EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By Haze
#1114560
Ponieważ kilku użytkowników dopominało się testu batek 18500 uzupełniam do kompletu :D

PRZEDMIOT TESTU - tutaj jest dość ubogo, bo też wybór 500-tek jest dość ubogi, od lewej:

Obrazek

* EFEST v2 1100mAh - ma ponad pół roku, ładowana może z 70 razy,
* AW IMR 1100mAh - również ponad pół roku, ładowana może z 70 razy, UWAGA - te AW były kupowane jeszcze w czasach kiedy nie istniał temat klonów, więc traktujemy je (mimo takiej naklejki) jako oryginały,
* SANYO UR18500F 1700mAh - (od leeona z "trawnika") niecałe pół roku, ładowana może 25 razy,
* Panasonic CGR18500 1500mAh - (też z trawnika, ale nie pamiętam od kogo), około pół roku, ładowana z 25 razy
Mam tylko 4 rodzaje baterii bo po tym jak kupiłem Sanyo od leeona stwierdziłem, że nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba :-)

OBCIĄŻENIE - tradycyjnie: wszystkie pomiary były robione na Kayfunie z grzałką 1,6 ohm, w "mocowym" trybie działania Semovara z nastawą 10,5W.

METODYKA - również tradycyjnie: pierwotnie planowałem robić test do momentu kiedy Semo pokaże END i koniec. Okazało się jednak, że w niektórych przypadkach wystarczy w tym momencie wyjąć i włożyć baterię żeby dostać kolejne kilkanaście do nawet kilkudziesięciu sztachów. Nie wiem czy to cecha Semovara czy coś innego, ale w tej sytuacji każdą z baterii testowałem w ten sposób - dając jej jeszcze 1 szansę po pierwszym "wyładowaniu".


No i WYNIKI:

Obrazek

No i mając takie wyniki możemy wprost wyliczyć pojemność w Wh i dalej, zakładając napięcie rozładowywania pojemność w mAh.
Przy uśrednieniu napięcia rozładowywania baterii do 3,8V uzyskujemy takie pojemności:

Obrazek

PODKREŚLAM, że nie jest to pojemność całkowita, tylko rzeczywista możliwa do uzyskania przy mocy 10,5W i obciążeniu 1,6 ohma i w dodatku na Semovarze - przy innym obciążeniu/modzie batki mogłyby jeszcze trochę pociągnąć.

*CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Haze
#1114610
siwers1986 pisze:Haze a jest szansa na fioletowe efesty ?

Hmm, jakaś tam szansa jest - przymierzam się do zakupu paru sztuk takich batek, które aż proszą się żeby przetestować ale zniechęca mnie to, że nie ma sklepu, gdzie dostałbym je wszystkie w jednym miejscu, nie chce mi się 3 razy płacić za przesyłkę ...
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.