EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
By wertjacek
#1817475
Nadinterpretowujesz to co napisałem Krasnal
W żaden nałóg nie powinniśmy wpaść i żaden nie jest dobry.Nie zmieniam zdania,jak juz chcą być modni to niech lepiej wapują.
Awatar użytkownika
By Malowany
#1817480
@wertjacek żadne wygrywa. Raz, że niszczy sobie zdrowie, dwa - to własnie przez ludzi młodych wprowadzono zakaz sprzedaży poniżej 18 roku życia. Gdyby nie kupowali, to by nikt nawet nie pomyślał o wprowadzeniu zakazu, bo było to oczywiste. To własnie promocja "fajek dla nieletnich" doprowadziła do zaostrzenia przepisów w tej materii. Inna sprawa, że społecznie postrzegane to jest jak sprzedawanie dopalaczy nastolatkom. I pamiętaj też, że to własnie przez idiotów-gimbowników wprowadzone zostały ograniczenia palenia w miejscach publicznych - chyba nikt z dojrzałych ludzi nie wpadłby na pomysł żeby jarać E-Fajka w kinie. Im więcej uwagi społecznej będzie e-palenie przykuwało - tym bardziej aparat państwa będzie się starał "pomóc".

EDIT: Inna sprawa, że "zaczęcie nałogu z epapierosem w pysku" właśnie doprowadza do opinii światowej organizacji zdrowia, ze e-papierosy są zagrożeniem dla niepalących (bo bardziej przychylna forma), a nie ratunkiem dla palących. Żadna to korzyść, czy dla potencjalnego palącego - czy - co mnie bardziej interesuje - dla osób już palących, które przesiadły się na E.

Krasnal45 pisze:(...) Najlepszy jednak będzie każdy rok bez jednego i drugiego.

I to własnie takie stanowisko powinno utrzymywać środowisko e-palaczy. Żeby nie szkodzić sobie, ale też potencjalnym palaczom.
Prawda taka, że większość młodziaków sięgających po e-papierosa sięga po niego dlatego, że normalnych fajek nie jest w stanie palić, a coś by popalił, bo szpan.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2017, 10:45 przez Malowany, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By miaziol
#1817482
Przykro to stwierdzić ale mam takie samo zdanie. Palić zacząłem w wieku 15 lat nomen omen na obozie harcerskim. Z dwojga złego już lepsze wapowania niż analogi, zwłaszcza że zauważam wśród młodych ludzi trend do używania 3mg lub wręcz zerówek. Człowiek jest stworzeniem ciekawskim, próbuje różnych rzeczy, wlewa w siebie różne substancje, pali różne dziwne rzeczy, wciąga do nosa jakieś proszki. Taką mamy naturę, tak zostaliśmy stworzeni.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1817486
miaziol pisze: wlewa w siebie różne substancje, pali różne dziwne rzeczy, wciąga do nosa jakieś proszki...

