EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By draytek11
#1153415
Witam, od niedawna naszła mnie "wena" na robienie własnych mieszanek liquidów. Postanowiłem więc zrobić sobie liquid o nazwie Dragon z przepisu znalezionego na tym forum. Użyłem do tego aromatu TPA Strawberry (Ripe) zakupionego w sklepie e-dym. Właśnie z tym aromatem jest problem. Po odkręceniu buteleczki nie ma on zapachu dojrzałej truskawki tylko ostrą woń perfumowanego rozpuszczalnika. Po zrobieniu liquidu smak też jest perfumowany i drapiący. Mam więc pytanie, czy ktoś posiada ten aromat i może zweryfikować jego zapach. W opisie na stronie e-dymu jest :
Aromat The Perfumers Apprentice o smaku dojrzałej truskawki

Aromat pakowany w 10ml buteleczkach, wykonanych ze szkła farmaceutycznego, posiadający zakraplacz oraz plombę zabezpieczającą.
Sugerowane stężenie aromatu: 5%

Opinie także bardzo dobre i sugerujące zapach i smak truskawki, lecz w moim odczuciu jest zupełnie inaczej i naprawdę zapach nie ma z tym owocem nic wspólnego. Stężenie jakie dałem w swojej mieszance to 3% na 10 ml.
By wader_28
#1154112
Dawkowałem w stężeniu 10-12%. (Strawberry Ripe TPA z e-płyny). Sam aromat pachnie zachęcająco.
Niestety słabo wyczuwalny po zmieszaniu (baza 18 Atmos Balanced).
Ponadto po zalaniu Kaytka (klona) uległa zmatowieniu tulejka pyreksowa.
Żonie smakuje, ale gości już tylko na Vivi Tank.
By amsaw
#1154114
Ja też go stosuję w dość wysokim stężeniuale nie aż tak.
Przy 10% miałbym chyba odruch wymiotny :)

Mieszam na nim klona Dragons Blood.
Tubka w Kajtku cały czas bez zmian.

edit:
przepraszam, sprawdziłem, do Dragona też dodaję 10%
Samej truskawy nigdy nie wapowałem w takim stężeniu :)
By khris
#1154914
Mam Truskawkę z e-dym. W dragonie jak i solo smak ok. Ponadto w kajtku (solo) nic się nie dzieje z baniakiem.
Awatar użytkownika
By czito
#1159377
Mam tą truskawkę również. Solo daje stężenie 8% i to już wg. mnie jest ciut zbyt aromatyczne. Korzystam zazwyczaj z niej w przepisie na pyszny liquid Flaming

*Flaming* (wszystkie aro TPA)
8% Strawberry Ripe
7% Peach lub Juicy Peach
1% Coconut Extra


Dodam, że pale na kaytku jak i dziewczyna na evodzie, co do baniaków nie zauważyłem żadnych zmian.
By xMill
#1204214
Moja truskawka od TPA, pachnie dojrzałą truskawką, smak też jest niczego sobie. Osobiście mieszam z innymi aromatami od TPA, stężenie jakie daję to ok. 5-7% i jest ok.
Awatar użytkownika
By adi38
#1204612
Może w ten sposób, wąchasz z buteleczki bezpośrednio, stężenie jest b. duże owszem jest wyczuwalny troszkę niby rozpuszczalnik, ale weź pod uwagę że nie wapujesz aromatu, tylko roztwór z jego udziałem. Po rozrobieniu w bazie aromat i zapach zmienia się diametralnie. Dla porównania powachaj aromaty do ciast, fuj co za drapiący zapach, dodajmy parę kropli do ciasta, umm jakie dobre ciasto.

Wydziergane z Sony Xperia Z
By jaro22
#1429403
mam podobny problem z tym aromatem , zapach prosto z buteleczki super ale już gotowa mieszanka jest nijaka powiedział bym nawet obrzydliwa pachnie i smakuje jak stare skarpety .
baza od e-dym 50\50 moc 6mg ,5% Strawberry Ripe gryzło się to to równo tydzień.
wapowane na Kangertech Subox Mini + rusek od swoemesto , grzałka 1 ohm+muji
Awatar użytkownika
By mister67
#1863992
Odkopię trochę ten wątek :lol:
Czy ktoś coś wie gdzie dostępny jest ten aromat ale w pojemności 30 ml. Jak dotąd wszystkie aromaty kupowałem w E-dymie ale wymiotło permanentnie. Są owszem buteleczki po 10 ml ale ponieważ to główny składnik moich wielu kompozycji mało ekonomicznie to się opłaca. 30 ml kosztowało ostatnio ok. 19 złotych, aby mieć tą samą pojemność z 10 trzeba wydać 27 złotych. Kiedyś dobrym źródłem były e-plyny.pl ale zakończyli działalność. Jak na razie nie wpadłem na żaden obiecujący trop, może komuś bardziej się poszczęściło ;)
Awatar użytkownika
By barror
#1864009
mister67 pisze:Odkopię trochę ten wątek :lol:
Czy ktoś coś wie gdzie dostępny jest ten aromat ale w pojemności 30 ml. Jak dotąd wszystkie aromaty kupowałem w E-dymie ale wymiotło permanentnie. Są owszem buteleczki po 10 ml ale ponieważ to główny składnik moich wielu kompozycji mało ekonomicznie to się opłaca. 30 ml kosztowało ostatnio ok. 19 złotych, aby mieć tą samą pojemność z 10 trzeba wydać 27 złotych. Kiedyś dobrym źródłem były e-plyny.pl ale zakończyli działalność. Jak na razie nie wpadłem na żaden obiecujący trop, może komuś bardziej się poszczęściło ;)

Mialem ten sam problem i szukalem chocby substytutu. Teraz uzywam Truskawke z 1000 smakow swiata i moim zdaniem smakuje bardzo podobnie, przy czym jest tansza i wydajniejsza. :) Widzialem na forum, ze kilka osob te zdanie podziela, wiec moze warto sprobowac?
Awatar użytkownika
By mister67
#1864017
Znam tą stronę :) Problem polega na tym, że tego aromatu używam głównie do swoich "wyrobów", gdzie skład procentowy jest ściśle ustalony. Zmiana zatem producenta była by kłopotliwa. Chyba nie pozostanie mi nic innego jak kupowanie w małych pojemnościach :( Ale się nie poddam jeszcze i dalej będę szukał. Jeśli znajdę tam znać :mrgreen:
Awatar użytkownika
By barror
#1864019
mister67 pisze:Znam tą stronę :) Problem polega na tym, że tego aromatu używam głównie do swoich "wyrobów", gdzie skład procentowy jest ściśle ustalony. Zmiana zatem producenta była by kłopotliwa. Chyba nie pozostanie mi nic innego jak kupowanie w małych pojemnościach :( Ale się nie poddam jeszcze i dalej będę szukał. Jeśli znajdę tam znać :mrgreen:

Rozumiem, ale przelicznik idzie bardzo szybko zlapac. 1ml TPA to wg. moich kubkow smakowych 0,4-0,5 ml 1000s. Zawsze robilem 10-12% TPA truskawke solo, a teraz robie 4-5%. I choc nie mam bezposredniego porownania, wydaje mi sie, ze wypadaja niemal identycznie. Wiec nic nie szkodzi kupic 10 ml za 3 zl i sprobowac :D
Awatar użytkownika
By mister67
#1864020
To pomyślę na tym ;) Pobuszuję po tej stronce aby zamówić coś więcej, coby przesyłka nie była droższa od zawartości :lol:
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.