EPF
Awatar użytkownika
By lelek6
#1712650
Wątek zbiorczy o eVicu VTC Mini zamknięty, więc krótka informacja dla zniesmaczonych nowym wyświetlaczem ;)
Do września ostatnim softem była wersja 3.03. 2 września pojawiła się wersja 5.03 z preheatem i dziwnym menu. Widać Joyetech wysłuchał żali użytkowników i dziś wypuścił wersję 3.04 i jeśli wierzyć tabelce, to wersja ta ma preheat oraz uwaga...: interface typu "C" czyli taki jak w wersji 3.03 *1st* .
Dla zwolenników nowego interface'u (typu "D") jest nowa wersja 5.04.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1712655
Dobre info, ponieważ preheat świetna sprawa w ogóle (ten z wersji 5.03 działa bardzo dobrze), natomiast faktycznie nowy układ graficzny ( :lol: ) wyświetlacza był/jest jedną wielką pomyłką.

Ściągamy ;)

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Stress
#1712699
lelek6 pisze:Wątek zbiorczy o eVicu VTC Mini zamknięty, więc krótka informacja dla zniesmaczonych nowym wyświetlaczem ;)
Do września ostatnim softem była wersja 3.03. 2 września pojawiła się wersja 5.03 z preheatem i dziwnym menu. Widać Joyetech wysłuchał żali użytkowników i dziś wypuścił wersję 3.04 i jeśli wierzyć tabelce, to wersja ta ma preheat oraz uwaga...: interface typu "C" czyli taki jak w wersji 3.03 *1st* .
Dla zwolenników nowego interface'u (typu "D") jest nowa wersja 5.04.

Pozdrawiam


... lub 4.04 dla moda eVic VTwo Mini
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#1712715
Cuboid też doczekał się funkcji preheat, jednak w wersji 3.14 kuleje TC, na dzień dobry spalona watka mimo poprawnego skonfigurowania, nastawione 210st a Kubuś dojeżdżał niby do 110 i nie rosło- za to pojawił się boberek (grzała zablokowana na poprawnej wartości), 5.04 i 5.14 TC działa poprawnie, ale to menu średnio mi się podoba :roll:

Awatar użytkownika
By agregat76
#1712746
Simply long press the fire button and “+” regulate button simultaneously to enter into the regulation interface. Then press the “+” button 2 times to enter into Preheat Setting Menu(1). Press the fire button to switch between preheat power and preheat duration. Press “+” or “-” buttons to regulate. Long press the fire button to confirm.
1: When you enter into the preheat menu, press the “-” button first then to regulate the preheat power and duration.
Awatar użytkownika
By gemino
#1712807
@lelek6 wielkie dzięki *1st* Uratowałeś mi wygląd wyświetlacza :-P Plusik poleciał :beer:
Awatar użytkownika
By lelek6
#1712810
gemino pisze: Plusik poleciał :beer:

Dzięki, ale pozwolisz, że podzielę się nim z programistą z Joyetecha, który napisał ten soft ;) :D

Pozdrawiam *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By gemino
#1712814
lelek6 pisze:
gemino pisze: Plusik poleciał :beer:

Dzięki, ale pozwolisz, że podzielę się nim z programistą z Joyetecha, który napisał ten soft ;) :D

Pozdrawiam *CZAJNICZEK*


Ja go osobiście nie znam, ale jakbym znał to bym mu dał więcej plusików za boxa :D
O wersji softu 3.04 pojęcia nie miałem, a te kółka to masakra i nie na moje oczy :mrgreen:

Pozdrawiam :beer: *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By lelek6
#1712821
Tak, kółka to porażka i dlatego nie instalowałem tej wersji, tylko pilnowałem strony producenta w oczekiwaniu na poprawkę. Miałem nadzieję, że nie jestem jedynym zniesmaczonym i ktoś im przemówi do rozsądku :D. No i nie musiałem długo czekać :D

Pozdrawiam
By grzes3974
#1712835
Stress pisze:
lelek6 pisze:Wątek zbiorczy o eVicu VTC Mini zamknięty, więc krótka informacja dla zniesmaczonych nowym wyświetlaczem ;)
Do września ostatnim softem była wersja 3.03. 2 września pojawiła się wersja 5.03 z preheatem i dziwnym menu. Widać Joyetech wysłuchał żali użytkowników i dziś wypuścił wersję 3.04 i jeśli wierzyć tabelce, to wersja ta ma preheat oraz uwaga...: interface typu "C" czyli taki jak w wersji 3.03 *1st* .
Dla zwolenników nowego interface'u (typu "D") jest nowa wersja 5.04.