Fajnie sie macie. Za moich czasów wlewało się wódkę do kaloszy :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By miaziol
#1817490
Guzik prawda Krasnalu, jak się doprowadziło do 90 baniek deficytu to każdy grosz się liczy. Dlatego kombinują z akcyzą, w dopiero mają twoje, moje zdrowie. Oni liczą na to że przestanie się ludziom opłacać używanie EP i wrócą do śmierdzieli, to im w jakiś sposób wyrównanie wpływy budżetowe.
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1817495
@miaziol
Tu się z Tobą jak najbardziej zgadzam. Trochę się nie dogadaliśmy. Tyle tylko, że ani Ty, ani ja, ani myśląca większość do analogów nie wróci, a z ich planowanych wpływów z akcyzy, wyjdzie to samo co wyszło we Włoszech :mrgreen:
By wertjacek
#1817498
@Malowany
a niby czemu za zakaz sprzedaży poniżej 18 roku zycia mają odpowiadać młodzi? wyrób nikotynowy czy tez z innej manki jest tym obwarowany i jest od dawna,jest na fajki,na alkohol.To nie jest nowy twór stworzony dla potrzeb rynku ep
Jesli ktos tu zawalił to ci co sprzedawali nieletnim i to oni dali ciala a nie gimbaza która to jak kolega wyżej argumentował wykorzystała w celach poznawczych.Wykorzystali a nie spowodowali
Ten atak na gimbazę przypomina mi coś z zamierzchłej przeszłości - Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie.
Co do reszty zgadzam się że ustawa jest do d* ale na najwyższego,przestańmy się paluchami wytykać bo to tylko paliwo dla przeciwników.
Awatar użytkownika
By pathhell
#1818230
Tutaj ja się nie zgodzę, ponieważ z doświadczenia powinniście wiedzieć że każdy zakaz da się obejść.
I tu mam na myśli "starszych kolegów".
A tak nawiasem zakaz 18+ nie posiada sensownych podstaw do wielowarstowej dyskusji jaką o nim prowadzicie...nie jest istotne dla ludzi którzy rzucają palenie po wieloletnim stażu.
Jakby nie było EIN jest jakiegoś rodzaju "używką" czy to w złym/"lepszym" aspekcie, jej regulacja w ten sposób jest logiczna bo opiera się na zasadzie ochrony przed nadużyciem przez młodych ludzi, mało ważne czy jest mniej lub więcej szkodliwa.
Sam fakt szkodliwości jest ważny.

Co do samej akcyzy myślę że jedyne co pozastało to nie snucie teorii spiskowych bez twardych dowodów i odwagi ich ujawnienia, a obserwacja i rzetelne wyciąganie wniosków. Machina i tak ruszyła, my będziemy pamiętać i na końcu posprzatamy.


Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1818237
pathhell pisze: Sam fakt szkodliwości jest ważny.

Wieprzowina jest szkodliwa. I cukier. I białe pieczywo. I pestycydy...

pathhell pisze:(...) nie snucie teorii spiskowych bez twardych dowodów

Ja sądem nie jestem, wystarczą mi poszlaki.
Awatar użytkownika
By pathhell
#1818243
Ariusz pisze:
pathhell pisze: Sam fakt szkodliwości jest ważny.

Wieprzowina jest szkodliwa. I cukier. I białe pieczywo. I pestycydy...


Bez EIN przeżyjesz, bez żywności nie koniecznie.
Z opcją żywności godzisz się ze względu na przeżycie, brak EIN Cię nie zabije itp.(i masło maślane)

pathhell pisze:(...) nie snucie teorii spiskowych bez twardych dowodów

Ariusz pisze:Ja sądem nie jestem, wystarczą mi poszlaki.


I jedyne co możesz z tym zrobić to zostawić to dla siebie i zagłosować w następnych wyborach, no chyba że jesteś "elektrykiem stoczniowym " i dzięki temu pociągniesz ludzi na ulicę...Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Malowany
#1818353
pathhell pisze:I jedyne co możesz z tym zrobić to zostawić to dla siebie i zagłosować w następnych wyborach, no chyba że jesteś "elektrykiem stoczniowym " i dzięki temu pociągniesz ludzi na ulicę...


Tylko wiesz, że w tym kraju są przepisy, których żadna władza nie usunie - a wyborca musi się bawić we wróżenie z fusów "czego nie spieprzą".
Awatar użytkownika
By pathhell
#1818419
Ale przecież polityk zrobi wszytko za głosy czyż nie? Nie ważne jakie będą efekty ważne by był głos... Czy czegoś nie wiem?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1818420
pathhell pisze:Ale przecież polityk zrobi wszytko za głosy czyż nie? Nie ważne jakie będą efekty ważne by był głos... Czy czegoś nie wiem?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Nie zrobi wszystkiego, tylko wszystko może obiecać.
Premiksy z maiart

Cześć i czołem kłaniam się nisko *SMOKEKING* Wycho[…]

Smok x8 kit

Witajcie! Na wstępie wybaczcie mi jeśli dział nieo[…]

Mały problem

Witam wszystkich,mam mały irytujący problem,mój ma[…]

Aegis legend vs smoant cylon

Cześć i czołem, drodzy Panowie i drogie Panie, jak[…]