EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By bartezzo1987
#150363
Witam. Od godziny próbuję zebrać w głowie informacje związane z tworzeniem własnych liquidów i jakoś nie mogę:(

Chciałbym żeby znawcy swojskich liquidów napisali, co jest potrzebne do zrobienia e-petkowego płynu i gdzie się w owe składniki zaopatrzyć no i oczywiście niezbędne akcesoria czyli czy i jak odmierząc ml płynów. Mam nadzieję że pomożecie mi i wielu następnym.
Awatar użytkownika
By navegare
#150366
Przejrzyj forum wpisując w szukajkę: płyn bazowy, gliceryna, glikol, aromaty, butelki, strzykawki.
PS - najwięcej tego w jednym miejscu jest chyba w twojliquid.pl
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 23:03 przez navegare, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#150374
1 zlewka 50 ml
1 pipeta 10ml ewentualnie 25 ml.
Kilka pipet Pasteura plastikowych 3 ml i kilka 1 ml

Ewentualnie mozna sie bawic strzykawkami .

Doradzam zakup kilkunastu-kilkudziesieciu plastikowych probowek z zakretka o pojemnosci 8 ml, na probki samorobek po 5 ml. Ewentualnie zakupic w tym celu przezroczyste plastikowe buteleczki 10 ml w Innawera.

Wieksze buteleczki rowniez mozna tam nabyc - dodatkowo pozostaja puste po zakupionych liquidach, bazie, glikolu, glicerynie, oraz np po syropach i innych tego typu domowych zbiorach.
Awatar użytkownika
By maniek987marcin
#150390
Mój zestaw składa się z:
-Cylinder miarowy 10ml (zrobiony z strzykawki 10 ml zakupionej w aptece)
-strzykawki 5 ml (apteka)
-plastikowa pipeta 3ml (po pomiarze na okazało się że błąd ma ponad pół mililitra, używam jej tylko do nabierania gliceryny TL bo jest bardzo gęsta)
-gliceryna (apteczna i TL) na obydwu liquidy wychodzą smaczne
-baza 36mg/ml TL
-glikol Inawera
-aromaty Inawera
-Buteleczki Inawera
-kalkulator mocy liquidów opcja 4 http://twojliquid.pl/kalkulator-mocy-e-liquidu.html

Żeby zrobić liquid wszystkie składniki oprócz aromaty odmierzam w cylindrze miarowym następnie przelewam bezsmakowy liquid do buteleczki tam dodaje 2 krople aromatu na mililitr i mieszam przez chwile, po tygodniu leżakowania racze się dobrym liqidem. Moje liquidy opisuje markerem do płyt napis zaklejam taśmą klejącą żeby sie nie zmył.
Pozdrawiam Marcin
Ostatnio zmieniony 06 maja 2010, 00:07 przez maniek987marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#150410
Ja rozrabiam najpierw 100 czy wiecej ml bazy o potrzebnej mocy (kalkulator liquidow) a po 24 h lub pozniej (moze tez stac i czekac na przyszlosc) rozlewam na potrzebne ilosci (ostatnio serie po kilkanascie probek 5 ml) , ktore zakrapiam aromatami i odkladam.
Oklejam bialym plastrem z apteki i na nim opisuje.

Mam obecnie okolo 300 ml roznej mocy i smakow w roznym stadium wykorzystania w roznym wieku w malych probkach - zakladalem raczej kilka duzych "samogonow" ale cos mi nie wyszlo :)
Awatar użytkownika
By iowa74
#150563
no to tak:
- baza : Twój Liquid(TL), Rm1, Inawera ( żadko ma), Gadgets-Shop(GS) ( droga)
-glikolpropylenowy(PG): TL, GS(chyba), inne chemiczne, kosmetyczne(czystość "cz.d.a. , lub ph eur)
-Gliceryna(VG): TL, inawera
-gliceryna apteczna: apteki
-aromaty: TL, inawera, RM1, GS ( jeden pies, wszystkie od tego samego producenta)
-spirytus spożywcz 95%: najbliższy monopolowy
-puste butelki
-strzykawki: ja mam do bzazy i PG 2*5ml, a do VG, gl aptecznej 2*2ml
-jakieś nakleiki do opisania tego co się namiesza.

Jak przyżądam:
Ano tak : w wymienionym kalkulatorze wyliczam ile czego potrzebuje, uwzględniając ilość aromatu i spirytusu( przyjołem że jedna kropla =0,05ml). Odmierzam składniki strzykawką i pakuje do butelki: kolejność baza, PG, aromat, spiryt, gliceryna( biore 50/50 VG i apteczną). Zakręcam butle i wstrzącham. Odstawiam na minimum 24h. I gotowe
Awatar użytkownika
By bartezzo1987
#151577
I o takie odpowiedzi mi chodziło a nie linki do innych tematów, także dziękuję.
Ale o spirycie pierwsze słyszę, czy on jest niezbędny?

I jakią rolę gra gliceryna apteczna, skoro dodajesz też zwykłą glicerynę np z TL?

Może warto poczytać Laboratorium Chemiczne?
Opisywano poszczególne składniki.
reed
Awatar użytkownika
By inawera
#151586
Inawera odpowiada:
- baza - na dniach niewyczerpalne zródło ecobazy wyprodukowanej w nowoczesnym laboratorium z najlepszych skladników.
- glikol 1.2 propylenowy farmakopealny - Inawera ma w ilościach wanienkowych
- glceryna 99,5 % farmaceutyczna pojawi sie równocześnie z bazą
- aromaty - nie zgadzam się (część aromatów które produkuje Droper) konkurencja nie będzie miała. Pozostałe pochodzą z wielu różnych źródeł - konkurenci napewno potwierdzą
- spirytus - jeżeli aromat w swoim składzie nie posiada spirytusu /większość/, to jakikolwiek alkohol jest mordercą aromatów. Powoduje mętnienie, rozwarstwianie się aromatów, wytrącanie poszczególnych składników. Ja o tym pisałem wielokrotnie, ale nasi klienci są i tak mądrzejsi od niejednego głównego technologa z kilkudziesięcioletnim stażem w produkcji aromatów i różnego rodzaju esensji. Leją "morderce" do aromatów, a o tragiczny wynik własnego eksperymentu oskarżają sprzedawców/producentów.
Pozdrawiam.
Irek.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.