EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By ghostcat
#507267
ePalę bardzo krótko, ale zdaje się, że stanie się to moim hobby.

Zacząłem kilka projektów modów (część wizualną - resztę ewentualnie ktoś mógłby - gdyby chciał zrobić :mrgreen: )

Oto pierwszy na szybciora :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:mrgreen:
Awatar użytkownika
By Kszywho
#507279
Bardzo ładne!!!
oprócz małego "ale"- drip jest niewspółmiernie wąski i tuba w takim układzie będzie baaardzo gruba! Na oko- jakieś 35mm.
Ps.To kto robi? :)
By swirusx84
#507283
Ja pier... o kur..., jak to będzie tak wyglądać to oddam żonę do komisu żeby to kupić:P
Awatar użytkownika
By quios
#507285
Do środka 26650, step-up od tajwoja i voila :D

BTW Bardzo mi się podoba świecący ring wokół przycisku.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2012, 16:27 przez quios, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By ghostcat
#507286
Dzięki - to pierwsze podejście do tematu, bez pomiarów itd. Następne będą na pewno "dokładniejsze" :zakrecony

-- [scalono] 21 sie 2012, 16:25 --

swirusx84 pisze:Ja pier... o kur..., jak to będzie tak wyglądać to oddam żonę do komisu żeby to kupić:P


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By saradonin
#507289
Cool. Szczególnie ciekawie wygląda ta osłonka zbiornika na atomku (genisis?) zgrana z podobnym wzorem na zasilaniu. Może wywiąże się z tego jakaś współpraca z którymś z naszych rodzimych twórców.
Awatar użytkownika
By philip100
#507290
Zdaje się że kolego zapodał tylko projek z 3Dmax'a, nie wiem czy ktoś z naszych podejmie się zrobienia tak czasochłonnego i kosztownego projektu (a jeśli już to nie na taką skalę aby wszyscy zainteresowani mogli zanabyć) :)
Ceny nie chciałbym zgadywać, ale pewno ponad 1K zł.
Ja bym pomyślał nad czymś mniej wyszukanym/futurystycznym (gustuję raczej w retro stylu, jak np. Caravela), ale za to z ciekawym patentem na włącznik/aktywator napięcia.

Choć nie da się ukryć że projekt bardzo ładny i taki Polski efajek zabłysnąłby w świecie :wink:
Ostatnio zmieniony 21 sie 2012, 16:41 przez philip100, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By ghostcat
#507298
philip100 pisze:Zdaje się że kolego zapodał tylko projek z 3Dmax'a, nie wiem czy ktoś z naszych podejmie się zrobienia tak czasochłonnego i kosztownego projektu (a jeśli już to nie na taką skalę aby wszyscy zainteresowani mogli zanabyć) :)
Ceny nie chciałbym zgadywać, ale pewno ponad 1K zł.


Tak jak napisałem w pierwszym poście. Ja co najwyżej mogę zrobić projekt. Nie mam pojęcia o obróbce metali, nie jestem technikiem, o elektryce wiem jeszcze mniej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

... ale gdyby ktoś chciał cos takiego wykonać byłbym w siódmym niebie *SMOKEKING* *SMOKEKING* *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By fredek
#507299
Wygląda naprawdę fajnie ale chyba bym nie chciał czyścić tych wyfrezowanych rowków, byłaby to dłuższa zabawa ;)
Awatar użytkownika
By Thaniell
#507332
cujo pisze:Projekt fantastyczny. :)
Tylko kto to zrobi i za ile...


Ponoć już robią :lol:


Projekt bomba, tylko nie nasze warunki materialne.
Awatar użytkownika
By krakry1
#507333
Bardzo fajne: I od razu 3 pytania:
Kiedy do kupienia?
Za ile?
Dlaczego tak drogo? :lol:
Awatar użytkownika
By lpwk
#507390
Mnie raczej interesuje coś całkiem innego.
Na jaki akumulator a co za tym idzie wielkość, czy będzie to kolejny MOD pod bateryjkę 18650 czy też dużo mniejszy, aby można go zabrać idąc np. do parku, czy też do przysłowiowej cioci na imieniny.