Pozdrawiam


... lub 4.04 dla moda eVic VTwo Mini


Słuszna uwaga *GOOD*
Bo w wątku głównie: ...mini, mini a o VTwo cisza i tylko kolega Stress się wychylił :)
Jasne-można samemu/ewentualnie "dojść" na stronce producenta z aktualizacjami softu (albo i nie :P), ale skoro pojawił się wątek... :)
+ dla kolegi
Awatar użytkownika
By lelek6
#1712841
grzes3974 pisze:Bo w wątku głównie: ...mini, mini a o VTwo cisza

I dlatego w temacie wątku:
Najnowszy soft do Joyetech'ów

a nie, że tylko do mini... ;) Wszystkie dostają za jednym zamachem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Stress
#1712845
No, a @przemekgda86 wychylił się o cuboidzie...
Dzięki @grzes3974 za niezasłużonego +, ale i tak najważniejsze,
że ta koszmarna ver. softu z kółeczkami to już historia!
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2016, 19:17 przez Stress, łącznie zmieniany 1 raz.
By grzes3974
#1712874
Zasłużony, zasłużony kolego Stress... :)
Bo teraz mam miodzio opcję preheat z ludzkim interfejsem graficznym a nie...
...w kółeczka... :zakrecony :D
Awatar użytkownika
By Ceberebek
#1713307
A u mnie program do aktualizacji nie widzi eVica VTwo mini i Cuboida mini :cry:
eVic mini zaktualizowany bez problemu do wersji 5.04 :zakrecony

Teraz przestał też widzieć eVica mini... :evil:
Awatar użytkownika
By sikor370
#1713321
To do Cuboid 150 wersja z preheatem to 3.04 czy 5.04 bo nie czaje? Taka normalna "bez kółeczek"...
Awatar użytkownika
By sikor370
#1713329
lelek6 pisze:Wersje 5.x są z kółeczkami, 3.x bez kółeczek.

Pozdrawiam


Ale obie z preheatem? Dzięki :*
Awatar użytkownika
By Ceberebek
#1713330
Teraz program "zobaczył" eVica VTwo mini :zakrecony

EDIT:
4.04 jest bez "kółeczek"
5.04 jest z "kółeczkami"
:zakrecony
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2016, 13:29 przez Ceberebek, łącznie zmieniany 1 raz.
By ADINI
#1713333
sikor370 pisze:
lelek6 pisze:Wersje 5.x są z kółeczkami, 3.x bez kółeczek.

Pozdrawiam


Ale obie z preheatem? Dzięki :*

Tylko 5.x mają kółeczka i preaheat, 3.x są bez kółeczek ale i bez preheatu. Preheat świetne się sprawdza teraz u mnie w trybie power na claptonie.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1713341
I kółeczkami :lol: Oj tam... Kto chce sam dojdzie po tabelkach na stronie producenta :)

Pozdrawiam
By afro2
#1713382
Czy mogę prosić o wyjaśnienie po co mi ta funkcja? Wiem już jak działa bo zaktualizowalem evica i metodą prób doszedłem o co chodzi. Wapuje na 36 watach Kangertech Toptank Mini grzalka seryjna clapton 0,6 ohma. Wszyscy piszą że jest super a ja nie wiem dlaczego ;-)
Awatar użytkownika
By sikor370
#1713383
afro2 pisze:Czy mogę prosić o wyjaśnienie po co mi ta funkcja? Wiem już jak działa bo zaktualizowalem evica i metodą prób doszedłem o co chodzi. Wapuje na 36 watach Kangertech Toptank Mini grzalka seryjna clapton 0,6 ohma. Wszyscy piszą że jest super a ja nie wiem dlaczego ;-)

Rozgrzanie wstępne.... szybciej się rozgrzeje grzałka
Awatar użytkownika
By alrc
#1713893
''Preheat'' super dodatek, evic-VTC-mini i Griffin na dwóch claptonach 0.5OHM ustawienie 'Preheat' 70W-0.3sec i mamy szybkie rozgrzanie a potem zjazd do 50W.
Jestem zadowolony z tego prezentu :beer:
Oczywiście kółeczka 5.04 - nie kupuje tego - ale komuś może się podobać.
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1713919
dawidoz pisze:Czy preheat działa w trybie TC?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ciężko sprawdzić?

