EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1805759
Witam,

umerdałem swoją bazę z półproduktów, 70/30 + 20ml bazy 18mg/ml, wynik nikotyny ~2mg/ml. Pytanie- czy mogę natychmiast po zmieszaniu(20 minut wstrząsania) rozlewać do mniejszych buteleczek i dodawać aromatu czy też baze bez smakową odstawić żeby sobie "popracowała".


Dziękuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
By PucH2
#1805761
Możesz nawet po zmieszaniu natychmiast wapować. Nikt tego nie zabrania i nic nie stoi na przeszkodzie by to czynić. Po leżakowaniu jednak nabiera prawdziwych właściwości smakowych całkiem innych niż te smakowane zaraz po zmieszaniu.
By Krasnal45
#1805764
Zaraz zaraz Puchu. Źle interpretujesz.
@Piottrr Tak przygotowaną bazę po uprzednim porządnym wymieszaniu możesz rozlewać do buteleczek i dodawać aromat. Dopiero po dodaniu aromatu, gotowy produkt powinien dojrzewać prze przynajmniej siedem dni.
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1805765
ależ nie zrozumieliśmy się :). Chodzi mi o to czy sama baza PG+ VG+nikotyna( bez aromatów), po zmieszaniu powinna odstać zanim rozleje ją do mniejszych buteleczek i dodam aromatu :) Czy też wystarczy ją wytrząść porządnie i można przejść do etapu rozlewania
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1805767
Krasnal45 pisze:Zaraz zaraz Puchu. Źle interpretujesz.
@Piottrr Tak przygotowaną bazę po uprzednim porządnym wymieszaniu możesz rozlewać do buteleczek i dodawać aromat. Dopiero po dodaniu aromatu, gotowy produkt powinien dojrzewać prze przynajmniej siedem dni.



Dziękuje. sprawa rozwiązana


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1805892
Witam ponownie.

Jednak mam jakis problem/blad. Do 160ml bazy zero 70vg/30pg dodalem 20ml bazy 18mg/ml 50/50. Powinno wyjsc ~180ml 2mg/ml.

Wapowalem mieszanke przed dodaniem bazy nikotynowej, bylo ok nic nie gryzlo. Sprobowalem baze po wymieszaniu z nikotyna( bez aromatow) I cos delikatnie mnie gryzie. Pytanie co sie spierdzielilo. Baza nikotynowa jaka dodalem pochodzi z ESW (wapowalem ich trojki I zawsze byly ok). Grzalka w modzie ok bo wapuje teraz yogo berre od dillonsa(2mg/ml) I wszytsko smiga.

Wapowane na smok al85 w trybie wat ~20W, parownik smok spiralls z dedykowanymi grzalkami 0,6ohm

Pisane z telefonu, przepraszam za brak ogonkow I e.w literowki.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1805895
Z ESW 70vg? A nie przypadkiem 70pg i 30vg?
Wówczas obwiniać możemy dużą ilość glikolu który "drapie po gardle"
By Math13
#1805896
Piottrr pisze:...
Wapowalem mieszanke przed dodaniem bazy nikotynowej, bylo ok nic nie gryzlo. Sprobowalem baze po wymieszaniu z nikotyna( bez aromatow) I cos delikatnie mnie gryzie. ...


Ja obstawiam, że pewno "delikatnie gryzie Cię" nikotyna w ilości ~2 mg/ml, którą tam masz.
Ten produkt ma to do siebie, że "gryzie". Taka jego natura. :wink:
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1805899
Mieszanke zerowa robilem sam z Vg Pg wiec proporcji jestem pewien, z ESW poszla baza nikotynowa 50/50. Nie gryzie mnie nikotyna bo uzywam od 2 do 6 mg/ml I nigdy mnie nie gryzla taka ilosc wiec I teraz nie powinna.
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1806336
Witam ponownie,

nie wiem czy to kwestia tego że baza chwile postała ale przestałą być gryząca i zrobiła się taka hmm "gładka" jest ok, może zle sie wymieszała hm.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1806338
Gdybyś czytał to wiedziałbyś że taki płyn musi odstać by się przegryźć. Stopni tu nie dają, to masz plusa.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.