EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By BadPix
#790110
Wiec i ja przedstawię swoją nową zabawkę/niezbędnik e-palacza.
Zainspirowany produkcją kolegów Goldi i Krasny doszedłem do wniosku że sam muszę też coś zrobić lecz nie obeszło się bez pomocy.
Chciałem koniecznie użyć miernika modelarskiego który znów w plexi na 20 mm ( otwór 18mm) się nie mieścił. Tak wiec z pomocą przyszedł mi kolega Goldi który mi go delikatnie przerobił :mrgreen: :piwo

Jako że ja mam bzika na punkcie dopasowywania wszystkiego do Siebie tak wiec skoro sam układ led był czerwony tak więc i opakowanie dla niego musiało być czerwone.

Po złożeniu porównanie zrobiłem z innym miernikiem wykonanym przez kolegę z tego forum i wyniki nie odbiegają od Siebie (zakładając że oba są wykonane perfekcyjnie) jedyna delikatna różnica to że mój przy napięciu bez obciążenia pokazuje wynik o 0,02 niższy (pytanie który przekłamuje i zaniża lub zawyża )

Efekty pracy poniżej (przepraszam za jakość zwłaszcza filmu)

Obrazek

Obrazek

Ps. na Filmie ogniwo jest praktycznie rozładowane chciałem sprawdzić czy miernik będzie mocno wariował przy tak niskim wyniku ale spisuje się świetnie :mrgreen:

Awatar użytkownika
By BadPix
#790855
1nf1n1ty pisze:Jak dla mnie super,
Sam się zabieram właśnie za zrobienie miernika, tylko myślę jeszcze nad obudową, na razie zamówiłem bebechy na alledrogo, takie coś, http://allegro.pl/woltomierz-led-0-99-9-v-cyfrowy-orange-miernik-i3283418797.html, podejdzie?



co do woltomierza który zamówiłeś to nie wiem czy on nie wymaga dodatkowego zasilania przykładowo w postaci baterii 9v. Lepiej szukać woltomirzy z zakresem od 0 do 30 v
Awatar użytkownika
By Goldi
#790860
1nf1n1ty pisze:Jak dla mnie super,
Sam się zabieram właśnie za zrobienie miernika, tylko myślę jeszcze nad obudową, na razie zamówiłem bebechy na alledrogo, takie coś, http://allegro.pl/woltomierz-led-0-99-9-v-cyfrowy-orange-miernik-i3283418797.html, podejdzie?

Akurat ten woltomierz wymaga dodatkowego zasilania, zgodnie z opisem:
Zakres pomiarowy: DC 0V - 99,9V
Napięcie zasilania : DC 5V-30V
Awatar użytkownika
By leech
#790889
Mam taki woltomierz 0-30V i jak podłączę go do zasilacza ATX na 5V i zewrę niebieski z czerwonym to wyświetla napięcie 5V.
Awatar użytkownika
By Goldi
#790891
leech pisze:Mam taki woltomierz 0-30V i jak podłączę go do zasilacza ATX na 5V i zewrę niebieski z czerwonym to wyświetla napięcie 5V.

No i prawidłowo. Sprawdź czy przy takim połączeniu zmierzy napięcie 3,3V z zasilacza ATX.
Awatar użytkownika
By leech
#790897
Goldi pisze:Sprawdź czy przy takim połączeniu zmierzy napięcie 3,3V z zasilacza ATX.

3,3V w moim warsztatowym ATX nie mam. Rozumiem, że nie będzie wyświetlał 3,3V przy podłączonym czerwonym kabelku do 5V?
Awatar użytkownika
By Goldi
#790908
leech pisze:
Goldi pisze:Sprawdź czy przy takim połączeniu zmierzy napięcie 3,3V z zasilacza ATX.

3,3V w moim warsztatowym ATX nie mam. Rozumiem, że nie będzie wyświetlał 3,3V przy podłączonym czerwonym kabelku do 5V?

No właśnie nie wiem. Nie mam takich woltomierzy. Chciałem żebyś to sprawdził. Jest bardzo możliwe, że ten woltomierz zadziała poniżej katalogowego napięcia zasilania 5V. :wink:
Awatar użytkownika
By leech
#790918
Goldi pisze:No właśnie nie wiem. Nie mam takich woltomierzy. Chciałem żebyś to sprawdził. Jest bardzo możliwe, że ten woltomierz zadziała poniżej katalogowego napięcia zasilania 5V. :wink:


Ok, sprawdziłem - jeżeli czerwony jest podłączony do 5V a niebieski do 3.3V to mierzy prawidłowo, ale jak czerwony i niebieski podpięte są do 3.3V to mierzy 3.7V.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.