Wysłane za pomocą mTalk
Awatar użytkownika
By Stress
#1713923
dawidoz pisze:Czy preheat działa w trybie TC?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Oczywiście - NIE!
Masz odpowiednik (mniej więcej) tego w TC, mogąc ustawić sobie
moc z jaką dowolny nastaw (Ni, SS, Ti) zaczyna podgrzewać grzałkę.
Awatar użytkownika
By alrc
#1713948
dawidoz pisze:Czy preheat działa w trybie TC?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka



TC to już jak by 'preheat'
Ustawiasz moc na 60W i temperaturę na 200*C - evic pobiera 60W by osiągnąć 200*C -> kiedy już ją osiągnie to potem tylko podtrzymuje.
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1713956
alrc pisze:TC to już jak by 'preheat'


TC z preheatem nie ma nic wspólnego. Nie mieszaj ludziom w głowie.
W preheat ustawiasz dwa parametry : moc i czas jej dawkowania (bez względu na jakąkolwiek temperaturę, która z kolei jest istotą TC).

Pozdrawiam
Grzegorz

PS. Są sterowniki (np. DNA), które dla modów pracy TC umożliwiają również zdefiniowanie i użytkowanie preheat. W trakcie działania peheat, TC jest jednak nieaktywne. Stąd nawet w trybie TC zdarza się "zjarania" watki, przy zbyt długich i/lub intensywnych nastawach preheat.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1713972
Gwido67 pisze:PS. Są sterowniki (np. DNA), które dla modów pracy TC umożliwiają również zdefiniowanie i użytkowanie preheat. W trakcie działania peheat, TC jest jednak nieaktywne. Stąd nawet w trybie TC zdarza się "zjarania" watki, przy zbyt długich i/lub intensywnych nastawach preheat.

Według dokumentacji DNA, nie powinno dojść do takiej sytuacji. Tzn preheat jest mimo wszystko uzależniony od TC. Czas (Preheat Time Limit) jest tylko wartością maksymalną, która może zostać skrócona w razie zbyt szybkiego rozgrzania grzałki. Moment przerwania preheatu jest zdeterminowany przez ustawienia parametru Preheat Punch. Jeśli ustawisz suwak na minimum Soft(1) to preheat jest przerywany w momencie gdy grzałka osiągnie temperaturę o 160'F niższą niż temperatura zadana. Przy ustawieniu maksimum Hard(11) cut-off następuje gdy temperatura grzałki jest o 10'F niższa od temperatury zadanej. A więc ustawienie Hard jest najbardziej agresywne, ale mimo wszystko jest przerywane, zanim jeszcze maksymalna temperatura zostanie osiągnięta. Czyli przy prawidłowym działaniu, watka nie ma prawa się zjarać.
Powyższe informacje możesz przeczytać w Training Simulatorze (General -> Click and drag)
Awatar użytkownika
By alrc
#1713974
Gwido67 pisze:
alrc pisze:TC to już jak by 'preheat'


TC z preheatem nie ma nic wspólnego. Nie mieszaj ludziom w głowie.
W preheat ustawiasz dwa parametry : moc i czas jej dawkowania (bez względu na jakąkolwiek temperaturę, która z kolei jest istotą TC).

Pozdrawiam
Grzegorz

PS. Są sterowniki (np. DNA), które dla modów pracy TC umożliwiają również zdefiniowanie i użytkowanie preheat. W trakcie działania peheat, TC jest jednak nieaktywne. Stąd nawet w trybie TC zdarza się "zjarania" watki, przy zbyt długich i/lub intensywnych nastawach preheat.



