Strona 1 z 2

Jak zacząć?

Post:07 sie 2018, 19:40
autor: Mgda
Cześć,
Jestem nowa w temacie e-papierosów. Dzisiaj dostałam na prezent iStick Pico75W i atomizer iJoy Captain mini (0.5ohm i 0.3ohm) i mam kilka pytań.
Wiem, że wątek tego moda już istnieje, ale ma kilkadziesiąt stron i zagłębiając się w niego jestem tylko jeszcze bardziej zagubiona.
Na początku, wyczytałam w instrukcji, że posiada różne opcje (VW, Bypass, TC-Ni, TC-Ti, TC-SS, TCR-M1-M2-M3), ale nie mam pojęcia o co chodzi, nie rozumiem tego, byłabym wdzięczna gdyby ktoś wytłumaczył mi w prosty sposób co i z czym się je oraz jakie znaczenie ma ustawienie Watów.
Drugie pytanie dotyczy atomizera, mianowicie jak nalewać do niego liquid, żeby niczego nie zepsuć i o co chodzi z tymi Ohmami, jaka jest różnica? Plus do czego może mi się przydać Tool pack i czy do niego wchodzą tylko gotowe grzałki? Trochę boję się go rozkręć i ogólnie przy nim majstrować.
Przeszukuję ciągle forum w poszukiwaniu przydatnych informacji i powoli już łącze ze sobą niektóre sprawy, ale muszę zrozumieć podstawy, byłabym wdzięczna za każdą pomoc.
Pozdrawiam

Re: Jak zacząć?

Post:07 sie 2018, 20:57
autor: bulit73
Mgda pisze:Na początku, wyczytałam w instrukcji, że posiada różne opcje (VW, Bypass, TC-Ni, TC-Ti, TC-SS, TCR-M1-M2-M3), ale nie mam pojęcia o co chodzi, nie rozumiem tego, byłabym wdzięczna gdyby ktoś wytłumaczył mi w prosty sposób co i z czym się je oraz jakie znaczenie ma ustawienie Watów.

VW - ustawiasz tylko moc. I tym na początek tylko się zajmij. Grzałki, które posiadasz pracuja w tym trybie.
Bypass - wyłączona jest elektronika i zasilanie działa w trybie mechanika. Na razie nie używaj.
TC - tryb kontroli temperatury. Poszczagólne oznaczenia Ni, Ti, SS to są rodzaje drutu z jakiego jest wykonana grzałka. TCR jest to ustawianie indywidualne dla danego raodzaju drutu. Na razie nie używaj, poza tym twoje grzałki są z drutu Khantal a tego tryb TC nie obsługuje.

Mgda pisze:Drugie pytanie dotyczy atomizera, mianowicie jak nalewać do niego liquid, żeby niczego nie zepsuć i o co chodzi z tymi Ohmami, jaka jest różnica? Plus do czego może mi się przydać Tool pack i czy do niego wchodzą tylko gotowe grzałki? Trochę boję się go rozkręć i ogólnie przy nim majstrować.

Liquid do parownika nalewasz do góry. Musisz przesunąć górny top cap i poprzez widoczne otwory zalać baniak.
Omy określają opornośc grzłki. Pod ten opór dobieramy moc na której wapujemy. Twoje grzałki 0,3 oma 40-80W i 0,5 oma 30-60W. Na początek ustaw minimalną wartość mmocy dla danej grzałki.

Przed pierwszym użyciem musisz odkręcić baniaczek aby dostać się do grzałki. Grzałkę trzeba dobrze nasączyć liquidem i odczekać kilka minut, żeby dobrze nasiąkła. Potem przykręcasz baniak, zamykasz pierścień który jest na dole, żeby nie było widać otworów. Nalewasz liquid, otwierasz pierscień i można wapować.

Dobrze by było, żebyś znalazła jakieś poradniki na YT. Patrząc łatwiej będzie zrozumieć o co chodzi.

Re: Jak zacząć?

