Strona 1 z 1

Kolejna ciekawa wypowiedź ministra zdrowia - dostaniemy rykoszetem

Post:03 sty 2017, 14:55
autor: rav64
Za dużo ludzi pali, a przy okazji dostaną waperzy bo smog to pewnie my produkujemy? *SMOKEKING*
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,21197385,minister-zdrowia-ostrzega-znaczna-czesc-polakow-ciagle-pali.html#Prze

Re: Kolejna ciekawa wypowiedź ministra zdrowia - dostaniemy rykoszetem

Post:03 sty 2017, 17:49
autor: gourmet
Słuchałem na żywo, im głupszy i bardziej prymitywny tym lepszy minister. Jak widać i słychać PIS to stan umysłu. Coraz większa trwoga.

Re: Kolejna ciekawa wypowiedź ministra zdrowia - dostaniemy rykoszetem

Post:03 sty 2017, 21:26
autor: Krasnal45
Komentarze pod tym artykułem, są doskonałym podsumowaniem całego PIS'du...

Re: Kolejna ciekawa wypowiedź ministra zdrowia - dostaniemy rykoszetem

Post:04 sty 2017, 07:28
autor: Herteer
Obrazek

Re: Kolejna ciekawa wypowiedź ministra zdrowia - dostaniemy rykoszetem

Post:11 sty 2017, 07:06
autor: LogerM
Szkoda że minister nie pamięta jak z mównicy on i różowa dupka mówili o znacznie bardziej teoretycznym (a właściwie urojonym) problemie. Wówczas było to "nowe zagrożenie", obecnie smog "to problem teoretyczny". Może kiedyś ludzie przejrzą na oczy i puszczą te wszystkie partyjne miernoty (piszę zarówno o obecnej jak i szeregu poprzednich władz bo większych różnic nie dostrzegam) na zieloną trawkę.

Re: Kolejna ciekawa wypowiedź ministra zdrowia - dostaniemy rykoszetem

Post:11 sty 2017, 07:46
autor: .kokakola
Ludki z Warszawy, wy wiecie że rok temu stężenie najbardziej szkodliwego dla zdrowia PM2,5 było identyczne (pikrel, dzisiaj: 176). Do tego to wciąż kilkakrotnie (!) mniej niż na Śląsku, u tych co wychodzą na pole i innych przegranych w loterii geograficznej.

Czy to sytuacja zdrowa? Z pewnością - nie bardzo. Ale musicie sobie odpowiedzieć na jedno kur*wsko ważne pytanie: czy rok temu w styczniu też sen z powiek spędzało wam pytanie "Gdzie kupię maseczkę???"? Czy zaraz po wyjściu z piwnicy dopadał was ból głowy i udar?

Z PM10 jest nieco gorzej (~100), ale wciąż 2x mniej niż tzw. poziom informowania GIOŚ i 3x mniej niż poziom alarmowy.

Czillax & take it easy, bo przed pyłami zawieszonymi zje was nerwica ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obrazek

Re: Kolejna ciekawa wypowiedź ministra zdrowia - dostaniemy rykoszetem

Post:11 sty 2017, 15:59
autor: Skoroszyt
Szanowny Panie Ministrze,

zwracamy się do Pana jako obywatele zatroskani fatalnym stanem powietrza w Polsce. Reprezentujemy inicjatywę społeczną Polski Alarm Smogowy, której działania wspiera 18 lokalnych inicjatyw oraz dziesiątki tysięcy polskich obywateli, którzy podpisali się pod naszymi petycjami do władz lokalnych i centralnych.

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni Pana opinią wygłoszoną na antenie radia Tok FM w dniu 03.01.2017 roku, w której odnosząc się do problemu zanieczyszczenia powietrza powiedział Pan: „Nie ma w tej chwili żadnego powodu do paniki. Lubimy mówić o zagrożeniach troszkę bardziej teoretycznych, w sytuacji, kiedy styl życia, jaki przyjmujemy, jest wielokrotnie bardziej szkodliwy”.

Według szacunków Europejskiej Agencji Środowiska zanieczyszczenie powietrza w Polsce przyczynia się do przedwczesnej śmierci około 45 tysięcy mieszkańców naszego kraju. Statystyczny obywatel Polski żyje krócej aż o 9 miesięcy tylko dlatego, że oddycha zanieczyszczonym powietrzem.

W świetle tych informacji wypowiedź, w której uznaje Pan zanieczyszczenia powietrza jako „teoretyczne zagrożenie” jest dla nas całkowicie niezrozumiała. Taka wypowiedź podważa działania administracji państwowej i samorządowej, organizacji społecznych oraz środowisk naukowych włożone w edukację społeczną w zakresie negatywnych skutków zdrowotnych zanieczyszczenia powietrza.

Kilka miesięcy temu Ministerstwo Zdrowia, słowami podsekretarza stanu Piotra Warczyńskiego, wypowiedziało się w raporcie UN Global Compact: „Szacunki WHO wskazują, że w Polsce z powodu chorób związanych z wysoką emisją zanieczyszczeń powietrza umiera rocznie nawet 45 tys. osób. To ponad 15 razy więcej niż śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Polsce, których w 2015 r. było 2938. Europejska Agencja Środowiska wskazuje, że jakość powietrza w dalszym ciągu stanowi bardzo ważne zagadnienie w sferze zdrowia publicznego, gospodarki i środowiska”.

Widzimy więc, że Ministerstwo Zdrowia, którym Pan kieruje doskonale zdaje sobie sprawę z powagi zagrożenia zdrowotnego jakim jest zanieczyszczenie powietrza w Polsce.

W związku z tym pytamy: czy w ostatnich miesiącach stanowisko Ministerstwa Zdrowia uległo zmianie, czy też Pana wypowiedź była jedynie przykładem niefortunnego użycia słów?

Jednocześnie prosimy o informację jakie działania planuje podjąć Ministerstwo Zdrowia w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom zdrowotnym wynikającym z zanieczyszczenia powietrza w Polsce.

Z poważaniem,

w imieniu Polskiego Alarmu Smogowego,

Andrzej Guła


za http://krakowskialarmsmogowy.pl/aktualn ... oly/id/328