EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By bestia654
#1890258
Witam, zakupiłem ostatnio boxa z aliexpress, dzisiaj dotarło do mnie pismo z urzędu celnego :/ Zastanawiam się co napisać w rubryce "opis towaru". Macie jakieś pomysły aby przeszło to bez problemów?
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1890259
Nie przejdzie.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1890261
A już od dawna mamy zakazy. Cóż, kombinuj.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1890262
Cinmar pisze:A już od dawna mamy zakazy. Cóż, kombinuj.


Kombinacja to dobra na etapie jak przesyłka idzie. Można sobie kombinować: przejdzie- nie przejdzie. Jak dostajesz list z UC to skończyła się "kombinacja".
Awatar użytkownika
By andrea
#1890265
bestia654 pisze:Witam, zakupiłem ostatnio boxa z aliexpress, dzisiaj dotarło do mnie pismo z urzędu celnego :/ Zastanawiam się co napisać w rubryce "opis towaru". Macie jakieś pomysły aby przeszło to bez problemów?

po prostu inhalator po *SMOKEKING*
By bestia654
#1890268
Tak myślałem żeby pisać inhalator albo coś. Albo po prostu nazwa tego sprzętu wraz z dwoma akumulatorami. Niby nie pisze że to e papieros ale też nie kłamie bo podaje pełną nazwę tego sprzętu. Pytanie czy oni to potem googlują czy olewają
By Krasnal45
#1890269
Sądzisz, że w Urzędzie celnym siedzą półgłówki nie wiedzące z czym maja do czynienia?
By bestia654
#1890270
Nic takiego nie mówię. Po prostu pytam czy ktoś miał do czynienia z taka sytuacja i czy jakoś z tego wybrnął
By Krasnal45
#1890272
Tak, niejeden już tak miał, a wybrnął z tego tak, że pożegnał się ze sprzętem. Jesteś tylko jednym z tych pechowców.
By Maskota
#1890273
Tak wybrnął nakazując uc zniszczenie bądz odesłanie paczki. Miałeś pecha poprostu i teraz nie możesz już nic zrobić

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By Krasnal45
#1890275
Oczywiście koszty utylizacji, bądz koszty odesłania do nadawcy są po Twojej stronie.
By mattoid1973
#1890278
Tak się podłącze do tematu. Planuje w najbliższym czasie wycieczkę do Chin i chciałbym zapytać, czy ktoś wie może ile statystycznie (mniej więcej) przesyłek "wpada" i jakie są ewentualne koszty utylizacji, bądź odesłania?
By Maskota
#1890280
Ciężko mówić o statystykach, myśle że bardziej wchodzi w gre szczęście. Patrząc po bazarku i ilości nowego sprzętu niedostępnego w pl to wpada ich raczej niewiele

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By Krasnal45
#1890282
@mattoid1973
Nie wiem czy ktoś takie statystyki prowadzi, ale to raczej sporadyczne przypadki, tak jak sporadyczne przypuszczam są szczegółowe kontrole w składach celnych. Na drugą część pytania Ci nie odpowiem, bo nie wiem.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1890293
bestia654 pisze:Zastanawiam się co napisać w rubryce "opis towaru". Macie jakieś pomysły aby przeszło to bez problemów?


nie kombinuj,nikt nie lubi cwaniakowania,wk** celnika i wybierze opcję która cię mocno zaboli i dopiero będziesz miał problem.Napisz co tam jest i powołaj się ogólnie na ustawę,bez wchodzenia w szczegóły,napisz że chyba nie do końca ją zrozumiałeś,bo kupłeś dla własnych celów i że byłes przekonany, iż zakaz dotyczy tylko sprzedaży.

edit
Myslę że zaliczyłeś wtopę przez akumulatory,podejrzewam ze prześwietlana paczka wzbudza zawsze podejrzenia gdy jet w nim żródło zasilania
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2019, 12:02 przez wertjacek, łącznie zmieniany 1 raz.
By cbn
#1890295
Zrób jak kolega wyżej napisał. I poproś o odesłanie paczki do nadawcy. Potem otworz spór na Ali z prośbą o zwrot pełnych kosztów. Nie stracisz na tym nic poza czasem. Sprawdzone.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
By bestia654
#1890296
@wertjacek Czy pisząc, że dla własnych celów mogą ją puścić? Czytałem zapisy z tej ustawy i nie wiem jak do końca ją rozumieć. Pozatym sprzęt jest dosyć stary bo to h-priv. One nie mają na opakowaniu żadnych informacji o tym że zawierają nikotynę itp.
By Maskota
#1890298
Nie przejdzie rozumiesz?

