EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Komrek
#1747402
Witam, otóż jestem w miarę nowy jeśli chodzi o e-palenie więc nie zrównajcie mnie z ziemią jeśli chodzi o moją niewiedzę :)
Ale przechodząc do rzeczy.
Posiadam Vaptio P1 od ok. 4 miesięcy miałem z tą fajką różne przygody ale to co się teraz dzieje niszczy moje nerwy, otóż liquid wycieka mi przez airhole. Zaczęło się to jakieś 2 dni temu kiedy wymieniałem szkiełko z powodu rysy i grzałke. I właśnie po tym zauważyłem że leje się strasznie z airholi, zanim to zauważyłem już 3 bluzy spotkały się oko w oko z wyciekającym liquidem. Liquid nie wycieka kiedy fajka stoi pionowo, ale kiedy położę ją np. na noc to mam wyciek, jeśli ktoś miał podobne problemy z tą fajką to dajcie znać co powinienem zrobić. Od razu mówię że kręcenie własnych grzałek nie wchodzi w grę ponieważ nie wiem jak to się robi a 3 razy już zmieniałem grzałe i wszystko śmigało, tak więc liczę na waszą pomoc
By Krasnal45
#1747403
Obstawiam, że pogubiłeś albo uszkodziłeś jakieś uszczelki podczas wymiany szkiełka....... *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By miron52
#1747404
Sprawdź czy poprawnie założyłeś szkiełko, czy masz uszczelkę pod i na grzałce.
By Komrek
#1747407
Sorki, ale czy mógłby ktoś podesłać jak powinna mniej więcej wyglądać ta uszczelka? Jak mówiłem nie za bardzo się znam na tym wszystkim
By Komrek
#1747408
Dobra, odkryłem właśnie że problem chyba leży w szkiełku. A mianowicie mogę nim ruszać do góry i w dół tak jakby było niedokręcone, problem jest taki że dokręciłem wszystko na maxa raczej a szkiełko ma takie same wymiary jak poprzednie. Więc jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie bo mi na prawdę głowa już paruje
Awatar użytkownika
By miron52
#1747409
Luz może być spowodowany brakiem uszczelek. Zobacz na innej grzałce jak to wygląda.Starą grzałkę już wyrzuciłeś ?
ps. Chociaż mi to bardziej wygląda na brak uszczelki/uszczelek od szkiełka.
By Komrek
#1747413
Nie było żadnych uszczelek na starym szkiełku, a grzałkę wymieniłem od razu po wyjęciu z opakowania
Awatar użytkownika
By miron52
#1747414
Uszczelki często przyklejają się do tulei i łatwo można je stracić przy myciu. Szkiełko też wyrzuciłeś ? Nigdy nie wiadomo czy ze starej grzałki nie będą potrzebne uszczelki, izolator czy pin, więc lepiej te elementy zachować.
Uszczelki są cienkie, transparentne i łatwo je przegapić.
By Komrek
#1747415
Szkiełko też wyrzuciłem, ale tak teraz myślę czy nie lepiej byłoby kupić po prostu nowej grzałki?
By Krasnal45
#1747419
Skoro ewidentnie masz luźne szkiełko na skręconym parowniku to nie czepiaj się grzałki. Między szkłem, a metalowymi częściami parownika muszą być uszczelnienia.
By Komrek
#1747422
rozumiem że chodzi o to gumopodobne kułeczko które jest na szkiełku? jeśli tak to nie było tego na nim w takim razie czy byłaby to wina e-dymu?
By Komrek
#1747423
Albo czy można byłoby to czymś zastąpić bo z tego co widzę to na dolnej części atomizera gdzie wkłada się szkiełko jest coś gumowego natomiast po przeciwnej stronie nic takiego nie ma i jest od razu metal
By Krasnal45
#1747424
No i właśnie po tej przeciwnej stronie też powinna być uszczelka.
To nie wina e-dymu, bo szkiełko jest sprzedawane bez uszczelek. To twoja wina, bo przy wymianie gdzieś ją zapodziałeś. Albo była przyklejona do szkiełka i ją wywaliłeś, albo była przyklejona do metalowej części i ją wypłukałeś.
By Komrek
#1747425
W takim razie co powinienem zrobić ? Czy da się to gdzieś dostać ? Czy da się to jakoś zastąpić ? Bo aż mi głupio że przez taką rzecz i własną głupotę mam tyle problemów ;/
By Krasnal45
#1747426
Nie mam niestety tego parownika i nie wiem jakie tam są rozmiary uszczelek. Dobierz oring o takich rozmiarach aby dobrze to uszczelnił. Drugą uszczelkę masz, więc masz na wzór.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1747432
Komrek pisze:W takim razie co powinienem zrobić ? Czy da się to gdzieś dostać ? Czy da się to jakoś zastąpić ? Bo aż mi głupio że przez taką rzecz i własną głupotę mam tyle problemów ;/


Idź do sklepu hydraulicznego. Weź za sobą parownik i spróbuj dobrać na miejscu. Ot, cała filozofia :wink:
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.