Post:07 sie 2018, 21:25
autor: Mgda
Dziękuję bardzo za pomoc, zrobiłam tak jak napisałeś i chyba działa :)
Po co są te otwory, które można zamknąć i otworzyć? I czy liquid może się jakoś wylać z tego tanka?
Zmieniłam grzałkę na 0.5ohm, ale wyświetla mi 0.61 to jest istotne?

Re: Jak zacząć?

Post:07 sie 2018, 21:31
autor: bulit73
Mgda pisze:Po co są te otwory, które można zamknąć i otworzyć? I czy liquid może się jakoś wylać z tego tanka?

To są otwory do regulacji przepływu powietrza. Ustaw sobie tak by Ci pasowało. Pamiętaj, żeby przy każdym dolewanie liquidu, zamykać te otwory.
Nie powinien. Wszystko jest szczelne. Niestety gotowe grzałki to loteria i może się zdarzyć, że liquid pocieknie.

Mgda pisze:Zmieniłam grzałkę na 0.5ohm, ale wyświetla mi 0.61 to jest istotne?

Nie jest istotne.

Re: Jak zacząć?

Post:08 sie 2018, 05:50
autor: Mgda
Okej, wszystko było spoko, ale rano zorientowałam się, że prawie cały liquid wyciekł właśnie przez te otwory powietrza, czym to może być spowodowane?

EDTI: Rozkręciłam atomizer i okazało się, ze cały liquid (a raczej to co się nie wylało na moje ręce -.-) znajduje się pod grzałką, dlatego wyciekał przez otwory powietrza. Jak to możliwe, że się tam przelał, problem uszczelki czy grzałki? Wiem, ze to dużo pytań, Ale jest nowy i w razie czego mogę go reklamować jako wadliwy, Ale wolę najpierw wykluczyć to czy ja czegoś źle nie zrobiłam.

Re: Jak zacząć?

Post:08 sie 2018, 10:01
autor: MateoSNK
Sprawdź czy nie dokręciłaś za słabo grzałki. Lub czy uszczelka na grzałce (o ile tam jest) nie jest uszkodzona.

Re: Jak zacząć?

Post:08 sie 2018, 10:31
autor: Mgda
Na grzałce są obie uszczelki, ona nie jest wkręcana tylko wciskana i z tego co pamiętam to bardziej się nie dało, ale sprawdzę jeszcze raz i dam znać :)

Re: Jak zacząć?

Post:08 sie 2018, 15:20
autor: Cinmar
Uszczelki z natury się nie wkręcają :lol:
Chodziło o to, czy grzałka jest dobrze dokręcona.

Re: Jak zacząć?

Post:08 sie 2018, 15:25
autor: DorotaM
Te grzałki są montowane na wcisk.
Jest ciepło, do tego rzadki liquid i powódź gwarantowana... :wink:

Re: Jak zacząć?

Post:08 sie 2018, 20:25
autor: Cinmar
DorotaM pisze:Te grzałki są montowane na wcisk.

Mea culpa, idę posypać głowę popiołem, bo o grzałkach na wcisk jeszcze nie słyszałem :D

Re: Jak zacząć?

Post:09 sie 2018, 03:39
autor: DOOMiniX
Jeśli przecieka przez grzałkę możesz spróbować zamontować inną lub użyć gęstszego liquidu np. 70/30 (VG/PG).
Zamykanie airflow-ów po używaniu też może pomóc.

Re: Jak zacząć?

Post:09 sie 2018, 07:35
autor: macieksobie
Odnośnie atomizera Captain subohm tank mini

oddaj na reklamacje . też przeciekał .

Pierwsze zalanie 30vg/70pg , godzina i przeleciał na dół. myślałem za rzadka baza, zmiana grzałki na nowa ( kupna 0.5) zalanie 70vg/30pg , godzina i to samo.

Oddałem na reklamacje. umyli , przejrzeli, skręcili, testowali i jest ok. teraz zalewam 30vg/70pg (od 4 dni ) ponieważ preferuje bazy pod smak, a nie chmury jak ta lala .