Jeśli przebijesz tubylców na forum, jakością i funkcjonalnością wykonania to ja się piszę, jako pierwszy, warunek – nie może być to kolejna duża landara, ZGRABNOŚĆ i niezawodność przede wszystkim.
Wg zasady, jeśli ktoś pyta o cenę a jest to BARDZO wysokiej klasy produkt to widocznie go na niego nie stać.

PS. Nie wiem skąd jesteś, ale pokręć się w swojej miejscowości za BARDZO dobrym tokarzem i konsultacja u elektronika (elektryka) – bierz się do roboty.
Przedstawisz prototyp i ewentualnie stracisz, albo sporo zarobisz, jak to w życiu.
Awatar użytkownika
By Szymon1988
#507395
Prezentuje się elegancko, jakby jeszcze miał na pokładzie jakaś dobrą elektronikę to było by świetnie.
Awatar użytkownika
By szczuro
#507399
a po co elektronika, chyba ze bede dwie wersje
rozumiem, ze parownik ma byc typu genesis ?
chyba, ze na tym etapie jescze nie myslales o tym, ale innego rozwiazania nie widze :)
Awatar użytkownika
By lpwk
#507418
szczuro pisze:a po co elektronika, chyba ze bede dwie wersje

Nasz kolega chce zrobić przycisk z boku, niech będzie BARDZO NIEZAWODNY I TRWAŁY, niech przeżyje chociaż dwa lata.

Proponuję nie odkrywać Ameryki na nowo i zastosować włącznik w dolnym capie – nie do zdarcia.
Oj nareszcie dobry parownik by się przydał do tego projektu, oj bardzo…
Nawet projektant nie chyba nie wie jak…
Awatar użytkownika
By ghostcat
#507437
Przycisk z dołu w sumie jak najbardziej

Mnie raczej interesuje coś całkiem innego.
Na jaki akumulator a co za tym idzie wielkość, czy będzie to kolejny MOD pod bateryjkę 18650 czy też dużo mniejszy, aby można go zabrać idąc np. do parku, czy też do przysłowiowej cioci na imieniny.

Jeśli przebijesz tubylców na forum, jakością i funkcjonalnością wykonania to ja się piszę, jako pierwszy, warunek – nie może być to kolejna duża landara, ZGRABNOŚĆ i niezawodność przede wszystkim.
Wg zasady, jeśli ktoś pyta o cenę a jest to BARDZO wysokiej klasy produkt to widocznie go na niego nie stać.

PS. Nie wiem skąd jesteś, ale pokręć się w swojej miejscowości za BARDZO dobrym tokarzem i konsultacja u elektronika (elektryka) – bierz się do roboty.
Przedstawisz prototyp i ewentualnie stracisz, albo sporo zarobisz, jak to w życiu.


Pomyślane było jako 18650 ale to TYLKO idea więc może być mniejsze, większe grubsze chudsze - jakie bądź

tokarza (nawet dwóch) mam pod swoją pracownią na parterze. Gorzej z elektrykiem. Co prawda miałem to pozostawić w swerze idei, do wykonania dla kogoś, ale kto wie... :mrgreen: Pójdę jutro pogadać z tokarzami, zobaczymy co powiedzą. Niech dadzą mi choć jakieś widełki. Może choć samo body da się wykonać a z elektryką wspólnie się powalczy :zakrecony :mrgreen: :zakrecony

Prezentuje się elegancko, jakby jeszcze miał na pokładzie jakaś dobrą elektronikę to było by świetnie.



