EPF
wszystko związane z czyszczeniem i konserwacją e-papierosów.
Awatar użytkownika
By Amix
#271040
Narobiło się
Wyczytałem na forum, że czyści się Tannka spirytusem
No i zachciało mi się wykąpać moje Tanki :mrgreen: :mrgreen:
Dotyczy tylko Tanka z logiem !! - pozostałe zostały czarne i są w porądku
Parominutowa kąpiel i mam srebrnego tanka i teraz idiotycznie to wygląda !!! :mrgreen:
Atomizer T z logiem Kinga i ciekawi mnie czy uzna reklamację :?:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 mar 2011, 16:51 przez Amix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By ogrodnik
#271042
Nie dosłownie kąpać! wystarczy wlać do środka od strony wkładu spiritus, ale dół zatkać.
Odmięknie pozostałość po płynach, wypłukać i po sprawie.
Zauważyłem że nie każdy spirytus tak działa:) ... ciekawe co jeszcze zawierają płyny wyskokowe?
Awatar użytkownika
By Amix
#271044
ogrodnik pisze:Nie dosłownie kąpać! wystarczy wlać do środka od strony wkładu spiritus, ale dół zatkać.
Odmięknie pozostałość po płynach, wypłukać i po sprawie.
Zauważyłem że nie każdy spirytus tak działa:) ... ciekawe co jeszcze zawierają płyny wyskokowe?

Te pierwsze Tanki, które kupiłem w styczniu dają się kąpać dowolnie, więc podszedłem do sprawy rutynowo !!!!!
Widocznie technika nakładania loga jest inna i tak na tę powłokę działa spirytus.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2011, 16:55 przez Amix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By cieniu
#271045
ogrodnik pisze:Nie dosłownie kąpać! wystarczy wlać do środka od strony wkładu spiritus, ale dół zatkać.
Odmięknie pozostałość po płynach, wypłukać i po sprawie.
Zauważyłem że nie każdy spirytus tak działa:) ... ciekawe co jeszcze zawierają płyny wyskokowe?

Może każdy spirytus - ale nie na każdego Tanka .. :) :)
Awatar użytkownika
By Tomba
#271050
To jest normalne zjawisko. Kiedyś, jak kąpaliśmy atomki, to inox był standardem :)
Wszystko zależy od czasu kąpieli.
Z mojego - tego z logo też zeszło, ale ja już go i tak nie wyślę do Kinga, więc mnie to nie martwi.
Grunt by dobrze działał.
Awatar użytkownika
By Muchomor
#271085
Amix pisze:W sumie srebrny też śliczny jest :lol:
Tylko srebrną batkę dokupię i będzie spoko :)

Rozpuszczalnik NITRO powinien odparzyć farbę, zeskrob ją czymś plastikowym aby nie podrapać metalu i uważaj aby nie zmoczyć wyłącznika. Ja mam obecnie śliczne srebrne KGO ze srebrnym clearomizerem ubranym w tulejkę od kartomizera CE2.
Awatar użytkownika
By cichy80
#271340
ja tez mam srebrnego pospirytusowego tanka :), ale co tam u ogrodnika zakupiłem srebrną batke jakiś czas temu i jest elegancko teraz :D
Awatar użytkownika
By utak3r
#271376
Swego czasu całościowo wykąpałem volishowego wiśniowego atomka A z logiem (wiśniowego dostałem z gwarancji ;) ). Kąpałem go w IPA, nie spirytusie rektyfikowanym. Cały alkohol się zabarwił na czerwono - ale atomek wyglądu nie zmienił :) Czyli był malowany, nie oklejany.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#281320
fx-200 pisze:Wydałem i nie tylko ja kupe kasy na ten papieros. To nie 60- 150 200 zł. i co ma pózniej miec srebrnego?:(

Kupilem go 29-03-11 za 301,23 zł . KSIĄŻKA +ZESTAW EGO KAMIKAZE TANK 1000+GRATISY
wiec mam czas jak regulaminie allegro do zwrotu w przeciągu 10 dni.Mam troche czasu jeszce na zastanowienie.hmmm