Pisałem też do producenta czy będzie przeciekał na tej gęstości i odpisali : nie powinien

Jest wynik :OK
nic nie przecieka
pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem

Re: Jak zacząć?

Post:09 sie 2018, 16:49
autor: Mgda
No więc tak, dokręcałam maksymalnie obie grzałki z zestawu atomizera, ale w obu przy przypadkach po chwili liquid już był pod grzałką, nawet nie po godzinie tylko szybciej. Wybrałam się do sklepu gdzie go kupiłam, żeby to zareklamować. Oczywiście miły Pan nie chciał przyjąć reklamacji tłumacząc to tym, że oni odsyłają to do serwisu producenta, gdzie 95% przypadków jest odrzucona przez złe użytkowanie (szkoda, że mój nawet nie jest użytkowany bo przecieka -.-) Popatrzył na ten mój i stwierdził, że wszystko jest z nim okej tylko mam za rzadki liqud i, że jak są upały to on się jeszcze bardziej rozrzedza i robi się taka woda. No cóż... Powiedział, że naleje mi 50/50 i sprawdzimy. Faktycznie nie wyciekło od razu, ale po powrocie do domu (z jakieś 2-3h) pociekło, mniej niż wcześniej ale jednak. Spróbuję jeszcze z tym 70/30 tylko powiedźcie mi o co chodzi z tym vg/pg?

Re: Jak zacząć?

Post:09 sie 2018, 16:54
autor: latte92
VG- gliceryna, PG- glikol. Im więcej gliceryny, tym liquid jest bardziej lepki(gęsty).

Re: Jak zacząć?

Post:09 sie 2018, 17:57
autor: Mgda
Dziękuję za odpowiedź, w ogóle dziękuję wszystkim za cierpliwość :) kupiłam nową grzałke i premiksa 70/30, Jak rozkręce atomizer i wyjmę tamtą to mogę resztę wypłukać pod wodą, żeby pozbyć się starego liquidu w całości?

Re: Jak zacząć?

Post:09 sie 2018, 18:13
autor: Kanapix
Możesz :) Pamiętaj, że do premixa należałoby dodać bazę nikotynową :)

Re: Jak zacząć?

Post:09 sie 2018, 23:31
autor: Mgda
Okej, wyczyściłam atonizer na wszystkie sposoby, wymieniłam grzałke na nówkę, zalałam tym premiksem 70/30 i na początku było wszystko ok. Po jakimś czasie ustnik zaczął się strasznie rozgrzewać po sekundzie zaciagania, że aż palił usta. Odłożyłam go na godzinę, patrzę a tu znowu powódź. Pomimo nowej grzałki i gęstego liquidu. Pomysły?

Re: Jak zacząć?

Post:10 sie 2018, 03:19
autor: Vause
Sam ustnik się nagrzewa czy cały atomizer? Zleć trochę z watami w dół.

Re: Jak zacząć?

Post:10 sie 2018, 05:34
autor: Mgda
Cały, mam ustawione 30w tyle podaje producent grzałki 0.5ohm jako najmniejsza wartość. Dodaje zdjęcie, żeby rozjaśnić o co mi chodzi i skąd się ten liquid wylewa (wiem mistrz painta xD)

Obrazek

Re: Jak zacząć?

Post:10 sie 2018, 12:04
autor: macieksobie
Tak jak wyżej pisałem . Oddaj do serwisu. Olej sprzedawce, on musi przyjac sprzet na reklamacje. Niech idzie do serwisu producenta. Sprawdza , najwyzej dostaniesz tak jak ja informacje ze przeczyszczony , skrecony , sprawdzony , i stwierdzone ze jest ok. Mi tak odpisali oddajac atomizer. Zaczal nieprzepuszczac. Podejzewam ze gdzies byl zle skrecony lub jakas wadliwa bula uszczelka. Teraz stosuje bazy pod smak czyli 30vg / 70pg i jest ok. Nie cieknie