Masz rację nie jest to samo ale napisałem ''TO TAK JAK BY''
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1713975
Mutango pisze:...
Powyższe informacje możesz przeczytać w Training Simulatorze (General -> Click and drag)


Dzięki, człowiek się całe życie uczy ;) Zjaranie, użyte w cudzysłowie ;) Ważne jest to, że niektóre sterowniki, w tym DNA potrafią jednak monitorować temperaturę w trakcie działania preheat (przynajmniej w jakimś ograniczonym ale istotnym zakresie).

Tak na dobrą sprawę preheat definiowany alternatywnie, tj. albo dana moc jest podawana przez określony okres czasu, albo do osiągnięcia zadanej temperatury i przerywana w momencie spełnienia jednego (czas) albo drugiego (temperatura) warunku (który pierwszy ten lepszy) byłoby czymś arcy użytecznym. Choć mechanizm zaimplementowany w DNA jakoś to realizuje ;)

Pozdrawiam
Grzegorz

PS. alrc, jasne, nie ma żadnego problemu. Wiesz, to sekcja dla nowych użytkowników, stąd precyzja (przynajmniej pojęciowa) jest wymagana ;)
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1714004
Szkoda, że nie zrobili tego nowego w procentach, a nie w watach :(
Zmieniam sobie moc na inną i preheat sie rozjeżdża z moimi potrzebami. Nie będę tam co chwile wchodził :)

W sumie chyba jest dla mnie niepotrzebny. Standardowo przyzwyczaiłem się podnosząc ręke z modem do ust wcisnąć przycisk w trakcie tego ruchu ok. sekundy przed ciągnięciem, taki ręczny preheat :).
Awatar użytkownika
By lelek6
#1716567
Od kilku dni używam w eVicu Mini tego softu: https://github.com/ClockSelect/myevic/tree/master/bin (jeżeli chce się go wrzucić do evica za pomocą fabrycznego instalatora, należy pobrać plik myevic_enc.bin ). Soft oparty jest na oryginalnej wersji 3.03, ale miłośnicy preheatu niech nie odchodzą od komputera - soft zawiera preheat ;)
Czemu mi się spodobał? Ma w sobie wszystko co fabryczny soft, plus dodatki. Oprócz bajerów typu zegarek, wygaszacze ekranu, otwiera dostęp do kilku przydatnych opcji, jak np.: kontrast wyświetlacza (koniec w wyrapianiem gał w słoneczny dzień co tam na ekranie się pokazuje ;) ). Ale to wciąż bajery. Dla prawdziwych twardzieli ;) są opcje:
1. Zarządzanie grzałkami. Nie trzeba doprowadzać grzałki do temperatury, w której chce się zablokować. Ba... Nie trzeba wcale posiadać grzałki, aby zablokować rezystancję jaką się chce, grzałki z materiału jakiego się chce.
2. Denerwuje Cię przełączanie Power > Bypass > Start > Temp Ni > Temp Ti > Temp SS > Temp TCR, czyli przez tryby, których nie używasz? Po prostu spraw aby się nie wyświetlały.
3. Trzecia linia na wyświetlaczu to już nie tylko Puff, Time, Amp. Dodatkowo dane: temperatura układu, napięcie ogniwa, napięcie na atomizerze (to dla tych, którzy chcą jednak stosować prawo Ohma w modach niemechanicznych. Swoją drogą ciekawych rzeczy można się dowiedzieć mają wyświetlaną tę wartość ;) ) oraz zegarek cyfrowy. Oczywiście tak jak było w oryginale: tylko jedna wielkość na raz.
4. Tryb pracy portu USB: normalny, wirtualny port COM i wirtualny dysk.
5. Podczas ładowania ogniwa w boxie, kiedy ekran jest wygaszony, soft oprócz ikonki baterii pokazuje aktualne napięcie ogniwa oraz temperaturę układu.