No ale w wątku, właśnie się przyznałeś, że użytkowałeś atomizer niezgodnie z instrukcją. Jeśli się chwalisz, że wydałeś na zestaw kupę kasy, to dbaj o ten sprzęt i użytkuj/czyść zgodnie z instrukcją. To tak jakby jakiś user diesla zareklamował silnik, bo mu się popsuł. Bo za radami kolegów z forum stosował jako paliwo olej słonecznikowy z Biedronki. :mrgreen: Wszelka ingerencja w sprzęt jest na własną odpowiedzialność. To chyba oczywiste.
Dla tych co narzekają na schodzącą farbę- czytajcie instrukcję obsługi. Żaden producent/dostawca raczej nie pisze o tym żeby "kąpać" atomizer w spirytusie albo jakimś IPA. Możliwe, że są wzmianki o "przepłukaniu" spirytusem, a to wielka różnica.
Awatar użytkownika
By utak3r
#281324
O to chodzi... wlać do środka i dać mu przeciec przez cały układ. Na cholerę go tam całego wrzucać? Woda, IPA i na końcu glikol i mamy w 10 minut gotowy do wapowania atomizer.
By migolnet
#292122
Ja tylko dorzucę info, że Ovale też traci skórę. No ale kupiłem stalową batkę więc będzie pasować. :D
Awatar użytkownika
By olala
#324411
utak3r pisze:Swego czasu całościowo wykąpałem volishowego wiśniowego atomka A z logiem (wiśniowego dostałem z gwarancji ;) ). Kąpałem go w IPA, nie spirytusie rektyfikowanym. Cały alkohol się zabarwił na czerwono - ale atomek wyglądu nie zmienił :) Czyli był malowany, nie oklejany.

a ja z gwarancji dostałam czarnego zamiast wiśniowego:P
w każdym razie potwierdzam, że z Volishem nic się nie dzieje po kąpieli spirytusowej.
Ale zawsze można zatkać z jednej strony tą gumową zatyczką/osłonką od kartridża i wlać spirytus i odstawić.
By Krzysztof_Sulik
#336224
utak3r pisze:O to chodzi... wlać do środka i dać mu przeciec przez cały układ. Na cholerę go tam całego wrzucać? Woda, IPA i na końcu glikol i mamy w 10 minut gotowy do wapowania atomizer.


Od której strony wlać spirytus ? Od baterii czy od ustnika ?
Rozumiem, że najpierw wodę, poźniej spirytus a na końcu zalać kilkoma kroplami liquidu... tak ?
Awatar użytkownika
By SMOOKE.PL
#336244
Wyciągnij kartridż, wykręć batkę, i wlej spirytus od strony kartridża i pozwól żeby wypłyną drugą stroną, później możesz przycisnąć palec od strony baterii i wlać trochę spirytusu i zatrzepać nim (oczywiście delikatnie), później przepłucz ciepłą wodą, przedmuchaj porządnie i zakrop na iglice kilka kropel liquidu, przedmuchaj, dokręć do baterii atomizer, zakrop kilka kropel, załóż wkład i dymaj.

Co do schodzącej farby z tanków, ja także mam z Joye 2 tanki, i na noc zostawiam w spirytusie i nic nie schodzi.
By batonek
#341366
Za to ja kupiłem od kinga na allegro z napisem Joyetech. Robił mi się srebrny nawet przed kąpielą spirytusową. Teraz zalałem go całego, bo nic nie pomaga na czarną grzałkę i zobaczymy co to będzie. Już pojawiają się pod "lakierem" pęcherzyki więc zejdzie. Oczyszczę z "lakieru" baterię i będę miał piękny srebrny zestaw :)
Ciekawe, czy chociaż te poświęcenie zabierze ze sobą bród z grzałki :P
Awatar użytkownika
By zakk87
#341375
moje tanki JOYETECH były już fabrycznie czymś zalane (nie wiem, glicerynka) i jak mi przyszedł z gwarancji nowy to już skórka pomarszczona była. Szwagra Kamikaze 2 miesiące i ani odprysku.
By VlodY
#448071
Moj Volishowy zestaw kapał się w spiritusie juz kilka razy i jakoś skórka nie schodzi:P Może na Volisha nie działa? *SMOKEKING* Pewnie dlatego kosztuje 2razy tyle co king :mrgreen:
By jary
#500097
Mam taki sam zestaw od E-Kinga (kupiony pod koniec czerwca), myty już 3 razy, również spirytusem (spożywczym) i brak jakichkolwiek zmian w wyglądzie.
By Ciekawski
#519745
3 tanki ABC od Kinga przez 6 tygodni myłem codziennie w gorącej wodzie, kąpałem solidnie w spirytusie (spożywczym!) i wygląd dobry, trochę napisy się zmyły
Awatar użytkownika
By noises55
#519828
Tomba pisze:To jest normalne zjawisko. Kiedyś, jak kąpaliśmy atomki, to inox był standardem :)
Wszystko zależy od czasu kąpieli.
Z mojego - tego z logo też zeszło, ale ja już go i tak nie wyślę do Kinga, więc mnie to nie martwi.
Grunt by dobrze działał.



Potwierdzam, nawet od kompania w wodzie z octem (mam na myśli wrzątek) farbka schodziła
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.