EPF
Awatar użytkownika
By angellae
#221018
Unia Europejska chce wprowadzic, miedzy innymi, "blokade" elektronicznych papierosow:

http://www.staat.de/2010/10/12/eu-will-nikotin-kaugummis-und-e-zigaretten-verbieten/

---------------------dopisane - kijan77-----------------------------------
Myślę, że temat dość ważny i potrzeba też naszej reakcji.

Komisja rozpoczyna konsultację społeczną na temat przeglądu dyrektywy w sprawie wyrobów tytoniowych.
EU will Nikotin-Kaugummis und E-Zigaretten verbieten
Blog StaregoChemika

Petycja do podpisania:
http://www.PetitionOnline.com/fr33dom/
Awatar użytkownika
By fireball
#221023
Zakazać gumy z nikotyną,EP i wszystko dla ochrony zdrowia i młodzieży..?
Przecież to polityczny bełkot. EU chce ingerować we wszystko-jak tak dalej pójdzie,nie puścisz bonka bez zgody EU - ekologia,metan,globalne ocieplenie=podatek..... :)
Dlatego ten system upadnie szybciej niż powstał.......
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#221028
Moi drodzy - a ja zadam Wam proste pytanie - wzięliście udział w konsultacjach unijnych w tej sprawie? Pisałem o nich u mnie na blogu drobne trzy tygodnie temu.
Oczywiście można powiedzieć "a co tam mój głos znaczy", "nawet nie przeczytają". Jedno jest pewne - jak nie weźmiemy udziału, to na pewno nie przeczytają, bo nie będą mieli czego czytać.
Może warto by było jednak pokazać, że jest grupa ludzi, którzy się im przyglądają.
Awatar użytkownika
By miron52
#221030
Mogliby spróbować zakazać tylko wkładów/płynów z nikotyną, jeśli jednocześnie wprowadzili by zakaz pozostałych produktów z nikotyną.I oczywiście całkowity zakaz wprowadzania do obrotu papierosów "analogowych". Do samych e-papierosów nie mogą się dobrać, a w razie czego, samoróbki nie są takie trudne do wykonania :). Chyba, że miało to na celu wywołanie paniki, żeby e-palacze porobili zapasy ( większy popyt=większe ceny).
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#221034
miron52 pisze:Mogliby spróbować zakazać tylko wkładów/płynów z nikotyną, jeśli jednocześnie wprowadzili by zakaz pozostałych produktów z nikotyną.I oczywiście całkowity zakaz wprowadzania do obrotu papierosów "analogowych".

Mam propozycję - przeczytaj najpierw to, co jest proponowane. Potem możemy podywagować. Te dwa zdania świadczą o tym, że nie czytałeś tego, co tam napisano.
Oczywiście, że mogą zakazać - wystarczy napisać, że nie jest dozwolone wprowadzanie do obrotu wyrobów tytoniowych (a takim jest liquid), które nie zostały dopuszczone do obrotu na mocy ustawy prawo farmaceutyczne lub innych.

Do samych e-papierosów nie mogą się dobrać, a w razie czego, samoróbki nie są takie trudne do wykonania :). Chyba, że miało to na celu wywołanie paniki, żeby e-palacze porobili zapasy ( większy popyt=większe ceny).

Sugerujesz, że UE jako całość ma udziały w sprzedaży liquidów i dlatego organizuje wielkie zmiany prawa? Jesuuu, kolejna teoria spiskowa. Ja wysiadam... :evil:
Awatar użytkownika
By miron52
#221035
Sugerujesz, że UE jako całość ma udziały w sprzedaży liquidów i dlatego organizuje wielkie zmiany prawa? Jesuuu, kolejna teoria spiskowa. Ja wysiadam... :evil:


W tym miejscu miałem na myśli oczywiście nie unię jako całość, a lobbytstów, których nigdzie nie brakuje, w myśl "jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę". Pożyjemy, zobaczymy, ale jestem dobrej myśli, że nie będziemy zmuszeni zejść do "czarnej strefy". Bo o cóż innego im może chodzić, jak nie o nawrócenie do analogów ? Przecież napewno nie o zdrowie, skoro nie zakażą analogowych.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#221037
miron52 pisze:
Sugerujesz, że UE jako całość ma udziały w sprzedaży liquidów i dlatego organizuje wielkie zmiany prawa? Jesuuu, kolejna teoria spiskowa. Ja wysiadam... :evil:


W tym miejscu miałem na myśli oczywiście nie unię jako całość, a lobbytstów, których nigdzie nie brakuje, w myśl "jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę". Pożyjemy, zobaczymy, ale jestem dobrej myśli, że nie będziemy zmuszeni zejść do "czarnej strefy". Bo o cóż innego im może chodzić, jak nie o nawrócenie do analogów ? Przecież napewno nie o zdrowie, skoro nie zakażą analogowych.

Strasznie wąsko myślisz - a może chodzi o promocję gum, plastrów i innego badziewia produkowanego przez Big Pharma?
Awatar użytkownika
By miron52
#221042
StaryChemik pisze:Strasznie wąsko myślisz - a może chodzi o promocję gum, plastrów i innego badziewia produkowanego przez Big Pharma?


Przecież ja sobie tylko gdybam. Nikt nie wie czy to obbyści koncernów tytoniowych tytoniowych czy Big Pharmy czy producenci innego badziewia wystraszyli się zagrożenia swoich interesów. A może wszyscy razem się skrzyknęli ?
Też jestem sfrustrowany takimi działaniami, ale z tego powodu nie napadam na nikogo. Co najwyżej mocniejszego liquidu sobie zakropię. Na pochybel im.
ps. Jeśli jest gdzieś petycja, którą należy podpisać to naprowadź.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#221131
Słusznie, Jacku - tak sobie myślę, że dostawcy mogliby u siebie na stronach też wywiesić linkę, tak jak kiedyś do naszej krajowej petycji.
Awatar użytkownika
By DELL
#221196
To jest pierwsze moje głosowanie w internecie , gdzie podałem swoje imię i nazwisko
Bo uwielbiam e-palenie *RYK* *RYK* *RYK*

PS
Mareckimt pisze:
DELL pisze:...A ty czym się pochwalisz ?
DELL, Ty masz jakąś schizę?


?
Ostatnio zmieniony 14 paź 2010, 19:36 przez DELL, łącznie zmieniany 2 razy.
JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

Hej. Potrzebuje pomocy. Byłem użytkownikiem Draga […]

Baza, aromat i NIKOTYNA!!

Witam, mam pytanie, po pierwsze jestem w tym nowy […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.