EPF
Awatar użytkownika
By pol
#967445
Co jakiś czas powraca temat VAT i cła od importu towarów.

Co o VAT mówi ustawa?

Ustawa o podatku od towarów i usług
z dnia 11.03.2004 (Dz.U. Nr 54, poz. 535 tekst ujedn.) aktualizacja 10.12.2013
Art. 51.
1. Zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro.

2. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do:
    1) napojów alkoholowych;
    2) tytoniu i wyrobów tytoniowych;
    3) perfum i wód toaletowych

3. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.

Cło:
http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/main_PL

Towary zwolnione od cła - MF
Zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie, przy czym „towary o niewielkiej wartości" oznaczają towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę.


Wartość przesyłki to łączny koszt zakupu towarów i koszt dostawy.
Awatar użytkownika
By Tomba
#1078795
Właśnie w zeszłym tygodniu "mądra inaczej" celniczka dorwała mi telefon i przywaliła VAT.
W związku z tym poprosiłem o fakturę VAT, gdyż prowadzę działalność gospodarczą.
Na to ona, że mi nie może wystawić, bo zrobiła odprawę na osobę fizyczną.
Na to ja jej, że ja jestem osobą fizyczną z tym, że prowadzę działalność.
Na to ona mi, że muszę się zarejestrować w Urzędzie Celnym i pozyskać odpowiednią fakturę od Chińczyka.
Na to ja jej na złość zarejestrowałem się i pozyskałem.

Reasumując. Robiłem zakupy w Chinach ze swoich prywatnych (opodatkowanych) pieniędzy, a teraz stałem się już legalnym importerem i będę robił koszty. Nie dość, że odliczę sobie VAT, to jeszcze fakturę od Chińczyka wrzucę w koszty :mrgreen:
Awatar użytkownika
By E-Damian
#1078801
Tomba pisze:Właśnie w zeszłym tygodniu "mądra inaczej" celniczka dorwała mi telefon i przywaliła VAT.
W związku z tym poprosiłem o fakturę VAT, gdyż prowadzę działalność gospodarczą.
Na to ona, że mi nie może wystawić, bo zrobiła odprawę na osobę fizyczną.
Na to ja jej, że ja jestem osobą fizyczną z tym, że prowadzę działalność.
Na to ona mi, że muszę się zarejestrować w Urzędzie Celnym i pozyskać odpowiednią fakturę od Chińczyka.
Na to ja jej na złość zarejestrowałem się i pozyskałem.

Reasumując. Robiłem zakupy w Chinach ze swoich prywatnych (opodatkowanych) pieniędzy, a teraz stałem się już legalnym importerem i będę robił koszty. Nie dość, że odliczę sobie VAT, to jeszcze fakturę od Chińczyka wrzucę w koszty :mrgreen:

To importuj na duza skale ;o hihi

Wyslane mobilnie !
Awatar użytkownika
By Tomba
#1078807
@ Pol - wybierz sobie jakiegoś fona z focalprice, a ja Ci ściągnę i nawet obranduję firmą "tomba" :lol:
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.