EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Voltair
#1867369
Witam,

Jako iż jestem tutaj nowym użytkownikiem, chciałbym wszystkich powitać i mam nadzieję, że temat umieściłem w odpowiednim dziale.

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Joyetech eVic PRIMO 2.0 KIT TPD wraz z atomkiem Aries ProCore. Po dosyć intensywnym użytkowaniu, stwierdziłem że potrzebuję jednak czegoś nowego. W ubiegłym tygodniu zamówiłem atomizer Griffin 25 PLUS od GeekVape. Spodobał mi się, mimo iż krąży wiele opinii i problemów o wylewającym się LQ - postanowiłem że jakoś się z tym uporam.
Nie ukrywam, że jest to mój pierwszy atomizer RTA (i w ogóle na własne grzałki) - no co tu dużo mówić, jestem laikiem w tym aspekcie. Będę pewnie szkalowany, że mogłem kupić coś innego, ale proszę o wyrozumiałość :D

Dziś przyszła paczka wraz z dodatkami, które zamówiłem, a mianowicie: Wata Native Wicks Cotton PLATINIUM BLEND , GeekVape Clapton SS316 Tape Wire (26GA + 30GA) oraz kilka narzędzi.
Rozważnie zabrałem się do pracy, posiłkując się poradnikami i wskazówkami z internetu.
Uprzedzając pytania - ukręciłem setup z dwóch grzałek na średnicy 3mm, 6 zwojów, wszystko przepaliłem kilkukrotnie, wyrównałem, ściskałem pęsetą, grzałki równomiernie się nagrzewały oraz wychładzały. Coile zostały umieszczone równo, nie stykały się z obudową decka, generalnie tak jak powinno być. Wata została umieszczona według poradników, ledwo wchodząca w rowki - żeby nie zalewało, która również została przepalona po nasączeniu. Skręciłem griffina, nalałem LQ do połowy i odczekałem kilka minut "w razie wu".
Przyszedł czas wapowania. Grzałka na poziomie 0,28ohm przy TC SS316 210°C oraz 35W. Gdy zaciągnąłem się, poczułem ohydny, lekko metaliczny smak - coś jak połączenie "zgnitego liquidu" oraz spalonej grzałki. Przebolałem pół zbiorniczka z nadzieją, że smak się "przegryzie", ale stwierdziłem że może zrobiłem coś źle i ukręciłem kolejne dwa coile. Tym razem o średnicy 2,5mm - wszystko inne bez zmian oraz ta sama procedura, z tym że poświęciłem na to godzinę czasu :D . Setup złożyłem - 0,24ohm, ustawienia bez zmian. Skręciłem atomizer, wszystko zalałem i smak znów nie dobry, lecz o 75% mniej drażniący. Aromat LQ czuć słabo, chmurka jest zimna, ale z lekką nutą przepalonego metalu.

Co robię źle, że smak jest tak metaliczny? Czy dobrałem zły drut?
Proszę o nie zabijanie :lol:

Pozdrawiam
Voltair

//EDIT: Dodaję zdjęcie, które zrobiłem przed skręceniem atomizera. Niestety ze złej perspektywy, ale jedyne jakie posiadam na tą chwilę, a nie chcę znów rozbierać atomka :D
Obrazek
Awatar użytkownika
By lukiboss2
#1867370
Może za dużo waty pchasz i transport nie wyrabia? Może drut jest "brudny"? Dla testu możesz wziąć papier nasączony alkoholem i przejechać po kawałku tego druciwa, jak papier czysty to ok, jak brudny to nie ok.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1867381
Z tego co napisałeś, wapowałeś w trybie TC. Spróbuj na tym setupie, powapować w trybie Power, czyli na samych watach.
Awatar użytkownika
By Timi
#1867391
@Voltair
Objawy, które podałeś zawsze wskazują na zbyt słaby transport LQ w stosunku do mocy/temperatury ustawionej.
Popraw waty. Najprawdopodobniej masz ich za dużo. Osobiście lubię nadtransport, czyli o krok od lania.
By Voltair
#1867408
Kurczę, jeszcze dużo nauki przede mną :)
Poprawiłem watę tak jak pisaliście, ale nie sądziłem że trzeba dać jej aż tak mało. Leży praktycznie bez żadnego oporu w grzałce i minimalnie wchodzi w ring/wanienkę (nie wiem jak to nazwać :D). Teraz jest całkiem smacznie. Lekko poci się przy dolnym AH, ale myślę że to kwestia ułożenia, także będę jeszcze próbował. Tymczasem dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam
Voltair
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.