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1890299
puścić ci nie puszczą.Zapomnij,to jest towar zakazany i tyle.Jak pismo poszlo to znak że machina biurokratyczna ruszyła i nic tego nie zatrzyma.
By mattoid1973
#1890301
@Maskota, @Krasnal45
Źle zadałem pytanie. Nie chodzi mi oczywiście o statystyki sensu stricte, bo są pewnie dla nas niedostępne (chyba, że mamy na forum jakiegoś życzliwego celnika). Bardziej chodziło mi, żeby się wypowiedziały osoby, które to dotknęło, ale zasadniczo też mi się wydaje, że są to niewielkie liczby. Generalnie chodziło mi o zaspokojenie własnej ciekawości.
By Maskota
#1890302
mattoid1973 pisze:@Maskota, @Krasnal45
Źle zadałem pytanie. Nie chodzi mi oczywiście o statystyki sensu stricte, bo są pewnie dla nas niedostępne (chyba, że mamy na forum jakiegoś życzliwego celnika). Bardziej chodziło mi, żeby się wypowiedziały osoby, które to dotknęło, ale zasadniczo też mi się wydaje, że są to niewielkie liczby. Generalnie chodziło mi o zaspokojenie własnej ciekawości.
Wiem o co Ci chodziło i dokładnie w takim sensie odpowiedziałem. Osobiście uważam że nie trzeba mieć wielkich obaw o przesyłkę a poprostu liczyć się z tym że można ją stracić. Na liczbe przesyłek jakie idą z czajna trzeba mieć kurews... pecha żeby wpaść

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Edit; teraz dopiero zauważyłem że autor zamawiał również akusy, jeśli one faktycznie wzbudzają podejżenie go lepiej ich poprostu nie zamawiać czego zresztą nie zrobiłbym nawet do latarki. Może zatrzymanie tej paczki będzie ratunkiem dla rąk autora tematu ;)
Awatar użytkownika
By PucH2
#1890310
Na tym forum przeszło ten proceder kilka osób. Co oznacza że nie są to pojedyncze przypadki. Jest to na tyle traumatyczne przeżycie że zapomnij o jakiekolwiek pomocy. Przejrzyj kilka wątków już to napisanych i się zorientujesz w jakim szambie po uszy jesteś.
By bestia654
#1890315
Szambie? Wygląda to tak jakbym miał dostać wezwanie do sądu i miał nałożone kilkutysięczne kary.
By Anonim76
#1890318
Ech . Wszyscy jeżdżą na wycieczki do Chin i żyją . Także nie łam sìę
By Baryua
#1890323
bestia654 pisze:Szambie? Wygląda to tak jakbym miał dostać wezwanie do sądu i miał nałożone kilkutysięczne kary.

Najważniejsze żebyś wysłał do UC zwrotne pismo (albo maila, o ile dali taką możliwość) w podanym przez nich terminie, z decyzją o odesłaniu towaru do nadawcy. Jeżeli tego nie zrobisz w terminie to zostanie wszczęte postępowanie z urzędu, a tego bardzo nie chcesz. Po odesłaniu pewnie dostaniesz zwrot za towar od sprzedawcy, nie wiem jak z kosztami odesłania.
By bestia654
#1890325
Czyli nie warto pisać do nich z deklaracją tego co tam jest? Bo wtedy dopiero będą wiedzieli co to jest I albo zniszczyły albo odsyłamy tak?
By Maskota
#1890333
Napisz do nich to do czego Cie zobowiązali bo napytasz sobie biedy

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1890335
Nigdy nie dostalem takiego pisma,ale dla mnie oczywiste jest że oczekują odpowiedzi z twojej strony.Potem dostaniesz kolejne z zapytaniem co chcesz z tym zrobić i tu jest czas na zwrot.Gdzies nawet w necie jest poradnik co robić w takich sytuacjach i tam gość wspominal o dwoch pismach,jedno wytłumaczenie co zawiera paczka,drugie z wyborem opcji,niszczenie czy zwrot.
By bestia654
#1890351
@wertjacek czyli teraz napisać do nich co się znajduje w paczce i czekać na ich kolejne pismo co z tym zrobić? Czy odczekać 20 dni które mi dali na odpowiedź, na ich kolejne pismo ? Bo już wiem że nie ma co kombinować i pisać głupot.
Awatar użytkownika
By gregg
#1890358
bestia654 pisze:czyli teraz napisać do nich co się znajduje w paczce i czekać na ich kolejne pismo co z tym zrobić?

Tak, właśnie tak masz zrobić.
By Krasnal45
#1890367
Tylko nie pisz, że e-papieros, ale właśnie inhalator z zasilaniem.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1890377
Nikt za Ciebie nie zamawiał i nikt też nie będzie za to odpowiadał, więc możemy gdybać.
Myślę, że najlepiej będzie jak napiszesz po prostu co tam jest. Celnicy głupi nie są i nie ryzykowałbym rozdrażnianiem celnika. Nie wiem dokładnie jakie mają procedury, ale podejrzewam, że może zaboleć bardziej, jeśli zaczniesz kręcić.
Wiedzą, że to nie jest inhalator do lewoskrętnej witaminy C.
By bestia654
#1890386
Nie zamierzam pisać takich głupot, tylko zamienne nazwy na słowo "e-papieros". Jak nie przejdzie to trudno, cofną do chin.
By Maskota
#1890387
Nie przejdzie zrozum wreszcie :D co z ciebie za ściana? Rozumiesz że teraz walczysz o jak najmniejsze problemy a nie o otrzymanie paczki? Czy nadal nie...