a po co elektronika, chyba ze bede dwie wersje
rozumiem, ze parownik ma byc typu genesis ?
chyba, ze na tym etapie jescze nie myslales o tym, ale innego rozwiazania nie widze :)



fakt, idea była bez elektroniki
i tak parownik typu genesis
Awatar użytkownika
By daras25
#507447
Projekt bardzo ładny , gratki .
Elektroniki bym w to nie pakował , wystarczy jak by była możliwość użycia Kick-a to wystarczy w zupełności i mamy wtedy wybór .
Jeżeli w realu wyglądał by tak jak projekt to mógłby konkurować z Shockwave .
Życzę powodzenia z tym projektem *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By analog3
#507460
Pieknie to wyglada,ale zeby to wykonac potrzeba maszyn i tu tylko zwykla tokarka nie poradzi.
Niech tokarze sie wypowiedza, a w ta tube parownika mozna wlozyc przeciez wszystko ,nie tylko parownik typu genesis-choc to pewnie najlatwiejsze i nie zgorsze rozwiazanie-trzymam kciuki *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By szczuro
#507480
analog3 pisze:a w ta tube parownika mozna wlozyc przeciez wszystko ,

piszac wszystko, co miales na mysli ?
chinczyki ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
By ghostcat
#507521
szczuro pisze:
analog3 pisze:a w ta tube parownika mozna wlozyc przeciez wszystko ,

piszac wszystko, co miales na mysli ?
chinczyki ? :mrgreen:


Nie no chińczyka bym w tym widzieć nie chciał, ale aJacka albo Ajata PL z taką jak u mnie tulejką na baniak bardzo :mrgreen:
Awatar użytkownika
By szczuro
#507539
to jak cos chcesz robic, to proponuje cos zintegrowanego w stylu orion, katana, vaper
Awatar użytkownika
By analog3
#507540
szczuro pisze:
analog3 pisze:a w ta tube parownika mozna wlozyc przeciez wszystko ,

piszac wszystko, co miales na mysli ?
chinczyki ? :mrgreen:

nie chinki :lol:
np.oMM-a ,widzisz jakis problem? przeciez to tylko kwestia oslonki .
Awatar użytkownika
By ghostcat
#507574
szczuro pisze:to jak cos chcesz robic, to proponuje cos zintegrowanego w stylu orion, katana, vaper


hehe najpierw to muszę pogadać z tokarzami, ale nie powiem nakręciłem się jak ruski parowóz :mrgreen: :zakrecony *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By PucH2
#507710
Pikne. Niestety skończy w szufladzie lub zostanie okrojone do IHMa. Zabija realizm cenowy. Nawet mając dostęp do darmowego parku maszynowego, koszty są ogromne.
Awatar użytkownika
By FROST-MODS
#507711
PucH2 pisze:Pikne. Niestety skończy w szufladzie lub zostanie okrojone do IHMa. Zabija realizm cenowy. Nawet mając dostęp do darmowego parku maszynowego, koszty są ogromne.



Święte słowa...
Awatar użytkownika
By Siarek
#507916
Kij w cenę, ładnie by zeszło Tam-Gdzie-Cenią-Jakość.

I 1szy nie zajumany projekt od bardzo dawna - respect ! :mrgreen:
Awatar użytkownika
By daras25
#507918
Siarek pisze:Kij w cenę, ładnie by zeszło Tam-Gdzie-Cenią-Jakość.

I 1szy nie zajumany projekt od bardzo dawna - respect ! :mrgreen:


Święte słowa... :mrgreen:

Tapnięte z GT-I9100P
By djMarco
#507930
ghostcat pisze:Tak sobię myślę, że zasilanie to jeszcze byłby w miarę akceptowalny koszt, gorzej z atomizerem :mrgreen:

Atomizer nie koniecznie musi byc. Wystarczy np oslonka z KO lub czegos innego na parowniki tj np ajacek, genesis, se2, oMM itp i wtedy ladnje sie bedzie prezentowac jako calosc.

A tak na marginesie: lepszego projektu home mode nie widzialem. Nie chodzi mi o wyglad moda ale ten jest tez inponujacy a bardziej o prezentacje go w postaci zdjecia 3d

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By ssnowak
#507932
Przecież "chińckie" cuda są prezentowane z pomocą "wirtualnych zdjęć 3d" :lol: od dawna .

A końcowy, rzeczywisty wygląd odzwierciedla dopiero w pełni ich cenę.

Projekt ładny. Następny krok to prezentacja rzeczywistego prototypu i wycena. I ten etap dopiero ujawni jak niejeden już wątek - czy ktoś chce to kupić czy nie. Reszta będzie tradycyjnie spamować.