UWAGA dla użytkowników trybu SS316: Po wgraniu softu okaże się, że TC nagle "się zepsuło". Wynika to stąd, że autorzy oryginalnego softu Joyetecha przyjęli wartość współczynnika TCR jako 120. Autor softu, o którym rozmawiamy zmienił tę wartosć na 88, bliższą rzeczywistej (moim zdaniem przesadził nieco w drugą stronę, bo praktyka wskazuje, że ludzie ustawiają dla tego drutu TCR równy 92)

Opis funkcji jest tu: https://github.com/ClockSelect/myevic/

Wady:
1. W związku z tym, że nie używam zegarka oraz licznika Puff, nie zauważyłem wcześniej, że po wyjęciu i włożeniu ogniwa, zegarek pokazuje losową datę i godzinę, oraz kasuje się licznik Puff i Time. Reszta ustawień zachowuje swoje wartości.

Obsługuje urządzenia:
eVic VTC Mini
eVic VTwo Mini
eVic VTwo
Wismec Presa 75W

Nie reklamuję, nie zachęcam, po prostu dzielę się opinią ;)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2016, 01:16 przez lelek6, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1716596
lelek6 pisze:Wady:
1. W związku z tym, że nie używam zegarka oraz licznika Puff, nie zauważyłem cześniej, że po wyjęciu i wlożeniu ogniwa, zegarek czasem pokazuje losową datę i godzinę, oraz czasami kasuje się licznik Puff i Time. Reszta ustawień zachowuje swoje wartości. Nie wiem, czy to tylko u mnie, nie mam z kim o tym porozmawiać ;)

Dzięki za info, Jak to zainstalować? :zakrecony sory już nieaktualne
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1716600
Temat został oczyszczony, oraz przeniesiony w bardziej odpowiednie miejsce. I prosiłbym trzymać się tematu ;)

Od tego są narzędzia Obrazek aby z nich korzystać, a nie wdawać się w przepychanki ;)


:beer:
Awatar użytkownika
By lelek6
#1716601
Potrzebujesz oryginalnego instalatora Joyetecha. Tu akurat najnowszy do eVica VTC Mini: http://www.joyetech.com/wp-content/uplo ... rmware.zip
Wypakuj do jakiegoś folderu (archiwum zawiera różne wersje softu i plik instalatora) i dorzuć do niego pobrany plik z softem myevic_enc.bin. Podłącz eVica do komputera, odpal plik instalatora UpdateFirmware.exe. Program powinien rozpoznać eVica wyświetlając aktualne wersje softu. Kliknij "Update" i wybierz plik z softem myevic_enc.bin. Po sekundzie pojawi się komunikat o pomyślnym zakończeniu operacji.

Tu softy do inych boxów Joyetecha: http://www.joyetech.com/mvr-software/

Jeśli nie spodoba Ci się, zawsze możesz wgrać oryginalną wersję korzystając z tego samego programu do instalacji, jedynie musisz wskazać inny plik z softem, np.: eVic_VTC_Mini_V3.04.bin. To ostatnie wersja softu, z "normalnym" interfejsem, bez dziwnych kółek ;)

Pozdrawiam

EDIT:
e-Jacek pisze: :zakrecony sory już nieaktualne

Teraz to mówisz jak się rozpisałem...? :D
By anex
#1716604
Soft o którym mowa z bardziej rozbudowanym menu jest dostępny tu
Używam go od kilku dni w Evic VTC mini i Evic VTwo mini i zdecydowanie mogę polecić.Soft wgrywam przez NFirmwareEditor.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2016, 15:04 przez anex, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1716610
anex pisze:Używam go od kilku dni w Evic VTC mini i Evic VTwo mini i zdecydowanie mogę polecić.

Jak przedstawia się sprawa kasowania liczników i zegarka po wyjęciu ogniwa?

Pozdrawiam
By anex
#1716619
Temat jest prosty i był już kiedyś poruszany na forum.EvicVTC mini nie ma układu RTC na PCB i przy dluższej nieobecności ogniwa w boxie nie ma co podtrzymać ustawień.W najnowszej poprawce tego softu która ukazała się 2 dni temu dodano bardzo fajną opcję ustawienia podgrzewania procentowo.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2016, 18:13 przez anex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1716622
Tak, ale wystarczy 0,5 sekundy aby liczniki i zegarek się wyzerowały. Trudno nazwać to "dłuższą nieobecnością" ;) Poza tym, w oryginalnym sofcie się nie zerują.
Nie odpowiedziałeś na pytanie: czy u Ciebie się zerują?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.