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By Maskota
#1890396
Leże

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Superlux
#1890397
bestia654 pisze:Nie zamierzam pisać takich głupot, tylko zamienne nazwy na słowo "e-papieros". Jak nie przejdzie to trudno, cofną do chin.


Stronę wcześniej napisał do Ciebie kolega @cbn , zrób dokładnie to co napisał a jeżeli chcesz rozwinąć temat to wyślij do niego pw. I o nic na razie się nie martw. Proste.

I btw - akumulatory, jeżeli już musisz zamawiać z Chin to zamawiaj je oddzielnie...same w oddzielnej paczce.



:drinkb
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1890409
Forumowicz zakupił precyzyjny miernik rezystancji drutu z równie precyzyjnym mocowaniem do tegoż drutu, a wy się czepiacie :wink: :idea:
Awatar użytkownika
By Superlux
#1890417
Nałóg Totalny pisze:Forumowicz zakupił precyzyjny miernik rezystancji drutu z równie precyzyjnym mocowaniem do tegoż drutu, a wy się czepiacie :wink: :idea:



:lol: :lol: :lol:
By Baryua
#1890418
Lampka na żarówki z niestandardowym gwintem :D
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1890419
Nałóg Totalny pisze:Forumowicz zakupił precyzyjny miernik rezystancji drutu z równie precyzyjnym mocowaniem do tegoż drutu, a wy się czepiacie :wink: :idea:


Zapomniałeś dodać, że ten miernik posiada funkcję zmiany rezystancji założonego drutu. :D
By sucharek8826
#1890421
Krasnal45 pisze:Oczywiście koszty utylizacji, bądz koszty odesłania do nadawcy są po Twojej stronie.
Oj Krasnal nie wiem czy specjalnie czy na prawdę ale bredzisz. Jak utylizacja ciągnie z kieszeni tak za odesłanie do nadawcy nic nie płacimy. A co do wątpliwości UC w sprawie tego co jest w paczce, oni doskonale wiedzą co jest w środku ale mają procedury i stąd te pisma. Zamawiając z Ali jedyne co tracimy to czas, kasę na koniec sprzedawcy zwracają jak paczka wróci spowrotem do miejsca nadania.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
By hunter999
#1890512
bestia654 pisze:Witam, zakupiłem ostatnio boxa z aliexpress, dzisiaj dotarło do mnie pismo z urzędu celnego :/ Zastanawiam się co napisać w rubryce "opis towaru". Macie jakieś pomysły aby przeszło to bez problemów?


I co kolega wpisał w opisie towaru ? Bo też chyba jestem w tej sytuacji patrząc po numerze trackingowym
By Rysiek3004
#1890514
Trzy tygodnie temu zamawiałem z Hiliq bazę 200 mg. W liście przewozowym figurowała jako "essential oil" ale mimo to UC przysłał pismo z wymogiem określenia przeze mnie rodzaju towaru, jego wartości wraz z kosztami wysyłki oraz celu w jakim to kupuję. Odpisałem, że do aromaterapii.
Doliczyli do przesyłki 29 zł cła i mi ją dostarczono.
Awatar użytkownika
By HALF and HALF
#1906629
Może jest to jakaś rada, gdyby tylko na moje nie widniał wielki jak 3===o napis "NICOTINE BASE", czyli zapas poszedł w najdelikatniej ujmując las ..., a bardziej ku prawdzie, na zad, w cywilizowany, jeszcze dziś mądry i jeszcze bez ustalania przez koncerny zasad świat F$%$^$%*&(#@$^%*!!

Dobrze, że chociaż tam, gdzie butelek dziesięciomililitrowych tonami w śmieci, działa "ekologia okołoreklamówkowa", ślimak, który przy eksporcie produktem luksusowym, stać się może jak za pstryknięciem palców rybą, Sir Walter Scott's, Mullins & Westley, Samuel Gawith, Wilsons & Co, to złe, chociaż z tradycją technologie, bo lepsza jest poza .... i zaoferuje ją Poschl. Dobrze, że tam, gdzie sznurek i drut puszczać zaczyna w każdej materii, modły i puste hasła nie przynoszą ukojenia, dobrze tropi się mini mafię VAT, czyli nas wszystkich. Ku...a napisałbym znacznie więcej, ale o ile znajdę czas, wenę, stawiając sporo na szalę, zrobię to na jedynym trafiającym dziś pod publikę medium. Może...
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.