Nie ujmując nic rodzącej się idei, na tą chwilę, to jak zachwyt nad panienką z Playboy'a (i to z wersji czysto wirtualnej).
Awatar użytkownika
By ghostcat
#511423
Marzeń ciąg dalszy. Za dawcę do prototypu (wizualnego) posłuży body Evo oraz SE2 by Senio. Zobaczymy co wyjdzie :mrgreen:

Obrazek

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By ssnowak
#511452
No to czekamy na prototyp :mrgreen: .
Przy takich konstrukcjach, oprócz poprawnego funkcjonowania jako zasilanie (co powinno być rzeczą oczywistą), liczą się również tzw. "detale". I ich jakoś wykonania również decyduje o tym czy dany mod jest atrakcyjny. Bo o ile gusta co do kształtów są różne, to dobrą jakość każdy lubi. Powodzenia :beer:

Się wymądrzyłem :lol:
Awatar użytkownika
By WITCHERS-MODS
#512669
Powiem tak.. wykonać to można bez problemu jeśli będą chętni... ale tanie to napewno nie będzie.
Ja również byłbym za przyciskiem od dołu - bardziej niezawodny. Szacunek za projekt, robi wrażenie. *SMOKEKING*
By groszek1
#516984
Witam wszystkich, chcę to mieć,jak coś to ja się pisze.Piękny projekt wart każdej ceny i naj bo Polski.
Awatar użytkownika
By JanekS
#518319
Wyglada super!
Jesli mialoby to wejsc do produkcji,to widzialbym to raczej jako moda mechanicznego - bez zadnej elektroniki, jadacego na napieciu z baterii - uwaliloby to koszt produkcji i tym samym sprzedazy dosc znacznie.
Produkcja w chinach wcale nie jest zlym pomyslem - patrzac na to co potrafia zrobic z czesciami zegarkowymi, to dopoki maja dobry projekt efekt jest 10/10.
Awatar użytkownika
By tabacznik
#518386
Co do święcącego się przycisku. Jeżeli miałby być przycisk na dole, zawsze można zrobić święcący oring, z jakiegoś przeźroczystego materiału, który z łatwością przenosił by światło z jednego punktu po całości.
Awatar użytkownika
By Chines88
#815076
Tak właściwie to problem z podświetleniem nie jest taki skomplikowany, dioda led z rezystorem (bądź diodą zenera by ograniczyć napięcie) i tranzystor dużej mocy tak z 6A musiałby wytrzymać by się nie zjarał. Będę miał czas to pomyślę nad tym, może jutro. :idea:

ghostcat, piękny projekcik ale tak czasochłonny i kosztowny. Chętnie bym takiego przyjął. Gratki :piwo

Edit:
Wymodziłem coś na szybko tylko trzeba będzie zrobić małą modyfikacją z przyciskiem ale coś się wymyśli.

Awatar użytkownika
By Superlux
#815696
Esfecto pisze:zes odgrzal kotleta po roku xD
ten mod w ogole powstal? -.^




Nie powstał ...ale wyobrażasz sobie coś takiego jadącego na DNA20 ? Ewentualną cenę ...chwilowo pominę :lol:
Chyba bym sprzedał jeden z samochodów, stary rzęch na giełdę ....marsz *BICZ* ... :lol:



Pozdrówka
Awatar użytkownika
By nok
#815697
Chines88 pisze:Tak właściwie to problem z podświetleniem nie jest taki skomplikowany, dioda led z rezystorem (bądź diodą zenera by ograniczyć napięcie) i tranzystor dużej mocy tak z 6A musiałby wytrzymać by się nie zjarał. Będę miał czas to pomyślę nad tym, może jutro. :idea:

ghostcat, piękny projekcik ale tak czasochłonny i kosztowny. Chętnie bym takiego przyjął. Gratki :piwo

Edit:
Wymodziłem coś na szybko tylko trzeba będzie zrobić małą modyfikacją z przyciskiem ale coś się wymyśli.


Złota łopata dla Ciebie, za najlepszego archeologa roku. :mrgreen:
Obrazek
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.