10A jeśli dobrze liczę. Jakie akusy?
Awatar użytkownika
By FreakyRipper
#971681
AW IMR 18350 i Panasonic od eVica, z nimi problemów nie ma, nie grzeją się, nie padają :)
Awatar użytkownika
By FreakyRipper
#972971
No i temat chyba do zamknięcia, Rsst dostał nowe życie, grzałka 2x4 zwoje 0.30, 0,4Ohm. Mesh 400 8cm x 4,5, zwijany na wiertle 1,5mm. Chmura na liquidzie od E-Kinga ogromna, smak najlepszy jakiego kiedykolwiek doświadczyłem :D Przy samoróbce na glicerynie aptecznej świata nie widzę :wink:
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.